راز ثروتمند شدن میلیاردهای معروف چیست؟

راز ثروتمند شدن میلیاردهای معروف چیست؟
امتیاز مطلب: ٩٤%
94

شاید شما هم در زندگی روزهایی را تجربه کرده‌اید که از ته دل، دوست داشته‌اید پدرتان ثروتمند بود، یا به عبارت خودمانی‌تر، دوست داشته‌اید بچه‌پولدار باشید و احتمالا تمام ناکامی‌های مالی و غیرمالی زندگی‌تان را به گردن والدین خود انداخته‌اید. این طرز تفکر واقعا قشنگ نیست. کافیست نگاهی به فهرست ثروتمندترین افراد در سال ۲۰۱۶ در مجله فوربز بیندازید: بیل گیتس با ۷۵ بیلیون دلار درآمد در صدر قرار گرفته است و آمانیکو ارتگا با ۶۷ بیلیون دلار، وارن بافت با ۶۱ بیلیون دلار و… رده‌های بعدی را به خود اختصاص داده‌اند. ارسطو می‌گوید:

«ما به آنچه که مرتب انجام می‌دهیم بدل می‌شویم، پس برتری یک فعل نیست، بلکه یک عادت است.»

تا به حال از خودتان پرسیده‌اید که راز ثروتمند شدن بیل گیتس و سایر ثروتمندان چیست؟ آنها چه ویژگی‌هایی را به عادت تبدیل کرده‌اند و چگونه با تکیه بر توان خود، به موفقیت دست پیدا کرده‌اند؟ در این مقاله می‌خواهیم به این سؤال‌ها جواب بدهیم. با ماهمراه باشید.


مقاله مرتبط: ۲۲ راز پولدار شدن؛ اگر می‌خواهید پولدار شوید این توصیه‌ها را جدی بگیرید

۱. ثروتمندان هدف‌گذاری می‌کنند

راز ثروتمند شدن در هدف گذاری کردن است

ثروتمندان اهدافی دارند که آنها را پولدار می‌کند. هیچ‌کس اتفاقی ثروتمند نمی‌شود، برای ثروتمند شدن باید اول نیّت کنید؛ یعنی به طور واضح و مشخص باید به خودتان بگویید: «من می‌خوام ثروتمند بشم». با تأکید بر این هدف، انگیزه‌ی شما بیشتر می‌شود و همه‌ی اقدامات و تلاش‌هایتان در راستای رسیدن به هدف قرار می‌گیرد. وقتی هدفی نداشته باشید مقصدی هم در کار نیست؛ اما با مشخص کردن چشم‌انداز و تعیین هدف برای خود، به تصویری از آینده دست می‌یابید که بسیار شیرین و جذاب است؛ پس سعی می‌کنید در مسیر رسیدن به آن قرار بگیرید و مؤثرتر عمل کنید.


مقاله مرتبط: ۷ سوال عجیب برای یافتن هدف زندگی‌

۲. ثروتمندان بر یک کار مشخص تمرکز دارند

راز ثروتمند شدن در تمرکز بر یک کار است

لیزر، سخت‌ترین اشیاء را نیز برش می‌دهد و به هر چیزی نفوذ می‌کند. فکر می‌کنید علت چیست؟ لیزر، ویژگی عجیب و نامتعارفی دارد؛ اشعه‌ی لیزر متمرکز است و تمام قدرتش را بر نقطه‌ای مشخص از یک شی‌ء متمرکز می‌کند و آن‌قدر این کار را ادامه می‌دهد که نقطه‌ی مذکور ذوب می‌شود. ثروتمندان مانند لیزر هستند. آنها اهداف مشخص و بزرگی تعیین می‌کنند. به اهداف خود پایبند هستند و همه‌ی تلاش‌های خود را برای رسیدن به اهداف‌شان متمرکز می‌کنند. آنها آن‌قدر تلاش می‌کنند تا به اهداف‌شان برسند. اما آدم‌های معمولی متمرکز نیستند. آدم‌های معمولی هر چه پیش آید را خوش می‌دانند یا اگر هم ناخوش می‌دانند، در هیچ رخدادی تصمیم‌گیرنده نیستند. اگر می‌خواهید راز ثروتمند شدن را بدانید؛ هدف، تلاش و تمرکز داشته باشید.


