۲۰ رازی که افراد خوشحال هرگز به شما نمی‌گویند

۲۰ رازی که افراد خوشحال هرگز به شما نمی‌گویند
امتیاز مطلب: ٩١%
91

خوشحالی یک انتخاب است و افرادِ واقعا خوشحال هر روز آن را انتخاب می‌کنند! چیزی که شاید ندانید این است که این آدم‌ها درست مانند آدم‌های معمولی با سختی رو‌به‌رو می‌شوند، اما با سلاحِ خنده و مثبت اندیشی برای آن زندگی‌‌ای که لایقش هستند، دائما مبارزه می‌کنند؛‌ بنابراین اگر تا به حال از خودتان پرسیده‌اید که «چرا آنها همیشه اینقدر خوشحال‌اند؟» با ما همراه شوید تا با هم برخی از رازهای این افرادِ واقعا خوشحال را مرور کنیم.


مقاله مرتبط: ۹ تله‌ای که خوشحالی شما را محدود می‌کند

نیازی به گفتن نیست که همه‌ی زندگی لحظات خوش آن نیست و اغلب بارها و بارها به زانو در می‌آیید، اما در همین لحظات است که آدم‌های خوشحال برای شاد بودن تلاش می‌کنند. اگر به نظرتان می‌رسد این افراد همه‌ی چیزهایی را که می‌خواهند، دارند، احتمالا درست متوجه شده‌اید، اما دلیلش این است که آنها راز خوشحالیِ واقعی را کشف کرده‌اند، چیزی که در درونِ خود آنهاست. در این نوشته این رازها را با شما در میان می‌گذاریم:

۱. همیشه خوشحال نیستند

بیایید روراست باشیم، هیچ‌کس همیشه خوشحال نیست، دلیل خوبی هم برای آن وجود دارد. این درّه‌ها هستند که زیبایی قله‌ها را به ما نشان می‌دهند. افراد واقعا خوشحال این را می‌دانند و به خودشان اجازه می‌دهند که به‌طور طبیعی احساس اندوه یا سرحال نبودن را تجربه کنند. تلاش برای خوشحالیِ تحمیلی، خب، تحمیلی است. پس آنها اندوه، اشک و موانع پیش‌ِ رو را می‌پذیرند و به خودشان اجازه‌ی تجربه‌ کردن این لحظات را می‌دهند. هر چه باشد آنها آدم‌اند.


مقاله مرتبط: ۱۰ عادت‌ مشترک انسان‌هایی که هیچ‌وقت خوشحال نیستند

۲. نه گفتن را آموخته‌اند

عجیب به نظر می‌رسد، اما نه گفتن برای بعضی از آدم‌ها کار راحتی نیست، به خصوص اگر از آن دسته از افرادی باشید که عاشق خوشحال کردن دیگران‌‌اند؛ با این حال، اگر در نتیجه‌ی چنین کاری همیشه حالِ بدی را تجربه می‌کنید، باید بدانید افرادِ واقعا خوشحال، انرژیِ خود را وقفِ این کار نمی‌کنند. این کار، بی‌بروبرگرد به استرس و اضطراب ختم می‌شود و به نوعی هدفِ خوشحال بودن را به تمام معنا نابود می‌کند. در عوض، آدم‌های خوشحال از حقِ خود برای نه گفتن استفاده می‌کنند. آنها این کار را به شیوه‌ای جسورانه انجام می‌دهند، شیوه‌ای که نه به روابط‌شان آسیب می‌زند و نه خوشحالی خودشان را از بین می‌برد.


مقاله مرتبط: ۱۰ عادت‌ مشترک انسان‌هایی که هیچ‌وقت خوشحال نیستند

۳. زندگیِ بی‌دردسری نداشته‌اند

اپرا وینفری آدمی خوشحال علی رغم زندگی سخت گذشته
اپرا وینفری از قدرتمندترین زنان دنیا زندگی بسیار سختی را پشت سر گذاشته است.

هیچ‌ یک از آدم‌های واقعا خوشحال به شما نخواهند گفت که زندگی‌شان راحت بوده است! شاید بارها زمین خورده باشند، اما هر بار برخاسته‌اند و نپذیرفته‌اند که زمین‌گیر بمانند! قدرت و انرژی فراوانی که برای برخاستنِ مجدد و جنگیدن به کار برده‌اند چیزی است که معنای خوشحالی واقعی را به آنها نشان داده است. اگر بتوانید از درون سختی‌ها با لبخندی بر لب عبور کنید، برنده‌اید و چه کسی است که از این موضوع خوشحال نشود!


مقاله مرتبط: ۱۰ درس‌ زندگی که برای موفقیت به آن نیاز دارید

۴. از عرش به فرش آمدن را تجربه کرده‌اند

آنها بسیار بیشتر از آنچه بتوانند به شماره بیاورند از عرش به فرش افتاده‌ و دوباره برخاسته‌اند. برای اغلبِ موجوداتِ فانی، سقوط از عرش به فرش احتمالا یعنی پایانِ راه، اما برای افرادِ واقعا خوشحال، این وضع تنها یک موقعیت برای شروعِ دوباره و یک پی‌ریزی‌ مستحکم‌تر و بهتر است. این افراد در مسیرِ صعود درس‌های زیادی آموخته‌اند و در مسیرِ هبوط درس‌هایی بسیار بیشتر. هیچ تجربه‌ای بیهوده نیست و آنها با علمِ به این موضوع پیش می‌روند!


مقاله مرتبط: غلبه بر شکست؛ چگونه شکست را شکست دهیم؟

۵. نقص‌شان را دوست دارند

برای آدم‌های خوشحال نقص داشتن، همان بی‌نقصی است! آنها با خودشان کنار آمده‌اند و نقص‌ها و عیب و ایرادهایشان را پذیرفته‌اند. افرادِ واقعا خوشحال می‌دانند همه‌ی این نقص‌ها تنها بخشی از چیزی است که آنها را به انسانی استثنایی تبدیل می‌کند و آنها عاشق این موضوع‌اند! آدم‌های خوشحال درک کرده‌اند چیزی به نام بی‌نقصی، وجود خارجی ندارد و نه تنها به دنبال آن نیستند، بلکه فهمیده‌اند که نقص‌ها هم به همان اندازه عالی‌اند!

