این جملات مثبت را افراد موفق هر روز به خود می‌گویند

این جملات مثبت را افراد موفق هر روز به خود می‌گویند
امتیاز مطلب: ٩٦%
96

موفقیت از آنچه تصورش را می‌کنید به شما نزدیک‌تر است. برای دست‌یابی به موفقیت باید مانند یک فردِ موفق عمل کنید. همان‌طور که پیش از این هم به گوش‌تان خورده‌است، کافی است نگرش‌تان را اصلاح کنید تا اعمال‌تان اصلاح شود. در این زمینه لازم است با افکاری که مقدمات موفقیت شما را فراهم می‌کند آشنا شوید. در این مقاله به مقوله تکرار جملات مثبت که برای رسیدن به موفقیت باید در زندگی روزمره خود اعمال کنید می‌پردازیم؛ به این امید که هر روز به موفقیت نزدیک‌تر شوید.

جملات مثبت که شما را برای رسیدن به موفقیت یاری می‌کنند

تفکر سرآغاز عمل است، به‌خصوص هنگامی که پای خوشبختی و موفقیت در میان باشد.

دستاوردهای ما به اعمال ما بستگی دارند، نه به افکارمان؛ با وجود این اعمال ما همواره تحت تأثیر افکارمان هستند. هر دستاورد بزرگی با یک ایده، چشم انداز، نظریه یا گرایش آغاز شده است.

در این مقاله برای شما از جملات مثبت که افراد موفق هر روز تکرار می‌کنند مثال‌هایی آورده‌ایم، تأثیری که این جملات بر اعمال آنها می‌گذارد آنان را به سوی موفقیت‌های بزرگتر هدایت می‌کند.

شاید امروز نتوانم هرچه می‌خواهم انجام بدهم، اما می‌توانم یک قدم کوچک بردارم

با تکرار جملات مثبت برای رسیدن به موفقیت قدم بردارید

اهمیتی ندارد که چه برنامه‌ها، اهداف و ایده‌های بزرگی داشته باشید، تا زمانی که دست به عمل نزنید هیچ چیز ندارید.

ما هرروز اجازه می‌دهیم شک و تردید ما را از عملی کردن ایده‌هایمان بازدارد. یک برنامه، هدف یا ایده را انتخاب کرده و شروع کنید؛ یک قدم کوچک بردارید. همیشه اولین قدم به سوی موفقیت سخت‌ترین قدم است، قدم‌هایی که در پی آن می‌آیند آسان‌تر هستند.

امروز یک کار متفاوت انجام می‌دهم

جملات مثبت - برای رسیدن به موفقیت متفاوت باشید

معمولا انجام دادن کارهایی که مردم از آن اجتناب می‌کنند آسان‌ترین راه برای متفاوت بودن است.

کاری را که مردم در حالت عادی انجام نمی‌دهند انتخاب کنید، مهم نیست که کوچک یا آسان باشد، انجامش دهید. در همان لحظه شما به یک فرد متفاوت تبدیل می‌شوید.

همین‌طور ادامه بدهید، هر روز به کاری بیندیشید که کسی انجام نمی‌دهد. در این صورت پس از یک هفته فردی متفاوت، پس از یک ماه فردی استثنایی و پس از یک سال یک اسطوره خواهیدبود، و به همین راحتی از مردم عادی متمایز می‌شوید.

در طول این فرآیند شما عزت‌نفس و اراده‌ی خود را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهید.


مقاله مرتبط: عزت نفس چیست؛ چرا باید عزت نفس داشته باشیم؟

امروز با یکی از ترس‌هایم مواجه می‌شوم

جملات مثبت - برای رسیدن به موفقیت با ترس‌هایان مواجه شوید

بازدارنده‌ترین ترس، ترس از ناشناخته‌هاست.

هیچ پدیده‌ای به آن اندازه که ما فکر می‌کنیم سخت و ترسناک نیست. به علاوه، بر ترس غلبه کردن بسیار هیجان‌انگیز است. ضمن ابراز جمله‌ی «باورنکردنیه، همین الان انجامش دادم!» هیجانی تجربه می‌کنید که مدت‌ها مانند آن را تجربه نکرده‌اید.

هر روز کاری انجام دهید که کمی ترسناک باشد، کاری که شما را از نظر جسمی یا احساسی به چالش بکشد. نگران چیزی نباشید، به شما اطمینان می‌دهم برای هر مشکلی که سر راه‌تان قرار بگیرد راه حلی پیدا می‌کنید.