مقاله مرتبط: ۱۵ روش برای افزایش تمرکز حواس در کارها

۳. ثروتمندان وقت را طلا می‌دانند

ثروتمندان وقت را طلا می دانند

برایان تریسی می‌گوید: «ثروتمندان، دستاوردشان را هر ساعت محاسبه می‌کنند و نه در آخر ماه یا آخر سال». زیرا قدر زمان را به خوبی می‌دانند. با این روش به خوبی درمی‌یابند که چه موقع و با چه کاری زمان خود را تلف کرده‌اند. ثروتمندان هر کاری را بر اساس زمان‌بندی دقیق انجام می‌دهند و حتی برای یک دقیقه هم ارزش قائل‌اند. آنها وقت خود را پای تلویزیون یا شبکه‌های اجتماعی تلف نمی‌کنند. پس شما هم به جای اینکه این‌قدر صفحات اجتماعی «ریچ کیدز» و… را بالا و پایین کنید، برنامه‌ریزی داشته باشید و قدر وقت‌تان را بدانید.


مقاله مرتبط: چطور ارزش وقت خود را در پانزده دقیقه حساب کنیم

۴. ثروتمندان کمتر از درآمدشان خرج می‌کنند

برای ثروتمند شدن مواظب دخل و خرج خود باشید

همیشه کمتر از درآمدتان خرج کنید یا به زبان بازاری‌های قدیمی، سعی کنید دخل‌تان خیلی بیشتر از خرج‌تان باشد. افرادی که دید خوبی در اقتصاد ندارند، هیچ‌وقت پولدار نمی‌شوند به خاطر اینکه به محض افزایش موقتی درآمد، شروع به خرج کردن می‌کنند و هزینه‌هایشان زیاد می‌شود. پس اگر می‌خواهید ثروتمند شوید، این شعار کلاسیک را آویزه‌ی گوش‌تان کنید: «همیشه ۱۰ درصد درآمد خود را ذخیره کنید». اما یادتان باشد که این تنها یکی از شروط لازم برای ثروتمند شدن است. باید هوش خود را به کار بگیرید. وارن بافت معتقد است:

«آنچه را که بعد از خرج کردن باقی مانده است، ذخیره نکن؛ آنچه را که بعد از ذخیره کردن باقی مانده‌ است، خرج کن.»

همیشه حواس‌تان به بودجه‌ای که تنظیم کرده‌اید باشد و حساب و کتاب درآمد و مخارج‌تان را داشته باشید.


مقاله مرتبط: ۱۰ تصمیم مالی که ۱۰ سال دیگر از گرفتن آنها پشیمان خواهید شد

۵. ثروتمندان سخت کار می‌کنند

راز ثروتمند شدن در سخت کار کردن است

ثروتمندان به هیچ‌وجه تنبل نیستند. آنها سخت کار می‌کنند. خواهش می‌کنم مثال‌های افرادی را که اجداد ثروتمند داشته‌اند، کنار بگذارید. تازه اگر بحث ثروت بچه‌پولدارها هم باشد، نباید فراموش کرد که «ثروتمند ماندن» آسان‌تر از «ثروتمند شدن» نیست. اگر ثروت شما از آسمان هم بر سرتان باریده باشد، برای نگهداری از آن باید کار و تلاش کنید. کسی که همیشه کار و فعالیت می‌کند همیشه در جریان شرایط محیط است و در نتیجه فرصت‌های بیشتری برای کار و رشد دارد. ثروتمندان از مبارزه با سختی و کار زیاد، واهمه ندارند و دست به کارهایی می‌زنند که اغلب افراد عادی دور و بر آن هم نمی‌چرخند.