۶. در زندگی‌‌شان جایی برای استرس باز نمی‌کنند

آدم‌های واقعا خوشحال چه از راه مدیتیشن، چه با دور شدن از شرایط استرس زا یا به روشی خلاقانه مسیر را برای خودشان هموار می‌کنند تا از هر موقعیت استرس‌آورِ غیرضروری اجتناب کنند و به سرعت هر چه تمام‌تر از آنها فاصله بگیرند. این کار به هیچ وجه طفره رفتن نیست، بلکه راهبردی برای تمرکز بر چیزهایی است که واقعا اهمیت دارند و جلوی استرس‌های کوچک آزاردهنده‌ را می‌گیرد تا به مسئله‌ای بسیار حادتر تبدیل نشوند.


مقاله مرتبط: افراد موفق چطور استرس خود را مهار می‌کنند؟

۷. ورزش می‌کنند

برای خوشحال شدن چه راهی بهتر از انجام کاری است که مواد شیمیایی خوشحال‌کننده‌ی طبیعی را از درون در بدن آزاد می‌کند؟ آدم‌های واقعا خوشحال از دنیای زندگی سالم و ورزش بهره می‌برند، نه فقط برای داشتن ظاهری خوب، بلکه چون به آنها احساسی حتی بهتر از حس کنونی می‌دهد! چه در فضای آزاد بدوند یا در باشگاه ورزش کنند، آدم‌‌های خوشحال از فواید ورزش و ترشحِ اندروفین در بدن باخبرند.

۸. می‌دانند که کافی هستند

نیک وی ایچ ایچ مثالی از انسانی که برای خوشحالی نیازی به چیزی ندار

نیک وُییچ‌ایچ که یک سخنران انگیزشی است برای خوشحالی نیازی به دست و پا ندارد.

آنها به آخرین‌ نسخه‌های هرچیز و بهترین‌ها احتیاج ندارند و ارزش خودشان را به چیزهای خارجی گره نمی‌زنند. آدم‌های خوشحال آموخته‌اند که هیچ چیزِ به خصوصی نمی‌تواند احساس خوشحالی یا رضایت را در آنها پدید بیاورد. آنها در روابط‌شان از رویکرد «مرا همان‌طور که هستم بپذیر» پیروی می‌کنند. ممکن است در گذشته بر سر ارزشمندیشان نبردی را پشت سر گذاشته باشند، دنبال چیزهایی رفته باشند که گمان می‌کردند از آنها آدمی بهتر می‌سازد، اما حالا می‌دانند درست به همان صورتی که هستند عالی‌اند.


مقاله مرتبط: ۲۰ راه برای شاد زیستن

۹. قضاوت نمی‌کنند

آنها نیاز یا تمایلی به قضاوت دیگران ندارند، زیرا دوست ندارند خودشان هم مورد قضاوت قرار بگیرند. ترجیحِ آدم‌های خوشحال این است که بگذارند دیگران همان‌طور که دوست دارند زندگیشان را زندگی کنند. نگرانی در این‌باره که دیگران چه می‌کنند یا نمی‌کنند غیرضروری و زمان‌بر است و فقط به فردِ قضاوت‌کننده احساسِ کاذبِ برتری می‌دهد. آدمِ خوشحال نیازی به این کار ندارد و ترجیح می‌دهد از زمانش به جای تخریبِ دیگران، برای تعالی آنها استفاده کند.

۱۰. می‌توانند توجه‌شان را تنظیم کنند

فارغ از نوع مشکلی که با آن رو‌به‌رو هستند، همیشه راه دیگری برای بررسی مسائل وجود دارد. آنها با تنظیم توجه می‌توانند به مشکلات سخت با نگاهی تازه بنگرند. تنظیم توجه، چشم‌انداز تازه‌ای به دست می‌دهد و با چشم‌اندازی جدید راه‌حلی تازه پدیدار خواهد شد.


مقاله مرتبط: چطور برای رسیدن به هدف با انگیزه بمانیم؟

۱۱. شور و نشاطِ روزهای کودکی را از دست نداده‌اند

آدم‌های خوشحال از درون کودک‌اند! آنها از سختی‌های زندگی متأثر نشده‌اند، می‌خندند و عشق می‌ورزند. سرزندگیِ آنها مسری است. همین رویکرد آنها به زندگی، کنجکاوی و خلاقیت را در آنها زنده نگه می‌دارد و این حقیقت را باید بپذیریم که بودن در کنار آنها به همین دلیل تا این اندازه خوشایند است.

۱۲. با ترس رودررو می‌شوند

ترس در زندگی آدم‌های واقعا شاد جایی ندارد. آنها در جست‌وجوی خوشحالی‌ پیروزند و خودشان را به سلاحِ‌ شجاعت مجهز کرده‌اند و با زرهِ خوشحالی به جلو حرکت می‌کنند. مواجهه با ترس‌ها البته ترسناک است، اما خب این هم بخشی از سازِ زندگی است که باید با آن رقصید. با رودررو شدن با ترس‌ها این آدم‌ها کنترل زندگی‌شان را به دست می‌گیرند و هیچ چیز اجازه پیدا نمی‌کند بین آنها و خوشحالی فاصله بیندازد.


مقاله مرتبط: نگذارید این ترس ها موفقیت شما را تهدید کنند

۱۳. ریسک می‌کنند

آدم‌های شاد مانند ایلان ماسک ریسک می‌کنند

ایلان ماسک، کارآفرینی موفق است که به ریسک‌پذیری شهرت دارد.

ریسک‌پذیرها آدم‌های خوشحال‌تری هستند! آنها می‌دانند فراتر رفتن از کنجِ آسایش و پا گذاشتن به حیطه‌های تازه نه فقط دلهره‌آور بلکه یک راه مسلّم برای تجربه‌ی چیزهای نو و شگفتی‌آوری است که زندگی برای عرضه در اختیار دارد. آنچه آنها را وادار به حرکت می‌کند، رشد و بیشتر دانستن درباره‌ی این موضوع است که چه کسی هستند و می‌توانند به چه دست پیدا کنند. آنها می‌دانند ممکن است اشتباه کنند یا شکست بخورند، اما برای آنها شکست فقط یک درسِ دوست‌داشتنیِ دیگر از زندگی است.

