۱۷ راهکار ساده برای این که خیلی خیلی باهوش‌تر شوید

۱۷ راهکار ساده برای این که خیلی خیلی باهوش‌تر شوید
امتیاز مطلب: ٩٣%
93

هوش یک توانایی ذهنی قابل ارتقاست که همه‌ی ما می‌توانیم با انجام مداوم تمرینات ساده‌ی روزانه به افزایش بهره‌وری آن کمک کنیم. تفکر هوشمندانه پیرامون هر موضوعی زمانی حاصل می‌شود که پیش‌نیازهای لازم را در خود پرورش داده باشید. نخست لازم است با فرآیندهای مختلف فکر کردن آشنا شوید و نیز درباره‌ی موضوع در دست بررسی اطلاعات جامع کسب کنید. سپس وقت آن است که همه‌ی تمرکز خود را روی حل مسئله یا توسعه‌ی ایده‌ای که در سر دارید قرار دهید. در ادامه، راهکارهایی را معرفی می‌کنیم که مداومت در انجام آن‌ها خیلی خیلی باهوش‌ترتان می‌کند و مسیر تفکر هوشمندانه را برای شما هموارتر می‌سازد.

۱. صبح‌ها تا نیم ساعت بعد از این که از خواب بیدار شدید، دو لیوانِ پر آب میل کنید

صبح‌ها تا نیم ساعت بعد از این که از خواب بیدار شدید، دو لیوان پر آب میل کنید.
زیبایی زندگی بعضی اوقات تنها به یک گفتگوی خوب است

چون ساعت‌ها خواب بوده‌اید، بدن‌تان شش تا نه ساعت آب دریافت نکرده است. نوشیدن آب موجب تصفیه‌ی مدفوع و تعادل مایعات بدن می‌شود. به همین دلیل پزشکان توصیه می‌کنند تا نیم ساعت بعد از این که از خواب بیدار شدید، دو لیوانِ پر آب میل کنید تا کمبود مایعات بدن ناشی از خواب شبانه جبران شود. مطالعات نشان داده است افزایش مصرف آب در بهبود توانایی‌های ذهنی کودکان مؤثر است. پس برای این که مغزتان خشک و بی‌آب نشود، نوشیدن دو لیوان آب در همان ابتدای صبح را در برنامه‌ی روزانه‌تان قرار دهید.

۲. هنگام صبحانه چند خطی درباره‌ی خلاصه‌ی بهترین کتاب‌های پرفروش بخوانید

هنگام صبحانه چند خطی درباره‌ی خلاصه‌ی بهترین کتاب‌های پرفروش بخوانید.

چقدر عالی که هنگام صبحانه کتاب بخوانید، اما میز صبحانه بیشتر مناسب خواندن متن‌های کوتاه و خلاصه شده است. بجای این که روزنامه دست بگیرید و وقت‌تان را صرف مرور اخبار و این جور چیزها کنید، پیشنهاد می‌کنیم چند خطی درباره‌ی خلاصه‌ی بهترین کتاب‌های پرفروش بخوانید. برای این کار می‌توانید چنان‌چه کتاب خاصی مد نظرتان است، عنوان آن را در گوگل جستجو و خلاصه‌اش را پیدا کنید. همچنین می‌توانید با نصب اپلیکیشن Blinkist یا getAbstract هر زمان که خواستید به خلاصه‌ی هزاران کتاب پرطرفدار دسترسی داشته باشید.

۳. در رفت و آمدهای روزانه به کتاب‌های صوتی یا پادکست‌های انگیزشی گوش کنید.

در طول رفت و آمدهای روزانه به کتاب‌های صوتی یا پادکست‌های انگیزشی گوش دهید.

پیشنهاد می کنیم در طول رفت و آمدهای روزانه تا وقتی به مقصد برسید به کتاب‌های صوتی یا پادکست‌های انگیزشی گوش کنید. با نصب اپلیکیشن Blinkist می‌توانید خلاصه‌ی بعضی کتاب را به صورت صوتی دانلود کنید. اما از جمله بهترین منابع برای دریافت پادکست‌های انگیزشی سخنرانی‌های تِد است. می‌توانید با نصب اپلیکیشن تد پادکست‌های مورد علاقه‌ی‌ خود را از پیش دانلود کنید و در پلی‌لیست‌تان قرار دهید.

۴. هنگام کار چای سبز بنوشید

هنگام کار چای سبز بنوشید

بعضی افراد وقتی مواد غذایی کافئین‌دار مصرف می‌کنند احساس بی‌قراری به سراغ‌شان می‌آید، چون کافئین یک ماده‌ی غذایی محرک است، در حالی که چای سبز به علت برخورداری از اِل-تیانین اثر آرامش بخش‌تری دارد. چای سبز باکیفیت بدون این که خواب‌ آلودگی ایجاد کند، باعث برقراری احساس آرامش و افزایش قدرت تمرکز می‌شود. از این روست که ال-تیانین در مکمل‌های آرام‌بخش نیز کاربرد دارد و سلامت قلبی عروقی را افزایش می‌دهد.

۵. در طول روز کمی بخوابید

در طول روز کمی بخوابید

خواب نیمروزی موجب نیرو گرفتن ذهن می‌شود. مطالعات نشان داده است یک چرت کوتاه حین یادگیری در افزایش سرعت یادگیری مؤثر است. بيشتر افراد به طور متوسط بین ساعت ۱۲ ظهر تا ۴ بعد از ظهر بیش از سایر اوقات روز احساس خواب آلودگی می‌کنند و نیاز دارند چرت بزنند. این بازه‌ی زمانی فرصت مناسبی برای خواب نیمروزی است تا به این ترتیب هوشیاری و بهره‌وری مغز خود را در ادامه‌ی روز افزایش دهید.

۶. شکر نخورید

شکر نخورید

خیلی خوب است اگر بتوانید شکر را از برنامه‌ی غذایی روزانه‌ی خود حذف کنید، اما اگر به هر دلیلی نمی‌توانید به این توصیه عمل کنید، حداقل حواس‌تان باشد در زمان‌هایی که نیاز به تمرکز دارید، مواد غذایی حاوی شکر مصرف نکنید. پیشنهاد می‌کنیم بجای شکر سراغ اسیدهای چرب بروید. پس مواد غذایی حاوی شکر را از وعده‌ی ناهار حذف و در عوض از ماهی یا تخم مرغ استفاده کنید.

