چگونه جذاب صحبت کنیم؛ نکاتی برای اینکه دیگران را مبهوت خود کنیم

چگونه جذاب صحبت کنیم؛ نکاتی برای اینکه دیگران را مبهوت خود کنیم
امتیاز مطلب: ٩٢%
92

برخی از افراد آن‌قدر جذاب صحبت می‌کنند که محال است از نشستن پای صحبت‌هایشان خسته شوید. احتمالا شما هم دل‌تان می‌خواهد بتوانید مثل این افراد، طوری صحبت کنید که دیگران شیفته‌ی صحبت‌ کردن‌تان شوند. حتما می‌پرسید چگونه جذاب صحبت کنیم تا شنونده متقاعد شود پای صحبت‌هایمان بنشیند. جالب است بدانید خیلی از افرادی که جذاب صحبت می‌کنند، بخش قابل توجهی از این جذابیت را مدیون صدایشان هستند. به عبارت دیگر، این افراد توانسته‌اند با آموزش دادن صدایشان، مخاطب‌ جذب کنند. هر کسی می‌تواند با رعایت نکات و انجام تمریناتی که در ادامه اشاره خواهیم کرد، صدایش را در مدتی نسبتا کوتاه، دلپذیرتر از آنچه که هست، تبدیل کند. پس با ما همراه باشید تا با عادات و تمرینات درست صحبت کردن بیشتر آشنا شوید.

عادات صحبت کردن در جمع

۱. به اندازه‌ی کافی بلند صحبت کنید

چگونه جذاب صحبت کنیم - بلند صحبت کردن

بلندتر صحبت کنید، طوری که صدایتان شنیده شود. اگر مِن‌مِن کنید یا اینکه صدایتان فقط در حد پِچ‌پِچ به گوش برسد، دیگران فرصت خواهند داشت صحبت‌تان را قطع کنند یا حضورتان را در گفت‌وگو نادیده بگیرند. منظور این نیست که داد بزنید، بلکه فقط سعی کنید بلندی صدایتان را متناسب با موقعیت تغییر بدهید. مثلا اگر مقابل جمعیتی صحبت می‌کنید که تعدادشان زیاد است، باید بلندتر صحبت کنید تا صدایتان به گوش همه برسد. اما در شرایط عادی و مکالمات روزمره لازم نیست خیلی بلند صحبت کنید؛ چرا که ممکن است با بلند صحبت کردن نابه‌جا، روی مخاطب‌تان تأثیر منفی بگذارید.


مقاله مرتبط: چگونه خوب صحبت کنیم

۲. شمرده صحبت کنید

چگونه جذاب صحبت کنیم - سرعت ایده‌آل صحبت کردن

تندتند صحبت کردن عادت ناپسندی است که موجب می‌شود دیگران نتوانند پا‌ به‌ پای صحبت‌هایتان پیش بیایند یا حتی منظورتان را متوجه شوند. افرادی که سریع صحبت می‌کنند، ممکن است مخاطب‌شان از گوش کردن به صحبت‌هایشان دست بکشد. پس کمی آهسته‌تر کلمات را ادا کنید و بین جملات‌تان یک مکث کوتاه داشته باشید. به این ترتیب راحت‌تر می‌توانید روی بخش‌هایی از صحبت‌هایتان تأکید کافی بگذارید و فرصت داشته باشید نفسی تازه کنید. اما حواس‌تان باشد از آن طرف بوم نیفتید! خیلی آهسته صحبت کردن هم عادت پسندیده‌ای نیست. اگر بیش از حد آهسته صحبت کنید، به گوش مخاطب‌تان یکنواخت و خسته‌کننده خواهید آمد، طوری که احتمال دارد طرف مقابل حوصله‌اش سر برود و دیگر به ادامه‌ی صحبت‌تان گوش نکند.

