۱۳ کاری که افرادی با روحیه بالا انجام نمی‌دهند

۱۳ کاری که افرادی با روحیه بالا انجام نمی‌دهند
امتیاز مطلب: ٩٦%
96

افراد دارای روحیه بالا، عادت‌های خوبی در زندگی خواهند داشت. آنها احساسات، افکار و رفتارشان را طوری مدیریت می‌کنند که آنها را برای موفقیت در زندگی آماده می‌کند. افرادی که ذهن قدرتمندی دارند رفتارهای اشاره شده در ادامه مقاله را هرگز انجام نمی‌دهند. شما هم سعی کنید با خودداری از آنها به یکی از این افراد تبدیل شوید.

۱. وقت‌شان را با تأسف خوردن به حال خودشان تلف نمی‌کنند

افرادی که روحیه‌ قوی دارند هرگز برای تأسف به خاطر اتفاقاتی که برای‌شان می‌افتد یا رفتاری که دیگران با آنها دارند وقتی صرف نمی‌کنند. در عوض، مسئولیت نقشی که در زندگی دارند را بر عهده می‌گیرند و درک می‌کنند که زندگی همیشه آسان یا عادلانه نیست.

۲. قدرت‌شان را به دیگران واگذار نمی‌کنند

این افراد به دیگران اجازه‌ نمی‌دهند که آنها را تحت کنترل بگیرند و بر آنها اعمال قدرت کنند. هرگز حرفی مثل این که «رئیسم حال من را بد می‌کند.» به زبان نمی‌آورند چون آنها می‌دانند که کنترل احساس‌شان به دست خودشان است و نسبت به واکنش خودشان حق انتخاب دارند.

۳. از تغییر فرار نمی‌کنند

روحیه مواجهه با تغییر - روحیه بالا

افرادی که ذهن قدرتمند دارند از تغییر خودداری نمی‌کنند‌. آنها انعطاف‌پذیرند و از تغییرات مثبت استقبال می‌کنند. آنها می‌دانند که تغییر اجتناب‌ناپذیر است و به توانایی خودشان در انطباق با شرایط، ایمان دارند.

۴. انرژی‌شان را با تلاش برای تغییر چیزهایی که نمی‌توانند کنترل کنند هدر نمی‌دهند

شما هیچ‌وقت نمی‌بینید کسی که روحیه‌ بالایی دارد از ترافیک سنگین یا گم شدن چمدانش شکایت کند. به جای آن بر مواردی که می‌توانند کنترل کنند تمرکز دارند. آنها می‌فهمند که گاهی ممکن است تنها چیزی که توانایی کنترل آن را دارند دیدگاه‌شان باشد. پس به جای تلاش بیهوده برای تغییر چیزی که نمی‌توانند آن را عوض کنند دیدگاه خودشان را نسبت به آن تغییر می‌دهند‌.

۵. به دنبال راضی‌ نگه داشتن همه نیستند

افرادی با روحیه‌ قوی می‌دانند که لازم نیست همیشه همه را راضی نگه دارند. همچنین از نه گفتن یا مخالفت کردن نمی‌ترسند. آنها سعی می‌کنند مهربان و عادل باشند، ولی اگر قادر به شاد کردن دیگران نیستند لااقل موجب ناراحتی آنان نمی‌شوند.

۶. از ریسک کردن حساب‌شده نمی‌ترسند

روحیه ریسک پذیری - روحیه بالا

آنها از ریسک‌های احمقانه و بی‌گدار به آب زدن بدشان می‌آید، ولی با ریسک‌های حساب‌شده مشکلی ندارند. افرادی که ذهن قدرتمند دارند قبل از اتخاذ تصمیم مهم، برای بررسی ریسک‌ها و منافع آن کار، وقت می‌گذارند، در عین حال پیش از اینکه دست به عمل بزنند از شکست‌هایی که ممکن است رخ بدهد کاملا آگاهند.

۷. در گذشته زندگی نمی‌کنند

افرادی که روحیه‌ قوی دارند وقت‌شان را صرف فکر کردن به گذشته و آرزوی متفاوت بودن آن نمی‌کنند. آنها گذشته را تصدیق می‌کنند و می‌دانند که چه چیزی از آن یاد گرفته‌اند. همچنین تجربه‌های بد را مدام به خودشان یادآوری نکرده یا دائما درباره‌ی موفقیت‌های گذشته خیال‌بافی نمی‌کنند. آنها در حال زندگی کرده و آینده را می‌سازند.