مقاله مرتبط: چگونه اراده قوی داشته باشیم؟

۶. ثروتمندان مدام در حال یادگیری و رشد هستند

ثروتمندان مدام در حال یادگیری هستند

هر چه بیشتر بدانید، درآمد بیشتری خواهید داشت. یادگیری، شما را قدرتمند می‌کند. هر چند کار و تلاش لازمه‌ی ثروتمند شدن است، اما شرطی کافی برای این امر نیست. قبل از کسب درآمد باید به ارزشی که در مقابل کسب درآمد عرضه می‌کنید، فکر کنید و تنها راه توسعه‌ی این ارزش، رشد و یادگیری پیوسته است. همیشه سعی کنید مهارت‌های جدید و در نتیجه تجارب تازه کسب کنید.


مقاله مرتبط: چطور مهارت‌های یادگیری خود را افزایش دهیم

۷. ثروتمندان با ثروتمندان اوقات می‌گذرانند

راز ثروتمند شدن دوستی با ثروتمندان است

افراد پولدار معمولا دوستانی مانند خودشان دارند. از قدیم گفته‌اند: «دوستانت را نشان بده تا بفهمم چه کسی هستی». شاید در حال حاضر شما چندان پول و پله‌ای ندارید و در گروه متمولین جای نمی‌گیرید، اما معاشرت با افراد ثروتمند بر منش و سبک زندگی شما اثر می‌گذارد. ضمن اینکه فرصت‌ها و محیط‌های جدیدی را نیز تجربه می‌کنید.

۸. ثروتمندان پشتکار دارند

ثروتمندان پشتکار دارند

ثروتمندان هیچ‌گاه تسلیم نمی‌شوند. ثروتمند شدن به یکباره و ناگهانی رخ نمی‌دهد. ثروتمند شدن، حاصل سال‌ها تلاش و شکست و پیروزی توأم است. شاید در سفر به سوی هدف، بارها سرمایه‌ی خود را از دست بدهید. اما با درس گرفتن از اشتباهات و کسب تجربه، بالاخره استقلال مالی کسب خواهید کرد و به آرزوهایتان می‌رسید.


مقاله مرتبط: چطور پشتکار خود را زیاد کنیم؟

۹. ثروتمندان به شکلی حساب‌شده خطر می‌کنند

راز ثروتمند شدن در خطر کردن حساب شده است

افراد پولدار عاشق خطر کردن یا به قول فرنگی‌ها، ریسک کردن هستند. وقتی تصمیم بگیرند که کاری را انجام دهند، بی‌محابا به سمت آن می‌دوند و هر چه در مسیر برای‌شان پیش آید را می‌پذیرند. گاهی با اتفاقات غیرمنتظره روبه‌رو می‌شوند و گاهی فرصت‌های دلپذیر و اتفاقی، سرعت‌شان را بیشتر می‌کند. شجاع باشید، اما یک شجاعِ منطقی و جرأت شروع کردن داشته باشید. اگر دوست دارید که هیچ خطری شما را تهدید نکند، پس باید هیچ کاری نکنید و در خانه بمانید. شروع کنید و نترسید؛ اما دقت کنید و آمادگی مواجه شدن با هر مشکلی را پیش‌بینی کنید. به خاطر اینکه ممکن است مشکلی بر سر راه شما سبز شود، کنار نکشید و یادتان نرود که همه‌ی تخم‌مرغ‌هایتان را در یک سبد نگذارید.


مقاله مرتبط: داستان پر ماجرای زندگی و موفقیت جک ما

۱۰. ثروتمندان دست و دلباز هستند

ثروتمندان دست و دلباز هستند

این افراد بسیار بخشنده‌اند. اگر به داستان زندگی هر کدام از آنها نگاه کنید، در می‌یابید که آنها بسیار انسان‌دوست هستند. مثلا راکفلر، بیل گیتس، اندرو کارنگی و خیلی‌های دیگر، فعالیت‌های گسترده‌ای در زمینه‌ی امور خیریه دارند.