۷. در صفحات وب و شبکه‌های اجتماعی به دنبال مطالب آموزنده بگردید

در صفحات وب و شبکه‌های اجتماعی به دنبال مطالب آموزنده بگردید

مغز انسان به اطلاعاتی که به آن خورانده می‌شود عادت می‌کند. پس سعی نکنید مغزتان را با اطلاعات بیهوده پر کنید و مهم‌تر از همه این که مدام از این شاخه به آن شاخه نپرید، چرا که با این کار تمرکزتان به هم خواهد ریخت. برای این که مغزتان خوب کار کند و بازدهی بیشتری داشته باشد، بهتر است خودتان را به دریافت مداوم و هدفمند اطلاعات مفید و سازنده عادت دهید. سعی کنید در صفحات وب و شبکه‌های اجتماعی به دنبال مطالب آموزنده بگردید. اگر احساس کردید باید به خودتان استراحت دهید، اشکالی ندارد هر چند وقت یکبار به مطالب سرگرم کننده‌ای که بار آموزشی چندانی ندارند گریز بزنید، اما یادتان باشد خودتان را مدت طولانی مشغول خواندن مطالب بی‌فایده‌ی صرفاً سرگرم کننده نکنید.

۸. بجای نشستن پای برنامه‌های تلویزیونی بازی کنید

۸. بجای نشستن پای برنامه‌های تلویزیونی بازی کنید

تماشای تلویزیون یک فعالیت منفعلانه است. وقتی تلویزیون می‌بینید، حجم زیادی اطلاعات به مغزتان وارد می‌شود، اما این اطلاعات پردازش نمی‌شوند و هیچ فعل و انفعالی را در مغز تحریک نمی‌کنند. پیشنهاد می‌کنیم بجای وقت گذراندن پای برنامه‌های تلویزیونی بازی کنید. بر اساس نتایج پژوهشی که در سال ۲۰۱۴ انجام شد، حتی بازی‌های خیلی ساده مثل سوپر ماریو می‌توانند بر شکل‌پذیری مغز اثر بگذارند. نتایج پژوهش دیگری که در مجله‌ی آمریکایی فوربز منتشر شد نیز این تأثیرپذیری را تأیید کرده است. پس تا می‌توانید مغزتان را به طور فعال درگیر کنید و تا حد امکان از انجام فعالیت‌های منفعلانه بپرهیزید.

۹. مطالعه کنید

مطالعه کنید

اگر حوصله‌ی بازی کردن ندارید، پیشنهاد می‌کنیم بجای تلویزیون نگاه کردن کتاب بخوانید. کتاب خواندن از جمله فعالیت‌هایی است که حسابی ذهن‌تان را درگیر خواهد کرد، چرا که مدام سعی می‌کنید از آن‌چه می‌خوانید تصاویر ذهنی بسازید.

۱۰. برنامه‌‌نویسی یاد بگیرید

کدنویسی یاد بگیرید

برنامه‌نویسی پیشنهاد بسیار مناسبی برای کسانی است که می‌خواهند تفکر منطقی یاد بگیرند. این روزها آموزش رایگان کدنویسی برای همگان در دسترس است. با مراجعه به وبسایت Codeacademy می‌توانید آموزش‌های مربوط به کدنویسی را به صورت رایگان دریافت کنید. همچنین می‌توانید از بخش آموزش رایگان پلتفرم‌هایی مانند Udemy استفاده کنید. آشنایی با برنامه‌نویسی یک مزیت است و چنان‌چه بتوانید در این حوزه مهارت کافی کسب کنید، فرصت‌های شغلی گسترده‌تری پیش روی‌تان قرار خواهد گرفت.

۱۱. هنگام آشپزی به سخنرانی‌های تد گوش کنید

هنگام آشپزی به سخنرانی‌های تد گوش کنید

هنگام آشپزی به ویژه برای شام فرصت بسیار مناسبی است که به سخنرانی‌های تد گوش کنید و درباره‌ی جدیدترین فناوری‌های روز و خیلی موضوعات دیگر اطلاعات کسب کنید. این کار درست مثل گوش دادن به اخبار است، با این تفاوت که درسخنرانی‌های تد بجای رویدادهای اخیر به آدم های موفقی گوش می‌کنید که درباره‌ی کارشان حرف می‌زنند و تجربه‌های‌شان می‌تواند در زندگی‌تان الهام بخش باشد. دنبال کردن صحبت‌های این قبیل افراد آن هم هنگام آشپزی باعث می‌شود که از وقت‌تان نهایت استفاده را کرده باشید.

۱۲. در طول روز حرکات ورزشی ساده انجام دهید

در طول روز حرکات ورزشی ساده انجام دهید

ذهن و جسم انسان با یکدیگر ارتباط تنگاتنگ دارند. سلامت جسم باعث می‌شود که مغز نیز درست و کارآمد عمل کند. اگر به هر دلیلی نمی‌توانید در باشگاه‌های ورزشی زیر نظر مربی ورزش کنید، حداقل خودتان در طول روز چندین بار حرکات کششی انجام دهید یا مثلاً پیاده روی کنید. حتی اگر شد به‌جای آسانسور از پله رفت و آمد کنید. خلاصه این که بی‌تحرک نمانید، حتی اگر شده هر یک ساعت فقط پنج تا ده ثانیه به بدن‌تان کش و قوس دهید.

۱۳. با افراد باهوش‌تر از خودتان معاشرت کنید

با افراد باهوش‌تر از خودتان معاشرت کنید

بعضی عادات در اثر روابط اجتماعی سرایت می‌کنند. برای مثال ثابت شده است که چاقی از طریق روابط اجتماعی گسترش می‌یابد. به همین ترتیب، عادات و طرز فکر کسانی که با آن‌ها در ارتباط هستید نیز می‌تواند در شما اثر کند. پس بیشتر با کسانی معاشرت داشته باشید که باهوش‌تر از خودتان هستند تا از مرواده با آن‌ها سود ببرید.

۱۴. با کسانی که اختلاف نظر دارید گفتگو کنید

با کسانی که اختلاف نظر دارید گفتگو کنید

پیشنهاد می‌کنیم با کسانی که اختلاف نظر دارید وارد بحث شوید. در مباحثه با این قبیل افراد یاد می‌گیرید چطور در دفاع از مواضع خود دلایل منطقی بیاورید و طرف مقابل‌تان را مجاب کنید. همچنین یاد خواهید گرفت که در بعضی موارد هم حق با شما نیست و باید بپذیرید که طرف مقابل‌تان درست می‌گوید که البته در این شرایط باز هم شما برنده هستید، چون متوجه اشتباه‌تان شده‌اید و از این پس به غلط بر آن پافشاری نخواهید کرد.

۱۵. در طبیعت پیاده‌روی کنید

در طبیعت پیاده‌روی کنید

پیاده‌روی موجب افزایش گردش خون می‌شود. چه بهتر که برای پیاده‌روی به دل طبیعت بروید. در طبیعت به علت وجود گل و گیاه اکسیژن بیشتری وجود دارد. علاوه بر این، دیدن سرسبزی طبیعت موجب آرامش ذهن می‌شود. پس پیشنهاد می‌کنیم هنگام ناهار به پارک نزدیک محل کارتان بروید و کمی قدم بزنید تا بتوانید بقیه‌ی روز را با آمادگی ذهنی بیشتری کار کنید.