۱۴. هیچ کینه‌ای به دل ندارند

آدم‌های خوشحال به عصبانیت‌ها یا آزارهای گذشته نمی‌آویزند، در عوض ترجیح می‌دهند به رنج‌ها اجازه بدهند از وجودشان خارج شوند. هیچ راهی برای نابود کردن خوشحالی بهتر از به دوش کشیدن بار غم‌های قدیمی که وبال گردن‌تان شده، وجود ندارد. آدم‌های واقعا خوشحال از این موضوع باخبرند و بنابراین تجربه‌ی آزار و رنجی را که متحمل شده‌اند می‌پذیرند، می‌بخشند، خود را مجددا آماده می‌کنند و خوشحال‌تر و سبک‌بارتر به پیش می‌روند.


مقاله مرتبط: چطور حتی وقتی غیر ممکن است، بتوانیم ببخشیم؟

۱۵. دیگران را تشویق می‌کنند

دیدن خوشحالی دیگران و اینکه آنها حداکثر استفاده را از استعدادهای درونی خود ببرند، چنین افرادی را واقعا خوشحال می‌کند. دیدن تلاشِ سختِ دیگران آنها را به واقع خوشحال می‌کند و بنابراین همه‌ی آنچه در توان دارند در راستای حمایت و تشویق افراد مهم و مورد علاقه‌ی زندگی‌شان انجام می‌دهند. همچنین آنها با موفقیت دیگران تشویق می‌شوند، نه اینکه حسادت کنند؛ یعنی یک برد دو‌طرفه!

۱۶. عاشق خندیدن‌ هستند

آدم‌های خوشحال جنبه‌های شاد و مفرّح زندگی را می‌بینند و هدف‌شان این است که همیشه به سمتِ روشنِ زندگی نگاه کنند. وقتی می‌خندند واقعا سرشار از لذت‌اند و می‌توانند بی‌روح‌ترین آدم‌ها را هم به خنده وادارند. آنها می‌دانند در کنار گذر زمان، هیچ التیام‌دهنده‌ای بهتر از خنده وجود ندارد. خندیدن نه تنها آنها را خوشحال می‌کند، بلکه به کنترل موقعیت‌های پر از استرس بسیار کمک می‌کند.


مقاله مرتبط: لبخند زدن چه تاثیری روی شما و اطرافیان‌تان دارد؟

۱۷. در وهله‌ی اول با خودشان صادق‌اند

آنها می‌توانند هر دروغی که بخواهند به دیگران بگویند، اما همه‌ی آدم‌های خوشحال به شدت مراقب آن ندای درون‌شان هستند که به آنها یادآوری می‌کند، کاملا با خودشان صادق نیستند. شجاعتِ اعترافِ مسائل به خودمان اولین گام صادق و راحت بودن با خود است، پیش از آنکه بتوانید با دیگران صادق باشید. این کار ترسناک است، اما باید انجام شود. آدم‌های واقعا خوشحال می‌دانند اگر قرار است خودِ واقعی‌شان باشند باید با خود صادق باشند، زیرا هیچ چیز مانند عدم صداقت نمی‌تواند قطب‌نمای شادی فرد را از کار بیندازد!

۱۸. از دیگران درخواست کمک می‌کنند

آنها می‌دانند که درخواستِ کمک انسان را به موجودی ضعیف تبدیل نمی‌کند؛ بنابراین وقتی از کسی کمک می‌خواهند دچار احساسِ ضعف یا احساسات منفی دیگر نمی‌شوند. در عوض کمک خواستن را فرصتی برای گرفتن دیدگاه دیگری درباره‌ی ایده یا موقعیت‌شان یا تقسیم باری سنگین با دیگران می‌بینند. آنها متوجه‌اند که ممکن است همیشه پاسخ یا توانایی لازم را در اختیار نداشته باشند که همه‌ی کارها را به تنهایی انجام بدهند. پس از دستی که برای کمک به سوی‌شان دراز شود یا توصیه‌ای دوستانه، مانند یک هدیه استقبال می‌کنند. آنها می‌دانند کمک خواستن چیزی از آنها کم نمی‌کند، بلکه تنها می‌تواند به زندگی و تجریبات آنها چیزی بیفزاید.


مقاله مرتبط: احساس تنهایی را کنار بگذارید و بپذیرید که به دیگران نیاز دارید

۱۹. از تفاوت‌ها استقبال می‌کنند

همه‌ی آدم‌ها در یک چیز با هم شباهت دارند: در تفاوت داشتن با هم! آدم‌های واقعا خوشحال از این تفاوت‌ها آگاه‌اند؛ چه این تفاوت‌ها درباره‌ی نژاد، مذهب، جنسیت، یا دیدگاه‌ها باشد چه هر تفاوت دیگری که ما را از هم جدا می‌کند. آنها سعی نمی‌کنند تفاوت‌ها را انکار کنند، بلکه آنها را می‌پذیرند و گرامی‌ می‌دارند. برای آدم‌های واقعا خوشحال، اگر همه مثل هم‌ بودند دنیا به جایی کاملا کسالت‌آور تبدیل می‌شد!

۲۰. عاشق زندگی‌ هستند

زندگی با همه‌ی بالا و پایین‌ها، زیر و بم‌ها و فراز و فرودهایی که در خود دارد، برای آدم‌هایی که خالصانه خوشحال‌‌اند یک ماجراجویی‌ است که بهتر است همه قدردان آن باشیم. جای زخم‌ها و کبودی‌ها باعث می‌شوند از لبخندها و زیبایی‌ها، بیشتر لذت ببریم. آدم‌های به راستی خوشحال چون این را می‌دانند با زندگی نمی‌جنگند، بلکه آن را به همین شکل می‌پذیرند. آنها برای اینکه زندگیِ لذت‌بخش، پربار و ارزشمندی بسازند هرکاری لازم باشد انجام می‌دهند؛ در عین حال می‌دانند برای اینکه بتوانند واقعا قدر این سفر را بدانند، گاهی هم باید بنشینند و از مسیر لذت ببرند!