سرعت ایده‌آل صحبت کردن چیزی بین ۱۲۰ تا ۱۶۰ کلمه در دقیقه است. اما اگر جایی سخنرانی می‌کنید، پیشنهاد می‌شود با سرعت متغیر صحبت کنید. مثلا وقتی قصد دارید روی موضوعی تأکید کنید، بهتر است با سرعت آهسته‌تر صحبت کنید و برعکس، برای اینکه در مخاطبان‌تان شور و هیجان ایجاد کنید، سرعت صحبت کردن‌تان را بالاتر ببرید.

۳. واضح صحبت کنید

چگونه جذاب صحبت کنیم - دهان باز

برای اینکه صحبت کردن‌تان جذاب‌ به نظر برسد، شکی نیست که باید کلمات را واضح ادا کنید. باید در تلفظ کامل و صحیح تمام کلماتی که بر زبان‌تان جاری می‌شوند، دقت کافی به خرج بدهید. هنگام صحبت کردن، دهان‌تان را به اندازه‌ی کافی باز و لب‌هایتان را شل‌ کنید. همچنین بگذارید زبان و دندان‌هایتان حین صحبت کردن در موقعیت مناسب قرار بگیرند. به این ترتیب می‌توانید از شل و نوک زبانی صحبت کردن جلوگیری کنید. شاید اولش برای‌تان سخت باشد تمام کلمات را کامل و صحیح تلفظ کنید، اما مطمئن باشید بعد از مدتی تمرین، عادت خواهید کرد و تلفظ واضح کلمات، برای‌تان طبیعی خواهد شد.


مقاله مرتبط: ۵ راه برای اینکه در صحبت‌ کردن تاثیرگذارتر باشیم

۴. نفس عمیق بکشید

چگونه جذاب صحبت کنیم - نفس عمیق کشیدن

تنفس عمیق یکی از مهم‌ترین مهارت‌ها برای جذاب‌ شدن صدا هنگام صحبت کردن‌ است. اغلب مردم وقتی صحبت می‌کنند، خیلی تند و کم‌عمق نفس می‌کشند. به همین دلیل، صدایشان خیلی طبیعی به نظر نمی‌رسد و بیشتر تودماغی شنیده می‌شود. در عوض، باید از دیافراگم نفس بکشید، نه از قفسه‌ی سینه. برای اینکه بدانید آیا درست نفس می‌کشید، می‌توانید یک دست‌تان را روی شکم‌تان بگذارید، جایی زیر دنده‌ی آخر، و نفس بکشید. در این حالت، شانه‌ها با همزمان با دَم به سمت بالا حرکت می‌کنند و در هنگام بازدم می‌افتند. همچنین در این حالت باید بتوانید انبساط شکم‌تان را حس کنید.

برای تمرین، با پنج شماره یک نفس عمیق بکشید، طوری که شکم‌تان از هوا پر شود و سپس با پنج شماره، هوای دمیده شده را بیرون بدهید. این روش نفس کشیدن را تمرین کنید و بعد از اینکه مسلط شدید، سعی کنید هنگام صحبت کردن نیز همین‌طور نفس بکشید. و اما دو نکته:

 • یادتان باشد وقتی نشسته یا حتی ایستاده صحبت می‌کنید، هرگز قوز نکنید. سرتان را بالا و شانه‌هایتان را به سمت عقب بگیرید. وقتی بدن‌تان در این وضعیت باشد، راحت‌تر می‌توانید نفس عمیق بکشید و از صدایتان برای جذاب شدن کمک بگیرید. این طرز نشستن یا ایستادن به افزایش اعتمادبه‌نفس نیز کمک می‌کند.
 • نفس کشیدن‌تان را طوری تنظیم کنید که بتوانید در آخر هر جمله، دَم بگیرید. به این ترتیب، مخاطب‌تان هم فرصت خواهد داشت که صحبت‌هایتان را هضم کند. البته اگر به روش تنفس عمیق مسلط باشید، آن‌وقت می‌توانید بدون اینکه مجبور باشید برای دَم گرفتن مکث کنید، مستقیما به جمله‌ی بعدی بروید.

