۱۵ راز افرادی که متقاعد کردن دیگران را خوب بلدند

۱۵ راز افرادی که متقاعد کردن دیگران را خوب بلدند
امتیاز مطلب: ٨٥%
85

اینکه یاد بگیریم دیگران را چگونه متقاعد کنیم، خیلی‌ جاها به کارمان می‌آید. یک وقت لازم است رئیس‌تان را با زبان متقاعد کنید که روی فلان پروژه سرمایه‌گذاری کند، گاهی هم پیش می‌آید که با زبان خوش از یک بچه مهدکودکی بخواهید قبل از خواب مسواک بزند یا کسی که قصد خودکشی دارد را از لب سکوی مترو به عقب فرابخوانید. اگر بدانید چطور این زبان را در کام خود بچرخانید که حرف‌هایتان متقاعد‌کننده باشد، خرتان از پل خواهد گذشت. پس بی‌معطلی با ما باشید با ۱۵ راز افرادی که متقاعد کردن دیگران را خوب بلدند.


مقاله مرتبط: روشهای متقاعد کردن دیگران؛ چگونه فردی با نفوذ باشیم؟

اصولا به کسی می‌گویند آدم خوش ‌سر و زبان که قادر باشد با چهار کلام حرف زدن آدم‌های دیگر را متقاعد کند کاری که او می‌خواهد را انجام دهند. سلاح مخفی این افراد «فرو کردن خود در دل دیگران» است. با همین زبان ۱۰ سانتی‌متری‌شان کاری می‌کنند که نه تنها شیفته‌ی نظراتشان بشوید، بلکه کشته و مرده‌ی خودشان هم بشوید. لابد می‌پرسید رازشان چیست؟

مخاطب خودشان را می‌شناسند

آدم خوش‌ سر و زبان مخاطب خودش را مثل کف دستش می‌شناسد و از این شناخت برای صحبت کردن به زبان او استفاده می‌کند. اگر بداند طرفش خجالتی است با لحنی آرام سر صحبت را باز می‌کند و اگر بداند مخاطبش پر جنب و جوش و قاطی پاتی است، پرحرارت سخن می‌راند. موقع گفتگو هر کسی قلق خودش را دارد و به کار گیری ظرافت در این راه باعث خواهد شد حرف‌‌هایتان راهی به گوش دیگران پیدا کند.

با آدم‌ها اتصال برقرار می‌کنند

با‌ آدم‌ها اتصال برقرار می‌کنند

اگر مردم بدانند شما چه جور آدمی هستید، امکان اینکه حرفی را ازتان قبول کنند و شما بتوانید آنها را متقاعد کنید، خیلی بیشتر است. تحقیقاتی در همین زمینه در دانشگاه استنفورد برگزار شد و از دانشجویان خواسته شد تا در سر کلاس با یکدیگر به توافقاتی برسند. ابتدا، بدون ارائه هیچ‌گونه دستورالعملی، دانشجویان موفق شدند در ۵۵ درصد از مذاکرات به توافق برسند. اما پس از اینکه به دانشجویان گفته شد قبل از هر گونه مذاکره،‌ پیش‌زمینه‌ای از شخصیت خود را به طرف مقابل ارائه دهید، این میزان به ۹۰ درصد افزایش پیدا کرد.

نکته‌ی کلیدی در اینجا این است که از گیر افتادن در پس و پیش بحث خودداری کنید. کسی که دارید باهاش صحبت می‌کنید یک آدمیزاد است، نه یک حریف یا سیبل تیراندازی. فارغ از اینکه محتوای گفتگوی‌تان تا چه حد متقاعدکننده باشد، اگر نتوانید با طرف مقابل‌ یک رابطه‌ی آدمیزادی تشکیل بدهید، حرفتان هیچ اثری در او نخواهد داشت.

سعی نمی‌کنند حرفشان را زورکی به کرسی بنشانند

آدم‌هایی که راز متقاعد کردن دیگران و اصول تاثیرگذاری را خوب می‌دانند، اهل زورتپان کردن نظراتشان در حلق دیگران نیستند، در عوض با آرامش و اعتماد به نفس، پرده از روی ایده‌هایشان برمی‌دارند. حرفی که قرار باشد به زور داد و قال به کرسی بنشیند مفت نمی‌ارزد. شیوه‌ی «الان حالی‌ات می‌کنم حق با کیه» در بهترین حالت باعث جیم شدن طرف مقابل خواهد شد.

آدم خوش سر و زبان در گفتگو زیاده‌خواه نیست. حواسش هست که برای حفظ جایگاه فتیله‌‌ی خود را بالا نکشد، چرا که می‌داند زیرک بودن در این است که در دراز مدت قلب آدم‌ها را تسخیر کنی، نه اینکه با بحث کردن فتیله‌پیچشان کنی. اگر در بحثی بودید که بالا گرفت، سعی کنید اعتماد به نفس خودتان را حفظ کنید اما آرامش‌تان را از دست ندهید. عجول نباشید و لجاجت را کنار بگذارید. مطمئن باشید که اگر ایده‌تان واقعا خوب است، کافی‌ است به دیگران وقت بدهید تا آن‌ را به درستی درک کنند.

مثل موش ترسو نیستند

طرف دیگر بوم این است که ایده‌ی خودتان را با ترس و لرز به‌صورت سؤالی مطرح کنید یا طوری آن را بیان کنید که انگار مستلزم تأیید دیگران است. اگر آدم خجالتی‌ای هستید سعی کنید ایده‌هایتان را به شکل خبری و یا «دانستنی‌های جالب» بیان کنید تا مخاطب‌تان را به فکر فرو ببرد. شاخ و برگ‌های اضافی را هم از حرف‌هایتان هرس کنید. کجای «به نظر من» یا «امکانش هست که» باعث خواهد شد حرف‌های شما ترغیب‌کننده‌تر به نظر برسند؟

از زبان بدن مثبت استفاده می‌کنند

زبان بدن

اگر می‌خواهید موقع صحبت کردن ذهن آدم‌ها را درگیر خودتان بکنید، بد نیست از حرکات و حالات بدن و لحن صدای خود آگاه باشید. استفاده کردن از لحن مشتاقانه، باز کردن دست‌ها از یکدیگر، حفظ ارتباط چشمی و متمایل کردن بدن به سمت فردی که دارد صحبت می‌کند، همگی از مثال‌های زبان بدن مثبت به شمار می‌روند. زبان بدن مثل زیرنویسی برای حرف‌های شما عمل می‌کنند. اگر این زیرنویس با صحبت‌هایتان هماهنگ باشد، شنونده مجذوب صحبت کردن شما خواهد شد و حرف‌هایتان راحت‌تر متقاعدش خواهند کرد. پس یکی از رازهای خوش سر و زبانی این است که «چگونه گفتن از چه چیزی گفتن مهم‌تر است».


مقاله مرتبط: ۲۳ ترفند زبان بدن که شما را دوست‌داشتنی می‌کند

واضح و دقیق حرف می‌زنند

آدم خوش سر و زبان قادر است محتویات داخل ذهنش را خیلی سریع و واضح برای دیگران بیان کند نه اینکه پت پت کند و حرف‌های اضافه بزند. اگر به چیزی که بر زبان می‌آورید به خوبی احاطه داشته باشید، آنگاه توضیح دادن آن به کسی که با‌ آن موضوع آشنا نیست، کار چندان سختی نخواهد بود. یعنی باید چنان به سوژه‌ی مورد بحث‌تان مسلط باشید که حتی بتوانید آن را به یک بچه‌ی دماغو هم توضیح بدهید.


مقاله مرتبط: ۱۱ راه ساده برای تقویت فن بیان

کاربن نیستند

خود اورجینال‌شان هستند. اصل بودن و راستگویی از ملزومات خوش سر و زبانی است. جنس قلابی مشتری ندارد. آدم‌ها مجذوب کسانی می‌شوند که جنس اصل هستند. به جنس اصل است که می‌توان اعتماد کرد چه می‌خواهد آدم باشد چه چرخ‌گوشت. نمی‌دانم چطور می‌توان به کسی اعتماد کرد که واقعا مشخص نباشد چه جور آدمی هست و چه احساساتی دارد.

آدم خوش سر و زبان خودش را می‌شناسد و به اندازه‌ی کافی هم به خودش اعتماد به نفس دارد که از بیان کردن درونیاتش خجالت نکشد. اگر سعی کنید تمرکزتان را بگذارید روی چیزهایی که شما را به عنوان یک فرد خوشحال می‌کنند، صد برابر جذاب‌تر و خوش سر و زبان‌تر از آن زمانی خواهید شد که زور بزنید کس دیگری باشید تا بلکه نگاه مردم را به خود جلب کنید.


مقاله مرتبط: چطور اوریجینال باشیم؟

نظرات دیگران را تصدیق می‌کنند

تصدیق کردن دیگران

یکی از تاکتیک‌های قدرتمند خوش سر و زبانی این است که در جایی از بحث و گفتگو نظرات طرف مقابل را تصدیق کنید. به هر حال بی‌عیب و خطا که نیستید و در جاهایی از بحث ممکن است حق با دیگری باشد. تصدیق کردن نظر طرف مقابل، نشانه‌‌ی روشنفکری و اراده‌ی نیکو برای بهتر شدن است. اگر بر خلاف کوالا که به درخت می‌چسبد، با سماجت به حرفتان نچسبید، در واقع دارید به مخاطب‌تان می‌گویید که عمیقا برایش ارزش قائلید. آسمان به زمین نمی‌آید اگر وسط بحث به جای پارازیت-وِل-دادن‌هایی نظیر «اوکی، حتما درست می‌گی!» برگردید و صادقانه بگویید «حق با توئه. منطقی بود حرفت».