امیدوارم‌ ۱۰ راهکار گفته‌شده، انگیزه‌ی ثروتمند شدن را در شما بیدار کرده باشد. راز ثروتمند شدن در یک کلام، تغییر عادت‌های روزانه‌ی شماست به اضافه‌ی هدف و انگیزه. برای پی بردن به راز ثروتمند شدن، باید خودتان را دقیق نگاه کنید و با عزمی جزم و تلاشی خستگی‌ناپذیر، تلاش و کوشش کنید. اگر هم روزی ثروتمند شدید، دعایی به جان نگارنده‌ی این سطور نیز بکنید.

برگرفته از: lifehack

نیلوفر شهدوست نویسنده و عضو تیم تحریریه چطور

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه‌ها (70)

 1. profile-placeholder Hami گفت:

  البته ناگفته نماند والتر وایت که عکسش را کاور مطلب زدید از این روش ها پولدار نشده ((;

 2. profile-placeholder akbarpm گفت:

  با سلام وضمن عرض خسته نباشید به همه نویسندگان عزیز این مقاله ها. از تک تک عزیزان که در این گروه همکاری میکنند تا دیگران از آن بهره مند بشوند تشکر و قدردانی میکنم ، امیدوارم در هرجایی از این دنیا زندگی میکنید همیشه شادو خوشحال باشید.

  1. نیلوفر شهدوست نیلوفر شهدوست گفت:

   ممنون از شما دوست خوب. نظرات مثبت شما انرژی تیم مارو دوچندان میکنه.

 3. محمد انوری محمد انوری گفت:

  سلام خانم شهدوست
  ممنون از مقاله ای که منتشر کردید.بسیار مفید و تاثیر گذار بود.
  فقط در مورد قسمت دهم ( دست و دلبازی ثروتمندان ) باید یادآوری کنم خانواده راکفلر جنایتکارانی بودند که مقاصد شومی داشتند.
  موفق باشید

  1. نیلوفر شهدوست نیلوفر شهدوست گفت:

   ممنون از وقتی که برای اشتراک گذاشتن دیدگاه اختصاص دادید.

 4. profile-placeholder موسی قنبری گفت:

  با سلام ممنون از مطالب ارزشمند و مفدیتون

  1. نیلوفر شهدوست نیلوفر شهدوست گفت:

   ممنون از شما که با چطور همراه هستید

 5. profile-placeholder Erfan گفت:

  سلام . من یه هدف بزرگ دارم ولی نمیدونم از کجا شروع کنم .

  1. نیلوفر شهدوست نیلوفر شهدوست گفت:

   با برنامه ریزی حتما همه چیز درست میشه دوست خوبم. الکو گرفتن از نمونه های موفق فکر خوبیه که میتونین امتحان کنید.

 6. profile-placeholder محمدحسین دهسرایی گفت:

  با عرض ادب و احترام
  مواردی که اشاره شد همگی از عادات ثروتمندان و بهتر بگویم انسانهای موفق جهان می باشد اما قوانین نا نوشته ای هم وجود دارد که محسوس همگان نیست و باعث می شود این ثروتمندان بوجود بیایند خدا کند که ثروت جمع شده حق مظلومی در آن نباشد …

  1. نیلوفر شهدوست نیلوفر شهدوست گفت:

   ممنون از دیدگاه شما

 7. profile-placeholder حلیم اکبری گفت:

  اگر بخواهیم عملی بسازیم خوب است و این بستگی دارد به دیدگاه و شخصیت هر شخص شما در کار تان موفق هستید. موفقیت های مزید بر تان آرزو دارم.

