چگونه شخصیت قوی داشته باشیم؟

چگونه شخصیت قوی داشته باشیم؟
امتیاز مطلب: ٩٥%
95

خیلی وقت نیست این تصور که شخصیت افراد ثابت است به چالش کشیده شده، باید بگویم برخلاف آنچه که ممکن است فکر کنید، می‌توانید شخصیت خود را پرورش دهید و تبدیل به انسانی با شخصیت قوی شوید. اگر می‌پرسید: چگونه شخصیتی قوی داشته باشیم؟ یا می‌خواهید بدانید شخصیت‌هایی که همیشه بدون تلاش اضافه، نظر دیگران را به خود جلب می‌کنند چه خصوصیاتی دارند این مقاله برای شماست. در این مقاله شخصیت قوی خود را پیدا خواهید کرد و با تمرین نکات گفته شده آن را بیش از پیش رشد خواهید داد.


مقاله مرتبط: چطور قدرتمند و نفوذناپذیر باشیم؟

تقریبا تا همین اواخر تصور می‌شد شخصیت افراد تغییر نمی‌کند. در سال ۱۸۹۰ ویلیام جیمز روانشناس معروف هاروارد در کتاب تاثیرگذار خود گفت شخصیت فرد با رسیدن به اوایل بزرگسالی در قالبی از گچ مستحکم می‌شود. این دیدگاه به مدت بیش از یک قرن رواج داشت. اما به مرور زمان نظریات منعطف بودن شخصیت اعتبار خود را پیدا کردند و امروزه ما انسان‌ها از کنترل و اثرگذاری خود بر ویژگی‌ها و صفاتی که قصد تغییر یا پرورش آن را داریم آگاه هستیم.

شخصیت چیست؟

شخصیت قوی چه ویژگی‌هایی دارد؟

شخصیت الگوی معمول تفکر، احساس و رفتار فرد است که از او انسانی متمایز می‌سازد. وقتی ابراز می‌کنیم که کسی شخصیت خوبی دارد منظورمان این است که او دوست‌داشتنی و جالب است و بودن در کنار او تجربه‌ی خوشایندی است. همه می‌خواهند که برای دیگران جذاب باشند. برای رسیدن به این خواسته داشتن یک شخصیت خوب، حتی از ظاهری جذاب هم حیاتی‌تر است. در حقیقت ٪۸۵ از موفقیت و شادی افراد در نتیجه‌ی کیفیت رابطه‌ی آنها با دیگران شکل می‌گیرد. در نهایت این شخصیت شماست که تعیین می‌کند سایرین به شما جذب شوند یا از شما فاصله بگیرند. در حالی که تنها تا اندازه‌ای قدرت داریم ظاهرمان را تغییر دهیم، این توانایی را داریم که شخصیت خود را تا هر اندازه که می‌خواهیم ارتقا دهیم. ما می‌توانیم صفات و ویژگی‌های یک شخصیت قوی را که مناسب و مطلوب می‌دانیم در خود تقویت کنیم.

چگونه می‌توانیم شخصیت قوی داشته باشیم؟

۱. شنونده‌ای عالی باشید

افرادی که شخصیت قوی دارند، شنونده‌های خوبی هستند.

ژاکلین کندی یکی از جذاب‌ترین زنان دنیا به حساب می‌آمد؛ زیرا مهارت اینکه شنونده‌ای استثنایی باشد را در خود رشد داده بود. نحوه‌ی نگاه این زن به چشم‌های دیگران، توجه او به تک‌تک کلمات گوینده و انتقال این احساس به آنها که مهم هستند زبانزد بود. هیچ چیز خوشایندتر از این نیست که کسی مشتاقانه به حرف‌های شما گوش بدهد؛ زیرا این احساس را به شما می‌دهد که تنها آدم مهم روی زمین هستید.


مقاله مرتبط: تقویت مهارت گوش دادن؛ ۱۰ اصلی که شما را تبدیل به شنونده سراپا گوش می‌کند

۲. بیشتر مطالعه کنید و علائق‌تان را گسترش دهید

هرقدر بیشتر مطالعه کنید و به زمینه‌های بیشتری برای یادگیری و صرف وقت علاقه نشان دهید، شخصیت قدرتمندتری پیدا خواهید کرد. وقتی آدم‌های جدیدی را ملاقات می‌کنید حرفی برای گفتن خواهید داشت و می‌توانید با دیگران در این موارد وارد بحث و گفتگو شوید. در این موقعیت ممکن است در مواجهه با نادانسته‌های دیگران عصبانی شوید، اما به یاد داشته باشید که اگر به نحوی مناسب اطلاعات خود را با آنها در میان بگذارید اشتیاق آگاهی را در آنها روشن خواهید کرد.