حرف زدن مثل پینگ‌پُنگ می‌ماند. خیلی‌ وقت‌ها هم سرویس حریفان در زمین شما می‌خوابد. هیچ پینگ‌پنگ‌بازی هر روز از خواب بلند نمی‌شود به امید اینکه تا آخر عمرش بقیه را ۲۱-۰ شکست بدهد. آدم خوش سر و زبان بازنده‌ی بدی نیست که هر وقت حریفش از او امتیاز گرفت راکت را بکوبد روی میز.

سؤال‌های خوبی می‌پرسند

یکی از بزرگترین اشتباهات آدم‌ها در حین صحبت کردن این است که به جای خوب گوش کردن به حرف طرف مقابل،‌ حواسشان به این است که هنوز جمله‌ی یارو به انتها نرسیده، عینهو اژدر زیردریایی حرف خودشان را وِل بدهند. گوششان هیچ ایرادی ندارد؛ در واقع تک تک کلمات را خیلی خوب می‌شنوند، اما صبر نمی‌کنند تا معنی آنها را هم آنالیز کنند.

راه آسانی که برای مهار اژدر وجود دارد این است که میان حرف‌های طرف، راجع به چیزهایی که می‌گوید از او سؤال بپرسیم. آدم‌ها ناراحت می‌شوند که بفهمند به حرف‌هایشان گوش نمی‌دهیم. این سؤال پرسیدن ما فایده‌اش این است که طرف مقابل نه تنها متوجه می‌شود که گل لگد نمی‌کند،‌ بلکه ما آنقدر پیگیر هستیم که اگر جایی رد حرف‌هایش را گم کردیم سعی می‌کنیم با سؤال کردن دوباره خودمان را به او برسانیم. باورتان نمی‌شود که طرف مقابل چه احساس خوبی از حرف زدن خود به دست می‌آورد و این را مرهون شماست. او قطعا دفعه‌ی بعد هم برای صحبت کردن دنبال شما خواهد گشت.

تصویرسازی می‌کنند

تحقیقات علمی نشان می‌دهند که آدم‌ها با تصویرسازی زودتر قانع می‌شوند. آدم‌های خوش سر و زبان که روشهای متقاعد کردن دیگران را خوب می‌دانند، گنجینه‌ی قدرتمندی از تصاویر ذهنی دارند که موقع صحبت کردن به خوبی ازش استفاده می‌کنند. وقت‌هایی که موضوعات بیش از حد انتزاعی باشند و نتوان تصویری از آنها ارائه داد،‌ آدم خوش سر و زبان شروع می‌کند داستانی تعریف کند که به ایده‌اش زندگی ببخشد. اگر داستان خوبی تعریف کنید،‌ تصویری از حرف‌های شما در ذهن گیرنده ایجاد می‌شود که به سختی فراموش می‌‌شود و به راحتی به یاد آورده می‌شود.

همان اول کار جلوه‌ی قدرتمندی از خود به جا می‌گذارند

کاراکتر قدرتمند

تحقیقات نشان می‌دهند که بیشتر مردم در همان ۷ ثانیه اولی که چشم‌شان به شما می‌افتد، تصمیم‌شان را می‌گیرند که ازتان بدشان بیاید یا خوششان بیاید. از ثانیه‌ی ۸ به بعد تا آخر مکالمه، پیش خودشان سبک سنگین می‌کنند که آیا تصمیم اولیه‌شان درست بوده یا نه. خب اینکه خیلی بد است! البته اگر با این قضیه آگاهانه برخورد کنید چه بسا که حسابی به نفع‌تان تمام شود و اسم خودتان را در دفترچه‌تلفن‌ طرف به عنوان یک آدم باحال ذخیره کنید. چیزهایی که باید رعایت کنید عبارتند از: زبان بدن مثبت، حالت ایستادن یا نشستن قدرتمند، محکم دست دادن،‌ لبخند خوشگل و باز بودن شانه‌ها در حین صحبت کردن. این روش تضمینی است.


مقاله مرتبط: تاثیر حرکات دست در گفتگو و ۲۰ حرکتی که باید حتما یاد بگیرید

می‌دانند کِی باید عقب‌نشینی کنند

سخنان ضربتی با مقوله‌ی خوش سر و زبانی به هیچ رقم آبشان در یک جوی نمی‌رود؛ در نتیجه با ملایمت برخورد کنید. تحقیقات نشان داده‌اند که وقتی بخواهید به شیوه‌های اورژانسی آدم‌ها را به موافقت با خود دربیاورید، آدم‌ها ترجیح می‌دهند روی مواضع خودشان بیشتر پافشاری کنند. آژیر زدن شما باعث می‌شود که بیفتند جلوی شما و راه را بهتان ببندند. اگر مو لای درز حرفتان نمی‌رود پس نگران چه هستید؟ آمبولانس را خاموش کنید و اجازه بدهید زمان کار خودش را بکند. معمولا ایده‌های خوب مثل ترشی‌بندری هستند. زمان می‌برد تا جا بیفتند.

آدم‌ها را به اسم صدا می‌زنند

اسم هر کسی بخش جدایی‌ناپذیر هویتش است و موقعی که دیگران آدم را به اسمش صدا می‌زنند احساس خاصی به آدم دست می‌دهد. آدم‌های خوش سر و زبان حواسشان هست هر دفعه که هر شخصی را در حین راه رفتن هم دیدند او را به اسمش صدا کنند، نه اینکه فقط وقت حال و احوالپرسی باهاش اسمش را به کار ببرند. تحقیقات نشان می‌دهند به کار بردن اسم برای خطاب کردن اشخاص باعث می‌شود اعتبارتان پیش آن شخص تأیید شود.

اگر از آن آدم‌هایی هستید که فقط قیافه‌ها یادشان می‌ماند و موقع به خاطر آوردن اسامی ریپ می‌زنند، بد نیست کمی تمرین حافظه کنید تا این نقیصه برطرف شود. اگر دفعه‌ی اولی است که با کسی ملاقات می‌کنید و پس از معرفی اسمش را درست نشنیدید یا همان لحظه فراموش‌تان شد، خجالت نکشید. ارزشش را دارد که برای بار دوم اسمش را بپرسید.

آدم‌های حال‌بِده‌ای هستند

خوش سر و زبان‌ها جایی نمی‌خوابند که زیرش آب بدهد. آنها می‌دانند چطور و کِی سر موضع‌شان سفت و سخت باقی بمانند و در عین حال چه موقعی و چطور آسان بگیرند. اگر همه چیز را دست خودتان بگیرید که باعث خوشحالی بقیه نمی‌شود. چیزهای خوب باید دست بچرخد تا همه احساس خوشحالی کنند. آدم خوش سر و زبان این کار را می‌کند چون می‌داند که در دراز مدت باعث می‌شود احترام آدم‌ها را به دست بیاورد؛ هر چه باشد موفق بودن بهتر از «درست بودن» است.

لبخند می‌زنند

لبخند

آدم‌ها به طور طبیعی (و البته ناخواسته) زبان‌ بدن آدمی که باهاش صحبت می‌کنند را آینه می‌کنند. اگر می‌خواهید دیگران شما را باور کنند و دوست‌تان داشته باشند، موقعی که باهاشان صحبت می‌کنید لبخند بزنید تا آن‌ها هم بی‌اختیار لطف شما را جبران کرده و لبخندی به شما برگردانند. آدم‌های خوش سر و زبان را زیاد در حال لبخند زدن می‌بینید، چون شور و شوق خاصی برای محقق شدن ایده‌هایشان در سر دارند و این خوشحالی‌شان واگیردار است.

 

برگرفته از: linkedin.com

میثم عقیلی متولد بندرعباسم ولی از نظر فنی بندری محسوب نمی‌شم. اون زمان که موز از پفک ارزونتر بود دوست داشتم کنار خیابون توی یخدون‌ یونولیتی پپسی بفروشم، اما بعدن زمان خاتمی رفتم اراک مترجمی خوندم و زمان سهمیه‌بندی بنزین هم درسم تموم شد، الانم اینجا پیش چطوریام. بیکار بشم فوتبال می‌بینم.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه‌ها (205)

 1. profile-placeholder armin eshaghi گفت:

  چشم حتما منبع را دکر خواهم کرد
  اگر تمایل و وقت داشتید باعث افتخاره بندست از وب سایتم هم دیدار فرمایید

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   ممنونم. حتما

 2. profile-placeholder elmira biglu گفت:

  عالی بود موفق و پیروز باشید

 3. profile-placeholder آرمین گفت:

  ممنونم بابت مطالب خوبتون
  با اجازتون اگه اشکال نداشته باشد در وب سایتم کم از مطالب وب سایتتون استفاده کنم

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   سپاس از توجه شما
   بازنشر مقالات چطور، با «لینک مستقیم به مطالب» مجاز هست دوست عزیز.