  1. نیلوفر شهدوست نیلوفر شهدوست گفت:

   سپاس دوست خوب. موفق باشید

 8. profile-placeholder محمد ابراهیم هزاره گفت:

  خیلی عالی بود. هدف شما میلیاردر هست؟

 9. profile-placeholder اسماعيل گفت:

  باسلام.تمام گفته های شمارا تاييد میکنم.باورکن دندان طمع را کشیده ام، همه این ویژه گی ها را دارم، طرح های خوبی هم دارم، ولی درايران نبود اعتبار ریالی معادل است با عدم وجود، يک گوش شنوا، کمی هم مایه دار(اعتبار) تا دردوسال آینده صاحب يک برند خاص باشد که همیشه آرزویش بوده، باورکنید بعضي افراد ناخواسته اندیشمندن، اندیشه میاد مرغ نیست پایش راببندم، کجا از آن میشود استفاده کرد.لطفآ درصورت امکان این حقير ناخواسته اندیشمند که میتواند کمکی به جامعه نماید رامورد لطف قرار دهید.

 10. profile-placeholder شهرزاد گفت:

  البته در هر شرایط اقتصادی سیاسی این پارادایم ها متفاوت نمیشن؟

  1. نیلوفر شهدوست نیلوفر شهدوست گفت:

   دوست خوبم این موارد پارادایم محسوب نمی شوند، بلکه توصیف و شرحی از ثروتمندان هستند. البته پارادایم یا نحله فکری رایج در تولید نظریه های اقتصادی، در هر جامعه متفاوت است.

 11. profile-placeholder حسین دهقان منشادی گفت:

  با سلام جا دارد مراتب تقدیزر و تشکر را داشته باشم از زحمات شما که مطالب شما بقدری مفید است که ایجاد انگیزه ای برای من شد تا مرتب مطالب شمارا از طریق ایمیل و تلگرام دنبال نمایم با سپاس دهقان منشادی

  1. نیلوفر شهدوست نیلوفر شهدوست گفت:

   سپاس از همراهی شما دوست عزیز

 12. profile-placeholder ئشتهی گفت:

  اگه ثروتمندان خمس یا عشر یا همان خیریه جزیی را پرداخت می کردند دیگر فقیری باقی نمی ماند

  1. نیلوفر شهدوست نیلوفر شهدوست گفت:

   ۱٫خیریه جزیی نه، خیریه جزیی است.
   ۲٫ حتی در جامعه آرمانی نیز علت فقر تماما حق خوری نیست و ظرفیت های اشخاص در تولید ثروت متفاوت است.

 13. profile-placeholder ئشتهی گفت:

  مورد ۴(«آنچه را که بعد از خرج کردن باقی مانده است، ذخیره نکن؛ آنچه را که بعد از ذخیره کردن باقی مانده‌ است، خرج کن.») با مورد۱۰ در تعارض می باشد

  1. نیلوفر شهدوست نیلوفر شهدوست گفت:

   نه دوست عزیزم منافاتی نیست. در بودجه بندی ثروتمندان نیکوکار خیریه جزیی از ملزومات است.

 14. profile-placeholder حسین دهقان منشادی گفت:

  با سپاس بیکران

  1. نیلوفر شهدوست نیلوفر شهدوست گفت:

   سپاس از شما

 15. profile-placeholder Hamid.Brave گفت:

  با تشکر از سرکار خانم.توصیه های مقاله مدنظر مفید و عملیاتی است که فقط برای افراد خوش بین و دارای روحیه یادگیری و پشتکار مفیده.سپاس فراوان

  1. نیلوفر شهدوست نیلوفر شهدوست گفت:

   ممنون دوست عزیز

 16. profile-placeholder محسن گفت:

  مهم نیست ثروتمند باشی مهم اینه که از زندگی با داشتهات لذت ببری اونم بدون تشویش همراه با آرامش

  1. نیلوفر شهدوست نیلوفر شهدوست گفت:

   دیدگاه شما هم بسیار محترم است. ولی اگر قصد اغتنای مالی هم داشتید این نکات را به خاطر بسپارید. سالم باشید دوست خوب

   1. profile-placeholder محسن گفت:

    سلام بنده اصلا ثروت و پول را در دنیای کنونی منکر نمیشوم ولی منظور من بیشتر اینه که تا حرف از ثروت میشود بیشتر افراد اولین فکری که به ذهنشون خطور میکنه مال و پوله.
    به نظر من ثروت واقعی خود زندگیه که به ما هدیه داده شده و ما باید به بهترین وجه ازش استفاده کنیم ‌تا به اون ثروت نهفته زندگی دست پیدا کنیم. اونم آرامشی که خودمون میتونیم با ثروت مادی یا معنوی بدست بیاریم.
    ثروت واقعی یعنی سلامتی.خانواده دوستان و مهمتر لذت بردن از هدیه طبیعت که همان زندیگست

    1. نیلوفر شهدوست نیلوفر شهدوست گفت:

     دیدگاه شما محترم است. ممنون از زمانی که به ما اختصاص دادین.