۳. خوش صحبت باشید

شخصیت قوی خوش صحبت است

این مورد به میزان مطالعه و دانسته‌های شما مربوط است. زمانی که اندوخته‌ی بیشتری برای شریک شدن با جمع کسب کردید نوبت به آموختن نحوه‌ی به اشتراک‌گذاشتن آن با دیگران می‌رسد. هیچکس نمی‌تواند درباره‌ی تمام موضوعات بداند، بنابراین شریک شدن دانسته‌هایتان با دیگران به روابط شما تازگی می‌دهد.


مقاله مرتبط: ۱۱ راه ساده برای تقویت فن بیان

۴. نظرات خود را بیان کنید

هیچ چیز خسته‌کننده‌تر از همنشینی با کسی که در هیچ زمینه‌ای نظر نمی‌دهد نیست. اگر قادر به شرح نظری که دارید نباشید مکالمه به جایی نخواهد رسید. اگر نظری نامعمول یا متفاوت از دیگران دارید در مطرح کردنش درنگ نکنید، چرا که جذابیت شما بیشتر خواهد شد؛ البته به شرط آنکه از دسته‌ی آدمهای‌ همه‌چیزدان به نظر نرسید. چشم‌انداز متفاوت شما به موضوع، باعث گسترش روشن‌بینی جمع می‌شود.

۵. با آدم‌های جدید ملاقات کنید

سعی کنید با آدم‌های جدید ملاقات کنید به خصوص کسانی که با شما متفاوت هستند. این کار نه تنها باعث آشنایی شما با فرهنگ‌ها و راه‌های متفاوت انجام کارها می‌شود بلکه افق‌های شخصیتی شما را نیز توسعه می‌دهد.


مقاله مرتبط: ۱۰ نکته برای این‌که دوستان بیشتری داشته‌ باشید

۶. خودتان باشید

برای داشتن شخصیت قوی باید خودتان باشید

دومین مورد خسته‌کننده بعد از نداشتن هیچ نظری در گفتگو، این است که سعی کنید کسی که نیستید به نظر برسید. ادای کسی که نیستید را درآوردن به دلیل اینکه در جمع جایی پیدا کنید یا موردپسند واقع شوید معمولا نتیجه‌ی عکس می‌دهد. به این علت که ما منحصر به فرد هستیم، نشان دادن همان شخصیت خاص‌مان است که ما را جذاب می‌کند. تلاش برای تقلید از دیگری نه تنها کاملا محکوم به شکست است بلکه نشانه‌ای از فقدان اصالت است.

۷. توجه طلب نباشید

داشتن یک شخصیت قوی به معنای آن است که شما شادی و امنیت را از درون خودتان دریافت می‌کنید و برای تائید گرفتن از دیگران نیاز به جلب توجه ندارید. شخصیت‌های قوی زمان خود را صرف توجه‌طلبی با شکایت از دنیا، غیبت از دیگران یا رفتارهای نمایشی نمی‌کنند، به جای آن اجازه می‌دهند که اعمال و رفتارشان درباره‌ی آنها سخن بگوید. مهم است بدانید که توجهات زودگذر ماندگار نیستند؛ آنچه به یادها می‌ماند شخصیت قوی شماست.

۸. نگاه و نگرشی مثبت داشته باشید

شخصیت قوی نگرشی مثبت دارد

کسی نمی‌خواهد اطراف آدم‌های منفی که دائما شکایت می‌کنند یا حرف مثبتی برای گفتن ندارند باشد. سعی کنید آدم شادی باشید که با ورودش به اتاق، با خود انرژی می‌آورد. می‌توانید این کار را با مدنظر قرار دادن بهترین ویژگی‌های آدم‌ها و موقعیت‌ها انجام دهید. لبخند گرمی بزنید، شادی را بپراکنید و با حضور خود به اطراف روح بدمید.