۸. اشتباهات‌شان را تکرار نمی‌کنند

افرادی دارای روحیه بالا مسئولیت کارهای‌شان را بر عهده می‌گیرند و از اشتباهات گذشته درس می‌آموزند. در نتیجه آنها این اشتباهات را دوباره تکرار نمی‌کنند، در عوض رو به جلو حرکت کرده و در آینده تصمیمات بهتری می‌گیرند.

۹. موفقیت دیگران آنها را ناراحت نمی‌کند

کسی که روحیه‌ قوی داشته باشد می‌تواند از موفقیت دیگران خوشحال شود و آن را تحسین کند. این افراد وقتی دیگران از آنها جلو می‌افتند، احساس حسادت یا فریب خوردن نمی‌کنند. آنها یاد می‌گیرند که لازمه موفقیت انجام کار زیاد است و تصمیم می‌گیرند که برای موفقیت خودشان سخت کار کنند.

۱۰. با یک بار شکست ناامید نمی‌شوند

حفظ روحیه هنگام شکست - روحیه بالا

افرادی که از روحیه‌ قدرتمندی برخوردارند شکست را دلیلی برای ناامیدی نمی‌بینند. در عوض از شکست به عنوان فرصتی برای رشد و پیشرفت استفاده می‌کنند. آنها آن‌قدر تلاش می‌کنند تا بالاخره موفق شوند‌.

۱۱. از زمان تنهایی نمی‌ترسند

افراد با روحیه‌ بالا می‌توانند تنهایی را تحمل کرده و از سکوت نترسند. آنها از تنها ماندن با افکارشان، ترسی ندارند و از زمان استراحت و تنهایی برای افزایش بهره‌وری استفاده می‌کنند. همچنین از بودن با خودشان لذت برده و همیشه برای سرگرمی به همراهی دیگران نیازمند نیستند و می‌توانند تنها هم خوشحال باشند.

۱۲. احساس نمی‌کنند که از دنیا طلب‌کار هستند

افرادی که ذهن قدرتمندی دارند دنیا را بدهکار خودشان نمی‌دانند. آنها با این تصور که دیگران از آنها مواظبت می‌کنند یا دنیا باید چیزی به آنها بدهد زندگی نمی‌کنند؛ در عوض با توجه به شایستگی‌ها و استعدادهای خودشان به دنبال فرصت‌ها می‌روند.

۱۳. انتظار نتیجه‌ی فوری ندارند

فردی که دارای روحیه‌ قدرتمند است چه در حال تلاش برای بازیافتن سلامتی‌اش باشد و چه در حال راه‌اندازی یک کسب‌وکار جدید، در هر صورت انتظار به نتیجه رسیدن فوری را ندارد. در عوض زمان و مهارت‌هایش را به بهترین نحوی که می‌تواند به کار گرفته و خوب می‌داند که به وجود آوردن یک تغییر واقعی، زمان‌بر خواهد بود.

برگرفته از: lifehack

برچسب‌ها:
مینا بردبار فقط یه دانشجو که دنبال تجربه‌های جدیده. بزرگترین خوشحالیم اینه که شعر و داستان می‌نویسم و بعد از اون عاشق مطالعه، موسیقی، هنر (از همه نوعش) و خلاصه هر چی که طعم خلاقیت داشته باشه هستم. درست نمیدونم چطوری از «چطور» سر درآوردم ولی خوشحالم که اینجام و خوشحال میشم بدونم مطالبی که می‌نویسم برای دیگران هم میتونه مفید باشه.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه‌ها (17)

 1. profile-placeholder زهرا گفت:

  با سلام و درود هر کسی ممکنه در صحنه زندگی روحیه اش در مواجه با مشکلات پایین بیاد مثلا خود من برای کسی بدی نخواستم اما متاسفانه در محیط کار یا در جاهای دیگه اطرافیان برخورد خوب و مناسبی با من ندارن خودم دلیل این کارشون رو نمی دونم ولی از تنهایی هیچ دلهره ای ندارم شاید کسانی پشت سرم بدگویی می کنن اما بالاخره روزی همه متوجه خواهند شد که چه زود در موردم قضاوت کردند بخاطر همین بدگویی ها چند ماهی از محل کارم به جای دیگری البته در شهر خودمان فرستاده شدم که محیطش خیلی مناسب نبود چون همکارانم همه شون مرد بودن و من اتاق جداگانه نداشتم همین روحیه ام رو بسیار پایین آورد اما در همین زمان کتابی به اسم چه کسی پنیر من رو جابه جا کرد رو مطالعه کردم که باعث شد تا صبورتر و محکم تر از گذشته باشم واقعا برای هر کسی ممکنه این پیشامدها پیش بیاد اما مهم نحوه برخورد ما با انهاست