 17. profile-placeholder VULTR گفت:

  والا من هر ثروتمندیرو دیدم کلاه بردار و دزد بود، این افسانه ها چیه از خودتون در اوردین!

  1. نیلوفر شهدوست نیلوفر شهدوست گفت:

   دوست عزیز برای منصف بودن باید تفکر خطای کلیشه ای یعنی تعمیم یک صفت به همه افراد اون جامعه رو کنار گذاشت. لطفا جمع نبندید. در پناه حق پیروز باشید.

 18. profile-placeholder علی گفت:

  با سلام
  – تشکر از مطلب خوبتون.
  – ثروت مند شدن قبل از هر چیزی نیاز به باور ثروت به عنوان ابزار قدرت و آسایش هست.
  – اگر ذهنیت ما از ثروت مند شدن برابر با بی اخلاقی، غرور و یا زورگویی و کسب ثروت از راه های خلاف باشد به سختی می توان با این ذهن به ثروت رسید.
  – باور ثروت خوب نیاز بع الگو های خوب افراد ثروت مند دارد تا برای ما ثروت برابر با ارزش اجتماعی شود.

  ثروت یک توانایی برای کسب شرایط بهتر زندگی است.

  1. نیلوفر شهدوست نیلوفر شهدوست گفت:

   بسیار درست هست. ممنون از توجه و وقتی که برای ما گذاشتین.

 19. profile-placeholder هلینه گفت:

  یه روز خواهم رسید و ثروتمند میشم و میام پیدات میکنم و ازت تشکر میکنم

  1. نیلوفر شهدوست نیلوفر شهدوست گفت:

   انشالله دوست خوبم. موفق باشین

 20. profile-placeholder حسین دهقان منشادی گفت:

  مطالب خوب و مفید می باشد .
  با سپاس بیکران

  1. نیلوفر شهدوست نیلوفر شهدوست گفت:

   ممنون دوست خوب.

 21. profile-placeholder جواد گفت:

  بسیارعالی بود

  1. نیلوفر شهدوست نیلوفر شهدوست گفت:

   سپاس از شما.

 22. profile-placeholder فرهاد گفت:

  با سلام مطلبت عالی بود، الان هزاران نفر پزشک در جامعه وجود داره هزاران نفرهم دیپلم هستن که در کنکور شرکت میکنن و روزی پزشک خواهند شد ایا کسی که بخواهد پزشک شود میرود با دکترها همنشین میشود یا اخلاق و منش پزشکی را فرا میگیرد یا مثل پزشکها خانه میخرد یا ورزش میکند پزشکی ی امر ذاتی نیست هر دانش اموزی که بیشتر درس خوان باشد و نمره قبولی بگیرد از کنکور پزشکی پزشک میشود ثروتمند شدن هم فرایندی دارد که اگر طی شود به ان میرسیم نیازی هم نیست که ادا اصول ادمهای ثروتمند را دربیاریم هرگاه به ثروت رسیدی خودبخود یک سری رفتارهای این افراد را به نمایش خواهی گذشت و البته همچنان که همه دانش اموزان پزشک نخواهند شد همه تلاشگران برای ثروت هم ثروتمند نخواهند شد ،چون نیاز به هوش مالی هست و همه هوش مالی ندارن

  1. نیلوفر شهدوست نیلوفر شهدوست گفت:

   سلام دوست خوب و ممنون از توجه و وقتی که به این مطلب اختصاص دادین. پیشنهاد می کنم متن را دوباره و با آرامش بیشتری مطالعه بفرمایید تا نکته اصلی قسمت معاشرت با ثروتمندان را که تاکید بر حضور و یافتن فرصت های بیشتر و هم چنین یادگیری از تجربه بود را بهتر متوجه شوید.ضمن اینکه قیاس شما برای ثروتمند شدن و پزشکی و… قیاس مع الفارق است دوست عزیز. موفق و سالم باشید.