مقاله مرتبط: چرا باید مثبت‌اندیش باشیم؟

۹. فرصت‌های‌تان را خودتان خلق کنید

در حالی که برخی در گوشه‌ای در انتظار ترفیع، پیدا کردن کار، مسافرت و سایر فرصت‌ها نشسته‌اند، شخصیت‌های قوی تلاش می‌کنند تا فرصتی خلق کنند و به سمت هدفی حرکت کنند. شخصیت‌های قوی یادگیری، رشد و تحول را بخشی از روند همیشگی زندگی خود در نظر می‌گیرند. برای داشتن شخصیت قوی باید به جای ترسیدن از تغییر آن را با آغوش باز بپذیرید و از رخوت دوری کنید. شما هم ممکن است مانند هر کس دیگری ترس‌هایی داشته باشید، اما نباید بگذارید این ترس‌ها شما را کنترل کنند. در عوض اجازه بدهید اشتیاق شما به شادمانی و موفقیت بزرگ‌تر از ترس‌های‌تان باشد.

۱۰. حامی دیگران باشید

حامی بودن احتمالا جذاب‌ترین خصوصیتی است که می‌توانید در شخصیت خود ادغام کنید. همان‌طور که خود شما چنین خصوصیتی را در دیگران دوست دارید، خودتان چنین حمایتی را برای بقیه در مواقع نیاز فراهم کنید. همه‌ی ما خیلی دوست داریم کسی که در گوشه‌ی زمینِ بازیِ زندگی ما را تشویق‌ کند، به ما باور داشته باشد و کمک کند وقتی افتادیم دوباره از نو شروع کنیم.

۱۱. پایبند اصول باشید و از اعتبار خود محافظت کنید

شخصیت قوی از اعتبار خود محافظت می‌کند

صداقت و عمل مطابق با گفتار و قول‌های‌تان احترام، تحسین و قدردانی دیگران را به همراه می‌آورد. اعتبار شما در نتیجه‌ی سال‌ها به دست آمده و ممکن است در نتیجه‌ی یک رفتار اشتباه خدشه‌دار شود. سعی کنید به هیچ قیمتی آن را از دست ندهید مگر در مواقعی که مجبور باشید کیفیت مهم‌تری مانند صداقت را زیرپا بگذارید. همیشه با خودتان صادق باشید و فراموش نکنید ممکن است منبع الهام کسی باشید.

۱۲. آرامش خود را حفظ کنید

فایده‌ای در واکنش‌های اغراق‌آمیز و جوش آوردن نیست. آرامش باعث پیشرفت شما می‌شود، زیرا در چنین حالتی از وقار و صلح است که می‌توانید تمرکز و تفکر کنید و در نهایت تصمیمی که به بهترین شکل منافع شما را تامین کند بگیرید. آرامش، بدون شک یکی از صفات بارز افرادی با شخصیت قوی است. وقتی خودتان، افکار و احساسات‌تان را به شیوه‌ای آرام و صمیمی ابراز کنید، به طور حتم شخصیت شما برای اطرافیان خوشایند به نظر خواهد رسید.


مقاله مرتبط: ۱۰ نکته شگفت‌انگیزی که بر جذابیت رفتاری شما ‌می‌افزاید

۱۳. مسئولیت‌پذیر باشید

هیچکس دلش نمی‌خواهد اطرف آدم‌هایی که دائما از زندگی گلایه می‌کنند و نیاز به توجه دارند باشد. همه‌ی ما مشکلات خودمان را داریم که لازم است به آنها رسیدگی کنیم، اما نمایش ناراحتی و اعتقاد به جبر روزگار تا به حال نتوانسته گره‌ای از مشکل کسی باز کند. همه‌ی ما مسئول زندگی‌مان هستیم، بنابراین لازم است از اینکه هر کسی جز خودمان را بابت شکست‌های‌مان مقصر بدانیم دست برداریم. یک شخصیت قوی مسئولیت اعمال خود را می‌پذیرد و بهترین تلاشش را برای تغییر سرنوشت انجام می‌دهد. شادی شما هم یک وضعیت ذهنی است که خودتان مسئول خلق پایه‌ای آن هستید. به علاوه اینکه قانون جذب را به خاطر داشته باشید:

وقتی روی چیزی تمرکز می‌کنید آن را جذب می‌کنید به عبارت ساده‌تر اگر روی مشکلات و سختی‌های زندگی تمرکز کنید فرصتی برای پیدا کردن شادی نخواهید داشت.