۱۶. همیشه یک دفترچه یادداشت همراه خودتان داشته باشید

همیشه یک دفترچه یادداشت همراه خودتان داشته باشید

آدم‌های موفقی مثل لئوناردو داوینچی همیشه با خودشان یک دفترچه یادداشت می‌گرداندند تا بتوانند که هر زمان که ایده‌ای به سرشان زد، فوراً روی کاغد ثبتش کنند. پیشنهاد می‌کنیم همیشه با خودتان یک دفترچه یادداشت کوچک همراه داشته باشید تا هر زمان که چیز جالبی به ذهن‌تان رسید ثبتش کنید. با این رفتار حس کنجکاوی و تفکر منطقی بیش از پیش در شما تحریک خواهد شد.

۱۷. ۱۰ دقیقه از پایان هر روز را به برنامه‌ریزی برای فردا اختصاص دهید

۱۰ دقیقه از پایان هر روز را به برنامه ریزی برای فردا اختصاص دهید

روزتان را با برنامه‌ریزی برای فردا به پایان برسانید. اگر در انجام این رفتار مداومت کنید، می‌توانید در انجام وظایف‌تان کارآمدتر عمل کنید. خیلی آدم‌ها هستند که صبح تا شب کار می‌کنند، اما کاری که انجام می‌دهند به هیچ وجه از کارآمدی لازم برخوردار نیست. آدمهای باهوش می‌دانند که اگر قرار است کاری انجام دهند، فقط این کافی نیست که سخت کار کنند، بلکه لازم است در درجه‌ی اول راه هوشمندانه انجام دادنش را پیدا کنند. پس در پایان هر روز به برنامه‌ی کاری فردا فکر کنید و با خودتان مرور کنید که چطور می‌توانید هوشمندانه از پسِ مشکلات فردا بربیایید.

برگرفته از: lifehack

برچسب‌ها:
صدف دژآلود مترجم گروه دانش روزنامه‌ی جام جم. دانش آموخته‌ی ادبیات انگلیسی. علاقه‌مند به نقد روانکاوانه. بی‌نهایت عاشق نقاشی.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه‌ها (165)

 1. fateme fateme گفت:

  این مطلب واقعا عالی و کارامد بود و میشه گفت بهترین مطلبی بود که اخیرا مطالعه کردم بازم در این زمینه مطلب بزارید
  سپاسگزارم از اینکه وقت گزاشتید

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما،
   باعث خوشحالی ماست که این مطلب براتون مفید بوده. ضمنا دیدگاه‌ پرمهرتون بسیار انرژی‌بخش بود. امیدوارم در آینده هم بتونیم در جلب رضایت‌تون موفق باشیم.
   سایر مطالب مرتبط با موضوع هوش و خلاقیت رو می‌تونید در این صفحه مشاهده کنید: هوش و خلاقیت
   تندرست و پایدار باشید

 2. profile-placeholder ارش گفت:

  خیلی مطلب خوبی بود سه تا نکته خوب پیدا کردم که انجامشون میدم. بازم مرسی =)

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   بسیار عالی! خوشحال می‌شیم تجربه‌تون رو درمورد انجام این موارد با ما در میون بذارید.

 3. profile-placeholder saeid گفت:

  سلام مطلب بسیار علی بود

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   خوشحالم که این مطلب رو دوست داشتید.
   براتون شادی و سلامتی آرزو می‌کنم

 4. profile-placeholder sMaRt گفت:

  ای کاش مثل بعضی از پست ها که عنوان های اصلی رو به صورت یک کلیپ در آورده برای هر پستی این کار رو انجام میدادین، چون ذخیره کردن و نگه داشتن کلیپ ها راحت تر از ذخیره کردن صفحات وب هست.
  بازم ممنون از مطالب خوبتون

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما،
   در حال حاضر کلیپ‌ها فقط برای گزیده‌ای از مطالب ساخته می‌شن، اما مطمئنم که همکارانم پیشنهاد شما مخاطبان عزیز رو مد نظر خواهند داشت.
   سپاس که با ما همراه هستید

  2. Mansour Mohandes Mansour Mohandes گفت:

   میتونی این صفحه رو به عنوان ی فایل pdf ذخیره کنی

 5. profile-placeholder صدیقه گفت:

  سلام
  مطالب خوب و جالبی بود
  ممنون از لطفتون

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   تشکر صدیقه جان، امیدوارم از مطالب جدیدترمون هم لذت ببرید.

 6. profile-placeholder علی گفت:

  باسلام بسیار زیبا و آموزنده بود مطالب ارزشمندی را قرار داه بودید.

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   خوشحالم که این مطلب رو دوست داشتید. امیدوارم به مطالب جدیدترمون هم سر بزنید و ما رو همراهی کنید.

 7. profile-placeholder بهروز عبقریان گفت:

  آموزنده بود
  پسندیدم
  سپاس

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   خوشحالم که این مطلب رو آموزنده ارزیابی کردید 🙂

 8. profile-placeholder مهران گفت:

  عالی بود

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   باعث خوشحالی ماست که دوست داشتید.

 9. profile-placeholder حسن گفت:

  سلام خیلی عالی بود ،فقط میشه برنامه های که اعلام میکنید داخل متن بزارید.که دانلود کنیم ؟

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   دوست عزیز سلام،
   اپلیکیشن‌هایی مثل Blinkist یا getAbstract یا حتی ‌TED رو به راحتی می‌تونید اگه از اندروید استفاده می‌کنید در Play Store و اگه از iOS استفاده می‌کنید در App Store دانلود کنید.
   سپاس از همراهی‌تون

 10. profile-placeholder شایان mlj گفت:

  در مورد بهبود زندگی ،روش های موفقیت و پیشرفت و … ادامه بدید
  با تشکر بسیار خوب بود.

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما،
   تا به امروز مطالب متنوعی در مورد بهبود زندگی ،روش‌های موفقیت، پیشرفت و سایر موضوعاتی از این قبیل در چطور منتشر شده‌اند و به طور حتم در آینده نیز مطالب جدیدتری پیرامون این موضوعات خواهیم داشت.
   سپاس که با ما همراه هستید.

 11. profile-placeholder حمید گفت:

  بسیار عالی بود

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   خوشحالم که این مطلب براتون مفید بوده. موفق باشید.

 12. profile-placeholder حمید/30ساله گفت:

  سلام. مطلب عالی بود…
  اون قسمت خواب نیمروزی که ۱۰۰% جواب میده.
  من پیشنهاد میدم همه هموطنان عزیزم خواب قیقوله رو امتحان کنید و ببینید که چطور وسط روز فول شارژ میشید!!!!

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   کاملا موافقم دوست عزیز، خواب نیمروزی البته اگه فرصتش باشه خیلی انرژی می‌ده!