 4. profile-placeholder عبدالله رضایی گفت:

  خیلی سالاری

 5. profile-placeholder مهدی گفت:

  عشقی میثم جان دمت درد نکنه خیلی مطلب باحالی بود

 6. profile-placeholder رامین گفت:

  خیلی خوب و مفید بود..ممنون از زحمات شما…

 7. profile-placeholder ریحانه گفت:

  ادم های غد و لجباز و مخصوصا عصبانی رو چه طور باید متقاعد کرد؟ به جوابش خیلی نیاز دارم لطفا بهم بگید

 8. Mohsen Tamadon Mohsen Tamadon گفت:

  سلام کاش با مثال های بیشتر و ملموس تری موارد بالا رو توضیح می دادید. ممنون از مطالب خوبتون

 9. profile-placeholder مینا گفت:

  سلام. این مطلب ترجمه شده است؟ ممکنه لینک اصلی (انگلیسی) مطلب رو ذکر کنید.

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   سلام
   بله ترجمه‌ست این مطلب. لینک متن اصلی رو پایین مقاله (جلوی عبارت برگرفته از: ) می‌تونید ملاحظه بفرمایید.

 10. profile-placeholder انیگما گفت:

  هم مقاله خوب بود هم نظرات فقط یجا گیر دارم پسرارم به اسم کوجیک صدا کنیم؟؟؟؟
  خخخ

  1. profile-placeholder مهدی گفت:

   چرا که نه :)))))))))

 11. profile-placeholder حسام گفت:

  یا هو، با عرض سلام، میخوام حقيقتي بگم که شاید بعضی ها بدنبالش هستند، انسان و خدا و مردم و کائنات، باید جایی باشید که دور از مردم و کار و افکار روزانه، به خودت نگاه کنی و فکر کنی. به نظر حقیر طی مراحل سلوک فقط با فکر کردن هست، چون خودم تجربشو دارم، به این خاطره که میگن یه ساعت تفکر بهتر از هفتاد سال عبادته، خدای واقعی را بشناسی نه خدای کاغذی را که در کتابها نوشته شده و ماهم میگیم بله هست، باید خودت بهش برسی، اون موقع هست که میبینی وای داری خدا را میبینی، این تازه اول راهه، یکی از کوچه را گشتی،

  1. profile-placeholder شکیبا گفت:

   سلام,من مشتاق هستم بیشتر راجع به خداشناسی بدونم,لطفا اگه ممکنه کمکم کنید,ممنون

 12. profile-placeholder مهدی گفت:

  سلام از طرز بیانت خوشم میاد معلومه کاربن نیستی…کارت درسته💪

 13. profile-placeholder امیر گفت:

  مفید بود
  تشکر

 14. profile-placeholder نعمتی گفت:

  سلام، مقاله به خوبی و روان ترجمه شده بود.احسنت بر شما جناب عقیلی.

 15. آذر غریب آذر غریب گفت:

  بسیار مفید و برای من بسیار موثر است چرا که همیشه در محیط کارم احتیاج به یک راهنما دارم. ممنون

 16. profile-placeholder کریمی گفت:

  مطالبتون هم اگه خوب نباشه برا گروههای تلگرامی و گذروندن وقت عالیه

 17. profile-placeholder حسن گفت:

  “هر چه باشد موفق بودن بهتر از «درست بودن» است.” مفهوم این جمله رو برام بازش کنین.ممنون
  مقالتون خیلی خوب بود.عالی .
  در ضمن استفاده از زبان عامه برای فهم آسون جملات کمک بزرگی می کنه.

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   سلام دوست عزیز
   ممنون از توجه شما
   منظورش اینه که توی گفت‌وگوهامون خوبه گاهی اوقات از موضع‌هامون پایین بیایم و اجازه بدیم دیگران هم احساس خوشحالی رو تجربه کنن تا به موفقیت (در اینجا احترام سایرین) برسیم.

   1. profile-placeholder نعمتی گفت:

    سلام
    ولی به اعتقاد من درست بودن یعنی موفقیت. حتی اگر در بادی امر و فوری موفق نباشی در دراز مدت و حداقل در وجدانت موفقی زیرا درون سالم و شریفی داری. ما مسئول به کرسی نشاندن عقایدمون نیستیم. بلکه مسئول ارائه درست اونهاییم

 18. profile-placeholder مهدی فکوری گفت:

  در این نوشتار از کلماتی نظیر : خرتان از پل گذشت ، با همین زبان ده سانتی ، زورتپان کردن و فتیله پیچی و خیلی از کلمات که در شان موضوع مقاله نیست ، استفاده شده که اصلا خوب نبود.شان موضوع طلب میکنه که در این نوع مباحث از کلمات فاخر استفاده شود.با تشکر

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   خیلی ممنون که وقت گذاشتین و دیدگاه‌تون رو به ما منتقل کردین. بازخوردهایی که از شما دوستان عزیز دریافت می‌کنیم، قطعا در کیفیت مقالات آینده‌ی چطور تأثیر میذاره.
   امیدوارم از سایر مطالب‌مون لذت ببرید 🙂

  2. profile-placeholder @زهــرا@ گفت:

   نه اتفاقا آدم باید وقتی مقاله ای رو میخونه یه جاهایی از اون فضای خشک هم خارج بشه تا به خوندن ادامه متن رغبت کنه. و البته نظر شما هم قابل احترامه چون هر کس سلیقه ای داره.

 19. profile-placeholder رحمت گفت:

  آقا این مقاله خعلی به دردبخور بود … ینی خعلـــــی باحال بود واقعا … اینقدر با ارزش بود که دوست داشتم با اجازه تون چاپش کنم یه برگه های A6 یه کتابچه ای بسازم ببرم دانشگاه اینا مطالعه کنم همیشه یادم باشه … واقعا آموزه های طلایی ای هستن دمتون گرم خعلی باحالن … و اینکه از طرز حرف زدن اینطوری شما هم خیلی خوشم میاد ینی اینی که اینقدری خودمونی و باحال حرف میزنین خودش خیلی می ارزه توی خود مقاله هم خیلی جا ها واقعا تبسم به لب بودیم و نیش مون باز … کلمات قشنگ و باحالی به کار بردین … بازم از شما خیلی خیلی ممنونم که مقاله ای به این جالب،باحال و کارآمدی دادین دست شما درد نکنه واقعا

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   سلام دوست گرامی، ممنون از لطف شما
   بله حتما، میتونید چاپش کنید. باعث خوشحالی ماست که تا این حد از این مقاله رضایت داشتین 🙂
   سایر مقالات آقای عقیلی (نویسنده‌ی همین مقاله) رو میتونید در لینک زیر ببینید.
   امیدوارم از اون‌ها هم خوش‌تون بیاد.
   تمام مقالات آقای عقیلی
   سپاس که همراه‌مون هستین

 20. profile-placeholder F گفت:

  سلام اره خودش بوده..واقعا ممنونم

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   خواهش میکنم 🙂

 21. profile-placeholder F گفت:

  سلام یک ماه پیش مطلبی خوندم تو سایتتون خیلی جالب بودزیرش هم نظر دادم ..چطور میتونم مطلب مورد نظر رو دوباره پیدا کنم..عنوانش رو یادم نمیاد

 22. profile-placeholder سمانه گفت:

  عالی بود

 23. profile-placeholder طاها گفت:

  با سلام خدمت آقای میثم عقیلی
  باید بگم وقتی که مقاله تونو خوندم واقعا جذب بیان زیباتون شدم استفاده زیاد از مثال های قشنگ و تلمیح ها.

 24. profile-placeholder افشین گفت:

  بسیار بسیار عالی و مفید و قابل استفاده.

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   خوشحالیم که این مطلب رو مفید و قابل استفاده ارزیابی کردین.
   امیدوارم از سایر مطالب هم لذت ببرین 🙂

 25. profile-placeholder افشین گفت:

  بسیار بسیار عالی.

 26. profile-placeholder مهیلا گفت:

  عالی بود

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   باعث خوشحالی ماست که راضی بودین دوست عزیز 🙂

 27. profile-placeholder جلال گفت:

  عالی بود

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   سپاس از لطف‌تون 🙂

 28. profile-placeholder سيد گفت:

  جناب آقاي عقيلي با سلام. احتراما مطلب شما را خواندم. بسيار كلي بود و استفاده چندتني از آن نبردم. در قسمتي فرموده بودي ديگران را به اسيم صدا بزنيد اگر مراد و مقصوذد شما نام فرد هست ايت يك اشتباه بزرگ خواهد بود . اميدوارم مقصود شما نام خانوادگي افراد باشد. در ضمن ازاينكه در اراك درس خواندي بسيار خوشحال شدم. اما بهتر بود قبل از نام آقاي خاتمي كلمه ي ” آقا ي ” را مي نوشتي . موفق باشي

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   سلام دوست عزیز
   متأسفم که این مطلب براتون مفید نبوده، امیدوارم بتونین از «مقاله‌ها و مطالب مرتبط» استفاده‌ی لازم رو ببرین.
   سپاس که همراه ما هستین

  2. profile-placeholder محمد گفت:

   منظورش اسم کوچیکه
   صدا زدن نام خانوادگی بدون واژه‌ی «آقای» بویژه در جمع شخصیت افراد رو خرد میکنه.
   متأسفانه توی سریال‌ها و فیلم‌های ایرانی توی پادگان‌ها و نیروی انتظامی همیشه مقامات مافوق افراد زیر دستشون را با نام خانوادگی صدا می‌کنند که واقعا ترویج بی‌احترامیه. واقعا این کار اشتباه محضه.