برگرفته از: lifehack

سارا شهیدی نویسنده و عضو تیم تحریریه چطور

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه‌ها (95)

 1. Amir Azari Amir Azari گفت:

  سلام.با سپاس فراوان از مطالب بسیار مفید و ارزندتون.ممنونم

 2. profile-placeholder یه غریبه گفت:

  چه چرت الان همه خوشحال شدن؟

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   سلام دوست عزیز
   پیشنهاد می‌کنم به این مقالات سری بزنید، اگر موضوعی براتون جالب بود بیشتر درباره‌ش مطالعه کنید، امیدوارم که شادتر باشین:
   ۷ سؤال عجیب برای یافتن هدف زندگی
   تعریف واقعی شادی چیست؟
   ۷ راه برای اینکه ساده‌تر و شادتر زندگی کنید
   موفق باشین

 3. profile-placeholder ط گفت:

  من امیدی به زندگی ندارم چون هیچ عشقی ندارم

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   به نظرم با صرف وقت برای خوشحال کردن عزیران‌تون و صد البته خودتون رضایت لازم رو برای شادتر بودن به دست میارین. توصیه من اینه که نگاهی به این مقالات بندازین که موقع ترجمه‌ش به شخصه حس مثبتی رو تجربه می‌کردم:
   چطور با خودتان مهربان‌تر باشید؛ ۱۷ نکته طلایی
   و همین‌طور این یکی:
   چگونه مهربان باشیم
   این مقاله هم که ترجمه‌ی همکار خوبم خانم بردباره در زمینه‌ی مهربانی و حس خوبی که به دنبال میاره مطالب جالبی داره:
   ۶ دلیل علمی که نشان می‌دهد مهربان بودن برای سلامتی مفید است

 4. رقیه رضاپور رقیه رضاپور گفت:

  خانم شهیدی جان خداقوت مقاله‌ عالی بود

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   سلام خانم رضاپور عزیز
   ممنون که وقت می‌ذارین و مطالعه می‌فرمایین

 5. profile-placeholder افزایش سریع فالوور اینستاگرام گفت:

  فوق العاده بود. ممنون و تشکر ویژه

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   ممنون از همراهی شما و انرژی که به ما انتقال می‌دین.

 6. profile-placeholder مسعود گفت:

  شادی که از سر غفلت و خودفریبی باشد زودگذر و عین افسردگی است. شادی واقعی از کارهای خیر و کمک به سایر انسانها و مخصوصا والدین و اقوام نزدیک به دست می آید. ضمنا هر وقت دچار غم شدید ذکر استعفار که استفرالله ربی و اتوب و الیه را از ته دل بخوانید.

 7. profile-placeholder رقیه سلیمی گفت:

  عالی بود فوق العاده

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   ممنون از همراهی شما و انرژی که به ما انتقال می‌دین.

 8. profile-placeholder عاطی گفت:

  سلام,خوب بود,من میشه گفت بیشتر این مواردو دارم و میتونم بگم تا حد مطلوبی شادم,ولی گاهی اوقات ب شدت دپرس میشم,و خودم هم میدونم ک بعضی مشکلات باعثش هستن و شاید اگر دیدگاهمو تغییر بدم شرایط خیلی بهتر بشه,ولی نمیدونم گاهی با این نگرانی هایی ک اینجور مواقع میاد سراغم چه کنم؟آیا شما راهکاری سراغ دارید ک بشه استرس رو از وجود پاااک کرد؟ممنون بابت زحمات گرانقدرتون..

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   سلام دوست عزیز
   واقعیت اینه که هر قدر هم تلاش کنیم باز غم گاهی به سراغمون میاد و در اون مواقع باید فرصت بدیم که کم کم درک و ته‌نشین بشه. اما در مورد کاهش استرس بهتون مقاله‌های سایت رو پیشنهاد می‌کنم. می‌تونید کلمه استرس رو در کادر جستجوی سایت ورد کنید و مقالات مرتبط با این موضوع رو پیدا کنید. لینک برخی از این مقالات:
   چگونه استرس را از بین ببریم؟
   مقابله با استرس با ۱۲ روشی که به حفظ آرامش شما کمک می‌کند
   در مورد انجام مدیتیشن و آثارش روی کاهش استرس هم مطالعات اثرات مثبتی رو نشون می‌دن:
   مدیتیشن برای تازه‌کارها: ۲۰ نکته‌ی عملی برای درک ذهن
   موفق باشید

   1. profile-placeholder رقیه سلیمی گفت:

    سلام حالتون خوبه عزیزان هستم من گهگاهی خیلی دلم میگیره نمیدونم چیکار باید بکنم شکست عشقی خوردم یعنی ما از اول قرار و مدارمون ازدواج بود اما پدر عشقم مخالفت کردو ما نتونسیم باهم ازدواج کنیم به اجبار خونواده و پدرش ازداواج کردالان نزدیکه سه ماه هیچ چی برام مهم نیست بدجور داغونم میشه یکم ارومم کنید کلی با خدا حرف میزنم اما هیچ وقت نمیتونم فراموشش کنم دلم میگیره از اینکه پنج سال وقت گذاشتم براش اما بی نتیجه واقعا دوسش داشتم الانم که الان عاشقشم دوستش دارم و برام عزیزه یه راهنماییم می کنید ببینم چه کاری انجام بدم تا بتونم از داغ عشقم بیرون بیام زندگیم داره فقط میگذره دوستتون دارم دوستان عزیز

    1. profile-placeholder ناشناس گفت:

     بیخود خودتون حرص ندید اگه ازدواج می کردید بعد از یک مدت می دید که عشق وعاشقی یک موضوع یک طرفه است و کسی که عاشقه بسیار لطمه می بینی باید سعی کنی یاد بگیری که عاشقی برای افسانه هاست و زندگی خودتون رو برای هیچ احدی خراب نکنید ار طرف عاشقی که به عشقش رسیده و نادمه.

    2. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

     سلام دوست عزیز
     با توجه شرحی که دادید متأسفانه مشخصه که نامزد سابق شما آدمی نبوده که به استقلال رسیده باشه. به این جنبه‌ی ماجرا نگاه کنید که آدمی که تصمیم در مورد ازدواجش (این تصمیم مهم) رو به کل به خانواده‌اش می‌سپره چقدر می‌تونست تحت تأثیر اونها و ناپایدار باشه. از شرایط لازم برای ازدواج استقلال رأی هست، خوشحال باشید که ادامه‌ی مسیر رو اشتباه نرفتید و این رابطه پایان گرفته.
     فراموش نکنید که زندگی می‌تونه سورپرایزای بهتری براتون داشته باشه
     شاد باشید

    3. profile-placeholder حسین آفاق گفت:

     وقتی یک چیزی را از دست میدهی حتما یا برابر اون ویا بهتر از اون نصیبت میشه…
     در روزهای سخت است که پخته تر میشیم ورنه قدر خوشی را نمیدانستیم.
     باید بدانی که دنیا با تمام داروندارش، به یک ثانیه غمگین بودن نمی ارزد.
     بهتر است اگر نمیتونیم شاد باشیم، غمگین هم نباشیم.
     توصیه میکنم داستان های کسانی را که براین مشکل فایق آمدند، بخوانید سرکارخانم سلیمی

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   ممنون که نظرتون رو برامون نوشتین.