 13. profile-placeholder mohi گفت:

  مطالب عالیه ممونو👍👏

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   باعث خوشحالیه ماست که از چطور راضی هستید. سپاس از همراهی‌تون

 14. عباس یارمحمدی عباس یارمحمدی گفت:

  سلام مطالب مفید فایده بود ‌. با تشکر از زحمات بی شائبه شما

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   دیدگاه مثبت‌تون باعث خوشحالی و دلگرمی ماست. ممنون از انرژی مثبت‌تون

 15. profile-placeholder حامد گفت:

  موضوع بسیار جذاب هستش برای من اما ارجاع نداده بودین تا ادعاهاتون را اثبات کنید و مطالب منسجم نبود.دفترچه یادداشت با یک نوع غذا کلا بی ربطن

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما،
   ممنون که دیدگاه‌تون رو با ما در میون گذاشتید. مطلبی که مطالعه فرمودید برگرفته از متنی هست که لینکش رو می‌تونید در انتهای مطلب جلوی عبارت «برگرفته از» مشاهده کنید. البته به نظرم مطلب نامنسجم نیست، چون تمامی راهکارهای معرفی شده توسط نویسنده‌ی اصلی در راستای تیتر هستن.
   موفق باشید.

 16. profile-placeholder ابوالفضل گفت:

  سلام
  واقعا خسته نباشید

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   ممنون از شما که به ما انرژی می‌دید. امیدوارم از مطالعه‌ی سایر مطالب هم لذت ببرید.

 17. profile-placeholder Asra گفت:

  عــــــــــالـــــــــــــی

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   سپاس

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   بسیار عالی! امیدوارم سایر مطالب چطور هم براتون مفید باشن.

 18. profile-placeholder صفرعلی حیدری از قزوین گفت:

  سلام خسته نباشید.عالی بود دست خوش

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   ممنون از شما که با حضورتون به ما انرژی می‌دید.

 19. profile-placeholder نگین گفت:

  درود بر شما
  عالی بود 🙂

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   سپاس

 20. profile-placeholder نرگس گفت:

  ممنون خیلی خوب بود

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   سپاس

 21. profile-placeholder ابوالفضل بابایی گفت:

  مطالبتون بسیار پرمحتوا و مفید هستند.همچین سایتی با این محتوا و مطالب واقعا پرکاربرد و کم نظیره.امیدوارم به همین روندتون باقدرت ادامه بدید.براتون آرزوی موفقیت میکنم

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما،
   نظر لطف‌تون بسیار گرم و انرژی‌بخش بود. تمام تلاش‌مون رو می‌کنیم تا همیشه از چطور راضی باشید. امیدوارم از مطالب جدیدترمون هم لذت ببرید.

 22. profile-placeholder حامد گفت:

  عالی ممنون سپاس از زحماتتون

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   ممنون از شما که با ما همراه هستید.

 23. profile-placeholder ali گفت:

  بهتر بود به جای این عکس ها ، عکسهای بهتری رو انتخاب میکردید.
  من هم از اون کسایی نیستم که به محتوا توجه نکنم و فقط به عکس توجه کنم.یعنی شما وقتی دارین متن ها رو می خونین ذهنتون عکسها رو فیلتر میکنه و نمیذاره که اون عکسها رو ببینید؟بالاخره چشم آدم بهشون میفته و ناخودآگاه اونها رو نگاه میکنه.پس ربطی به جنبه نداشتن و فقط به عکس نگاه کردن و اینها نداره.
  ممنون میشم اگه عکسهای بهتری رو برای این مطلب مفید ، انتخاب بکنید
  با تشکر

 24. profile-placeholder علی گفت:

  برخی از این توصیه ها برای هوش مضر به نظر می رسند

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   دوست عزیز سلام،
   ممنون که برای مطالعه‌ی این مطلب وقت گذاشتید. فکر می‌کنید کدوم یک از این موارد مضره و به چه علت؟

 25. profile-placeholder رسول فرج پور گفت:

  سپاسگذارشما هستم خانم دژآلود که تلاش می کنید ومطالب مناسب راترجمه می کنید،من تازه دانشگاه ثبت نام کردم واسه رشته نرم افزار کامپیوتر چون علاقه زیادی دارم ودوس دارم که برنامه نویسی هم یاد بگیرم،البته با ۳۵سال سن،اما امیدوارهستم،دوس دارم بازم نوشته های شمارا بخونم.

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   جناب فرج پور سلام،
   از نظر لطف‌تون بسیار سپاسگزارم. همچنین از همکارانم در تیم تحریریه ممنونم که این مطلب مفید و کاربردی رو انتخاب کردن. ضمنا یه تبریک خیلی خیلی جانانه به شما که اینقدر باانگیزه هستید و علاقه‌مندی‌هاتون رو جدی دنبال می‌کنید. امیدوارم همین‌طور با‌انگیزه پیش برید و در برنامه‌نویسی هم موفق باشید.

 26. profile-placeholder رسول فرج پور گفت:

  سپاسگذارشما هستم خانم دژآلود که تلاش می کنید ومطالب مناسب راترجمه می کنید،مطالب کاربردی هستن واینکه اغراق گویی ندارند،آرزوی موفقیت براتون دارم

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   سپاس

 27. profile-placeholder سبحان گفت:

  بسیار عالی

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   ممنون از شما که با ما همراه هستید.

 28. profile-placeholder hamed m گفت:

  خیلی عالی بود خوشم اومد اما برنامه نویسی نیاز به تمرکز خیلی بالا داره و زمان زیادی هم میبره و درنتیجه انجام این توصیه فقط برای افراد بیکار ممکنه

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   دوست عزیز سلام،
   برای اینکه به یه برنامه‌نویس حرفه‌ای تبدیل بشید، قطعا باید علاقه‌مند باشید و برای این کار وقت بذارید. یکی از فایده‌هاش هم اینه که فرصت‌های شغلی بیشتری پیدا خواهید کرد. ولی اگه علاقه‌مند نیستید یه بحث دیگه‌ست! بسیاری از برنامه‌نویس‌هایی که در حال حاضر در این حوزه مشغول به کار هستن، مطمئنا از روی بیکاری به سراغ این شغل نرفتن. شاید عده‌ای این کار رو تفریحی دنبال کنن، اما فراموش نکنید که برنامه‌نویسی یه حرفه‌ست و اگه انگیزه‌ی کافی داشته باشید و بتونید در این حوزه مهارت کسب کنید، فرصت‌های شغلی خیلی خوبی در انتظارتون خواهد بود. همین که الان می‌تونید مطالب چطور رو دنبال کنید و دیدگاه‌تون رو با ما در میون بذارید، خودش نتیجه‌ی زحمت یه برنامه‌نویسه!
   باز هم ممنون که با ما همراه هستید

 29. profile-placeholder ساحل گفت:

  مطالبتون خوب بود ..
  ممنون
  حتما امتحان میکنم

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما،
   خیلی هم عالی. خوشحال می‌شیم اگه نتیجه‌ی تجربه‌تون رو هم با در میون بذارید.