 29. profile-placeholder fatemeh گفت:

  عالی بود ممنون♥

 30. نازنین مریم نازنین مریم گفت:

  آقاي عقيلي زحمت كشيدي ممنون

 31. Bijan Safari Bijan Safari گفت:

  ممنونم عالی بود

 32. profile-placeholder Tamina Freshness گفت:

  اینکه یک فرد دنبال نمره بیست ” با پوزش از خانم ترانه سرا مریم حیدر زاده و نام ترانه اشون ” باشه مثه مدرک گرفتن اما سوادی نداشتنه , اگه مطلب خوونده شده و فرمودند :” چرته ” در شان سایت و عزیزانیکه باز با نزاکت
  استفاده از عبارت ” با ما همراه بودن و…. ” جایگزین این کلمه قرار میدن اونقدر به رشد فکری و فرهنگی رسیده اند که مثل قضیه قبلی که معروض شد نشود صبوری تا حد لزوم داشتن باز یک هنره مثل عشق
  ورزیدن به نه یک انسان به همه از هر گونه , طبیعت , محیط زیست , جامعه خانواده و… که اریش فروم به
  زیبایی ارائه داده , ما تعمیرکاری رو باید یاد گرفته از خودمون شروع کنیم نه یک مترجم صادق البته نه تا این
  لحظه ایشون منو دیدن و نه من حتی نمیدونم عضو سایت خوب بیتوته شدم یا نه مهم اینه حرف حق رو باید گفت بخوبی و نه به بدی . زندگی بقدری کوتاه هس و امروزه با تکنالوژی های زیاد و گاه بیهوده پر شده
  که فرصت یک تماس به دوست , عزیزی رو از ما میگیره , خوبه یاد گرفتن خوبی ها به جای بدی ها اونکه بگه ” من تامینا ” بدم /خوبم در قضیه تامینا فرقی نمیتونه داشته باشه و این همون کاری است که در بعضی از دیدگاه ها دیدم . عکس ها ترو خدا اینقدر بقولی ” گیر ندید ” اونقدر نه زننده و نه بی پروا که به گفته بیاد.
  اگه دنبال مطالب مهم و آموزنده و با ارزش هستید به ظواهر دل مبندید یا گیر دادن . متقاعد کردن گاه میتونه مستقیم نگاه کردن در چشمان طرف مقابل باشه یا صداقت لهجه و بکار گیری از تجارب حتی دیگری.در پایان :۱- گفتنی ها کم نیس منوتو کم گفتیم . ۲- تو مپندار که خاموشی من هست برهان
  فراموشی من . حالا شاید فردا ایمیلمو چک کنم عضو شدم یا که نه ؟ اما بهر حال ارزششو داشت .
  عزیزان همه شما رو به خدای بزرگ می سپارم , شاید فردا دیر باشد !!!

  1. profile-placeholder ساماراس گفت:

   خانم چی نوشتی؟ انگار کلماتت رو انداختی تو ماشین لباسشویی

 33. profile-placeholder Tamina Freshness گفت:

  با پوزش اینکه برای تیک زدن به ادامه مطلب یهو اکانت فیس بوک ” معناش برام همیشه کتاب چهره ها ” بوده و گوگل ” برام گوگول مگولی که میکشه تا یه موردی رو برات جستجو کنه و ببخشید از اشتباه تایپی . بر این اساس سریع خواستم خدمتون بگم مطلب خیلی برای افرادیکه در فیس بوک یا… هستند حائز اهمیته که اگه دوستدار هنرمند یا… هستی جبهه نگیریم مقابل اشخاصی که نظرشونو میدن یا موارد اجتماعی و لاغیر با
  بد زبانی ,ناسزا گفتن از فرد عادی تا هنرمند و…و… یکی از عزیزان من به مدت شاید کمتر از سه هفته برای
  صرفا” تشکر از هنرمندی آشنا که یکی از ترانه هایشونو در برنامه ای که داشتن اجرا و متاسفانه هم ایشان و
  نیز عزیزما در حال نقل مکان بوده ” گرچه نقل مکان اون ور آب با اینجا خیلی متفاوت و سریعتره ” و بعد از
  مدتها و تصادفی به چندین ایمیل هنرمند محترم برخورد میکنه این میشه بره در فیس بوک برای عرض تشکر,
  متاسفانه ادمین ایشون با دیدن عکس خیلی نزدیک به این عزیز که گذاشته بود و تاپ فیس بوک شد و بعضی افراد کم ظرفیت یا ظاهر بین هم یه جورایی تعاریف نا زیبا یا صرفا” اینکه ” چقد قشنگی و… نیز طرفدار هنرمندانی که اسطوره بهشون میگن در کمال ادب و نزاکت که بکار بردن این واژه مناسب هنرمند
  فوق الذکر نمیتونه باشه که شکسته میشه و یهو بد و بیراه و ناسزاها شروع شد حتی در مورد دیپلماسی که
  این عزیز گفته بود دوس نداره هرگز اهل این مسائل هم نبوده و نخواهد بود که باز خانمی گفته بود : پس
  برو دنبال کارت و… خب تقدیر گاه آنچنان می تازه که نمیدونی کی چطور غافلگیرت میکنه با گرفتن عزیزی
  که خب پدر بزرگوارشون از دنیا رفتن و بعد از مدتی برای ادامه زندگی اومد در دنیای مجازی تا سرگرم بشه
  چون داستان نیمه کاره یا چاپ دوم که تقریبا” آماده بود با این بیرحمی تقدیر تنها روی مزارشون چند خطی
  نوشت و شروع کرد دوباره بنایی تازه ساختن . نمیدونم این بر میگرده روی یک آیتم مطلب شما بله اونقدر
  قوی میتونه باشه که در یک آن به تلخی شما رو مبدل کنه و بالعکس و حتی خودش . اینکه انسان بر قلمرویی
  که سازنده اش باشه محکم بایسته هنره و زیباتر القای اون یا کمک شاید بشه گفت به دیگری مفهوم ساده و
  قشنگ و غنی میتونه داشته باشه .جایی نمی خوابن که آب زیرشون بره برای مترجم با پوزش البته چندان برای
  این مطلب علمی روانشناسی یا خود شناسی , جامعه شناسی خوشایند نیست یا اینکه : آدمای حال بده ای هستن … صداقت داشتن شما یا راحت نویسی و ترجمه با بکار گیری واژه های پسندیده متفاوت هستن .
  بقول رضا صادقی نازنین : نرنجید ازم لطفا” خوب از اینکه اجازه صحبت یا دیدگاه رو بمن دادید متشکرم .
  پیشاپیش چهارشنبه سوری , سال نو شمسی که تجلی بهاران و شکوفایی ایران زمین و ایرانیان باشه به
  لطف خداوند رو به شما و سایر عزیزان صمیمانه تبریک میگم . شاد زی

 34. profile-placeholder Tamina Freshness گفت:

  آقای عقیلی یادم رفت بگم صفحه دانلود کتابی که نشون دادید دارم و صادقانه بیشتر آیتم هایی که در مطلب آورده شده در رفتار و بخصوص افکارم هست خب راستش توام با بهار بودن و شروع تغییرات نو یکی از ابزارهایبالقوه هست , قصد تعریف از خود نبوده نمیدونم گاه اگه آدم حرفی از شخصیت و افکارش بگه زود برچسب زدن کار زیبایی نیست و اینکه عضو شدم بخدا نمیدونم اما عرض شد تمایل دارم کاش امروز انجام تا
  وقتی ایمیلمو چک میکردم عبارت معروف ” ” عضویت شما با موفقیت انجام , منتظر دریافت ایمیلهای ما باشید ” رو میدیدم . بازم محاسبه برای ارسال ؟ به امید بهترین ها

 35. profile-placeholder Tamina Freshness گفت:

  با سلام به آقای عقیلی مطلب به حد لزوم تاثیر گذار و جالب بود اما تنها خووندن کافی نمی تونه باشه عمل و منش مهمه . ولی گاه ظرفیت چنین اشخاصی بهرحال و بستگی به مواردی خاص ممکنه کاهش پیدا کنه اما
  با همین خصوصیاتی که قرار دادید میتونن خیلی خوب و دوباره خودشونو کنترل کنند و این کنترل کردن نیز
  بس مهمه دیدگاه ها خوشبختانه حاکی از غنی بودن مطلب و خوشایند بودنش داره , من نیز در آبادان متولد و سالهای زیادی در تهران زندگی میکنم و شمه ای از خودتون صداقت شما رو میرسونه . دوست دارم
  عضویت بیتوته و دریافت ایمیلهاشو داشته باشم همه جوره خاصه این گونه مطالب و کلا” روانشناسی ,علمی,
  گردشگری , آشپزی شاید در این باره نباید میگفتم اما خب به مطلب یا نظرم نا مربوط نمیتونه باشه , اگه بود
  به حساب سادگی یا خوبی خودتون بزارید . بهرحال دنیای مجازی پر از پیچ و خمه . امید حاصل ۲+۲ =۴ رو
  درست گفته باشم !! تا ارسال انجام بگیره
  موفق و سلامت باشید.

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   سلام دوست گرامی
   متأسفم که اقای عقیلی در دسترس نیستن تا خودشون شخصا جوابگوی دیدگاه‌های ارزشمند شما باشن.
   البته اینجا بیتوته نیست اما می‌تونید با مراجعه به این صفحه مطالبی رو که علاقه دارید، مطالعه بفرمایید.
   همچنین براتون ارزوی سلامتی و موفقیت دارم.

 36. profile-placeholder عسکری گفت:

  مقاله خیلی خوبی بود در ضمن موهات خیلی قشنگه.