  2. profile-placeholder رقیه سلیمی گفت:

   سلام مرسی از راهنمایی هاتون اما من هنوزم که هنوزم نمیتونم باور کنم که ر فته همش با خودم میگم اون یه روز برمیگرده اخه بعد اینکه نامزد شده دوباره گهگاهی میاد سراغم زنگ میزنه اس ام اس میده بدجور گیجم کرده با این رفتاراش نمیزاره فراموشش کنم دیروز با نامزدش بیرون دیدم کلی داغون شدم به زور خودمو نگه داشتم خدا میدونه تو چه عذابی قرار گرفتم کاش از اول باهاش دوست نمیشدم خیلی پشیمونم گناه کردم دعا کنید برام دوستان به دعای شما نیاز دارم خدا تنهها کسی است که برام مونده خودم هستم و خودش

   1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

    سلام
    اگر خودتون نخوایین این رابطه ی مسموم رو تموم کنین آدم دیگه ای نمیتونه این کار رو براتون انجام بده.
    این آدم ممکنه بخواد با فرستادن این پیامها شما رو به عنوان زاپاس یا یک رابطه ی دوم در کنار همسرش نگه داره.
    راضی نشید که اینطور آلت دست قرار بگیرین.
    لیاقت شما بیشتر از اینهاست، به کمتر از اونچیزی که لیاقت تونه راضی نشید.
    قوی باشین 🙂

    1. profile-placeholder رقیه سلیمی گفت:

     اره میدونم هر چقد سعی میکنم نمیتونم نزدیکه سه ماه انگار دیروز بود عقد کردن برام جهنم شده همه چی احساس میکنم باختم دیگه بریدم خدا کنه فقط زودتر فراموشش کنم هر چند فراموش نمیشه اما میخام دوست داشتنم ثابت بمونه نمیخام تبدیل به نفرت بشه چطوری این و بهش بفهمونم نمیخام متنفر بشم ازش ؟یعنی میشه یه روز واقعا فراموشش کنم و یه نفر براخودم انتخاب کنم نگرانم بد جور

     1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

      سلام مجدد
      دوست عزیز به نظر می‌رسه برای عبور از این شرایط به راهنمایی‌های یک مشاور یا روان‌شناس نیاز دارین. توصیه می‌کنم با یک متخصص خوب خانم روی مشکلتون کار کنید.

     2. profile-placeholder رقیه سلیمی گفت:

      سلام ببخشید ممکنه راهنماییم بکنه ؟

 9. profile-placeholder شهلا گفت:

  عالی بود

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   خوشحالم که نظر مثبت شما رو داریم.

 10. profile-placeholder پویا گفت:

  این گونه مطالب تکراری و کلی گویی به شخصه زیاد شنیدم !

  Ps:Plz no reply

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   سلام دوست عزیز
   اگر مایل نیستید که متوجه پاسخی که بهتون می‌دن بشین، تیک گزینه‌ی «اگر این دیدگاه پاسخ داده شد، به من ایمیل بزنید.» رو از بالای بخش نوشتن نظرات بردارید.
   پ.ن: نظر شما محترمه و البته نظر باقیِ افراد

 11. profile-placeholder فرشته جون گفت:

  سلام واقعا عالی بود… من که خیلی خوشم اومد… حتما به دوست های دیگه خودم هم میگم مطالعه کنند. راز های شفت انگیزه دیگر هم بذارید… ممنون میشم…. سپاسسسسسسسسسسسس

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   سلام دوست عزیز
   خوشحالم که رضایت داشتید. اگه به رمز و راز علاقه دارین کلمه‌ی راز رو در چطور سرچ کنید و براتون مطالب این چنینی رو میاره:
   http://chetor.com/?p=41402
   http://chetor.com/?p=37155
   http://chetor.com/?p=33649
   http://chetor.com/?p=29418
   راز سلامتی، راز پولدار شدن و…
   در نهایت وقتی این مقالات رو مطالعه کنید می‌بینید خیلی از نکاتش رو از قبل می‌دونستید. در حقیقت راز اصلی به کارگیری چیزیه که می‌دونیم 🙂
   سال خوبی داشته باشین

 12. profile-placeholder برته گفت:

  سلام…مطالب زیبا و انگیزه برانگیزی! رو یادآوری کردین…بسیار ممنون
  شخصا بنده مدتی دچار افسردگی بودم(از دوران دبیرستان تا سالهای دانشگاه) یکی از دلایل اصلیش این بود که توجه زیادی به نظر بقیه میکردم حتی سختگیری نابجای خونواده و اعتماد به نفس پایینی داشتم منتها تونستم خودم رو جمع و جور کنم(انصافا هیچ کس دلسوز آدم نیست) فقط آدم خودش میتونه تغییر درونش ایجاد کنه… خداروشکر از وقتی هم ورزش رو شروع کردم تاثیر شگفت انگیزی برام داشته که خودم باور نمیکنم…بدنم احساس خستگی نمیکنه و از فعالیت و کار روزانه به هیچ وجه خسته نمیشم…بنده ۲۳ سالم هست و مقداری اضافه وزن داشتم و سلامت بدنی کاملی دارم به همین خاطر ورزش های اینتروال رو پیش گرفتم…اسم این سبک ورزش اچ آی آی تی هست…High Intensity Interval training …سبکی که بیشتر بازدهی رو نسبت به زمان صرف شده داره….نهایتا زیر ۳۰ دقیقه زمان میبره و میشه ۳ الی ۴ روز هفته انجامش داد…مطالب فارسی مناسب به خوبی پیدا نمیشه…سعی کنید انگلیسی راجع بهHIIT تحقیق کنید و همچنین با کنترل کالری مصرفی بدن عالی رو داشته باشین…ورزش کاران حرفه ای مثل بوکسور ها و دونده های سرعت(sprinters) همگی ورزش HIIT رو انجام میدن…