 30. profile-placeholder سیده دل آرام قدیمی گفت:

  خیلی عالی بود و لذت بردم و هیجان زده شدم :))

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   امیدوارم از مطالعه‌ی سایر مطالب چطور هم همین‌قدر هیجان‌زده بشید :))

 31. profile-placeholder علیرضا گفت:

  سلام مطالب شما خیلی جذاب وعالی بود اگه ممکنه باز هم مطلب بذارید ممنون

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما،
   ممنونم که برای مطالعه‌ی این مطلب وقت گذاشتید. هر روز تعدادی مطلب جدید به مجموعه‌ی مطالب چطور اضافه می‌شن که می‌تونید جدیدترین‌ها رو در همون صفحه‌ی اول وب‌سایت مشاهده کنید. سپاس که با ما همراه هستید.

 32. profile-placeholder امید گفت:

  تشکرای کاش مطالب ارزنده ی شمادرپست الکترونکی قرارمی گرفت.

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   دوست عزیز سلام،
   خوشحالیم که مطالب چطور مورد توجه‌تون قرار گرفتن. می‌تونید از طریق آیکون‌هایی که در ابتدای هر مقاله در دسترس هستن، نسبت به اشتراک‌گذاری مطالب اقدام کنید.

 33. profile-placeholder محمد گفت:

  عالی بود عالی بود عالی بود حتما سراغ برنامه نویسی هم می رم عالی بود ممنون

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   ممنون که با ما همراه هستید. امیدوارم به یه برنامه‌نویس موفق تبدیل بشید.

 34. profile-placeholder sh گفت:

  خیلی عالی بود ولی من تنها چیزی که توجه نکردم عکسابود. همینه که جهان سومی باقی موندیم

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   خوشحالم که این مطلب براتون مفید بوده. امیدوارم به مطالب جدیدترمون هم یه سری بزنید.

 35. profile-placeholder امير گفت:

  ممنون .
  مطلب آموزنده و كاربردي بود.

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   سپاس

 36. profile-placeholder حمید گفت:

  دیگه چیزی نداشتی از تد بگی.. چقدم راهکارای موثری.. ورزش و پیاده روی و چای سبز و دفترچه یادداشت و تد.. عه من شدم بیل گیتس.. چقد جالب.. مردمم ساده از فردا شرو میکنن. خخخخ

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما،
   گویا هیچ کدوم از موارد گفته شده رو نپسندیدید! اما امیدوارم از مطالعه‌ی سایر مطالب چطور لذت ببرید.

 37. asal asal گفت:

  عالییی بود ممنونم

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   سپاس

 38. profile-placeholder علی گفت:

  فکر کنم انقدر صحنه های بدتر از این ددین بعضیها این عکسا براشون بد حجاب به نظر نمیاد!

  1. profile-placeholder dark.dixon گفت:

   چیزی نمیتونم بهتون بگم ، متاسفم …

  2. profile-placeholder خسرو گفت:

   شما با این دیدگاه بهتره که اصلا از اینترنت و شبکه های مجازی دوری کنید و همون برنامه های صدا و سیما رو ببینی که افکارت زیاد مشوش نشه

 39. profile-placeholder ahmad گفت:

  سلام؛ممنون از مطلاب خوبتون،حرف ندارن:)

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   ممنون از توجه‌تون. امیدوارم همیشه بتونیم رضایت‌تون رو جلب کنیم.

 40. profile-placeholder نادر مصطفی پور گفت:

  باتشکر از شما این ترجمه را بسیار عالی ترجمه کردید امیدوارم که همه از خواندن این مطلب لذت برده باشند

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   بسیار خوشحالم که این مطلب مورد پسندتون واقع شده. امیدوارم باز هم به چطور سر بزنید و مطالب جدیدمون رو مطالعه بفرمایید.

 41. profile-placeholder Ensiye گفت:

  بسیار اموزنده بود

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   خوشحالم که این مطلب براتون مفید بوده. امیدوارم باز هم به چطور سر بزنید و مطالب جدیدمون رو هم مطالعه بفرمایید.

 42. profile-placeholder مصطفی گفت:

  با تشکر از خانم دژآلود. خدمت همه هموطنانان عزیز ای کاش به جای صرف وقت برای ترجمه سخنان دیگران کمی هم روی داشته های خودمان تمرکز میکردیم. منظورم طب ایرانی اسلامی است. در طبق قدیم ایران کاملا مباحث تقویت مغز مطرح شده است. مثلا راهکار نوشیدن آب کاملا خلاف مباحث طب قدیم و مزاج شناسی است. چون مهمترین عامل افت عملکرد مغز زیاد شدن رطوبت آن است.

  1. profile-placeholder رویا گفت:

   به نظرم جناب مصطفی فراگیری دانش و علم ایران و خارج ایران نداره….از هر جایی که بتونیم سطح اگاهیمون و بالا ببریم و خودمون به جهان اولی بودن نزدیک کنیم کلی ارزشمند حالا چه از مطالب و کتاب های دانشمندان خودمون و چه از دانش و علم دانشمندان خارج از مرزهای کشورمون

 43. profile-placeholder مهدی گفت:

  خیلی خوب بود

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   ممنون که وقت گذاشتید و این مطلب رو مطالعه کردید.

 44. profile-placeholder مهدی او گفت:

  عالی بود ممنون

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   سپاس

 45. profile-placeholder محمد حسین گفت:

  فوق العاده بود.حداقل شاد باشید چون به من اطلاعات مفیدی افزوده شد و به یاری خدا ایشالا با استفاده از مطالب به جاهای فوق العاده ای برسم و به فرد فوق العاده ای تبدیل بشم.

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   ممنون از انرژی مثبت‌تون. موفق باشید.

 46. AMIR AMIR گفت:

  با درود…
  به نظر من به مغزتون یاد بدید که روی هدفش تمرکز کنه….عکس بی حجاب و با حجاب هم تاثیر به خصوصی بروی ذهن مخاطب(سالم) نمیگذاره به دلیل اینکه تکامل مغز به نحوی است که در ۱ لحظه و با صرف ۱ منبع انرژی میتونه روی ۱ هدف به خصوص تمرکز کنه!!(در ضمن با حذف صورت مساله که چیزی درست نمیشه میشه؟؟؟ باید مشکل رو درست کرد)
  به امید روز هایی بهتر برای ایران
  سپاس

 47. profile-placeholder Stoyun گفت:

  خانم دژآلود من از کجا بدانم این راه برایم مفید است می توانید به من کمک کنید؟؟؟؟

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما، شاید بد نباشه راهکار مورد نظرتون رو حداقل برای چند روز امتحان کنید. اما در مورد اینکه آیا نوشیدن آب در حالت ناشتا با وضعیت جسمانی‌تون سازگاره یا خیر، می‌تونید با یه پزشک مشورت کنید.

 48. profile-placeholder صادق گفت:

  بسم تعالی ، سلام العلیکم
  بسیار ممنون از این مطلب با کیفیت.
  در ضمن وضو هم داشتم این کامنتو نوشتم.
  امیدوارم دوستان تایید کنن.

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   خوشحالم که این مطلب رو پسندید. امیدوارم از سایر مطالب چطور هم لذت ببرید.