مقاله مرتبط: چطور بر ترس‌هایمان غلبه کنیم؟

امروز از اطرافیانم قدردانی می‌کنم

جملات مثبت - برای رسیدن به موفقیت قدرشناس باشد

بعضی از کارها بیشتر از مهارت به تلاش نیاز دارند. تحویل دادن بسته‌های پستی، بسته‌بندی تنقلات، رسیدگی به مشتریان و…

این وظایف به خودی خود آسان هستند و معمولا زیاد به چشم نمی‌آیند، اما مانند هر کار دیگری برای انجام دادن آنها تلاش می‌شود. برای کسانی که بی‌توقع کار می‌کنند به گفتنِ یک تشکر خشک و خالی اکتفا نکنید، با آنها ارتباط چشمی برقرار کنید و کلمه‌ی محبت‌آمیزی به ایشان بگویید.

در اطراف شما افرادی که به سختی کار می‌کنند بدون اینکه کسی ذره‌ای به آنها توجه کند بسیارند. به خودتان قول بدهید هر روز حداقل به یکی از آنها توجه کنید. با این کار احترامی واقعی به‌دست می‌آورید، احترامی که از ایجاد تغییری زودگذر اما خوش‌آیند در زندگیِ شخصی دیگر به‌وجود آمده‌است.

امروز ده برابر بیش از آنکه حرف بزنم گوش می‌دهم

جملات مثبت - برای رسیدن به موفقیت گوش دهید

من هم زمانی آدم پرحرفی بودم؛ تصور می‌کردم دانا، باهوش، شوخ‌طبع و جذاب هستم. اما در واقع به ندرت پیش می‌آمد این صفات برای من صادق باشند، اکثر اوقات هیچ‌ یک از آنها درمورد من صدق نمی‌کرد.

در اصل افراد بااعتمادبه‌نفس نیازی به حرف زدن احساس نمی‌کنند.

از این اتفاق متنفرم اما هنوز هم گاهی در حین گفت‌وگو متوجه می‌شوم مخاطبم علاقه‌ای به شنیدن حرف‌های من ندارد و تنها خودم مشتاق ادامه‌ی صحبت‌هایم هستم!

هیچ‌گاه تنها برای خوشنودی خودتان صحبت نکنید، هیچ‌کس از این رفتار شما خوشش نمی‌آید.


مقاله مرتبط: تقویت مهارت گوش دادن؛ ۱۰ اصلی که شما را تبدیل به شنونده سراپا گوش می‌کند

امروز به افکار مردم اهمیت نمی‌دهم

جملات مثبت - رای رسیدن به موفقیت به افکار دیگران توجه نکنید

بیشتر اوقات لازم است به افکار دیگران توجه کنید، اما نه وقتی آن افکار مانع رسیدن به زندگی ایده‌آل‌تان باشد.

اگر می‌خواهید کسب‌وکاری راه‌ بیندازید که تنها چند ساعت زمان نیاز دارد و نگران این هستید که کارتان از نظر دیگران عاقلانه نباشد؛ کار خود را انجام دهید.

کاری را که صرفا به علت نگرانی از افکار و حرف‌های مردم کنار گذاشته‌اید انتخاب کنید و انجامش دهید. به یاد داشته باشید زندگی‌تان متعلق به شماست و شما این حق را دارید که به روش خودتان زندگی کنید.

امروز به سؤالاتِ غیرِ مستقیم پاسخ می‌دهم

جملات مثبت - برای رسیدن به موفقیت پرسش‌های اطرافیانتان را دریابید

گاهی اوقات تردید، ناامنی، خجالت و احساساتی از این قبیل مردم را وادار می‌کند سؤالاتِ غیرِ مستقیم بپرسند.

مثلا ممکن است کارمندتان درباره‌ی شرکت در دوره‌های آموزشی از شما نظر بخواهد، اما در واقع می‌خواهد بداند از نظر شما برای پیشرفت در مؤسسه توانایی‌های لازم را دارد یا خیر؟ اگر پاسخ مثبت بدهید و دلایل‌تان را برای او بازگو کنید بسیار خوشحال خواهد شد.

ممکن است شوهرتان از شما بپرسد آیا در مهمانی خانم غریبه‌ای قصد داشته توجه او را جلب کند؟ او می‌خواهد با پرسیدن این سؤال بفهمد هنوز هم برای شما جذاب است یا خیر، امیدوار است همین‌طور باشد. او عاشق این است که این حرف را از زبان خودتان بشنود.

در پس بسیاری از سؤالات، سؤالی پرسیده نشده نهفته است. بیشتر توجه کنید تا بتوانید آنها را دریافته و پاسخ دهید؛ طرف مقابل‌تان به پاسخ آن نیاز دارد، هرچند مستقیما از شما نپرسیده باشد.