۱۴. از تکانه‌های نامعقول به سلامت گذر کنید

شخصیت قوی تکانه‌های خود را با فکر کنترل می‌کند.

تکانه‌های بدون فکر گاهی بخشی از طبیعت انسانی ما هستند، برخی آدم‌ها احساسات خود را شدیدتر از دیگران تجربه می‌کنند و این موضوع گاهی باعث رفتارهای تکانشی (بدون فکر) می‌شود. اگر در مقابل این تکانه‌ها ایستادگی نکنید، آنها می‌توانند به روابط شما خسارت وارد کنند همچنین عقل و منطق شما را دور بزنند. گاهی به خودمان اجازه می‌دهیم در ترس و غم غوطه‌ور شویم، اما اگر می‌خواهید بدانید چگونه شخصیت قوی داشته باشیم؟ باید بگویم تصمیم تماما با شماست که آیا می‌خواهید درنهایت برده‌ی ترس‌ها و ناامیدی‌ها شوید یا با تمرینِ به دست گرفتن کنترل احساسات‌تان شخصیت قوی داشته باشید.

۱۵. حقیقت طلب باشید

آدم‌های حقیقت طلب دوست داشتنی هستند، کسانی که حقیقت را هر چند سخت و دردناک به دروغی آرامبخش ترجیح می‌دهند. حقیقت طلبی بدون شک یکی از مهم‌ترین صفات فرد دارای شخصیت قوی است. آدمهای قوی و عقلانی همیشه از شک استقبال می‌کنند و درستی اطلاعات را می‌سنجند، همین است که به آنها می‌گوییم عاقل. شخصیت‌های قوی خود را از تمام سوگیری و پیش‌داوری‌‌های‌شان آزاد می‌کنند و در جستجوی خوشبختی در تمام مراحل هستند.

۱۶. شجاع باشید و عقب‌نشینی نکنید

شخصیت قوی شجاع است

ترس، احساسی کاملا طبیعی به شمار می‌رود. انسان‌ها به لحاظ ژنتیکی مستعد احساس ترس در موقعیت‌های استرس‌آورند. همه‌ی آدم‌هایی که روی کره‌ی زمین زندگی می‌کنند ترس را حداقل برای یک بار هم که شده در زندگی تجربه کرده‌اند. گرچه در حالی که برخی این ترس را نشان می‌دهند، برخی دیگر ترس خود را با مهارت پنهان می‌کنند و اجازه می‌دهند شجاعت بر وجودشان حکومت کند. اگر شخصیت قوی می‌خواهید دقیقا باید همین کار را انجام دهید. با موانع و چالش‌های زندگی خود روبرو شوید و بر آنها غلبه کنید، عقب‌نشینی نکنید، وحشت‌زده نشوید و همیشه به خودتان اعتماد داشته باشید.

۱۷. همدل باشید

همدلی از خصوصیات شخصیت قوی است

همدلی یکی از مهم‌ترین و باارزش‌ترین صفات شخصیتی است، در حقیقت این خصوصیت است که از ما انسان می‌سازد. امروزه یکی از اشتباهات رایج این است که مردم فکر می‌کنند نشان دادن همدلی و صمیمیت به آنها چهره‌ای ضعیف می‌دهد. اما حقیقت این است که فقط آدمهای واقعا قدرتمند، کسانی که از درون می‌درخشند، می‌توانند رفتار خوب و مهربانانه با دیگران داشته باشند. به اطرافیان خود عشق بورزید و همیشه با آنها همدلانه رفتار کنید بدون اینکه در مقابل انتظاری از آنها داشته باشید. هیچ وقت دیگران را قضاوت نکنید؛ چرا که برای هر کس در زندگی مبارزه‌ای در جریان است که شما از آن هیچ نمی‌دانید!