۵. با گام متغیر صحبت کنید

چگونه جذاب صحبت کنیم - گام متغیر صدا

گام صدا تأثیر بسزایی در جذاب‌ صحبت کردن دارد. اگر با صدای لرزان صحبت کنید یا اینکه روی گام صدایتان کنترل نداشته باشید، مخاطب‌تان حس خواهد کرد که دست‌پاچه هستید. اما اگر بتوانید تعادل صدایتان را حفظ کنید و بر گام طبیعی صدایتان کنترل داشته باشید، شنونده حس آرامش خواهد گرفت و مجاب می‌شود پای ادامه‌ی صحبت‌تان بنشیند. برای اینکه بر گام صدای خود مسلط شوید، می‌توانید تمریناتی را که در ادامه آورده‌ایم، انجام بدهید. نباید در تمام مدتی که صحبت می‌کنید، گام صدایتان یکنواخت باشد، بلکه باید در هنگام ادای برخی کلمات، گام صدایتان را بالاتر ببرید تا بتوانید روی برخی کلمات تأکید بیشتری بگذارید.


مقاله مرتبط: فیلم آموزشی: ۳ تکنیک برای اینکه سر صحبت را باز کنیم

تمرینات درست صحبت کردن

۱. کمی تمرینات آوازی انجام بدهید

چگونه جذاب صحبت کنیم - تمرینات آوازی

برای اینکه صدای صحبت کردن‌تان در حالت طبیعی جذاب‌ به نظر برسد، کمی تمرینات آوازی انجام بدهید. مثلا می‌توانید مقابل آینه بایستید، دهان‌تان را شل کنید و تارهای صوتی‌تان را به حالت استراحت دربیاورید. برای اینکه تارهای صوتی‌تان استراحت کنند، می‌توانید یک خمیازه‌ی کشدار بکشید، فک‌تان را به چپ و راست تکان بدهید یا مثلا آهنگی را که بلد هستید، پیش خودتان زمزمه کنید. حتی می‌توانید ماهیچه‌های گلویتان را به آرامی با انگشتان‌تان ماساژ بدهید.

همچنین سعی کنید ظرفیت و حجم تنفسی‌تان را بالا ببرید. باید تمام هوایی را که به داخل ریه‌ها فرو می‌دهید، در هنگام بازدم، کاملا از ریه‌ها به بیرون بدهید. سپس یک نفس عمیق بکشید و قبل از بازدم، ۱۵ ثانیه نفس‌تان را نگه دارید. دیگر اینکه روی گام صدایتان کار کنید. برای تمرین، صدایی مثل صدای «اَ» را ابتدا با گام معمولی به شکل آواز بخوانید و به تدریج، گام صدایتان را پایین بیاورید. حتی توصیه می‌شود عبارات دارای تلفظ دشوار را با خودتان تکرار کنید. مثلا چند بار پشت سر هم بگویید: «چه ژست زشتی!»

۲. با صدای بلند تمرین کنید

چگونه جذاب صحبت کنیم - با صدای بلند خواندن

برای اینکه یاد بگیرید روی تلفظ، سرعت و بلندی صدایتان کنترل داشته باشید، می‌توانید با صدای بلند تمرین کنید. متنی از یک کتاب یا مجله را دست بگیرید و با صدای بلند بخوانید. حتی می‌توانید همین تمرین را با متن یک سخنرانی معروف نیز انجام بدهید. یادتان باشد در زمان تمرین، صاف بایستید، نفس عمیق بکشید و هنگام خواندن متن، دهان‌تان را کامل باز کنید. اگر احساس می‌کنید ایستادن مقابل آینه کمک‌تان می‌کند، حتما این کار را بکنید. این‌قدر تمرین کنید تا خودتان از صدایی که به گوش‌تان می‌رسد، احساس رضایت کنید. بعد از اینکه به صدایتان مسلط شدید، مهارت‌هایی را که یاد گرفته‌اید در مکالمات روزمره‌تان به کار ببندید.