امروز توقع بهترین نتایج را ندارم

جملات مثبت - رای رسیدن به موفقیت توقع بهترین‌ها را نداشته باشید

درست است که برای تأثیرگذاری عمیق تنها یک بار فرصت دارید؛ درک می‌کنم که بهترین نتیجه را می‌خواهید.

متأسفانه واقعیت این است که هیچ کار یا محصولی کامل نیست، و تاکنون هیچ طرح یا ابتکاری بدون نقص برنامه ریزی و اجرا نشده‌ است. بیشتر اوقات توقع بهترین‌‌ها را داشتن بدترین دشمن شماست.

به‌سختی تلاش کنید، کارتان را خوب انجام دهید، بهترین کاری را که در توان‌تان است ارائه دهید، و در نهایت آن را رها کنید. مشتریان و همکاران‌تان به شما خواهند گفت چه چیزی نیازمند بهبود است، و شما باید برای بهبودی مسائلی تلاش کنید که واقعا برای مردم اهمیت دارد.

تا زمانی که اسیر سخت‌گیری‌های بیهوده باشید نمی‌توانید کاری انجام دهید. به خودتان سخت نگیرید و در عین حال برای جبران کمبودها نهایت تلاش‌تان را بکنید.

امروز تلاش می‌کنم بهتر از گذشته باشم

جملات مثبت - برای رسیدن به موفقیت بهتر از دیروز عمل کنید

همه‌ی ما در زندگی‌مان خراب‌کاری‌‌هایی کرده‌ایم. در زندگی همه‌ی ما کارهایی هست که می‌توانستیم بهتر انجام بدهیم. خیلی جاها از حرف‌ها، رفتارها، غفلت‌ها، کوتاهی‌ها، دخالت‌ها و حمایت‌های بی‌جا ضربه خورده‌ایم.

برای رسیدن به موفقیت لازم نیست انسان کاملی باشید، تنها لازم است بدانید همیشه می‌توانید بهتر باشید.

روز گذشته را به خاطر بیاورید، به اتفاقات خوبی که سپری شد فکر کنید. سپس به اتفاقاتی که ممکن بود بهتر پیش برود بیندیشید. تقصیرات‌تان را بپذیرید، مسئولیت کارهای‌تان را بر عهده بگیرید و به خودتان قول بدهید امروز بهتر عمل کنید.

امروز بیشتر کار می‌کنم

جملات مثبت - برای رسیدن به موفقیت سخت‌کوش باشید

به قول جیمی اسپیتیل، کاپیتان تیم قایقرانی اوراکل ایالات متحده، که برنده جام قهرمانی آمریکا شد: «به‌ندرت شرایطی دیده‌ام که در آن کمتر از دیگران کار کردن تدبیر خوبی باشد.»

ممکن است از تجربه، استعداد، امکانات و پارتی سهم زیادی نبرده باشید. اما همیشه می‌توانید درست فکر کنید، پشتکار داشته باشید و بیشتر از دیگران کار کنید.

مسیری که پیش روی‌تان قرار دارد به سرزمینی بکر، پهناور و خالی از سکنه منتهی می‌شود. همه درمورد آن صحبت می‌کنند اما افراد کمی به آن سو رهسپار می‌شوند.

تلاش و پافشاری می‌تواند ابزار پیشرفت شما باشد، اینها تنها ابزاری هستند که برای موفقیت نیاز دارید، حتی زمانی که به ظاهر همه چیز علیه شما قد علم کرده است.

امروز قدرِ داشته‌هایم را می‌دانم

جملات - برای رسیدن به موفقیت از داشته‌هایتان لذت ببرید

ممکن است برنامه‌ها و اهداف بزرگی داشته باشید اما خوشحال نباشید.

متأسفانه معمولا این مسئله نشان می‌دهد که شما خوشبخت نیستید، زیرا بیشتر به چیزهایی که به‌دست‌ نیاوردید، انجام ندادید و ندارید می‌اندیشید. راه حل این است که برای کارهایی که خوشحال‌تان می‌کند بیشتر وقت بگذارید.

لحظه‌ای به دارایی‌های فردی و حرفه‌ای‌تان بی‌اندیشید. ممکن است متوجه شوید بیشتر از آنچه زمانی رویایش را داشته‌اید به‌دست آورده‌اید.

برای موفقیت‌های بیشتر تلاش کنید، اما همواره به خودتان یادآوری کنید آنچه دارید، مخصوصا روابط عاطفی‌تان، از آنچه می‌خواهید به‌دست بیارید مهم‌تر است.