۱۸. اعتماد به نفس داشته باشید

شخصیت قوی اعتماد به نفس دارد

افراد با اعتماد به نفس بسیار جذاب و قدرتمند هستند. وقتی به پتانسیل‌های خودتان ایمان داشته باشید، به دیگران القا می‌کنید که همین‌طور درباره‌ی شما فکر کنند. اعتماد به نفس در زندگی به دست ما ساخته می‌شود، برای داشتن شخصیت قوی باید یاد بگیریم روی اعتماد به نفس خود کار کنیم به علاوه‌ی اینکه به خودمان احترام بگذاریم و خود را دوست داشته باشیم. در گذر سال‌های زندگی موقعیت‌های فراوانی پیش می‌آید که عزت نفس ما را هدف می‌گیرند، اما این به خودمان بستگی دارد که به نرمی از میان این موانع عبور کنیم و هرگز به شکست یا مغلوب شدن رضایت ندهیم. موفقیت، موفقیت می‌آورد و قطعا برای تحقق آن لازم است وقت و انرژی فراوانی صرف کنید. به جای اینکه تنها به شکست‌های بزرگ خود تمرکز کنید، ضروری است که متوجه‌ی همه‌ی موفقیت‌های کوچک‌تان باشید. این کار تا اینجا بهترین راه ساختن اعتماد به نفس و نهایتا تبدیل شدن به شخصیتی قوی است که همه او را تحسین می‌کنند.


مقاله مرتبط: فیلم آموزشی : ۳ روش برای افزایش اعتماد به نفس

۱۹. با «همه» رفتاری مودبانه داشته باشید

رعایت ادب هیچ وقت از مد افتاده نخواهد شد؛ زیرا مردم همیشه از رفتار مناسب استقبال می‌کنند. وقتی صحبت از رفتار مودبانه به میان می‌آید باید گفت رعایت ادب و مهربانی با آشنایان و افرادی که از آنها خوش‌تان می‌آید کار سختی نیست، چالش واقعی زمانی است که قرار باشد با افرادی که با آنها مشکل دارید مودبانه رفتار کنید. اگر خودتان را در طول روز به نوعی مدیریت کردید که با این افراد نیز رفتاری در شان شخصیت قویِ خودتان داشته باشید، نهایتا از آنچه قصدش را داشته‌اید نیز قوی‌تر خواهید بود.

برگرفته از: essentiallifeskills lifehack psychologium

برچسب‌ها:
سارا شهیدی نویسنده و عضو تیم تحریریه چطور

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه‌ها (39)

 1. profile-placeholder Mhds گفت:

  خیلی مطلب خوبی بود واقعا ازتون متشکرم
  اکثر ادمای زندگیم ب من گفتن ک قوی باش و …
  ولی هیچ وقت نتونستم ک قوی باشم امیدوارم ک با این مطلب بتونم ب فردی قوی تبدیل بشم 😍

 2. profile-placeholder پروانه گفت:

  عالی بود

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   ممنون از شما

 3. profile-placeholder پرویز گفت:

  سلام و درود خدمت نویسنده محترم
  نکات ارزشمند و مورد نیاز روزمرگی رو خیلی ساده و در عین حال پر محتوا شرح داده بودین که دست خوش دارد 👏👏👏
  متاسفانه من مدیریت مالی بسیار ضعیفی دارم 😐
  لطفا راهنمایی کنید که چجوری مدیریت کنم
  خیلی مچکرم 🌷

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   سلام دوست عزیز
   شما می تونید مقالات مربوط به موضوع مورد نظرتون رو با استفاده از دکمه ی جستجو(به شکل ذره بین واقع در بالای سایت) پیدا کنید و اطلاعات خوبی درباره ش به دست بیارید.

 4. profile-placeholder احمد سیاحی گفت:

  سلام بسیار مفید و موثر و جالب و خواندنی بود.مقاله را روی برگه کپی کردم تا مدام آن را بخوانم و ملکه ذهنم شود.

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   سلام دوست عزیز
   از توجه تون به مقاله ممنونم و براتون آرزوی موفقیت میکنم.

