۸ کاری که افراد موفق قبل از ۸ صبح انجام می‌دهند

۸ کاری که افراد موفق قبل از ۸ صبح انجام می‌دهند
امتیاز مطلب: ٩٥%
95

در زندگی پرمشغله‌ی امروز، تلاش برای رسیدن به رویای‌مان کار دشواری است. با وجود شغل تمام‌وقت و داشتن فرزند، این کار حتی غیرممکن به نظر می‌رسد. پس شما چه می‌کنید و چگونه زندگی‌تان را پیش می‌برید؟ اگر هر روز به طور هدفمند زمانی را به پیشرفت و بهسازی اختصاص ندهید، بی‌شک زمان زیادی را در این زندگی پرهیایو از دست خواهید داد. پیش از اینکه به خود بیایید، پیر و پژمرده، مبهوتِ این خواهید بود که عمرتان چقدر سریع گذشت! برای این که این بلا سرتان نیاید، شما هم ۸ کاری که افراد موفق قبل از ۸ صبح انجام می‌دهند، را انجام دهید.


مقاله مرتبط: افراد موفق تعطیلات خود را چگونه می‌گذرانند؟

هارولد هیل (Harold Hill) می‌گوید: «انسان انبوهی از فرداها را ذخیره می‌کند و در پایان تنها چیزی که برایش می‌ماند دیروزهایی است که از دست رفته‌اند.»
زندگی چیزی بیش از گذران عمر است.

زندگی پرهیاهو

هدف این مقاله به چالش کشیدن و تغییر نگرش شما نسبت به زندگی است، اینکه سخت نگیرید و به اصل زندگی بازگردید.
متأسفانه، زندگی بیشتر آدم‌ها با جزئیات حاشیه‌ای و بی‌اهمیت پر شده است، در نتیجه زمانی برای کارهایی که به زندگی معنی می‌دهند، نمی‌ماند. این آدم‌ها صرفا دارند عمرشان را سپری می کنند. آیا شما هم فقط مشغول گذراندن زندگی هستید؟
مثل داستان بیلبو بگینز (Bilbo Baggins) زندگی بسیاری از ما مانند این است که مقدار کمی کره را روی تکه‌ی بزرگی نان بمالیم‌ در حالی که بدبختانه حتی نان هم مال ما نیست. اما آدم‌های معدودی برای به دست گرفتن زندگی‌شان زمان صرف می‌کنند.


مقاله مرتبط: پنج سوالی که به شما کمک می‌کنند هدف واقعی زندگی‌تان را کشف کنید

زندگی را در دست بگیرید

یک نسل پیش از ما، باور رایج این بود که ما به خاطر دیگران زندگی می‌کنیم. بسیاری از جوان‌ترها هم این رویه را ادامه می‌دهند زیرا این تنها جهان‌بینی پیشِ روی آنهاست.
اما امروز باور جمعیِ رو به گسترش این است که با تلاش و اراده می‌توانید لحظه لحظه‌ی زندگی‌تان را مطابق میل و خواسته‌ی خودتان سپری کنید.
سرنوشت‌ شما در دستان خود شماست. شما مسئول زندگی خودتان هستید.
تصمیم‌گیری به عهده‌ی شما است. شما باید تصمیم بگیرید، و اگر خودتان تصمیم نگیرید، کس دیگری این کار را می‌کند. مردد بودن، تصمیم بدی است.
زندگی را در دست بگیرید

با چند فعالیت‌ صبح‌گاهی هرروزه، زندگی شما به سرعت تغییر می‌کند. ظاهرا فهرست بلندی است اما حقیقتا ساده است:

 • بیدار شوید
 • در وضعیت روحی درست قرار بگیرید
 • از جای‌تان تکان بخورید
 • صبحانه‌ی سالم بخورید
 • آماده شوید
 • منبع الهام پیدا کنید
 • دورنمایی از روزتان داشته باشید
 • محرکی برای ادامه‌ی حرکت پیدا کنید