 37. profile-placeholder amir گفت:

  سلام
  عالی بود، مخصوصا طریقه نوشتنتون و لینک دادن
  مرسی واقعا تبریک میگم بهتون، حین خوندن اصلا حس خستگی نمی داد
  پاینده باشید

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   سلام بر شما و تشکر بابت این همه ابراز لطف 🙂

 38. profile-placeholder منصور گفت:

  سلام میخونم ودنبال میکنم واخر نظر میدمممنونم

 39. profile-placeholder محمد گفت:

  باسلام مطلب خیلی مفیدی بود..مشکل من زمانیه که دارم صحبت میکنم وطرف مقابل وسط حرفم شروع به حرف زدن میکنه واین باعث میشه که دیگه حرفم نیمه تمام بمونه اگه ممکنه راهنماییم کنید .سپاسگزارم

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   سلام دوست گرامی
   بله وسط حرف پریدن عادت آزاردهنده‌ایه. امیدوارم مقالات زیر کمک‌تون کنن انقدر جذاب صحبت کنید که طرف مقابل‌تون دیگه یادش بره وسط حرف‌تون بپره. 🙂
   ۵ راه برای اینکه در صحبت‌ کردن تاثیرگذارتر باشیم
   چگونه جذاب صحبت کنیم؛ نکاتی برای اینکه دیگران را مبهوت خود کنیم
   چگونه خوب صحبت کنیم
   سپاس از همراهی‌تون

 40. Amir Askari Amir Askari گفت:

  سلام دوستان
  این مطلب برایم خیلی موثر و مفید بود و همین طور قصد دارم طی ی کنفرانس برای هم دانشگاهیان خودم ارائه بدم . دوست دارم کارای این چنین را برایم ایمیل کنین
  مچکرم

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   سلام دوست عزیز
   خیلی خوشحالیم که این مطلب مورد توجه‌تون قرار گرفته 🙂
   برای اینکه این نوع مطالب براتون ایمیل بشن کافیه بعد از عضویت در سایت به این صفحه مراجعه کنید. موضوع مورد علاقه‌تون رو انتخاب کنید و روی «این موضوع را دنبال می‌کنم» کلیک کنید.
   سپاس که با ما همراه هستین

 41. M Rafi Rahmani M Rafi Rahmani گفت:

  سلام!
  من از افغانستان هستم و خیلی مایل به یاد گرفتن این چنین موضوعاتِ هستم، و موضوع فعلی را خواندم و برایم خیلی عالی تمام شد، امید که در آینده هم بتوانم از چنین موضوعاتی مستفید گردم.
  سپاسگذار!

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   سلام دوست عزیز
   بسیار خوشحالیم که این مطلب براتون جذاب بوده.
   توصیه میکنم مطالعه‌ی این مطالب رو هم از دست ندید:
   چطور از مهارت داستان‌گویی برای متقاعد کردن دیگران استفاده کنیم
   چطور دیگران را متقاعد کنیم
   چطور در متقاعد کردن دیگران استاد شویم؟
   روشهای متقاعد کردن دیگران؛ چگونه فردی با نفوذ باشیم؟
   سپاس از همراهی شما 🙂

   1. M Rafi Rahmani M Rafi Rahmani گفت:

    ارادتمندم!
    و ممنون از شما بانوی باخرد!

    1. M Rafi Rahmani M Rafi Rahmani گفت:

     من جدیدن به خواندن کتاب ها علاقه پیدا کرده ام و اگر لطف نموده و یک یک تعداد کتاب های مفید را ایمیل کنید خرسند خواهم شد.
     سپاس از بانو مستعد!

     1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

      بسیار باعث خوشحالیه که به خوندن مقالات «چطور» علاقه دارین دوست گرامی.
      برای اینکه مقالات پربازدید رو در ایمیل‌تون دریافت کنید، می‌تونید تو خبرنامه‌ ما عضو بشید. (پایین صفحه ادرس ایمیل‌تون رو وارد کنید)
      مجددا سپاس از همراهی شما 🙂

 42. profile-placeholder اره گفت:

  ترجمه بدی داره

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   امیدوارم سایر مطالب مورد رضایت‌تون قرار بگیرن دوست گرامی 🙂

 43. ramin ramin گفت:

  جالب بود…من برم یه چند نفرو متقاعد کنم برگردم

 44. profile-placeholder فرشته گفت:

  سلام خسته نباشید
  مطالب عالی بود
  عکستون عالیه
  موفق وموید باشید

 45. profile-placeholder fariborz گفت:

  از نحوه ی نگارشش خوشم اومد

 46. profile-placeholder خسرو جودی گفت:

  خیلی عالی بود

 47. profile-placeholder Bahar گفت:

  سلام ممنون از مقاله شما.عالیییییییییییییی بود موفق باشی

 48. profile-placeholder نسرین گفت:

  سلام از این سایت بسیار ممنونم

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   درود بر شما
   ما هم از همراهی شما ممنونیم

 49. profile-placeholder حسن سلام دمت گرم مسافرت جنوب کشور هم داشته ام بر گفت:

  من مسافرتی به بندر عباس داشتم برای چند لحظه احساس کردم با کلمات زیبای تو در بندر عباس هستم

 50. profile-placeholder علی گفت:

  این نکات بیشتر به مقبولیت فرد کمک میکنه تا مذاکره….

 51. profile-placeholder طرهان گفت:

  موهای خوشگلی داری ، مو قشنگ .

 52. profile-placeholder طرهان گفت:

  جالب بود . خوشمان آمد .

 53. profile-placeholder صبا سلطانی گفت:

  عالييييييييييييييييييي 👏👏👏

 54. profile-placeholder هحسان گفت:

  بیشتر کامنتها “مرسی” و “ممنون” هست

 55. profile-placeholder رضا گفت:

  عکس هایی که کار می کنید در شان سایت فردا نیست و با فرهنگ اسلامی ایرانی انطباق ندارد. بهتر است از متفکران ایرانی هم مطالب کار کنید و مترجم محض نباشید. با آرزوی توفیق

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   درود بر شما
   ممنون که نظرتون رو با ما در میان گذاشتین
   تا جایی که برامون امکان‌پذیره سعی میکنیم عکسا متناسب با مقاله انتخاب بشن. قطعا پیشنهادها و انتقادات شما به ما کمک میکنه انتخاب‌های بهتری برای عکسامون داشته باشیم.
   تا الان مقالات بسیاری منتشر شدن که ترجمه نیستن، هر چند مطالبی که در اختیار شما کاربران عزیز قرار میگیره اصلا وابسته به مرزهای جغرافیایی نیستن و ترجمه بودن‌شون خیلی به اصل مطلب لطمه نمیزنه.
   سپاس از همراهی‌تون

  2. profile-placeholder علی اکبر گفت:

   چشم
   چندتا متفکر معرفی کنید
   ببینید متفکر معرفی کنید نه ادیب و عارف، متفکررررررررر

 56. profile-placeholder محمد سمیعی گفت:

  ممنون از همتون. این یه سایت متفاوته. دوستش دارم. ازش خیلی یاد می گیرم. به کار می برم و روز به روز بهتر می شم…

  1. مریم ناصری مریم ناصری گفت:

   خیلی خوشحالیم که مطالب ما رو دنبال می کنید و واستون مفیده، امیدوارم ما هم بتونیم هر روز بهتر بشیم 🙂

   1. profile-placeholder نادر گفت:

    بسیار خوب بود

  2. profile-placeholder علی اکبر گفت:

   عالیه
   همینه
   اگه کاربردی هست استفاده کنید
   اگه هم نیست که برید سراغ زندگیتون
   ما به فکر اونایی هستیم که دنبال زندگی بهترهستن
   نق نقوها بزنن به چاک

 57. profile-placeholder بهروز یمنی گفت:

  مطالب مفیدی بود
  جا داره یک نکته ظریف رو راجع به این موضوع خاطرنشان کنم ک برای تاثیر گذاری روی افراد کم تجربه ، نادان و یا لجباز و سرسخت باید تا حد توان سطح فکری خود را با او هم تراز نشان دهیم
  و برای اینکه سریع مقابلمان جبهه نگیرد مقداری از طرز فکرهایش ک با تلاش زیاد میتوان آن هارا قبول کرد جلویشان تایید کنیم و از این طرز فکر با سیاست تعریف کنیم تا او نیز مارا از جنس خود ببیند و ارتباط گرفتن با وی آسان تر شود. (بهروز یمنی ، دانشجوی روانشناسی)

 58. profile-placeholder محسن گفت:

  حال بده رو خوب اومدی….

 59. احمددانایی فر احمددانایی فر گفت:

  مقالات شما بسیار مفید و عالیست.
  خداوند یار و نگهدارتان باشد.