 49. profile-placeholder زهرا گفت:

  من قبول دارم حجاب باید رعایت بشه و حتی خودم چادر میزارم ولی این عکسا چیز خاصی ندارن.حتی خانما ارایشم ندارن یا لباس استین کوتاه.فقط موهاشون معلومه که متاسفانه توجامعه ما از این بدترم هست!

 50. profile-placeholder مائده گفت:

  بر محمد و آل محمد صلوووواات:-\:-\😤

 51. profile-placeholder تایماز گفت:

  در جواب به فردی که به عکسا اعتراض داشت :دوست عزیز با این وضعی که شما اعتراض کردی من یه لحظه شک کردم و دوباره عکسارو نگاه کردم با این اعتقادتون شما یا نباید بیرون از خونه برید یا خودتون رو کور کنید وضع بیرون که بدتره .

  1. profile-placeholder زهرا گفت:

   هههههههه!جالب بود!درواقع حقیقت بود!!!

 52. profile-placeholder نازنین گفت:

  عالی بود

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   ممنون که به چطور سر می‌زنید و مطالب‌مون رو مطالعه می‌کنید.

 53. profile-placeholder منتقد گفت:

  تا جایی که ما میدونیم، غذای مغز، قنده.
  باهوش یا کم هوش، برای اینکه مغز بیچاره بیهوش! نشه و بتونه کار کنه به قند نیازه داره حالا چجوری با حذف شکر میشه باهوشتر شد خدا عالمه!!!
  البته که شکر بدترین نوع قنده ولی قنده.
  با انجام چند تا کار باهم هم همیشه مخالف بودم. بخش اعظم باهوش بودن، تمرکز داشتنه.
  کدوم دانشمندی این مقاله رو نوشته!

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما،
   البته که باید به طریقی قندخون بدن تأمین بشه، اما پژوهش‌های متعددی نشون دادن که مصرف مداوم قندهای تصفیه شده راهکار خیلی مناسبی برای تأمین قند خون بدن نیست. یکی از بارزترین نمونه‌ی قندهای تصفیه شده همین شکر مصرفی روزانه‌ست​. گفته می‌شه مصرف مداوم قندهای تصفیه شده روی سلول‌های مغزی تأثیر منفی می‌ذاره. به گفته‌ی پژوهشگران دانشگاه ویسکانسین، اگه قندهای تصفیه شده به مقدار بیش از حد به بدن برسه، مغز نسبت به این مقدار اضافه طوری واکنش نشون می‌ده که انگار ویروس یا باکتری به بدن حمله کرده. در نتیجه‌ی این پاسخ ایمنی ممکنه اختلالات شناختی نظیر اختلالات مرتبط با آلزایمر بروز کنه. همچنین گفته شده وقتی به انجام کاری مشغول هستید که به لحاظ ذهنی چالش برانگیزه، افزایش نامتعارف قندخون از طریق مصرف قندهای تصفیه شده می‌تونه موجب آزاد شدن هورمون کورتیزول بشه. کورتیزول، هورمون استرسه و روی کارکرد مغز تاثیر منفی می‌ذاره. اما قطعا قندهای طبیعی مثل فروکتوز که همون قند طبیعی میوه هستش خیلی بهتر از قندهای تصفیه شده‌ست. بنابراین منظور از گزینه‌ای که اشاره فرمودید این نیست که کلا هیچ نوع قندی به بدن نرسه، بلکه منظور اینه که قند بدن رو با مصرف قندهای مضر تأمین نکنیم. در مورد مضرات مصرف قندهای تصفیه شده روی کارکرد مغز می‌تونید به لینک مقابل مراجعه کنید: goo.gl/nSdtD8

 54. profile-placeholder محرم گفت:

  با تشکر ترجمه خوبی بود و محتوای بسیار مثبتی هم دارد. صفحه من اصلا عکسها رو باز نمیکند! و توصیه میکنم صفر و یکی نباشیم اگر مطلبی رو مفید میبینیم همان بخش مفید را استفاده نماییم ونظر خودمان را نظر شخصی بدانیم. و مطلب مهمی رو هم در مورد گفته کاربری که اشاره به حجاب در قرآن دارد عرض کنم که اولین و مهمترین لایه حجاب یا هر معروف دیگری در ذهن و پشت پلک چشم خودمان است این ما هستیم که باید حرمت وجود ونگاه خودمان را داشته باشیم. اگر نمیخواهیم پس نگاه نکنیم. والسلام. (والبته این نظر شخصی بنده بود)

 55. profile-placeholder محمد گفت:

  هر کس دنبال مطالب مفید باشه اصلا به عکس توجه نداره

 56. profile-placeholder مهدي گفت:

  سلام
  با گزينه يك مخالفم

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   ممنون از وقتی که به مطالعه‌ی این مطلب اختصاص دادید. ای کاش در مورد علت مخالف‌تون با گزینه‌ی ۱ کمی بیشتر توضیح می‌دادید.

   1. profile-placeholder حسین گفت:

    مخالفتشون برای اینه که فیزیک ادما باهم فرق داره واین راهکار عمومی نیست حتی ممکنه برای بعضیا مضر باشه

    1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

     ممنون از توضیح تون. از فواید نوشیدن آب با معده‌ی خالی در هنگام صبح به فراوانی در منابع مختلف سخن گفته شده، اما قطعا اگه کسی به طور جدی قصد آب‌درمانی داره، بدون شک باید این کار رو با مشورت یه پزشک انجام بده، چون به هر حال استثنا هم وجود داره و همون‌طور که به درستی اشاره کردید، ممکنه با شرایط برخی افراد سازگار نباشه.

     1. profile-placeholder سارا 124 گفت:

      شما راست میگین اما من صبح ها اولش آب نخورم بیهوش میشم من همیشه قبل صبحانه آب میخورم و مشکلی هم برام

 57. profile-placeholder جوینده آرامش... گفت:

  سلام
  باتشکر از مطالب جالب و خوبتون.
  نمیدونم چرا دوستان اکثرا نیمه خالی لیوان رو میبینند؟؟؟؟

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   خوشحالم که این مطلب براتون مفید بوده. امیدوارم در مطالب بعدی هم ما رو همراهی کنید.

 58. Babek Fatih Babek Fatih گفت:

  سلام ، از نوشته بالا شگفت زده شدم ، به جز مورد حذف شکر و گوش دادن به سخن های تد ، سایر موارد رو هر روز انجام میدم ، ضمنا گوش دادن به موسیقی هایی که باعث ایجاد تمرکز میشه خیلی مهمه مخصوصا صبح ، دو ساعت اول بعد از بیداری خیلی مهمه ، همین دو ساعت تقریبا دوازده ساعت بعد رو شکل میده ، بهترین پیشنهاد من خود نقدی شادی آورانه است ، خود نقدی منصفانه شادی آورانه باعث بیدار شدن فکر میشه ، بیدار شدن باعث بیشتر شدن درک و فهم میشه ، چقدر فهم بیشتر بشه نحوه حل مشکل سهل میشه ، صبح ها بعد از بیدار شدن یک لیوان آب بخورید و تا نیم ساعت چیزی میل نکنید ، دیگه نیازی کرم صورت پیدا نمیکنید ، پوست شفاف و شاد میشه ، و سخن آخر اینکه اکثر مردم نابغه نیستن ولی استعداد نابغه شدن رو دارن ، بنده هم از گروه اکثریت مردم هستم

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   از توجه‌تون به این مطلب بی‌نهایت سپاسگزارم. خوشحالم که تجربیات‌تون رو با ما و سایر مخاطبان به اشتراک می‌ذارید.