دارایی‌های‌تان برخلاف خواسته‌های‌تان آرزو، رویا و مجازی نیستند. آنچه در حال حاضر دارید واقعی و متعلق به شماست؛ قدر آن را بدانید.

برگرفته از: inc.com

فرنوش دانشور نویسنده و عضو تیم تحریریه چطور

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه‌ها (21)

 1. profile-placeholder مسعود گفت:

  سلام ممنون از مطالب مفیدتون همیشه احساس میکردم چیزی تو زندگیم کم دارم الان چنین احساسی ندارم .
  ممنون

 2. profile-placeholder نازیلا گفت:

  سلام ممنون از پیشنهاد مقاله کمال گرایی عالی بود دستتون درد نکنه در ضمن سایت چطور واقعا عالیه مطالب واقعا مفید هستن

 3. Mansour Mohandes Mansour Mohandes گفت:

  دوسش داشتم -من برم بیرون اول صبحی کمی قدم بزنم -امروز میخوام بترکونم

 4. Amir Azari Amir Azari گفت:

  سلام.با سپاس فراوان از مطالب بسیار مفید و ارزندتون.ممنونم

 5. profile-placeholder الهام گفت:

  درود بر شما
  در مورد “امروزتوقع بهترین نتایج رو ندارم” اگر مطالب کاملتری بزارید ممنون میشم
  من همیشه با این احساس روبرو هستم که از نتیجه کارم رضایت کامل رو ندارم. نمیدونم این از اعتماد به نفس پایین هست یا کمال گرایی به هر حال احساس آزار دهنده ای هست و انرژی آدم رو میگیره این موضوع تا حد زیادی جلو پیشرفت من رو گرفته

 6. توحید توحید گفت:

  عالی خسته نباشین

 7. profile-placeholder مجتبی گفت:

  مطلب عالی بود سپاسگزارم

 8. profile-placeholder سارا 124 گفت:

  با سلام طبق همیشه مطالب آموزنده و کاربردی بود.بهتر که به جای این که بگیم افراد درایران با پارتی بازی موفق میشن بگیم که همیشه اینطور نیست این پارتی بازی گفتنا باعث خستگی و زدگی آدم میشه هزاران راه برای موفقیت وجود داه

 9. profile-placeholder حسین گفت:

  ممنون برای مطلب خوبتون

 10. profile-placeholder Saeed گفت:

  سلام.
  مطالب خوبی بود فقط یه کم جملات مثبت اشکال داشت چون از کلمات منفی استفاده شده کلمه ترس بدعث میشه که کانون توجت بره به سمت ترس و اون جذب کنی
  در کل ممنون از خانم دانشور که این مطالب آموزنده گذاشتن و ۲ نفر دیدم که تاثیر گذار بود این مطالب براشون و همین ارزش زیادی داره
  متاسفانه بقیه افراد بهتر یه کم سطح کتاب خوندنشون ببرن بالا تا پیش داوری نکنن
  من همین الان خیلی از آدمای دورم هستند که با صفر شروع کردند و از طریق راه درست و حلال موفق شدند
  حتما آدم که نباید یه قدم به سمت کار بیشتر یا به سمت پول بردار تو میتونی حداقل روزی یکی از باورای غلطی که داری عوض کنی اینم میشه تغییر و یه قدم رفتن به سمت موفقیت.
  هر کس مرکز جهان خویش است

 11. profile-placeholder ابوالفضل گفت:

  مطلب مفیدی بود ممنون

 12. profile-placeholder سید محمد گفت:

  باسلام خیلی ممنون جالب بود من شکست های زیادی خورده ام حالا فهمیدم از برخورد وروش اشتباه خودم بوده است ازاین به بعد تلاش می کنم جبران نمایم اگر زنده باشم دست شما را می بوسم یاعلی مدد.

 13. profile-placeholder احمد گفت:

  سلام
  ممنون از مطلب خوبتان ، استفاده کردم.

 14. profile-placeholder داود گفت:

  سلام؛ این دو سه نفر آخر ذهنشون خیلی تعطیل شده بایدسد عینکشون رو عوض بکنن تا همه چیو ببینن نه فقط هر چی رو که دوست دارن!!!!