  1. مریم ناصری مریم ناصری گفت:

   خوشحالیم که واستون مفید بوده
   با ما همراه باشید 🙂

 60. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

  سلام
  من معمولا اینجور مقالات رو میخونم خودم رو در جای مخاطب افرادی قرار میدم که به این توصیه‌ها عمل میکنن. بعد مثلا میبینم که اگر کسی موقع صحبت مدام اسم منو به کار ببره اصلا خوشم نمیاد و اصلا هم اعتبارش پیش من بالا نمیره.
  یا مثلا تو مقدمه گفته شده که این نکات به درد این میخوره که بتونید فردی رو که میخواد خودکشی کنه (به عنوان مثال) متقاعد کنید که این کارو نکنه، بعد اولین مورد اینه که «طرفت رو خوب بشناس»! به نظر شما یه کم عجیب نیست؟
  البته خیلی مواردش خوبه، اما من هرچی نگاه میکنم میبینم موارد خیلی کمیش به «متقاعد کردن» برمیگرده. بیشتر درباره مقبول بودنه :-؟

  1. profile-placeholder علی اکبر گفت:

   شما اومدید استثنا رو اصل کردید.
   شما یه استثنا هستید، بعلاوه اینجا گفته نشده این موارد نتیجه ی ۱۰۰درصدی دارند، بلکه نتایج تحقیقاتی هستند که از تفکر بشر زاییده شده و ممکنه چندسال بعد خطابودنش اثبات بشه.
   تشکر از مطالب مفیدتون

  2. profile-placeholder عماد گفت:

   آشپزی به شاگردش گفت به غذا نمک بزن تا غذا خوشمزه بشه. شاگرد انقدر نمک زد تا غذا شور شد.
   ایراد نه از آشپز بود و نه از نمک، شاگرد آشپز از این چاشنی زیاد استفاده کرد. هرکسی اگر “مدام” اسمش و تکرار کنند خوشش نمیاد، میزان تکرار اسم بسته به موقعیت و شرایط متفاوت هست. این چاشنی میتونه برای مذاکره خوب باشه اما زیاده روی در هرکدام از موارد بالا جواب عکس میده.

 61. profile-placeholder گیتا گفت:

  با سلام،
  هدف بلند مدتی در این خاطره دریافت نگردید. سطح حرف از معمولی هم پائینتر است این صحبت در حد سن این شخص نیست، تنها جمله بامزه برای چند ثانیه در جمله دوم ( موز از پفک ارزونتر بود) .

  با تشکر

  1. مریم ناصری مریم ناصری گفت:

   سلام

   سپاس که نظرتون رو با درمیون گذاشتید و خیلی متاسفیم که این مقاله واستون مفید نبوده. امیدواریم مقاله های دیگه سایت نظرتون رو جلب کنن

   1. profile-placeholder ساماراس گفت:

    اولین گفتگوی ثبت شده بین دو روبات رو شاهد بودیم :))))

    1. مریم ناصری مریم ناصری گفت:

     D:
     ربات بی آزار هم بد نیست!!

   2. profile-placeholder سعید گفت:

    برای من خیلی مفید بود ، اما حرف و عمل دو مقوله جداست ، امیدوارم بتونم توی زندگی شخصیم این مدیریت رفتار رو پیاده کنم

 62. profile-placeholder سوسن متولی گفت:

  بسیار عالی درمقابل قاضی دادگاه چگونه حرف بزنیم که تاثیر گذار تر باشد

 63. profile-placeholder سارا گفت:

  تشکر از تلاشت ، کاش برنامه ای برای دانلود مقاله اضافه کنید

  1. مریم ناصری مریم ناصری گفت:

   سلام دوست عزیز

   برای اینکه بتونید مقاله رو ذخیره کنید، یه کمی که توی صفحه به سمت پایین اسکرول کنید، گوشه سمت راست صفحه آیکون شبکه های اجتماعی مختلف ظاهر می شن، آخرین گزینه آیکون پرینتر هستش که با کلیک کردن روش می تونید مقاله رو چاپ کنید یا اونو با فرمت پی دی اف ذخیره کنید

   سپاس که با همراه هستید

 64. profile-placeholder تاجی گفت:

  عالی بود زحمت کشیدین

  1. مریم ناصری مریم ناصری گفت:

   سلام دوست عزیز
   سپاس که نظرتون رو با در میون گذاشتید
   امیدواریم مطالب دیگه سایت نظرتون رو جلب کنن 🙂

 65. profile-placeholder روزبه گفت:

  سلام . همیشه ملایمت تاثیر بیشتری داره…ولی در جمع صحبت کردن جلب توجه همه مهم ترین چیزیست که میتونه در موفقیت فرد سخنران مفید باشه.

 66. profile-placeholder اسکندر گفت:

  سلام . نوشته های تان ارزش خواندن را دارد یعنی عالی بود.

  1. مریم ناصری مریم ناصری گفت:

   سلام
   خوشحالیم که واستون مفید
   با ما همراه باشید

   1. profile-placeholder میلاد گفت:

    سلام مطلب خوبی بود ولی تاریخ مصرف داده.یعنی طرف مقابل هم اگه این مطلب روبخونه زود دستمون رو میشه.در کل خوب هست تشکر

 67. profile-placeholder امیرحسین گفت:

  سلام خوب بود……البته هرکسی به یه میزانی دارای خصوصیات خوب یا بده که تا یه حدی میتونه به صورت ارادی روی خصوصیاتش تاثیر بزاره 🙂

  1. مریم ناصری مریم ناصری گفت:

   سلام
   خوشحالیم که نظرتون رو جلب کرده این مطلب
   حق باشماست، می تونیم تلاش کنیم و آنچه که شدنی هست رو بهتر کنیم.

   سپاس که با ما همراه هستید.

 68. profile-placeholder راوی گفت:

  ۱۶٫با صداقت و خوش قول.
  افرادی که با صداقت هستند و به قولشان عمل می‌کنند باعث جلب رضایت مردم میشوند و نظر اعتماد اطرافیان و دیگران را
  به خود به دست می آورد

 69. profile-placeholder راوی گفت:

  با صداقت و خوش قول.
  افرادی که با صداقت هستند و به قولشان عمل می‌کنند باعث جلب رضایت مردم میشوند و نظر اعتماد اطرافیان و دیگران را
  به خود به دست می آورد

 70. profile-placeholder آیلین گفت:

  دوست عزیزم آقا میثم گل اینایی که نوشته بودین برای افرادی که تا به حال تجربه ی متقاعد کردن نداشتن خوبه!خوب من برای بهتر شدنم چیکار باید بکنم؟؟؟من از ۲۰ تو این چند موردی که شما لطف کردی به خودم ۷۵\۱۸ میدم برای ۲۰ شدنم چه چیزای دیگه ای لازمه! و بگم من تا حالا کلاس فن بیان و از این چیزا نرفتم و به طور کاملا غیرارادی توانایی انجامشون رو دارم …اگه چند تا راهکار بگید که منو به ۲۰برسونه ممنون میشم. باهام در ارتباط باشید

  1. profile-placeholder حمزه گفت:

   سلام همه مطالب و کتابها و نوشته ها و قصه های ای دنیا خوب وبه درد بخور هستن ومهم انتخاب ما ادماست که چه کلمه ای رو سرچ کنیم

 71. profile-placeholder سام لطفی گفت:

  درود بر شما
  ممنون از مطالب ارسالی شما
  مث همیشه جذاب کاربردی و فوق العاده هستند
  سپاس

 72. profile-placeholder مینا گفت:

  مطالب خیلی بی نمک و بی ربط بود

 73. profile-placeholder aryan گفت:

  امیدوارم ادما با این فنون سر احساس رو کلاه نزارن .همچیز رو به چشم دلالی نبین. ادم با نیت نیک و فکر نیک مطمئن هستم حرفی میزنه که به دل میشینه

 74. profile-placeholder لیلا گفت:

  مطلبو دوست داشتم.سعی میکنم عملیش کنم.👍

 75. profile-placeholder محمدرضا گفت:

  عالی بود کاکا.منم عین خودت بندریم

 76. profile-placeholder مینا گفت:

  معلوم بود که یک آدم باحال این متنو تهیه کرده.مرسی

 77. profile-placeholder مسعود گفت:

  خیلی مسخره هسته

 78. profile-placeholder طالبی گفت:

  خیلی جالب

 79. profile-placeholder مریم گفت:

  ایشون در چند خط خودشون رو توصیف کردن که توصیف کارایی نبود و من تصویر درستی ازش تو ذهنم ایجاد نشد

 80. profile-placeholder مهدی گفت:

  با سلام نظرات شما بیشتر آماتور هست و تجربی اگر علمی و روانشناسانه بود بیشتر موردبحث و ارائه داشت باز ممنون

 81. profile-placeholder مرتضی گفت:

  اولا ممنون میثم جان ….دوم اینکه شیفته این کلامت شدم : ” معمولا ایده‌های خوب مثل ترشی‌بندری هستند. زمان می‌برد تا جا بیفتند. “

 82. profile-placeholder اسماعیلی گفت:

  احسنت داغت نبینم

 83. profile-placeholder فاطمه گفت:

  سلام عالی بود بیشتر این خصوصیات رو دارم ب اضافه ی رک بودن که نمیتونم به هیچ عنوان بذارمش کنار

 84. profile-placeholder سعید گفت:

  سلام ممنون آقای عقیلیمنظور شما از موفق بودن بهتر از درست بودن است چه بوده؟
  با تشکر

 85. profile-placeholder سارا گفت:

  بسیار خوب و کاربردی سپاسگزارم

 86. profile-placeholder صابر انصاری گفت:

  واقعا عالی و به درد بخور است ولی حیف……….

 87. profile-placeholder ج سمیعی گفت:

  متشکر.عالی بود.

 88. profile-placeholder حبیب گفت:

  عالی و خوب بود

 89. profile-placeholder زینب گفت:

  سلام … مطالبتون واقعا عالی بود و یه جورایی بهم سرتکون داد … امیدوارم همیشه سرزنده و مؤید باشید..در پناه حق

 90. profile-placeholder مسیب گفت:

  مرسی از مطالب مفیدتون

 91. profile-placeholder مهدی گفت:

  نتورکر های عزیز. لطفا این مطلبو سیو کنین یا کپی کنین. خیلی به دردتون میخوره.