مقاله مرتبط: خانم‌ها چطور می توانند با اعتماد به نفس بیشتری در محل کارشان صحبت کنند؟

۳. صدایتان را ضبط کنید

چگونه جذاب صحبت کنیم - ضبط کردن صدا

خیلی از افراد خوش‌شان نمی‌آید به صدای خودشان گوش کنند، اما توصیه می‌شود صدایتان را ضبط کنید و به صدای خودتان گوش بدهید. با این کار می‌توانید به اِشکالاتی که شاید در حالت عادی قابل تشخیص نباشند، پی ببرید. در این روش، تلفظ‌های ناصحیح، سرعت غیرطبیعی هنگام صحبت کردن و اِشکالات گام قابل تشخیص خواهند بود. اتفاقا این روزها که اغلب تلفن‌های همراه از قابلیت ضبط صدا برخوردار هستند، با زحمت کمتری می‌توانید به این تمرین بپردازید. حتی بد نیست حین تمرین از خودتان فیلم هم بگیرید تا بتوانید حالت بدن، تماس چشمی و حرکات لب‌هایتان را نیز زیر نظر بگیرید.

۴. از یک مربی صدا کمک بگیرید

چگونه جذاب صحبت کنیم ـ مربی صدا

اگر به طور جدی قصد دارید صدای صحبت کردن‌تان را تقویت کنید، شاید بهتر باشد به یک مربی صدا مراجعه کنید. مربی صدا می‌تواند اِشکالات صدایتان را تشخیص بدهد و کمک‌تان کند این اِشکالات را برطرف کنید. به ویژه اگر لهجه‌ی محلی یا خیلی محاوره‌ای دارید، مربی صدا کمک‌تان خواهد کرد بدون لهجه یا با لهجه‌ی کمتری صحبت کنید. صحبت کردن بدون لهجه کار آسانی نیست، به همین دلیل اگر لهجه دارید، توصیه می‌شود با یک مربی صدا تمرین کنید.

اما اگر احساس می‌کنید نیازی به تمرین با مربی صدا نیست، پس حداقل مقابل یکی از اعضای خانواده یا دوستان‌تان تمرین کنید. یادتان باشد باید مقابل کسی تمرین کنید که خودش از مهارت سخنوری برخوردار باشد و بتواند روان و فصیح صحبت کند. این قبیل افراد می‌توانند اِشکالات‌تان را هنگام صحبت کردن تشخیص بدهند و در جهت رفع اِشکالات، راهنمایی‌تان کنند. وقتی مقابل دیگران تمرین کنید، حتی اعتمادبه‌نفس‌تان نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

۵. هنگام صحبت کردن لبخند بزنید

چگونه جذاب صحبت کنیم ـ لبخند زدن

اگر منعطف، دوستانه و دلگرم‌کننده صحبت کنید، مخاطب‌تان نسبت به خودتان و محتوای صحبت‌تان قضاوت خوشایندتری خواهد داشت. این در حالی است که اگر خشونت‌آمیز، نیش‌دار و کسل‌کننده صحبت کنید، روی مخاطب‌تان تأثیر منفی خواهید گذاشت. برای اینکه لحن صحبت کردن‌تان دوستانه‌تر و گرم به نظر برسد، هنگام صحبت کردن لبخند بزنید. البته لبخند زدن هنگام صحبت کردن همیشه ممکن نیست. مثلا وقتی درباره‌ی یک موضوع جدی صحبت می‌کنید، جالب نیست لبخند بزنید. اما اگر امکانش بود، همین که فقط اندکی گوشه‌های دهان‌تان به سمت بالا تغییر وضعیت بدهند، کافی است تا صدایتان حتی از پشت تلفن دلنشین‌تر به نظر برسد. مطمئن باشید اگر صدایتان را به اندکی احساسات آغشته کنید، تأثیرگذارتر خواهید بود. اما یادتان باشد پوزخند نزنید.