 59. profile-placeholder خاکها گفت:

  واقعا که – همین طوری سطح پائین همیشه فکر کردیم که حالا اتریش شده بهترین کشور جهان برای زندگی و ما در رده ……… هستیم. کم جنبگی هم حدی داره. خسته شدیم از این تفکرات زیر ۱۵سال.

 60. profile-placeholder یه نفر گفت:

  یعنی این همه خانم بی حجاب تو سریال های خارجی میبینن و این همه توی شبکه های مجازی عکس بانوان غیرشرعی و متفرقه هست، ملت با دیدن این عکس های معمولی منحرف و تحریک میشن؟!!!!!!!!!!

 61. profile-placeholder اهورا گفت:

  من همه مطلب رو خوندم اصلا متوجه بی حجاب بودن عکس نشده بودم تا اینکه چشمم افتاد به نظرات
  چقدر سطح فکرتون پایینه

 62. profile-placeholder hamidreza گفت:

  ممنون از مطالب مفیدتون و مرسی برای زحمتی که میکشید

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   تشکر. همراهی شما دوستان عزیز باعث دلگرمی ماست.

 63. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

  با ۱۴ و ۱۰ به شدت موافقم ولی با ۲ و ۱۱ یه کم مشکل دارم. تو همین سایت راجب ضررهای انجام چند کار همزمان مطلب داریم. یه جا دیگه هم خونده بودم که اگه میخوای شاد باشی تو لحظه زندگی کن. یعنی وقتی داری صبحانه میخوری، “فقط” صبحانه بخور. اگه داری کتاب میخونی، “فقط” کتاب بخون. اگر داری به سخنرانی‌های تد گوش میدی، “فقط” به اونا گوش بده..
  اگه بخوایم باهوش باشیم ولی شاد نباشیم در حق خودمون نامردی میشه، برعکسشم همین‌طوره.
  نمیتونم بین چیزایی که از قبل میدونستم و مطلبی که الان خوندم یه رابطه‌ی منطقی پیدا کنم.

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   رقیه‌ی عزیز سلام،

   به نظرم مقصود نویسنده‌ی اصلی این بوده که می‌شه در کنار انجام فعالیت‌های روزمره مثل صرف صبحانه یا غذا پختن هم دانش‌اندوزی کرد. این روزها خیلی از آدم‌ها به قدری درگیر تلگرام و شبکه‌های اجتماعی هستن که مطمئنا عده‌ی زیادی سر میز صبحانه، کانال‌های تلگرامی رو بالا و پایین می‌کنن یا توی اینستاگرام می‌چرخن. فکر می‌کنم به ویژه برای این قبیل افراد خیلی مفیدتره که به جای گشت و گذار بیهوده در شبکه‌های اجتماعی، مثلا به یه سخنرانی تد گوش بدن یا چندخطی کتاب بخونن. البته من هم قبلا یکی دو مطلبی در این زمینه خونده بودم که انجام چند کار همزمان ممکنه باعث بشه کمتر احساس خوشحالی کنیم! اما به هر حال اگه کسی نمی‌تونه به هر دلیلی خودش رو به انجام فقط یه کار محدود کنه، فکر می‌کنم پیشنهادهای ۲ و ۱۱ پیشنهادهای خیلی خوبی باشن.

   ضمنا ممنون از شما که مطالب رو به دقت مطالعه می‌کنید.

   1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

    سلام صدف جان.
    مرسی که انقد کامل و جامع گفتی. باهات موافقم. وقتی داریم ریسک می‌کنیم و چندتا کارو با هم انجام می‌دیم، حداقل بیایم کارای مفیدی انجام بدیم!
    شاید بهتر بود همین توضیحاتی که راجب تلگرام و اینا واسه من نوشتی، تو مقاله هم بهش اشاره می‌کردی.

    1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

     سلام مجدد، پیشنهاد خوبیه. اگه شد در یه فرصت مناسب به متن اضافه‌ش کنم.

 64. profile-placeholder علیرضا گفت:

  سلام موارد۲ و ۳ و ۸ و ۱۰و ۱۴ مضر هستند و مقالتون خیلی خارجیه و کمتر به زندگی معمولی آدمهای معمولی که میخوان باهوشتر باشن نزدیک شده ولی از زحمتی که کشیدین سپاسگزارم.

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما، متشکرم که قدردان زحمات گروه هستید. امیدوارم در مطالب بعدی بتونیم بیشتر رضایت‌تون رو جلب کنیم.

  2. profile-placeholder سارا 124 گفت:

   به نظرم مطالبشون خیلی عالی بود

  3. profile-placeholder dark.dixon گفت:

   میشه یه توضیحی بدید که چرا مضر هستند ؟؟؟ لطفا درباره چیزی که اطلاع ندارید از روی تعصب یا چیز های دیگه که منو شما میدونیم چیه نظر ندید

 65. profile-placeholder سارا گفت:

  در دانشگاهای غرب باید سر کلاسا پوشش زننده استفاده نکن خانم ها به اجبار دانشگاه چون باعث حواس پرتی اقایون میشه
  من موافقم، البته پوشیده و نرمال بودن با چادری بودن فرق داره
  خودم در دانشگاهی که هستم میبینم این آقایون به اصطلاح درس خون فقط چشماشون مثل انتن کار میکنه و با نگاهشون طرف رو اسکن می کنن
  البته این وضع دانشگاه دولتی هست وای به حال سایر دانشگاها که جو علمی نداره

  این واقعیت هست و بهتره جبهه نگیرید

 66. profile-placeholder کامبیز.ازمراغه گفت:

  خلاصه مطلب خوب ومفیدبود.خوب هرکسی برداشتی داره .برداشت هرکس هم برای خودش محترمه.موفق باشید.

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   از همراهی‌تون سپاسگزارم. قطعا هر برداشتی چه موافق و چه مخالف قابل احترامه.

 67. profile-placeholder آرام گفت:

  سلام مطالب خیلی خوب بود ولی

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   سپاس

 68. profile-placeholder فرجی گفت:

  برای گیرایی بهتر مطلب معمولا عکس بچه میگذارن تا طبیعی تر به نظر برسد.
  در ضمن با عکس باحجاب منطقی تر است چون عرف جامعه چنین است.

 69. profile-placeholder آرش گفت:

  من ه م میگم عکسا با حجاب باشن بهتره

  1. profile-placeholder هادی گفت:

   شما یه روسری بکش روی مانیتورت, و برای دیگران هم تکلیف تعیین نکن !