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   سلام دوست عزیز
   ممنون از اینکه راه حل خودتون رو با ما به اشتراک گذاشتین و خوشحالم که راه خودتون رو پیدا کردید. واقعا هم که ورزش فواید بی‌شماری داره.
   موفق باشین

 13. profile-placeholder سعید گفت:

  ممنون بابت مطلب مفیدتون،اگه براتون مقدوره یکم ریزتر و جزئی تر راجع به قدرت نه گفتن مطلبی بزارید،یا به ایمیلم بفرستید،واقعا تو این مقوله از زندگی به مشکل خوردم

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   سلام دوست عزیز
   امیدوارم این مقاله‌ها براتون مفید باشه:
   ۱۱ راهکاری که قدرت نه گفتن را در شما تقویت می‌کند
   چگونه با اعتماد به نفس حرف بزنیم؟
   همین‌طور اگر بیشتر درباره‌ی اعتماد به نفس می‌خواید مطالعه کنید از گزینه‌ی جستجوی چطور (بالا سمت چپ، علامت ذره‌بین) استفاده کنید تا مقاله مورد نظرتون رو پیدا کنید.

   1. profile-placeholder فرشته جون گفت:

    اره این مطالب هم خیلی به درد میخوره.

 14. profile-placeholder شیما گفت:

  خیلی خوب ومفید بود واقعا از عمق وجودم یه تغییراتی رو حس کردم ، اینکه باید به خودم بیام و با نوع زندگیم و گذشته م کنار بیام وقبولشون کنم ، هرچند که اکثر وقتا دیگران منو از شرایط زندگی که دارم ناامیدم میکنن

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   سلام دوست عزیز
   ممنون از نظر مثبت شما. دیگران از شما و درون‌تون اونقدری که خودتون خبر دارین اطلاعی ندارن. بهترین دوست شما خودتون هستین و بیشترین تلاش رو باید برای شادی خودتون صرف کنید و به خودتون امیدواری بدین، هرگز برای آدم امیدوار راه به آخر نرسیده.
   براتون سال خوبی آرزو می‌کنم

 15. profile-placeholder امیرحسین گفت:

  با سلام…واقعا عالی بود کیف کردم!!!

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   چه عالی!
   سال خوبی داشته باشین

 16. profile-placeholder آسمان گفت:

  با سلام و تشکر از زحمات شما و قابل توجه دوستانی که این مطالب رو میدونستن و فکر میکنن چیز مهمی نیست باید گفت اگر لیاقت داشتی و میدونستی بیان میکردی تا دیگران هم استفاده میکردن امسال شما هستن که همه چیز رو برای خود میخواهن و میترسن دیگران هم تغییر کنن با تشکر از زحمات سرکار خانم شهیدی

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   سلام دوست عزیز
   ممنون از روحیه‌ی قدردانی شما گرامی، باید خدمت‌تون بگم که اگر بتونید لینک مطالبی رو که مفید تشخیص می‌دین با دوستان و عزیزان‌تون به اشتراک بگذارید، به ما در این مسیر کمک بزرگی می‌کنین.
   سال خوبی داشته باشین

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   خوشحالیم که نظر مثبت شما رو داریم

 17. profile-placeholder آب زلال گفت:

  چرا خط اول نوشته های زیر عکس نصفه هست

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   سلام دوست عزیز
   ممنون که اطلاع دادید. موضوع پیگیری و رفع شد.

 18. profile-placeholder آب زلال گفت:

  عالی بود

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   ممنون دوست عزیز از حسن توجه‌تون

 19. profile-placeholder محمد گفت:

  سلام – خدا قوت
  متشکرم از زحمات شما
  مطالب بسیار خوبی بود من هنوز مقالات مرتبط انهارو نخوندم حتما مفید هست
  منتظر مطالب خوب شما هستم .

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   سلام دوست عزیز
   متشکرم از حضور شما و نظرات‌تون که با ما در میون می‌گذارید، امیدوارم مطالب دوستان دیگرمون در چطور هم مورد پسند شما قرار بگیره.

 20. profile-placeholder مهدی گفت:

  حرفای معمولی بود، نکته خاصی نداشت همه اینا رو می دونن…

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   درسته دوست عزیز
   واقعا حرفای معمولی‌ایه و همه‌مون اینا رو می‌دونیم. دلیل استفاده از عبارت «راز» در تیتر این نوشته اینه که معمولا آدم‌ها فکر می‌کنن رازی وجود داره.
   در حالی که اکثر اوقات رازی وجود نداره! اگر تیتر امیدوارتون کرده بود که قراره مطلب سرّ‌ی‌ای رو بخونین می‌دونم که ناامید شدین. ازین بابت عذر می‌خوام.

  2. profile-placeholder حسین گفت:

   فرق بین آدمها توی عمل کردنه نه فقط دونستن.
   به این مطلب به عنوان یک یاد آوری نگاه کنید

 21. profile-placeholder عسل گفت:

  به جز ۱۱و ۱۶بقیه اشو داشتم کجای کار میلنگه؟ خخخ
  البته دوست دارم بخندم ها خندم نمیاد
  کودکی هم کلا شاد نبودم

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   هیچ جای کار!
   ممکنه شما آدم خوشحالی باشید که با لبخند زدن میونه نداره و تا جایی که یادش میاد کودکی آدم شادی نبوده 🙂
   ممنون از نظرتون

 22. profile-placeholder Ha.D گفت:

  اگر با اطرافیان منفی سر وکار داشته باشیم چطور باید خوشحال باشیم

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   سلام دوست عزیز
   خوشحالی حتما تا اندازه‌ای به شرایط بیرون از ما مثلا همین اطرافیان منفی بستگی پیدا می‌کنه، اما اصالت خوشحالی از درون خود شما باید بیرون بیاد.
   برای بالا بردن کیفیت رابطه‌هاتون می‌توانید مقالات مختلفی رو مطالعه کنید:
   با کسی که مدام غر می‌زند چگونه برخورد کنیم؟

   چطور می‌توان خوشحال‌تر زندگی کرد؟

 23. profile-placeholder سعید گفت:

  من خودم تمام ویژگی افراد شاد رو دارم بادقت خوندم دقیقا درسته

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   خوشحالم که آدم خوشحالی هستید دوست عزیز
   و ممنون از به اشتراک گذاشتن نظرتون با ما

 24. profile-placeholder ور نوس گفت:

  یکی از مسائل فوق مهم در مورد خوشحال بودن که میتواند پایه بزرگی باشد ژن است که مطرح نشد بعضی افراد به خاطر والدین که از انها ارث برده اند دائم خندان هستندو بعضی بلعکس و مسئله دیگر دوران ابستنی زنان است که باید شدید مراقب رفتارهای خود در این دوران باشند چه از لحاظ خلق نیکو و خندان بودن و چه رعایت نوع خوراکیها و یا دارها که وحشت ناک تاثیر در فرزند متولد شده میگذارد این مسئله را شاید همه تجربه کرده اند که کودکی از نوزادی خندان بوده و حتی در پیری هم همان مرام را طی میکند حتی این افراد اگر گریه کنند در اخر از گریه خودشان خنده شان میگیرد ویک مرتبه تبدیل به خنده میشود وجود غددی که ترشحات بسیار مفید برای اعصاب ایجادمیکند و یا بلعکس بالاترین سمومی که از غدد میتواند فرد را دائم دچار تشویش و نگرانی و نوعی کسلی دائمی کند مثلا فردی که معتاد است و به اعتیادش نمیرسد وجود ماده مخدر اورا ازار و روانش را خراب نمیکند بلکه ترشحات غدد خنثی کننده مواد مخدر که یک سم به حساب میاید او را غمگین و متشنج میکند پس از خود بدنش ترشحات غدد عامل غمگنی و روحیه مضطرب برای او میافرینداین غدد میتواند حتی اگر کسی معتاد هم نباشد ترشح کند بخاطر اختلالات غددی ریشه تمام غمها و کسلیها و جسمی فرسوده حال وخسته صدرصد به غدد انسان فقط مربوط است یعنی حتی اگر بخندی ان هم خنده ارادی و بی مورد غدد شما ترشحات خوش ایجاد میکند و اگر یک فیلمی کذبی که خودت میدانی واقعیت ندارد انسان را غمگین میکند در حالی که عامل حقیقی در هیچ یک وجود نداردیعنی خنده تصمیمی و یا فیلم غیر واقعی و اگر تداوم در عمل کرد غدد انجام شود طبق سیستم عادت در بدن حالت روندی پیدا میکند یعنی اگر هر روز عصبی شوی سر موضوعی اگر ان موضوع هم بر طرف شود باز هنوز غمگین هستی تا کم کم سازماندهی غدد بدن رو به بهبود برود و گاهی این کار دیگر براحتی انجام نمیگیرد زیرا مانند نزول دادپول است اگر زیاد پشت سر هم تکرار شود قابل جبران نیست در غددکه دائم در زمانی طولانی فاز منفی ایجاد شده اگر هم معالجه شود قدری سامان میگرد نه کامل ..سرتان را درد اوردم عفو فرمائید

 25. profile-placeholder منصور ملکی نژاد گفت:

  سلام
  استفاده کردم عالی بود ، منتظر مطالب عالی شما هستم .
  درووووووود .

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   سلام دوست عزیز
   ممنون از نظر لطف شما و خوشحالیم که براتون مفید بوده

 26. profile-placeholder منصور ملکی نژاد گفت:

  با سلام .
  محضر استاد گرانقدر .
  عالی بود ، سپاسگزارم . دروووووووود .

 27. profile-placeholder علی گفت:

  بیشتر گزینه ها مثل هم هستند

 28. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

  «همیشه راه دیگری برای بررسی مسائل وجود دارد»… «آدم‌های خوشحال از درون کودک‌اند!»… «زره خوشحالی»… عاالی بود.
  ممنون خانم شهیدی

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   خوشحال شدم که شما همکار عزیز مطلب من رو خوندید و بسیار ممنونم از نظر مثبت و انرژی‌بخش‌تون

   1. profile-placeholder Delaram گفت:

    خیلی هم مزخرف بود

 29. profile-placeholder فاطمه گفت:

  سلام. سپاس فراوان. عالی بود

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   سلام دوست عزیز
   ممنون که نظرتون رو با ما در میون گذاشتین و خوشحالیم که از مقاله راضی هستید.

 30. profile-placeholder سامان گفت:

  بسیار عالی بود ….من در موقعیتی هستم .که با خواندن مقاله شما بسیار انرژی گرفتم

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   ممنون دوست عزیز که وقت گذاشتین و با کامنتتون احساس مفید بودن رو به ما هدیه دادین
   خوشحالیتون افزون

 31. profile-placeholder رضا گفت:

  بينهايت زيبا و آموزنده بود.باتشكر

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   خوشحالیم که نظر مثبت شما دوست عزیز تا حد زیادی جلب شده، ممنون که همراه ما هستید و نظرتون رو با ما در میون می‌گذارین.

 32. profile-placeholder عباس گفت:

  این مقاله ادمهای خوشحالو برام تعریف کرد.سپاسگزارم و پاینده باشید

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   از لطف شما ممنونم
   امیدوارم که خوشحال و سرزنده باشید!

 33. S.Meysam 782 S.Meysam 782 گفت:

  جالب بود. از زحماتتون بابت تهیه مطالب تشکر میکنم. خسته نباشید و خداقوت

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   خوشحالم که متن نکات جالبی برای شما همراه عزیز چطور داشته
   ممنون که همراه ما هستید و با نظراتتون بهمون انرژی می‌دید

 34. profile-placeholder حسین رحیمی گفت:

  به نظر مطلب جالب وخوبی بود /هرچند این مطالب رو اشخاصی نظیر خودم که قبلا کلاسهای موفقیت را در دوره های پیشرفته گذراندم واقعا قبول دارم و درک میکنم و نوعی بازآموزی هست
  با کمال تشکر

 35. profile-placeholder سمیه گفت:

  واقعا متن عالی و پرباری بود.از خوندنش لذت بردم.ممنون

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   دوست عزیز
   افتخار می‌کنیم که شما رو راضی و خوشحال می‌بینیم. ممنون که نظراتتون رو با ما در میون می‌گذارید

 36. profile-placeholder محمد کاظم سخی زاده گفت:

  خانم سارا شهیدی” مقاله شما عالی و خیلی مفید بود موفقیت روز افزون شما رخ میخام

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   خیلی متشکرم از لطف شما گرامی
   در تیم چطور از اینکه رضایت شما دوستان رو جلب می‌کنیم بسیار خوشحالیم

 37. profile-placeholder نازک گفت:

  عالی بی نظیر جالب و خواندنی. ممونم از تیم تحریریه فرارو بابت مطالب جذاب و واقعا مفید.