برگرفته از: wikihow

صدف دژآلود مترجم گروه دانش روزنامه‌ی جام جم. دانش آموخته‌ی ادبیات انگلیسی. علاقه‌مند به نقد روانکاوانه. بی‌نهایت عاشق نقاشی.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه‌ها (73)

 1. profile-placeholder الهام گفت:

  مفید و جالب توجه بود. نحوه صحبت بسیار تاثیر گذار هست در اعتماد به نفس و حتی کسب موفقیت- باز هم در این زمینه مطلب بزارید –
  سپاس

 2. profile-placeholder مالک گفت:

  سلام و خدا قوت خانم دژآلود گرامی
  مطلبتون کاربردی بود سپاسگزارم….شاد و پیروز باشید

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   ممنون از شما که وقت گذاشتید و این مطلب رو مطالعه کردید. رضایت شما باعث دلگرمی ماست.

 3. profile-placeholder شفق آریانمهر گفت:

  به نظر من سایتتون واقعا عالیه چون به من که خیلی کمک کرده منتظر مطلب های جدیدتر هستم.مرسی از سایت خوبتونو تشکر از همه نویستدگان و بقیه..

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   مخاطب عزیز سلام،
   بسیار خوشحالیم که مطالب چطور مورد توجه‌تون قرار گرفتن و رضایت‌تون جلب شده. سایت هر روز آپدیت می‌شه و می‌تونید با مراجعه به صفحه‌ی اول، مطالب جدیدتر رو مطالعه بفرمایید.
   سپاس که با ما همراه هستید

 4. علی علی گفت:

  مطالب خوبی بود..
  باتشکر
  قزوین

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   خوشحالم که براتون مفید بوده. امیدوارم از این نکات در زندگی روزمره‌تون بهره ببرید.

 5. profile-placeholder فرید گفت:

  خیلی جالب و مفید بود

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   سپاس

 6. profile-placeholder نادیا محجوبی گفت:

  سلام
  مطلب فوق العاده عالی و تاثیر گذار بود .ممنون که این مطالب زیبارو رایگان در اختیار دیگران قرار میدهید.
  ممنونم

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   از رضایت شما مخاطب عزیز بسیار خرسند شدم. ممنون که با دیدگاه پرمهرتون به ما انرژی دادید.

 7. profile-placeholder علی گفت:

  سلام مطلب جالب و به درد بخوری بود فکر میکنم برای شروع خوب بود باز هم از این گونه مطالب بگذارید ممنون

 8. profile-placeholder امیر گفت:

  برای من خیلی مفید بود ممنونم

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   چه عالی! امیدوارم این نکات در زندگی روزمره به کارتون بیاد و نتیجه‌ی مثبت بگیرید.

 9. profile-placeholder مسعود گفت:

  با سلام .جالب بود .ممنون

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   تشکر. امیدوارم سایر مطالب چطور هم براتون مفید و کاربردی باشن.

 10. profile-placeholder فرزاد گفت:

  سپاس، عالی بود

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما،
   باعث خوشحالی ماست که از این مطلب راضی بودید.

 11. profile-placeholder عبدالرب نسیمی گفت:

  مطلب را دقیقا مطالعه نمودم واقعا نکات جذاب را گسیل کرده بودید

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   از توجه‌تون سپاسگزارم.

 12. profile-placeholder یوسف گفت:

  hi dear. I got lot of things from that.Iam as an english teacher need that. Thanks alot
  wish u the best

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   چه عالی! امیدوارم از این نکات در کلاس‌هاتون بهره ببرید و نتیجه‌ی مثبت بگیرید.

 13. profile-placeholder علی مظفری گفت:

  عالی بود

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   سپاس. امیدوارم این نکات در زندگی واقعی به کارتون بیاد.

 14. profile-placeholder مهدی گفت:

  متشکرم.جالب و کامل بود.اگر مطلبی جدید دارید برام ایمیل نمایید.