 23. profile-placeholder امير پارچه باف گفت:

  ضمن تشكر از نگارش اين مطلب ، مي خواهم چند سطري هم من در اين رابطه بنويسم.
  آيا واقعاً چيزهايي كه در اين مقاله آمده است راههاي ثروتمند شدن است؟ آيا تضميني وجود دارد كه با عمل به آنها پولدار شد؟ آيا بين كسي كه به اين گفتار عمل مي كند و كسي كه اصلاض به آن توجهي ندارد مي توان فرقي قائل شد؟
  شما در اين ۱۰ بند به مواردي اساره كرده ايد كه شايد هر روز هزاران نفر طبق آن خواسته و ناخواسته عمل كنند ولي هيچ نتيجه اي هم نمي گيرند. من به قوت مي توانم بيان كنم كه من هر روز ۸۰% اين موراد را انجام مي دهم و چند مورد ديگر كه شما ذكر نكرده ايد ، ولي تا بحال نتيجه اي حاصل نشده است.
  همان طوري كه برخي تئوري ها و فرضيات در حالت ائده آل قابليت انجام شدن دارد ، در اين موراد هم اين طور مي باشد. چنين مقالاتي در جوامعي نشر مي يابد كه مشكلات اقتصادي ، اجتماعي ، فرهنگي ، سياسي و … در حد خيلي پائيني بوده و سرمايه گذاري و حصول نتيجه در بالاترين امكان ، مي تواند عملي شود. تمامي اين حرفها و آرزوها در شرايط مطلوب و كم ريسك قابل انجام است. به عبارت ديگر بايد شرايط فراهم باشد تا عملي انجام پذيرد. همانطوري كه در شيمي اگر هيدروژن و نيتروژن را كنار هم قرار دهيم هيچ گاه NH3 ( آمونياك ) بوجود نيامده و واكنشي انجام نخواهد گرفت ، مگر شرايط واكنش محيا باشد.
  لذا خواستم اين را يادآور بشوم كه شرايط براي هر كاري در هر محيطي محيا نيست. به عنوان مثالي ديگر آيا ميكروسافت ، Google ، Facebook و … با سرعت و شرايط اينترنت در اينجا مي توانستند قد علم كرده و دنيا را بگيرند؟
  باتشكر

  1. نیلوفر شهدوست نیلوفر شهدوست گفت:

   کاملا متوجه نقطه نظر شما هستم دوست عزیزم. اما با یادآوری این که این متن راهکار ثروتمند شدن نیست و صرفا توصیفی از وضعیت و حال آنهاست باید بگویم که در جوامعی که فاصله مردم از قدرت و ثروت زیاد است، دیدگاه های کلان تنها باعث انفعالی تر ماندن و وضع آنهاست. با دیدگاه های خرد لااقل مدیریت جیب خود را که می توان به دست گرفت و بی انصافی می فرمایید اگر قبول نداشته باشید که این متن انگیزه لازم برای تغییرات حداقلی در برنامه ریزی و هدف گذاری مادی در اختیار گذاشته است. باز هم ممنون از توجه شما و وقتی که برای “چطور” گذاشتید.

 24. profile-placeholder [email protected] گفت:

  مطلب مفیدی بود ممنون

  1. نیلوفر شهدوست نیلوفر شهدوست گفت:

   سپاس

  1. نیلوفر شهدوست نیلوفر شهدوست گفت:

   ممنون دوست عزیز

 25. profile-placeholder mehdimasumi گفت:

  خیلی عالی بود.مرسی

  1. نیلوفر شهدوست نیلوفر شهدوست گفت:

   ممنون از شما که با ما همراهید.