 5. profile-placeholder salehe گفت:

  مطالب فوق العاده ای بود زیبا و کارامد

 6. فاطمه یوسفی فاطمه یوسفی گفت:

  سلام مطلب خیلی خوب و مفیدی بود متشکرم و موفق باشید

 7. profile-placeholder amin گفت:

  خانوم شهیدی عزیز ممنون از مقاله مفیدتون.
  من شخصیت ضعیفی دارم و تو قدرت تصمیم گیری هم همینطور میخوام خودم رو بهتر بشناسم یاد بگیرم با مشکلاتم چطور کنار بیام و شخصیت دل خواه خودم رو داشته باشم.و تازگی ها پر ام از چرا هایی که نمیدونم چطور باید بهشون برسم.
  من ۱۷ سالمه اگه بتونید کتابی نصیحتی راهی رو بهم نشون بدید همشیه سپاس گذارتون خواهم بود.
  (امین)

 8. profile-placeholder ساناز گفت:

  خوب بود ولی حیف که من نمیتونم اینجوری باشم همیشه تو گروه ها تو حاشیه هستم

 9. profile-placeholder zeinab گفت:

  واقعا عالی و مفید بود ممنونم😊

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   سلام دوست عزیز
   از حسن توجه شما متشکرم

 10. profile-placeholder مهلا گفت:

  واقعا عااالی بود هیچ جایی انقدر مفید ننوشته بود . از مطلب مفیدتون متشکرم.

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   سلام دوست عزیز
   ممنون از اینکه نظرتون رو برامون نوشتید و خوشحالم که مقاله براتون مفید بوده

 11. الناز الناز گفت:

  خیلی خوب بود عالی ممنون

 12. profile-placeholder مهدی/ف گفت:

  عالی و آموزنده…

 13. profile-placeholder يه نفر گفت:

  خيلي تكراري و افتضاح بود
  حيف از وقت كه گذاشتم و خوندم تا وسطاش

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   متأسفم که متن نظر شما رو جلب نکرد.
   بهتون پیشنهاد می‌کنم این مقاله رو مطالعه کنید که از دیدی متفاوت به قدرت نگاه کرده، امیدوارم نظرتون جلب بشه:
   چطور قدرتمند و نفوذناپذیر باشیم؟

  2. profile-placeholder فاطیما گفت:

   دقیقا باهاتون موافقم

 14. profile-placeholder 110 گفت:

  طبق کتاب قانون جذب تریسی شنونده ی خوبی بودن یکی از عوامل جذب مردم به سمت خودمونه، و فکر نمیکنم ربط چندانی با شخصیت قوی داشتن داشته باشه، از طرفی طبق متن خانوم زهره مثنا «چطور قدرتمند و نفوذ ناپذیر باشیم»، قطع کردن تماس چشمی با شنونده ی خوبی بودن در تناقض هستش، و ضعف در شخصیت فرد رو نشون میده، نه داشتن شخصیت قوی

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   سلام دوست عزیز، ممنون از ارائه ی نظراتتون
   متوجه منظورتون نشدم.کجا گفته شده تماس چشمی رو قطع کنیم ؟

  2. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   مقاله ی خانم مثنا رو خوندم و الان متوجه منظورتون شدم. نکته سنجی شما برام جالبه و سوال خوبی پرسیدین.
   اگر نظر من رو بخواهید باید بگم دو شکل متفاوت از قدرت وجود داره. یکی قدرتیه که در اون تسلط و نفوذ شما بر دیگران از ترس و حس حقارتی ناشی میشه که در طرف مقابل ایجاد میکنین. دیگری قدرتیه که از شخصیت جذاب و دوست داشتتی تون میاد که در این حالت دیگران به خاطر نگاه تحسین آمیز به شما تحت تسلط و نفوذ شما هستن. این دو مقاله هم به این دو نوع قدرت پرداخته از نگاه خودش.
   بازم ممنون از همراهی و سوال خوبتون
   موفق باشین

   1. profile-placeholder 110 گفت:

    اخه نمیشه اسم هر دو رو قدرت گذاشت، عنوان متن شما اگر «چگونه شخصیت جذابی داشته باشیم بود» تاثیر گذاریش بیشتر بود
    حالا فرض میکنیم دیدگاه شما در مورد اینکه این دو مقاله دو شکل متفاوت از قدرت رو میگن درست باشه، در اینصورت وضعیت بدتر هم میشه، برا اینکه ما برای رسیدن به قدرت باید دو تا راه رو بریم که باهم۱۸۰ درجه اختلاف فاز دارن، واگه یکی رو بریم، انگار عکس اونیکی رفتیم و اینم یجور دوشخصیتیه اط نظر من، از طرفی هم از نظر من شخصیت با صفت متفاوته، تنها بخشی از صفات اکتسابی هستند، و قسمت عمده ی اون ذاتیه و به ژن انسان برمیگرده، اما همونطور که گفتین شخصیت اکتسابیه، و تو بعضی جاهای متن به این اشاره شده میتونیم فلان چیز رو تقویت کنیم و…. حتی اگه من تمام چیزایی که شما تو متن گفتین رو تقویت کنم چون ذاتم یه چیز دیگس در نهایت به چهره ی منفوری تبدیل میشم، چرا که چیزی که نیستم رو دارم نشون میدم و تظاهر به داشتن اون ویژگی میکنم