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   درود بر شما
   خوشحالیم که این مطلب براتون مفید بوده.
   در قسمت پایین صفحه میتونید ایمیل‌تون رو وارد کنید و مطالب جدید و پربازدید رو از طریق ایمیل دریافت کنید.
   سپاس از همراهی‌تون

 15. profile-placeholder حمید گفت:

  واقعا مطلب جالبی بود میتونه تو ادامه زندگی بهم کمک کنه ممنونم از شما

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما،
   خیلی هم عالی. امیدوارم از به کار بستن این نکات نتیجه‌ی مثبت بگیرید. خوشحال می‌شیم اگه تجربه‌تون رو هم با در میون بذارید.

 16. profile-placeholder بيگدلي گفت:

  درود بر شما،نكات ذكر شده،كليدي و طلايي بود

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   سپاس از توجه و همراهی‌تون

 17. blue sky blue sky گفت:

  ممنون از راهنمایی ها و نظرات صحیحتان . بسیار عالی و پسندیده بود

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   مخاطب عزیز سلام،
   ممنون که مطالب چطور رو دنبال می‌کنید و به ما انرژی می‌دید.

 18. profile-placeholder رامین گفت:

  باعرضه سلام وخسته نباشید خدمت شما عزیزان بسیارجالب وسفید بود استفاده کردیم

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   چقدر عالی که براتون مفید بوده. امیدوارم باز هم به چطور سر بزنید و از مطالب جدیدترمون هم استفاده ببرید.

 19. profile-placeholder مهدیه گفت:

  ممنونم خیلی عالی بود موفق باشین

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   امیداوارم همیشه بتونیم رضایت‌تون رو جلب کنیم. موفق و سربلند باشید.

 20. profile-placeholder Amir گفت:

  با سلام و عرض ادب،
  ۱۹٫۵ سالمه و حدود ۵ ساله ساکن تهرانم،منتها به شدت افتضاح صحبت میکنم و این موضوع در حد بسیار زیادی برام زجر آورده،دیگه افسرده شدم،به قدری تند صحبت میکنم که نه تنها طرف مقابل بلکه گاهی اوقات خودمم نمیفهمم چی گفتم و یادم میره چی میخواستم بگم…
  تاحالا این مقاله و مشابهش رو بار ها و بار ها خوندم حتی همیشه سعی کردم بهش عمل کنم،اما متاسفانه نتونستم…البته شاید بخاطر مشکلات شدید شخصی خانوادگی ای بوده که داشتم،دارم و در کل تجربه کردم که ظاهرا این تاثیر بد رو روم گذاشته(هم تند صحبت کردن،هم بد ارتباط برقرار کردن و تنها بودن)متاسفانه اوضاع مالیم هم خوب نیست و نمیتونم به روانشناس یا افراد مشابه روانشنسا برای کمک گرفتن مراجعه کنم…

  ممنون میشم اگه راه حلِ بهتری سراغ دارید،منت بزارید و راهنمایی بفرمائید.

  1. مریم ناصری مریم ناصری گفت:

   سلام دوست عزیز
   لطفا این مقاله ها هم ببنید:
   آشنایی با نکاتی کلیدی درباره صحبت کردن در جمع
   ۵ راه برای اینکه در صحبت‌ کردن تاثیرگذارتر باشیم
   چگونه خوب صحبت کنیم

   فکر می کنم یکی از راه حل هایی که می تونه موثر باشه «گوش دادن» باشه. رادیو ، کتاب های صوتی و البته گوش دادن به افرادی که از نظرتون زیبا صحبت می کنند و حتی کتاب خوندن، منابعی هستن که کمک زیادی به شما خواهند کرد.
   امیدوارم خیلی زود این مشکل برطرف بشه واستون.

 21. profile-placeholder احسان اسفندیاری گفت:

  همگامی حرکات دست و سر با صدای رسا و با اعتماد به نفس هم بسیار مهم است.