 26. profile-placeholder امیری گفت:

  سلام عالی عالی عالی است از نمره ۱۰۰دو ۱۰۰ گرفتتید

  1. نیلوفر شهدوست نیلوفر شهدوست گفت:

   خیلی ممنون از توجه شما دوست عزیز

 27. profile-placeholder محمدهاشم حسینی گفت:

  باسلام ممنون از مقاله مفیدتون

  1. نیلوفر شهدوست نیلوفر شهدوست گفت:

   ممنون از شما که ملاحظه کردین.

 28. sajjad ramezani sajjad ramezani گفت:

  ممنون ♥ باعث انگیزه در من شد

  1. نیلوفر شهدوست نیلوفر شهدوست گفت:

   خیلی از این بابت خوشحالیم. پیروز باشید.

 29. profile-placeholder مسعود جوادی گفت:

  بهترین شیوه برای میلیاردر شدن پشتکار هست ،نه استعداد ها.

  1. نیلوفر شهدوست نیلوفر شهدوست گفت:

   ممنون از نظر شما دوست عزیز

 30. محمد کشاورز محمد کشاورز گفت:

  سلام به چطوری های محترم

  جسارتا پیوست مقاله وزین سرکار خانم شهدوست عرض کنم خدمت دوستان که در بند شماره ۱۰ نکته ای خاص و فرا طبیعی نهفته هست که ناشی از بازتاب اعمال ما در جهان هستی هست .. ببخشید تا جهان هستی بشما ببخشد ..

  1. نیلوفر شهدوست نیلوفر شهدوست گفت:

   سپاس دوست خوب،به نکته زیبا و مهمی اشاره کردین.

 31. profile-placeholder Latif:-) گفت:

  جذاب بود.:-)

  1. نیلوفر شهدوست نیلوفر شهدوست گفت:

   سپاس از توجه شما

 32. profile-placeholder شیوا گفت:

  بسیار جالب و آموزنده☺☺
  ممنون از شما

  1. نیلوفر شهدوست نیلوفر شهدوست گفت:

   تشکر از همراهی شما دوست خوب

 33. profile-placeholder پروانه گفت:

  عالی—————————————-

 34. profile-placeholder پروانه گفت:

  بسیار عالی —امیدوار کننده –پرانگیزه

  1. نیلوفر شهدوست نیلوفر شهدوست گفت:

   خیلی خوشحالیم که متن رو دوست داشتید. از همراهی شما ممنونیم.

 35. profile-placeholder سیدمهدی گفت:

  دعا کردیم…

  1. نیلوفر شهدوست نیلوفر شهدوست گفت:

   زنده باشید.سپاس

پربازدیدترین موضوعات

سلامتی

سلامت جسمی و روحی با دانستن آخرین یافته‌ها و تحقیقات

آداب معاشرت

پندار نیک، گفتار نیک، کردار نیک

عادات موفقیت

عادات روزانه و راز موفقیت افراد موفق

هوش و خلاقیت

تکنیک‌ها و روش‌های بهبود قدرت مغز و افزایش هوش و خلاقیت

تغذیه

چه خوراکی‌های بخوریم و چه موقع بخوریم

تناسب اندام

تندرستی و داشتن بدنی زیبا با آخرین یافته‌های علمی

کاریزما

جذبه‌ای که با آن عشق، وفاداری و محبت دیگران را از آن خود می‌کنید

هوش هیجانی

مهارت ارتباط اجتماعی، شناخت و برداشت درست از رفتارها

مثبت اندیشی

بهترین‌ نکات و روش‌ها برای رسیدن به آرامش روحی و اندیشه مثبت

مد و زیبایی

نکات و روش‌هایی که ظاهر شما را تبدیل به آنچه می‌پسندید می‌کند

زبان بدن

دانش اینکه بدن چه می‌گوید و چگونه می‌توان زبان بدن را به خدمت گرفت

فن بیان

مهارت سخنرانی و تاثیر‌گذاری برای رساندن پیام‌تان