    1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

     هم استالین و هم گاندی آدمهای قدرتمندی بودن. پس میشه گفت انواع متفاوتی از قدرت وجود داره.

     1. profile-placeholder 110 گفت:

      استالین قدرت داشت و منفور بود، در صورتی که گاندی جذاب بود و محبوب
      اگر از نظر شما هر دو دارای قدرت به حساب میان من حرفی ندارم ولی موندم آخه استالین با گاندی اصلا قابل مقایسه است؟

    2. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

     تعریف قدرت از نگاه علوم انسانی نفوذ و توانایی تاثیرگذاشتن بر دیگران تعریف میشه. هر دو افرادی که اشاره کردم اینطور بودن تفاوت در روششون بوده.

 15. profile-placeholder علیرضا گفت:

  خیلی عالی بود.واقعا ممنون

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   ممنون از همراهی شما دوست عزیز

 16. profile-placeholder منتقد گفت:

  ۵ و ۱۲ رو ندارم.
  همدلی ام رو هم برای فقط کسایی که برام عزیزن خرج میکنم. و البته کسایی که ارزششو دارن.

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   سلام دوست عزیز
   در موردی که فکر می کنید خصوصیتی رو ندارید شما رو به موضوع جالبی ارجاع میدم تحت عنوان نگرش رشد و نگرش ایستا.
   خلاصه ش اینه که در نگرش رشد شما خصوصیات خودتون رو قابل پرورش در نظر میگیرید و در نگرش ایستا با اونها بدنیا میاید و همونجور هم می مونید.
   برای اطلاعات بیشتر در چطور نگرش رشد رو سرچ کنید. در گوگل هم با استفاده از لغات کلیدی
   growth mindset vs fixed mindset
   میتونید اطلاعات بیشتر بدست بیارید.

   1. profile-placeholder منتقد گفت:

    thanks a lot deary

 17. profile-placeholder Abolfazl گفت:

  جالب و عالی بود

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   خوشحالیم که از این مقاله رضایت داشتین

 18. profile-placeholder محسنم گفت:

  خیلی عالی😘❤

  1. سارا شهیدی سارا شهیدی گفت:

   خوشحالیم که این مقاله نظر مثبت شما رو جلب کرده

 19. profile-placeholder افشار گفت:

  خیلی جالب و کاربردی بود.ممنون🙏

  1. profile-placeholder سارا شهیدی گفت:

   خوشحالیم که نظرتونو جلب کرده

پربازدیدترین موضوعات

سلامتی

سلامت جسمی و روحی با دانستن آخرین یافته‌ها و تحقیقات

آداب معاشرت

پندار نیک، گفتار نیک، کردار نیک

عادات موفقیت

عادات روزانه و راز موفقیت افراد موفق

هوش و خلاقیت

تکنیک‌ها و روش‌های بهبود قدرت مغز و افزایش هوش و خلاقیت

تغذیه

چه خوراکی‌های بخوریم و چه موقع بخوریم

تناسب اندام

تندرستی و داشتن بدنی زیبا با آخرین یافته‌های علمی

کاریزما

جذبه‌ای که با آن عشق، وفاداری و محبت دیگران را از آن خود می‌کنید

هوش هیجانی

مهارت ارتباط اجتماعی، شناخت و برداشت درست از رفتارها

مثبت اندیشی

بهترین‌ نکات و روش‌ها برای رسیدن به آرامش روحی و اندیشه مثبت

مد و زیبایی

نکات و روش‌هایی که ظاهر شما را تبدیل به آنچه می‌پسندید می‌کند

زبان بدن

دانش اینکه بدن چه می‌گوید و چگونه می‌توان زبان بدن را به خدمت گرفت

فن بیان

مهارت سخنرانی و تاثیر‌گذاری برای رساندن پیام‌تان