 15. profile-placeholder رضا نعیمی گفت:

  با سلام و خسته نباشید. به نظر بنده موارد ۱و۲و۳ صرفا ترجمه بوده و به شرایط محیطی و جامعه ایران مربوط نیست. مثلا یه کارمند (حداقل لیسانس)یا یه کارگر که از صبح تا شب در شرکت یا سازمانی در حال فعالیت هست چطور می تونه با ترسش مقابله کنه یا یه قدم کوچک برداره یا یه کار متفاوت انجام بده.اینا همین کار روزانشون رو انجام بدن و کارشون رو از دست ندن کلاهشون رو باید بندازن بالا. با تشکر

 16. profile-placeholder رسول گفت:

  چندین روز است که مطالبت بسیار ارزشمند این سایت را میخوانم و اعتقاد دارم بینهایت مفیدن.ولی در اینجا فاسد و اختلاسگر و رشوه بگیر و باندبازی و شیطان صفتی بودن عامل پیشرفت و رفاه و ارتقا شغلی شده.و تخصص و صداقت و پاکی و انسانیت و حلال خواری عامل فلاکت.نمیخواستم این حرفهای نا امید کننده را بنویسم ولی باید روش نوینی یافت تا جامعه به مرحله ای برسد تا سخنان سایت شما در ان عامل پیشرفت شود.باید با تمام وجود از خالق هستی بخواهیم تا هدایت شویم.چون هیچ راهی نیست بدی خیلی گسترش یافته.اراده ای در جامعه برای اصلاح نمیبینم.عدالت فدای مصلحت میشود و قوانین طبیعت اجرا نمیشود.

 17. profile-placeholder محمد گفت:

  در ایران تنها چیزی که شما را موفق میکند چاپلوسی،دستبوسی و نزدیگی به کانون قدرت است.اگر این نوشته ها را در تمام خیابانها بنر کرده و تبلیغ کنید نصیب شما بیشتر از یک نیشخند زهرآگین نیست.خسته ایم خسته.

 18. profile-placeholder سین گفت:

  افراد موفق وجود خارجی ندارند
  شارلاتان و دروغ گو دو رو و زیر اب زن چرا…زیادند.
  حداقل در ایران اینجوریه.

  1. profile-placeholder علیرضا گفت:

   متاسفانه در ایران کسانی موفق ترند که به جایی وصل باشند، دلال منش باشند، شارلاتان باشند و به نوعی پارتی و پول داشته باشند. در غیر این صورت افراد دیگر کمتر به موفقیت ها می رسند. ایران امروز را در شیادی و کلاشی و کارچاق کنی و دلالی نمی توانید در تاریخ پیدا کنید، چرا نمودی از آن در دوران قاجار هویدا بود و دیدیم که چه به سر ایران آمد.

  2. profile-placeholder مرتضی گفت:

   شما در هر جای زمین میتونید موفق باشید.
   ولی باید به موقعیتتون هم توجه کنید.مثلا اگه شما شغل خاصی دارید و تو کشورتون از اون شغل حمایت نمیکنن به جاهای دیگه سفر کنید یا به شهر های دیگه سفر کنید.
   شما خودتون باید به دنبال موفقیت باشید.
   کسی نمیاد ۱ میلیارد بریزه حساب شما،این شمایید که باید با انتخاب درست ، شغلتون رو انتخاب و روش درس درست به ثروت برسید.
   پس گلایه های بی دلیل رو کنار بزارین.
   هر انسانی اگه واقعا کارش رو بلد باشه و تو اون متخصص باشه، بیکار نمیمونه.

پربازدیدترین موضوعات

سلامتی

سلامت جسمی و روحی با دانستن آخرین یافته‌ها و تحقیقات

آداب معاشرت

پندار نیک، گفتار نیک، کردار نیک

عادات موفقیت

عادات روزانه و راز موفقیت افراد موفق

هوش و خلاقیت

تکنیک‌ها و روش‌های بهبود قدرت مغز و افزایش هوش و خلاقیت

تغذیه

چه خوراکی‌های بخوریم و چه موقع بخوریم

تناسب اندام

تندرستی و داشتن بدنی زیبا با آخرین یافته‌های علمی

کاریزما

جذبه‌ای که با آن عشق، وفاداری و محبت دیگران را از آن خود می‌کنید

هوش هیجانی

مهارت ارتباط اجتماعی، شناخت و برداشت درست از رفتارها

مثبت اندیشی

بهترین‌ نکات و روش‌ها برای رسیدن به آرامش روحی و اندیشه مثبت

مد و زیبایی

نکات و روش‌هایی که ظاهر شما را تبدیل به آنچه می‌پسندید می‌کند

زبان بدن

دانش اینکه بدن چه می‌گوید و چگونه می‌توان زبان بدن را به خدمت گرفت

فن بیان

مهارت سخنرانی و تاثیر‌گذاری برای رساندن پیام‌تان