 2. profile-placeholder mehdimasumi گفت:

  بسیارعالی بود.مرسی

 3. profile-placeholder mitra azin گفت:

  ﮔﺎﻫﯽ ﮔﺮﺩﺵ ﭘﺮﮔﺎﺭ ﺗﻘﺪﯾﺮ ﺩﺭ ﺩﺳﺖ ﺗﻮ ﻧﯿﺴﺖ
  ﺑﺎﯾﺪ ﺑﻨﯿﺸﯿﻨﯽ ﻭ ﻧﻈﺎﺭﻩ ﮐﻨﯽ
  ﺍﻣﺎ ” ﻣﺮﮐــــــــــــــــﺰ ” ﺭﺍ ﮐﻪ ﺩﺭﺳﺖ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﮐﺮﺩﻩ ﺑﺎﺷﯽ
  ” ﺩﻟﺖ ﻗﺮﺹ ﺑﺎﺷﺪ ”
  ﺩﯾﮕﺮ ﻫﺮ ﭼﻪ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺑﭽﺮﺧﺪ !!!

  ممنون از مطلب مفیدتون
  خیلی بهم امید داد
  دوباره احساس کردم “میتونم”

 4. profile-placeholder مهدی گفت:

  با سلام و عرض تشکر از مطلب بسیار خوب شما سرکارخانم بردبار سپاسگزارم . به نظرم یک مطلب کم داشت اون هم : توکل به خدا و مدد گرفتن از ذات پاک و لایزال الهی می باشد . دوستان عزیز توکل کردن به خدا و دل به دریای مشکلات زدن و نترسیدن از سختی کار و تلاش همه جانبه در جهت پیشرفت در کارها مورد توجه اسلام و دین مبین ما می باشد.در آموزه های اسلام تلاش در راه کسب علم و کارکردن برای رزق و روزی حلال ثواب جهاد و روزه داری در راه خدا را دارد واقعا کدام دین رو سراغ دارید که اینقدر به کسب علم و کار و… تاکید داشته باشد ؟. آدم های موفق به خدا و کمک های الهی ایمان و اعتقاد دارند و با تمام تلاش در جهت رسیدن به اهداف خود حرکت می کنند ولی یک دل محکمی از طرف خدا هم دارند وبه امدادهای غیبی او ایمان دارند.در زندگی همه ما اگر به چشم عبرت بین نگاه کنیم امدادهای خداوند مهربان را خواهیم دید فقط باید ازش بخواهیم و تلاش کنیم .تو خاطرات ابن سینا که اعجوبه پزشکی بوده خوندم تو یکی از درس ها هیچی متوجه نمی شده میاد مسجد ۲ رکعت نماز میخونه متوسل میشه بخدا ، خودش میگه دیدم پرده ها از جلو چشمم کنار رفت و هرچی می خوندم در جا یاد می گرفتم یا حافظ بزرگ می فرمایند:
  هرگنج سعادت که خدا داد به حافظ از یمن دعای شب و ورد سحری بود
  (یعنی معنیش اینه که جناب حافظ یواشکی نماز شب می خونده و دم دم های سحر با خدا رازونیاز داشته و علت حافظ شدنش رو در نماز شب و دعاهای صبحگاهی بیان داشته شاید هم این شعر رو در پاسخ به امثال ما که چرا به این جایگاه رسیده بیان کرده ما که نبودیم الله اعلم ولی واقعا بزرگه حافظ . التماس دعا
  شک نکنید که انسان های موفق و سربلند هرچند شاید ظاهر خیلی مومنی نداشته باشند ولی وقتی باهاشون صحبت می کنید می بینید چقدر ایمان و اعتقاد بالایی برخوردار هستند.

  1. مینا بردبار مینا بردبار گفت:

   متشکرم از شما که برای مطالعه‌ی این مطلب و به اشتراک گذاشتن نظرتون وقت گذاشتید. شکی نیست که بزرگترین منبع انرژی و روحیه خداست و هر انسان موفقی به روش خودش و با توجه به باورها و عقاید خودش از اون بهره‌مند میشه.
   ممنون که نظرتون رو در میون گذاشتید.