   1. profile-placeholder غلامرضا گفت:

    آقا هادی عزیز پس شما جوابت به خداوند که ۱۳ بار در قرآن کریم صراحتا گفته که حجاب رو رعایت کن چی می خواهی بگی؟ فقط امیدوارم کافر نشی! شما بهتر هست بجای امر به منکر ، نهی از منکر کنی.

    1. profile-placeholder hamed گفت:

     شرمنده که به موضوع مقاله مرتبط نیست ولی دوستمون فرمودن خدا ۱۳ بار درقران امر به حجاب فرموده ، خواهش میکنم چندتا از این ۱۳ تارو با منم درمیون بذارین تا روشن بشم.!!!

  2. profile-placeholder سامان گفت:

   انصافا تو بين اين همه مطلب موهاشونًو ديدي واقعا كه ذهنت خرابه

 70. profile-placeholder مهدي گفت:

  تشکر فراوان به خاطر زحمت ترجمه-زياد خوشم نيومد-خيلي از موارد کاربردي نبود

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما، متأسفم که این مطلب براتون کاربردی واقع نشد. امیدوارم در مطالب بعدی رضایت شما دوست عزیز نیز جلب بشه.

 71. profile-placeholder سارا گفت:

  مطلب عالی بود مرسی.
  چشم هرکس اون چیزی رو میبینه که ذهنش دنبالشه . این که اقا یا خانم دانشجو چشمش موهای زنها رو دیده (بدنشون که پوشیده بود) مشخصه فکر و ذهنش فقط دنبال این چیزهاست . والا من اولش فقط داشتم مطالب رو میخوندم بعد دیدن نظرات متوجه مو و لباس خانمها شدم

 72. profile-placeholder دانشجوی ردیف آخر کلاستون :) گفت:

  آقا یا خانم دانشجو… از طرز فکرت مشخصه که احتیاج شدیدی داری به همون روانشناسا

 73. profile-placeholder پریسا گفت:

  به هر حال تصویر تأثیر خودش رو در ناخودآگاهمون می‌ذاره، لازم نیست حتما بهش توجه کنیم.

 74. profile-placeholder شروین گفت:

  جالبه. من مطالب رو و معنی های آنها رو دنبال کردم نه حجاب خانم ها و آقایان. هر کسی دنبال یه چیزی میگرده!!!! کسی که حتی از نوشتن اسمش خودداری کرده، کدوم روانشناس گفته عکس بی حجاب تاثیر منفی داره؟ با جهان و مریم موافقم. مفهوم مطلب اینجا منظور هستش. . کاش از ظواهر میشد گذشت و به معانی توجه کرد. البته این نیاز به ذهن باز و آدم رشد یافته داره.

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   سپاس

 75. profile-placeholder ehsan گفت:

  عالی بود

  تشکر از آموزش های ارزنده شما
  پیروز و مانا باشید

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   خیلی ممنون. امیدوارم از سایر مطالب سایت هم لذت ببرید.

 76. profile-placeholder جهان گفت:

  برای کسایی که فکر منفی دارن بده/ولی من بیشتر حواسم به مطالب بود.

 77. profile-placeholder مریم0058 گفت:

  صدف خانم از مقاله لذت بردم دستتون درد نکنه.من نظرم دقیقا برعکس خانم یا اقای دانشجوست. و استفاده از عکسهای خانمهای غیر محبت باعث تنوع و رفع خستگی چشم میشه

 78. profile-placeholder دانشجو گفت:

  با سلام با تشکر از خانم دژآلود که این مطالب رو قرار دادند ؛ ولی کاشکی از عکس خانم های غیر محجبه استفاده نمیکردند ؛ به گفته روانشناسا تاثیر منفی برای مخاطبین میذاره

  1. profile-placeholder شاهین گفت:

   کدوم روانشناسی اینو گفته؟

   1. profile-placeholder فرجی گفت:

    عرف جامعه اینو میگه

  2. profile-placeholder مهدی گفت:

   کاملا درسته ، استفاده از عکس های بانوان (مخصوصا بی حجاب و جذاب) باعث می شه که به جای توجه به مطلب و محتوا، به ظواهر توجه شود و در این صورت تاثیر پذیری کاذب جای تاثیر واقعی رو خواهد گرفت و باعث القای کاذب به ضمیر ناخودآگاه مغز می شه… در پاسخ به “جهان” باید عرض کنم که فکر منفی هم در همه افراد وجود داره، به نسبت کم و زیاد و در همه افراد “فکر منفی بالقوه” بلا استثنا وجود دارد، چون انسان ذاتا اینطور آفریده شده است و خداوند عالم بنا بر مصلحت خیر و شر را با هم آفریده است تا فرق بین گوهر و آب طلا در مواقع حساس انتخاب، مشخص شود.

   1. profile-placeholder سارا 124 گفت:

    یه سوال به جای این که به مطلب توجه کنید میان به عکس گیر میدین یعنی انقدر دیگه بی جنبه این

    1. profile-placeholder ناشناس گفت:

     بایدفکرمریضشون رو درمان کنند

   2. profile-placeholder یه مهدی دیگه گفت:

    دوست عزیز در رابطه با نظرتون باید بگم که همه مثل شما نیستن!!!
    که تمرکزش به جای محتوا روی عکس بره

  3. profile-placeholder خسروی گفت:

   با کیا شدیم ۸۰ میلیون

   1. profile-placeholder زهرا گفت:

    با انسان هایی که به فکر ملتشونن!

   2. profile-placeholder سید مصطفی گفت:

    با ۷۹۹۹۹۹۹۹ نفر دیگر

پربازدیدترین موضوعات

سلامتی

سلامت جسمی و روحی با دانستن آخرین یافته‌ها و تحقیقات

آداب معاشرت

پندار نیک، گفتار نیک، کردار نیک

عادات موفقیت

عادات روزانه و راز موفقیت افراد موفق

هوش و خلاقیت

تکنیک‌ها و روش‌های بهبود قدرت مغز و افزایش هوش و خلاقیت

تغذیه

چه خوراکی‌های بخوریم و چه موقع بخوریم

تناسب اندام

تندرستی و داشتن بدنی زیبا با آخرین یافته‌های علمی

کاریزما

جذبه‌ای که با آن عشق، وفاداری و محبت دیگران را از آن خود می‌کنید

هوش هیجانی

مهارت ارتباط اجتماعی، شناخت و برداشت درست از رفتارها

مثبت اندیشی

بهترین‌ نکات و روش‌ها برای رسیدن به آرامش روحی و اندیشه مثبت

مد و زیبایی

نکات و روش‌هایی که ظاهر شما را تبدیل به آنچه می‌پسندید می‌کند

زبان بدن

دانش اینکه بدن چه می‌گوید و چگونه می‌توان زبان بدن را به خدمت گرفت

فن بیان

مهارت سخنرانی و تاثیر‌گذاری برای رساندن پیام‌تان