 92. profile-placeholder سپیده گفت:

  جالب بود مرسی .مطلب در مورد بازاریابی هم بذارین.

 93. profile-placeholder دایانا گفت:

  از طرز صحبتتون میشه فهمید از این دسته افراد هستین

 94. profile-placeholder دایانا گفت:

  ممنونم باعث شدین بیشتر خودموبشناسم

  1. profile-placeholder سام .م گفت:

   واقعا خود شناسی از این راه خیلی به کار کمک می کنه که پشرفت ملموس داشته باشه ، موافقم که کمک کرد خودمو بهتر بشناسم

 95. profile-placeholder jamal گفت:

  سلام جالب بود ممنون

 96. profile-placeholder آبان گفت:

  جالب بود
  در ضمن منم بندری هستم البته از نظر فنی هم بندری محسوب میشم هااا کاکا😎

 97. profile-placeholder ارمیا گفت:

  ممنون جالب بود

 98. profile-placeholder ارمیا گفت:

  سلام ممنون از مطالب جالبتون واقعا مفید هستند

 99. profile-placeholder شیرین گفت:

  ممنون، هم مقاله جالب بود و هم سبک ترجمه تون عالی بود. لذت بردم از خلاقیت و دقتتون در بومی کردن متن ترجمه

 100. profile-placeholder میلاد گفت:

  سلام دوستان مطلب خیلی مفیدی بود ولی توصیه میکنم سری به کتاب آیین دوست یابی دیل کارنگی بزنید.اسمشو اکثرمون شنیدیم ولی از غالبا مطالعه نکردیم

 101. profile-placeholder دریا گفت:

  سلام و درود توصیه میکنم در تکمیل این بحث سری دوستان به طالب دکتر میر پیرامون رازهای جذب هم بزنند که واقعا تکمیل کننده است باتشکر فراوان

 102. profile-placeholder مهدی گفت:

  من هم یه مورد به این موارد اضافه میکنم که از همه مهمتره و هیچ کجا گفته نمیشه .. اونم چیزی نیست به جز قیافه … همه ی این موارد گفته شده اگه رعایت بشه ولی قیافه نداشته باشین کسی حسابتون نمیکنه …

  1. profile-placeholder ياشار گفت:

   داداش قيافه نه ، پول
   پول حرف اول و اخر رو ميزنه

   1. profile-placeholder ساماراس گفت:

    شما دو تا قدرت سخنوری رو درک نکردید. مثلا صادق زیباکلام با پولش مردم رو راجع به مسائل متقاعد می کنه یا با کله کچلش؟‌

 103. profile-placeholder bh گفت:

  بسیار مفید بود ممنونم

  1. profile-placeholder یا هو گفت:

   آقا صادق نه تنها با دو گزینه گفته شده متقاعد نمی کندبلکه سعی می کند بر خلاف متن با زور و سر وصدا حرفش را به کرس بنشاند

 104. profile-placeholder Evan گفت:

  ممنون..خسته نباشین..امیدوارم مفیدواقع بشه.😀

 105. profile-placeholder یونس درایش گفت:

  این افتخار را داشتم که سایت خوب و پر جذابتون را خونده و اینکه قبول اینجانب شد را کمال تشکر ازتون کنم…بازم ادامه بدین تا استفاده لازم ببریم از مطالب پر محتوا و ارزشمندتون

 106. profile-placeholder محجوب گفت:

  اگر در بخاطر آوردن اسامی ریپ میزنید…. خیییییییلی باحال بود.کلی لبخند زدم موقع خوندن.عکستم خیلی شاده! میخوام یکی دوتا ازین ترفندارو از فردا تست کنم.

 107. profile-placeholder پری گفت:

  ممنون بعضی ازمواردش واقعا خوب بود.یادگرفتم

 108. profile-placeholder منتقد گفت:

  منبع رو چک کردم. حتی با اینگلیش داغون خودم هم میشد تشخیص داد خیلی از جاها مترجم مفهوم رو با بیان خودشو بکار برده.
  دسمریزاد!
  با اینکه با قیافت حال نکردم اما قلمت روحمو یه چایی سیگار دبش مهمون کرد این نصف شبی.

 109. profile-placeholder منتقد گفت:

  سوای محتوا و جان کلام این پست که حقیقتا درست و کاربردیه و شخصا همه شون رو تجربه کردم، یه چیز بیشتر از محتوا نظرم رو جلب کرد.
  عجب قدرت قلمی داشته نویسنده. نوشتن رو خیلی خوب بلده.
  حتما باید برم سراغ منبع ببینم کیه.

 110. profile-placeholder حسین گفت:

  gkardebil.ir
  مممنون عالییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی

 111. profile-placeholder علیرضا گفت:

  در مورد نظر اول باید بگویم موفقیت با درست بودن هرکدام یک مقوله جدا از هم میباشند که شاید در بعضی موارد باهم در یک راستا قرار گرفته باشند ولی همیشه اینطور نیست

 112. profile-placeholder مهدی گفت:

  “موفق بودن” بهتر از “درست بودن” هست؟

  واقعا اینا رو کی به خورد شما داره؟ درست بودن موفقیت است و غیر از این هر چه باشد شکست است…

  1. مریم ناصری مریم ناصری گفت:

   دوست عزیز، خیلی ممنون که این مطلب رو مطالعه کردین

   از هر علم و دانشی، استفاده های متفاوتی می شه داشت. مسلما هدف از این مقاله این نیستش که خدای نکرده از متقاعد کردن دیگران به منظور سوءاستفاده ازشون بهره برداری بشه. بلکه به منظور تقویت فن بیان هست و اینکه اجازه ندیم که از همین روش ها بر علیه‌مون استفاده بشه. وگرنه، ما هم کاملا با شما هم عقیده هستیم کاملا.

   بی نهایت سپاس که با ما همراه هستید

   1. profile-placeholder Pz گفت:

    ممنون از مطالبتون

  2. profile-placeholder علی گفت:

   کی اینو به خورد تو داده….. تو خوبی…… ما ترجیح میدیم موفق باشیم تا درست

   1. کریم آق منگل کریم آق منگل گفت:

    منظورش رو نگرفتید دارید الکی بحث می کنید.
    اینجا درست بودن به معنی حق به جانب بودنه (نه درستکار بودن)
    می گه اگر همیشه تریپ حق به جانب داشته باشید،‌ بقیه کفرشون از دست شما در می آد.
    قید برنده شدن تو تمام بحث‌ها رو بزنید، تا حرفتون به دل بشینه و موفق باشید.

  3. profile-placeholder Ma گفت:

   منظور اینه که به دیگران هم فرصت بدیم تا حرفای خوب بزنند وما هم اونا رو تایید کنیم. اینطوری همون حس خوبی که خودمون داریم هم دیگران دارند.

 113. profile-placeholder هاشمي گفت:

  مزاياي بنيادي داره اين سايت . اگر اين سايت را دولتمردان مطالعه كنند خيلي از جنگها و خطاها حذف و بجاش تدابير سازنده جايگزين ميشود و جامعه از عقب ماندگي ها با نرخ بالايي رهايي مي يابد .

  1. profile-placeholder سعید گفت:

   اون دولتمردی که نمیدونه دولتمرد نیست لبو فروشه !

  2. profile-placeholder سعید گفت:

   خیلی کم پیش میاد شخصی به این مدارج برسه و مطالب به این سادگی رو ندونه !

 114. profile-placeholder mina گفت:

  بازم نفهمیدم 😊

 115. 1122 1122 گفت:

  سلام.مقاله های این سایت رومیشه ذخیره کرد؟چطوری ؟

  1. علیرضا ناظم‌زاده علیرضا ناظم‌زاده گفت:

   سلام دوست عزیز
   منظورتون از ذخیره مقالات رو بیشتر توضیح بدید.

 116. profile-placeholder طاها گفت:

  ی سوال اگه همه اینارو انجام دادیم بعد بازم طرف مقابل سرتق دراومدو قانع نشد چیکار باید بکنیم ولی خوشششششم اومد عالی بود دمت گرم

 117. profile-placeholder یاسیمین گفت:

  مطالبتون خیلی کاربردی و مفید است .من خیلی خوشحالم که با این سایت آشنا شدم و از این مطالب استفاده میکنم.
  ممنون و خسته نباشید

 118. profile-placeholder نیما گفت:

  خوب بود ممنونم

 119. profile-placeholder سارا 124 گفت:

  خیلی کمک کرد از چیز های که ذکر شده بود رو فقط یه بار امتحان کردم خدایی خوب عمل کرد

 120. profile-placeholder نینا گفت:

  کاری به مطلب ندارم که مثل بیشتر سایت های ایرانی سطحیه و… اون عکسی که تو معرفی خودتون گذاشتین واقعا عالیه. حالم رو خوب کرد

 121. profile-placeholder محمد گفت:

  خیلی گنگ بود.
  شاید ذکر مثال در هر موردی کمک زیادی به فهم مطلب می کرد.