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما،
   بی‌نهایت سپاس از اینکه نه تنها مطالب رو به دقت دنبال می‌کنید، بلکه وقت می‌ذارید و دیدگاه‌تون رو با ما و سایر مخاطبان چطور مطرح می‌کنید.
   تمامی نکاتی که اشاره فرمودید در جذب مخاطب نقش بسزایی دارند. در این مطلب به طور خاص به مبحث پرورش صدا و آموزش طرز صحبت کردن پرداخته شده. اما شکی نیست که زبان بدن هم در جذب مخاطب از جایگاه پراهمیتی برخورداره و چنانچه افراد بتونن علاوه بر رعایت نکاتی که گفته شد، به مبحث زبان بدن هم توجه داشته باشن، بسیار موفق خواهند بود.

 22. profile-placeholder حامد رضای گفت:

  با تشکر از نویسنده مقاله وسایت خوبتون

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما، به عنوان مترجم این مطلب از توجه و همراهی‌تون بسیار متشکرم. موفق و پاینده باشید​.

 23. profile-placeholder بهرام طاهرانپور گفت:

  سلام بسيار مفيد وآموزنده بود

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   جناب طاهرانپور سلام،
   بسیار خوشحالم که این مطلب رو مفید و آموزنده ارزیابی کردید. امیدوارم باز هم به چطور سر بزنید و از مطالعه‌ی مطالب جدیدمون هم لذت ببرید.

 24. profile-placeholder محسن گفت:

  ممنونم.عالی بود

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   از نظر لطف‌تون سپاسگزارم.

 25. profile-placeholder علی جمالی گفت:

  ایها که فرمودید درست اما اصل مطلب در فهم درست و تسلط شخص بر موضوع مورد سخن میباشد

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما،
   ممنون که مطالب چطور رو دنبال می‌کنید و دیدگاه‌تون رو با ما و سایر مخاطبان در میون می‌ذارید. بله همون‌طور که به درستی اشاره فرمودید، تسلط گوینده بر موضوع بحث تأثیر بسزایی در جذب مخاطب داره. البته در مطلب فوق بیشتر سعی شده که به طور خاص فقط به جنبه‌ی پرورش صدا و آموزش طرز صحبت کردن پرداخته بشه.

 26. مجتبی عرب مجتبی عرب گفت:

  چطور میشه تن صدا را تغییر داد ، ممنون از لطف شما .

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما،
   با عرض پوزش، اطلاعات تخصصی در این زمینه ندارم. اما به نظرم میاد درست نفس کشیدن و کنترل داشتن روی گام صدا که در این مطلب هم درباره‌شون صحبت شد، کمک‌کننده باشن. اما باز هم توصیه می‌کنم این سوال‌تون رو با افراد متخصص در زمینه‌ی پرورش صدا مطرح کنید تا دقیق‌تر راهنمایی‌تون کنن.
   موفق باشید​.

 27. profile-placeholder سحر گفت:

  کاش این هم دخیل می کردید که کسی که بلد هست صحبت کند و تأثیرگذار صحبت می کنه می باید دانش و علم به اون موضوع به خصوص رو داشته باشه و مطالعه داشته باشه. این مهم بسیار ارجح هست به مواردی که در اینجا ذکر شد…

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   سحر عزیز سلام،
   قطعا نکته‌ای که بهش اشاره فرمودید، اهمیت بسزایی داره. فردی که از روی دانش و آگاهی صحبت می‌کنه و البته فن بیان خوبی هم داره، می‌تونه مخاطبان زیادی رو جذب کنه. اما توجه داشته باشید که در این مطلب به طور خاص به موضوع پرورش صدا پرداخته شده.

   1. saHar saHar گفت:

    ممنون خانم دژ آلود گرامی؛ اگر چنین است بهتر می بود نام عنوان مقاله به چگونه با لحن گیرا مخاطب را تحت تأثیر خود قرار دهیم؛ چرا که دیگران صرفاً با شنیدن صدای آسمانی هم مبهوت و جذب نمی شوند … خود بحث و انتخاب کلمات اصل است و این موارد حاشیه

    1. profile-placeholder سروش گفت:

     این هم نکته ای بود بس قابل توجه. تایید میکنم.(مقام معظم خودم دام ظله العالی)

 28. profile-placeholder اسما گفت:

  مرسی خوب بود

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   خوشحالم که براتون مفید بوده. امیدوارم این راهکارها رو امتحان کنید و نتیجه‌شون رو ببینید.