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   سلام دوست عزیز
   خوشحالیم که تیم تحریریه‌ی سایت «چطور» تونسته نظر مثبت شما همراه گرامی رو جلب کنه و ممنون که همراه ما هستین.

 38. profile-placeholder زهرا گفت:

  بسیار عالی و آموزنده باتشکر

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   خیلی خرسندیم که رضایت شما همراه عزیز رو جلب کردیم

 39. Delta 3 Delta 3 گفت:

  خوشحال بودن در نداشتن مشکلاته.
  نداشتن پول هم جز مشکلات اما کاش همه مشکلات فقط مربوط به پول باشه.
  بطور کلی ادم هایی که زیاد موسیقی گوش میکنند یا ادم های شوخ طبعی هستن یا بیخیال تر هستن و خیلی مشکلات رو جدی نمیگیرن نسبت به بقیه خوش حال تر و سر حال ترن.
  ورزش ،پر کردن اوقات فراغت و داشتن دوستان زیاد هم خیلی موثره.
  بالعکسش یعنی تنبلی،بیکاری و نداشتن دوست و رفیق و نرفتن به گردش و تفریح منجر به گوشه گیری و در بعضی موارد در نهایت منجر به افسردگی میشه.در چنین مواردی که شما از هیچی لذت نمی برین اذیت کردن دیگران میتونه یک سرگرمی برای طرف باشه!!!!!
  تجربه کردم که میگم.

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   سلام دوست عزیز
   خیلی خوبه که بدونیم چی باعث خوشحالیمون میشه و اون کارها رو انجام بدیم. با جمله‌ی اول‌تون مخالفم و این مقاله درباره‌ی همین مخالفته. رازهای آدم‌های خوشحال که در عین داشتن مشکل این خاصیت رو در خودشون به وجود میارن. خوشحالی احساسی ساختنیه!

 40. vida moghadam vida moghadam گفت:

  سلام عزیزم
  واقعا لذت بردم چون الان نزدیک ۳ ساله خودم دور همه مسایل رنج آور را خط کشیده و جز در موارد صبوری اصلا
  به گذشته و اشتباهات فکر نمیکنه ولی درسهایی که از آنها گرفته‌ام را در دهند دارم وقتی به موزیکی در من احساس عمیق بیاره را گوش نمیدهم این مقاله هم برآیم خیلی آموزنده بود واقعا ممنونم.

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   سلام دوست عزیز
   ممنون که همراه ما هستین، فکر کنم تصحیح خودکار کیبردتون کمی کلمات شما رو به هم ریخته اما متوجه شدم 🙂

 41. profile-placeholder آسمان گفت:

  واقعا مطلبش مسخره است. تو مملکتی زندگی می کنیم بیکاری و گرانی و فحاش موج می زند آیا جای برای خوشحالی هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   سلام دوست عزیز
   در پاسخ شما به بخشی از مقاله اشاره می‌کنم که میگه: «نیازی به گفتن نیست که همه‌ی زندگی لحظات خوش آن نیست و اغلب بارها و بارها به زانو در می‌آیید، اما در همین لحظات است که آدم‌های خوشحال برای شاد بودن تلاش می‌کنند.»

   1. حبیب حبیب گفت:

    برای رفع شدن مشکلاتمون، از قبیل بیکاری، نیاز به این داریم که دیگران با ما همکاری کنن، ما رو راهنمایی کنن و کمک کنن. آدمها معمولا تمایل دارن به افرادی کمک کنن که از اونها خوششون اومده باشه. آدمها معمولا از افراد سرحال، خوشحال و انرژی مثبت خوششون میاد. کسی تمایلی نداره کار رو به کسی بده که بیحال و افسرده و شاکی به نظر میاد . چرا باید برای خودش دردسر درست کنه؟! بنابراین اگه میخوایم مشکلاتمون (مثل بیکاری) راحت تر حل بشه لازمه که روحیه شاد و مثبتی در برخورد با دیگران داشته باشیم، یا حداقل اینطوری نمایش بدیم. مشکلات کم پولی و گرانی هم بعدش حل میشه.
    به جای اینکه منتظر باشیم دیگران موضعشون رو عوض کنن و یهو شروع کنند به ما کمک کنن ( که انتظار زیادیه!)، بهتره ما شرایط رو تغییر بدیم که اونا ناخودآگاه تمایل داشته باشن به ما کمک کنن و دلشون بخواد که کار رو به ما بدهند!

پربازدیدترین موضوعات

سلامتی

سلامت جسمی و روحی با دانستن آخرین یافته‌ها و تحقیقات

آداب معاشرت

پندار نیک، گفتار نیک، کردار نیک

عادات موفقیت

عادات روزانه و راز موفقیت افراد موفق

هوش و خلاقیت

تکنیک‌ها و روش‌های بهبود قدرت مغز و افزایش هوش و خلاقیت

تغذیه

چه خوراکی‌های بخوریم و چه موقع بخوریم

تناسب اندام

تندرستی و داشتن بدنی زیبا با آخرین یافته‌های علمی

کاریزما

جذبه‌ای که با آن عشق، وفاداری و محبت دیگران را از آن خود می‌کنید

هوش هیجانی

مهارت ارتباط اجتماعی، شناخت و برداشت درست از رفتارها

مثبت اندیشی

بهترین‌ نکات و روش‌ها برای رسیدن به آرامش روحی و اندیشه مثبت

مد و زیبایی

نکات و روش‌هایی که ظاهر شما را تبدیل به آنچه می‌پسندید می‌کند

زبان بدن

دانش اینکه بدن چه می‌گوید و چگونه می‌توان زبان بدن را به خدمت گرفت

فن بیان

مهارت سخنرانی و تاثیر‌گذاری برای رساندن پیام‌تان