 122. profile-placeholder محمد بن فرخ بن موسی بن جعفر بن محمد حسن خان گفت:

  راه راست در تنهایی و ۴۰ روز در کوهستان به دور از هیاهوی جامعه و غرق نشدن در روزمرگی است این روز ها حتی انسان های بسیار موفق هم در روزمرگی غرق شده اند اگر ۴۰ روز در کوهستان بیتوته کنیم لذتی را کشف خواهیم کرد که با کل عمرم عوضش نمی کنم ماورا را ذره ای هم درک و حس کنیم به کل ماورا دست خواهیم یافت چیزی که در سیر و سلوک الی الله در خلوت ۴۰ روزه کوهستان وجود دارد در هیچ موفقیت عادی وجود ندارد کسی که حکمت ماورا را حس کند به چیز هایی دست خواهد یافت که معجزه است و دیگران از دست یافتن به آن عاجزند چیز هایی مثل علم کتاب٬ اسم اعظم ٬ طی الارض ٬ کیمیا. سیمیا . لیمیا . ریمیا و هیمیا علومی که لذت زندگی را به ما میدهد و حکمت آفرینش را بهتر درک خواهیم کرد خواندن فکر مردم هم از همین معجزات است اگر دنبال حقیقت هستید دنبال پول و زندگی مزخرف دنیا نباشیم حقیقت در کشف علوم غریبه است حقیقت علوم غریبه چگونه بر ما نمایان می شود فکر و ذهن خود را از زندگی روزمره رها کنید و فکرتان را در خلوت کوهستان به آیات الهی بسپارید شما که هستید ؟ اسم و فامیل نیستید ! اسم و فامیل برای شناساندن خود به دیگران است : خود واقعی خود را کشف کنید بگویید من که هستم و بر روی آن فکر کنید هر جوابی که یافتید اشتباه است چون جوابی وجود ندارد باید فکر کنید تا از خود پسندی به دور باشید. حرف هایم را می خواهم به اثبات برساند

  1. profile-placeholder reza گفت:

   چیزی که تورسیدی رامیتونی واضحترتوضیح بدهی؟ خداراچگونه یافتی؟ایادرکوهستان قدرتی یافتی که بتوانی باحیوانات وحش راحت باشی؟ایاتوانستی رای خدارادرحال واینده پی ببری؟ایا وجودخدارا لمس یاحس بصورت عینه کردی؟ایاازخداوندپرسیدی عاقبت روح وعواقب ان؟وووو

  2. profile-placeholder محمد هادی گفت:

   برادر من کی زن وبچشو که مسئولیتی داره ول میکنه میزنه به کوه وتپه
   دلت خوشه یا زیادی پول داری

 123. profile-placeholder NSA گفت:

  سایت خیلی خوبی دارین ممنون از اطلاعاتی که رایگان در اختیار عموم میزارین

 124. profile-placeholder ناصر گفت:

  سلام مطالب خیلی عالی بود
  من موافق این روشها هستم و خودم هم در مذاکره عموما موفق هستم و رعایت میکنم نکات روانشناسی رو و خدارو شکر بیان خوبی خدا داده بهم … بازهم مقالاتی بود برام بفرستین به ایمیلم و دوست دارم یه برنامه کارگاهی باشه کنار دوستان انتقال تجربه داشته باشیم من هستم… در پناه حق خانم ناصری و دوستان

 125. profile-placeholder محمد عسکریّه گفت:

  از نظر فنّی بندری محسوب نمیشم یعنی چه؟ بالاخره یا بندری هستی یا نیستی…

 126. profile-placeholder امير گفت:

  داش ميثم با کل سيستمت حال ميکنم از موضوعي که انتخاب ميکني از کلمات و لحني که به کار ميبري مخصوصا از اون عکسي که از خودت گذاشتي.خيلي مردي .دمت گرم کلي استفاده کردم.

 127. profile-placeholder ارمان گفت:

  مرسی ، جالب بود در کل این مطالب برا ویزیتورا به کار میاد…

 128. profile-placeholder پوریا گفت:

  بسیار مطلب مفیدی بود فقط لطف کنید لا به لای متن از مثال و داستان استفاده کنید تا متن گیرا تر بشه.

 129. profile-placeholder محمد خان گفت:

  امروز یه مصاحبه شغلی داشتم ، با مدیر اونقدر قدرتمند صحبت کردم که یه کم اخرش حسش منفی شد ، ولی من دقیقا جمله هام رو آماده کرده بودم ، تمام این واکنش ها رو لز قبل پیش بینی کرده بودم ، بهش گفتم اگه منشی یا حسابدار میخوای استخدام کنی ، یه آدم متواضع و کم رو استخدام کن ولی وقتی مدیر نمایندگان قراره داشته باشی باید طرفت قدرتمند باشه ، نترسه و شل نشه تو انتقادهای الکیی که برای گرفتن امتیاز بیشتره

  بعد از سی ثانیه سکوت بنفش! نفسش رو پف کرد بیرون :

  شنبه با مدارکت بیا…

 130. profile-placeholder آزاده گفت:

  سلام . من یه دوستی دارم که وقتی به دیدارش میروم . اگر یک ساعت هم صحبت نکنم او هم صحبت نمیکند . اما اگر سر صحبت را باز کنم او هم شروع میکند . مثلا من در مورد فلان دکتر میخوام صحبت کنم که رقتم پهلوش فلان دارو داد و چه وقت بعد خوب شدم . به محض اینکه گفتم فلان دکتر هر خاطره ای که از اون دکتر دارد میگه و بعد نمیگه خب ادامه بده ببینم چه میخواستی بگی . بعضی اوقات من سکوت میکنم تا خوب حرفش بزند . من سکوت میکنم . تا ببینم دنباله قضیه از من میخواد . ولی نه ساکت میشه . برای حالیش کنم میرم رو مطلبی دیگر دوباره همان رفتار دارد و همان آش و همان کاسه . البته طرف سوادش یلی کم است و به نظز شما چطور بهش یاد بدم که نباید بین صحبت دیگران صحبت کرد و مسئله را تغییر داد . اما میدانم که گوش کردن دقیق به صحبت دیگران باعث مجذوب شدن مخاطب خواهد شد

  1. profile-placeholder امید گفت:

   من دقیقا مثل شما
   متاسفانه یه عده شعور ندارن و گوش دادن فعال و بلد نیستن که هیچ میپرن وسط حرف. حتی در حد یکی دو جمله هم صبر نمی کنن طرف حرفش تموم بشه
   من که دیدم دوستم اینجوری الآن دیگه زیاد بهش توجه نمی کنم و فقط گوش میدم و چیزی در مورد حرفاش نمیپرسم ازش تا یاد بگیره که نباید وسط حرف پرید

 131. profile-placeholder مسیح گفت:

  بد نبود ولی کاربردی هم نبود

 132. profile-placeholder فربد گفت:

  اژدر زیردریاییو خوب اومدی خدا وکیلی

 133. profile-placeholder افسر امینی گفت:

  نان به نرخ روز خوردن که کار درستی نیست. درست بودن شرط است

  1. profile-placeholder ساماراس گفت:

   خوش سر و زبون بودن چه ربطی به نون به نرخ روز خوری داره؟

 134. Farhad Palizdar Farhad Palizdar گفت:

  درود.من به جرات میتونم ادعا کنم که فن بیانم از صد هفتاد هست و با این مطالبی که شما در اختیارم گذاشتید این نمره به هشتاد رسید و حالامن یک روش بسیار موثر رو میخوام با بقیه دوستان به اشتراک بزارم.همیشه به غیراز نکاتی بلد هستین در یک گفتگو جملات رو با تاکید بیان کنید.مرسی از مطالب مفیدتون.ایام به کام

  1. مریم ناصری مریم ناصری گفت:

   عالیهههههه!‌ تبریک می گم!
   مرسی از اینکه تجربتون رو با ما به اشتراک گذاشتید. می تونید یه کمی بیشتر توضیح بدید و یه مثال بزنید؟ D:

 135. profile-placeholder مجید گفت:

  بوکمارک شدی آقا میثم تبریک میگم.

 136. profile-placeholder محسن گفت:

  آقا میثم خیلی با نوشته هات حال می کنم. هم موضوعاتی که انتخاب می کنی و هم ترجمه روان و جذابت. برقرار باشی.

 137. profile-placeholder جهان گفت:

  اینا واقعا کار بردی هستن.
  مرسی

  1. profile-placeholder a kh گفت:

   دمت گرم حال كردم

پربازدیدترین موضوعات

سلامتی

سلامت جسمی و روحی با دانستن آخرین یافته‌ها و تحقیقات

آداب معاشرت

پندار نیک، گفتار نیک، کردار نیک

عادات موفقیت

عادات روزانه و راز موفقیت افراد موفق

هوش و خلاقیت

تکنیک‌ها و روش‌های بهبود قدرت مغز و افزایش هوش و خلاقیت

تغذیه

چه خوراکی‌های بخوریم و چه موقع بخوریم

تناسب اندام

تندرستی و داشتن بدنی زیبا با آخرین یافته‌های علمی

کاریزما

جذبه‌ای که با آن عشق، وفاداری و محبت دیگران را از آن خود می‌کنید

هوش هیجانی

مهارت ارتباط اجتماعی، شناخت و برداشت درست از رفتارها

مثبت اندیشی

بهترین‌ نکات و روش‌ها برای رسیدن به آرامش روحی و اندیشه مثبت

مد و زیبایی

نکات و روش‌هایی که ظاهر شما را تبدیل به آنچه می‌پسندید می‌کند

زبان بدن

دانش اینکه بدن چه می‌گوید و چگونه می‌توان زبان بدن را به خدمت گرفت

فن بیان

مهارت سخنرانی و تاثیر‌گذاری برای رساندن پیام‌تان