 29. profile-placeholder Mohammad گفت:

  سلام من همش فكر مي كنم دخترونه و تو دماغي صحبت ميكنم چي كار كنم؟ البته وقتي به صداي ضبط كردم گوش مي دم…

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   دوست عزیز سلام،
   بر اساس توصیه‌ای که در این رابطه در متن ارائه شده، باید روی طرز نفس کشیدن‌تون کار کنید. پیشنهاد می‌کنم مورد ۴ رو یه بار دیگه مطالعه بفرمایید.

 30. Gholam Mohammad Qiam Husany Gholam Mohammad Qiam Husany گفت:

  Very very nice.
  Thank you

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   از نظر لطف‌تون سپاسگزارم.

 31. عباس پله عباس پله گفت:

  عالی بود،
  خواهشمند است مقاله ای مرتبط با تکنیک یک شروع خوب برای کلاس های آموزشی (حوزه دانشگاه و حوزه اداری) نشر فرمایید.
  موفق باشید

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما،
   بسیار خوشحالم که این مطلب مورد توجه‌تون قرار گرفته. حتما دوستانم در تیم تحریریه، موضوع پیشنهادی شما مخاطب عزیز رو مد نظر خواهند داشت.

 32. profile-placeholder ehsan گفت:

  سلام مقاله خیلی خوبیه .ممنونم از شما.

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   بسیار خوشحالم که این مطلب براتون مفید بوده. امیدوارم از مطالعه‌ی سایر مطالب چطور هم لذت ببرید.

 33. profile-placeholder رسول.م.راد گفت:

  سلام
  خسته نباشید.
  ممنون از مقاله خوبتون.
  شخصا استفاده کردم و برا دوستان هم فرستادم که استفاده کنند.
  لطفا مقالاتی در زمینه اداب معاشرت و اصول اخلاق انسانی یعنی
  ۱_ رعایت حرمت و حیثیت انسانی،
  ۲_ واقع بینی و حقیقت گرایی ،
  ۳_ مهربانی و محبت
  ۴ _عدالت و انصاف و
  ۵_ ازادی و آزادگی
  هم منتشر کنید.
  باز هم ممنون

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   خوشحالیم که مطالب چطور رو دنبال می‌کنید و پیشنهادات‌تون رو با ما در میون می‌ذارید. حتما دوستانم در تیم تحریریه، موضوعات پیشنهادی‌تون رو مد نظر خواهند داشت. در حال حاضر می‌تونید مطالب متنوعی رو که با موضوع آداب معاشرت در چطور منتشر شدن، از طریق این لینک مشاهده کنید. موفق باشید.

 34. profile-placeholder بی نام گفت:

  سلام اگه میشه یه مگلب در مورد دوست یابی وفرهنگ اروپایی بزارید

  1. profile-placeholder بی نام گفت:

   ببخشید………
   مطلب

 35. profile-placeholder سمیرا گفت:

  سلام.
  از مطالب خوبتون تشکر می کنم . از متن و نوشته هاتون خیلی لذت بردم.

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما، امیدوارم همیشه بتونیم رضایت‌تون رو جلب کنیم.

 36. profile-placeholder محمد رضا گفت:

  سلام.
  خیلی خوشم میاد که فعالید و نظرات افراد رو میخونید و بلافاصله جواب میدید. حس خیلی خوبی به آدم دست میده.

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   بسیار خوشحالیم که تونستیم این حس خوب رو در مخاطبان‌مون ایجاد کنیم. شک نداشته باشید که دیدگاه‌های شما دوستان عزیز برای همگی ما ارزشمنده و حتما سعی می‌کنیم پاسخ هر پیشنهاد یا انتقادی رو در اسرع وقت ارسال کنیم. ممنون از همراهی‌تون.