 5. profile-placeholder رضا گفت:

  سلام.من هنوز نفهمیدم به چه کاری علاقه دارم و از اون لذت میبرم تا هم کار کنم و هم درآمد کسب کنم و هم لذت ببرم.چی کار باید کرد؟

  1. مینا بردبار مینا بردبار گفت:

   راستش به نظر من گاهی آدم اون کاری که براش ساخته شده رو خیلی ناگهانی پیدا میکنه، یه روز که از یه کاری که میتونه خیلی خوب انجامش بده و خیلی ازش لذت میبره با خودش میگه:«همینه! این کاریه که دوست دارم برای زندگیم انجام بدم!» که البته باید اونقدر اراده و پشتکار وجود داشته باشه که همون هدفو دنبال کنه و از راهش منحرف نشه. راه دیگه مطالعه و بررسیه. در واقع مطالعه‌ی شخصیت خودتون! امیدوارم در این مورد این مقاله بتونه بهتون کمک کنه:
   http://chetor.com/15131-چطور-بهترین-شغل-انتخاب-کنیم/

 6. profile-placeholder ناصر گفت:

  و اینکه ….. انسانهای قوی اراده میکنند و انسانهای کوچک آرزو .

  1. مینا بردبار مینا بردبار گفت:

   همینطوره! ممنون به خاطر یادآوری این نکته‌ی مفید و زیبا.

 7. profile-placeholder محمد رضا گفت:

  خیلی عالی ومفید بود،درست ویژه گی های انسان بلند همت را برشمردید.

 8. profile-placeholder reza گفت:

  استاد بردبار سلام -متشکر از مطالب ارزنده شما عالی بود بسیار عالی

  1. مینا بردبار مینا بردبار گفت:

   متشکر از شما که مطلب رو مطالعه کردید ☺

 9. محمد کشاورز محمد کشاورز گفت:

  سلام و ممنون خانم بردبار

  استفاده از تصاویر متناسب با مطلب ، ترغیب کننده و تاثیر گذاری انتظار نویسنده بر مخاطب رو دو چندان میکنه ..

  خیلی خوب بود ومی تونست بهتر هم باشه .. متشکرم

  1. مینا بردبار مینا بردبار گفت:

   خواهش می‌کنم و ممنون بابت توصیه‌تون در مورد عکس‌ها.

 10. profile-placeholder harray گفت:

  همه مطالب بالا درست و بجا بودنند. امروز آدمهای با روحیه بالا و موفق سعی میکنند بیشترین وقت خود را در شبکه های مجازی و جلو ی تلوزیون هدر ندهند. چیزی که دامن گیر اکثر افراد جامعه شده.به عبارتی دیگر هر آنچه که عوام در آن زیاده روی می کنند از آنها پرهیز کنند.هر آنچه که عوام از آن تعریف و پیروی می کنند از آن دوری کنند.

  1. مینا بردبار مینا بردبار گفت:

   واقعا همینطوره! وابستگی به چیزهای مجازی واقعا فرصت زندگی و موفقیت رو از آدم میگیره. ممنون که دیدگاه ارزشمندتون رو با ما در میون گذاشتید.

پربازدیدترین موضوعات

سلامتی

سلامت جسمی و روحی با دانستن آخرین یافته‌ها و تحقیقات

آداب معاشرت

پندار نیک، گفتار نیک، کردار نیک

عادات موفقیت

عادات روزانه و راز موفقیت افراد موفق

هوش و خلاقیت

تکنیک‌ها و روش‌های بهبود قدرت مغز و افزایش هوش و خلاقیت

تغذیه

چه خوراکی‌های بخوریم و چه موقع بخوریم

تناسب اندام

تندرستی و داشتن بدنی زیبا با آخرین یافته‌های علمی

کاریزما

جذبه‌ای که با آن عشق، وفاداری و محبت دیگران را از آن خود می‌کنید

هوش هیجانی

مهارت ارتباط اجتماعی، شناخت و برداشت درست از رفتارها

مثبت اندیشی

بهترین‌ نکات و روش‌ها برای رسیدن به آرامش روحی و اندیشه مثبت

مد و زیبایی

نکات و روش‌هایی که ظاهر شما را تبدیل به آنچه می‌پسندید می‌کند

زبان بدن

دانش اینکه بدن چه می‌گوید و چگونه می‌توان زبان بدن را به خدمت گرفت

فن بیان

مهارت سخنرانی و تاثیر‌گذاری برای رساندن پیام‌تان