مقاله مرتبط: ۵ آئین صبحگاهی برای بالا بردن کارایی

۱. دست‌کم ۷ ساعت خواب خوب داشته باشید

خوب بخوابید

خواب، به اندازه‌ی خوردن و نوشیدن مهم است. با این وجود میلیون‌ها نفر در دنیا خواب کافی ندارند و در نتیجه دچار مشکلات آزاردهنده‌ای می‌شوند.
بر مبنای تحقیقات بنیاد ملی خواب آمریکا، دست‌کم ۴۰ میلیون آمریکایی از ۷۰ نوع اختلال خواب رنج می‌برند. علاوه بر آن، ۶۰ درصد بزرگسالان و ۶۹ درصد کودکان یک بار در هفته یا بیشتر دچار مشکلات خواب می‌شوند.
همچنین، بیش از ۴۰ درصد بزرگسالان در هر ماه چندین بار در طی روز احساس خواب‌آلودگی می‌کنند به طوری که فعالیت‌های روزانه‌شان دچار اختلال می‌شود و این مشکل در مورد ۲۰ درصد از آنها به چند روز در هفته می‌رسد.
داشتن خواب کافی و سالم مزایای زیر را به همره دارد:

اگر خواب را در اولویت قرار ندهید، خواندن باقی این متن بیهوده خواهد بود. وقتی فقط ۳ ساعت است که به تخت خواب رفته‌اید، چه اهمیتی دارد که ۵ صبح بیدار شوید؟ با این وضعیت، زمان زیادی دوام نمی‌آورید.
می‌توانید از انواع محرک‌ها استفاده کنید اما اثر آن ماندگار نخواهد بود و در درازمدت سلامتی‌تان به خطر می‌افتد. هدف ما باید در طولانی‌مدت مانا و پایدار باشد.


مقاله مرتبط: چگونه خواب راحت داشته باشیم؟

۲. مراقبه و نیایش را فراموش نکنید

مراقبه

پس از برخاستن از خواب، با مراقبه خود را در سمت و سویی مثبت‌گرایانه قرار دهید، یعنی در جهت آنچه مایلید گسترش دهید.
مراقبه و نیایش حس شکرگزاری و قدردانی نسبت به داشته‌ها را تقویت می‌کند. با قدردانی، طرز فکر شما نامحدود می‌شود. وقتی نامحدود فکر کنید، دنیا را در دستان خود می‌بینید و فرصت‌ها و امکانات نامحدودی برای خود متصور می‌شوید. آدم‌ها مانند آهن‌ربا هستند. وقتی نسبت به داشته‌های‌تان قدردان باشید، خوبی‌ها و امتیازات بیشتری را جذب می‌کنید. قدردانی مُسری است.
قدردانی که شاید کلید اصلی موفقیت باشد، مادر همه‌ی فضیلت‌ها است. وقتی روزتان را با قدردانی شروع کنید، بدون اینکه منحرف شوید، بهترین‌ها را به سمت خود جذب می‌کنید.


مقاله مرتبط: فواید یوگا برای سلامتی چیست

۳. فعالیت فیزیکی مرتب داشته باشید

ورزش کنید

اگر می‌خواهید سالم، شاد و توانا باشید، خود را به ورزش کردن عادت دهید. افراد بسیاری برای ورزش کردن به باشگاه می‌روند. اما من اخیرا متوجه شدم انجام حرکات ورزشی در خانه و در آغاز روز، وضوح ذهنی و انگیزه را به زندگی پمپاژ می‌کند.
به هر شکل که دوست دارید و با استفاده از هر روشی که ترجیح می‌دهید، خود را به حرکت درآورید. اگر به جسم‌تان اهمیت ندهید، دیگر ابعاد زندگی‌تان تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

۴. ۳۰ گرم پروتئین مصرف کنید

پروتئین در صبحانه

به توصیه‌ی دونالد لِیمَن (Donald Layman) استاد تغذیه‌ی دانشگاه اِلینوی (Illinois)، دست‌کم ۳۰ گرم پروتئین در صبحانه‌ی خود جای دهید. تیم فِریس (Tim Ferris)، نویسنده‌ی کتاب «بدنِ ۴ ساعته» هم در کتابش توصیه کرده است که ۳۰ دقیقه پس از بیدار شدن، ۳۰ گرم پروتئین مصرف کنید. بنا بر گفته‌ی «تیم»، پدرش با این کار تنها در یک ماه ۱۹ پوند (حدود ۸/۵ کیلوگرم) وزن کم کرد.
غذاهای پروتئین‌دار شما را برای مدت بیشتری سیر نگه می‌دارند زیرا هضم آنها زمان بیشتری لازم دارد. پروتئین همچنین میزان قند خون را متعادل نگه می‌دارد که از بروز دل‌ضعفه هنگام گرسنگی جلوگیری می‌کند.
پروتئین میل شما را به کربوهیدرات‌های سفید کاهش می‌دهد. این نوع کربوهیدرات‌ها چاق‌کننده هستند. نان‌ تست، دونات و انواع نان‌های شیرین از این دسته غذاها هستند.
«تیم» ۴ توصیه برای جذب پروتئین به میزان کافی دارد:

 • دست‌کم ۴۰ درصدِ کالری دریافتی در صبحانه را، با پروتئین تأمین کنید.
 • می‌توانید با ۲ یا ۳ تخم مرغ کامل این کار را انجام دهید. هر تخم مرغ، حدود ۶ گرم پروتئین دارد.
 • اگر تخم مرغ دوست ندارید می‌توانید گوشت بوقلمون، سوسیس یا پنیر کلبه را جایگزین کنید.
 • می‌توانید انواع شِیک (مخلوط) پروتئین را همراه با آب مصرف کنید.

مقاله مرتبط: بهترین زمان خوردن صبحانه و دلایل آن

۵. دوش آب سرد بگیرید

دوش آب سرد

تونی رابینز هر صبح، روزش را با شیرجه در آب ۱۴ درجه‌ی سانتیگراد شروع می‌کند. چرا او چنین کاری می‌کند؟
غوطه‌ور بودن در آب سرد برای جسم و ذهن مفید است. انجام پیوسته‌ی این کار منجر به تقویت بلندمدت سیستم ایمنی، غدد لنفاوی، گردش خون و دستگاه گوارش می‌شود که نتیجه‌ی آن بهبود کیفیت زندگی است. همچنین غوطه‌وری در آب سرد کاهش وزن را آسان‌تر می‌کند زیرا سوخت‌‌و‌ساز بدن را افزایش می‌دهد.
بی‌شک در آغاز از رفتن زیر دوش آب سرد می‌ترسید. اگر قبلا این کار را امتحان کرده باشید احتمالا خودتان را به یاد می‌آورید که مردد در کنار دوش ایستاده‌اید. شاید از خیر آن گذشته و آن را به فردا موکول کرده باشید و سپس آب داغ را باز کرده‌اید. شاید هم به زیر دوش پریده‌اید اما بی‌درنگ آب داغ را زیاد کرده‌اید.
کاری که به من کمک کرد، این بود که به قضیه مثل پریدن در استخر آب سرد نگاه کردم. ورود نرم نرمک به استخر آب یخ مرگ آهسته و دردناک است! شما باید بپرید داخل آب. پس از ۲۰ ثانیه، همه چیز عادی می‌شود.
داستان دوش آب سرد هم به همین شکل است. وقتی زیر دوش بروید، چند ثانیه‌ای قلب‌تان تند می‌زند اما پس از ۲۰ ثانیه اوضاع‌تان عادی می‌شود.
این کار اراده‌، خلاقیت و انگیزه‌ی من را افزایش می‌دهد. زیر دوش در حالی که قطرات آب پوستم را لمس می‌کنند، کاهش تنفس و کسب آرامش را تمرین می‌کنم. بعد از رسیدن به آرامشی دلپذیر، احساس شادی و انگیزشی فوق‌العاده می‌کنم، ایده‌های بسیاری به ذهنم هجوم می‌آورند در حالی که انگیزه‌ی بالایی برای عملی کردن آنها دارم.


مقاله مرتبط: چطور دوش بگیرید تا سرحال‌تر شوید؟

۶. محتوای روحیه‌بخش بخوانید یا گوش دهید

محتوای روحیه‌بخش

آدم‌های معمولی به دنبال سرگرمی و افراد موفق به دنبال آموزش و یادگیری هستند. افراد موفق هفته‌ای دست‌‌کم یک کتاب می‌خوانند. آنها پیوسته در حال یادگیری هستند. من با گوش دادن به کتاب‌های صوتی در مسیر دانشگاه و در محوطه‌ی آن به راحتی هفته‌ای یک کتاب را تمام می‌کنم.
مطالعه‌ی مطالب انگیزه‌بخش و سازنده به مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه در هر صبح، تغییرات مثبتی در شما ایجاد می‌کند. با این کار در وضعیتی قرار می‌گیرید که بهترین عملکرد را خواهید داشت.
به این ترتیب پس از مدتی شما صدها کتاب خواهید خواند، در زمینه‌های مختلف اطلاعات کسب می‌کنید، دنیا را متفاوت می‌بینید و قادر خواهید بود میان موضوعات گوناگون ارتباط برقرار کنید.

۷. چشم‌انداز زندگی‌تان را مرور کنید

چشم‌انداز زندگی

باید اهداف‌تان را، کوتاه‌مدت یا بلندمدت، بنویسید. صرف چند دقیقه برای مرور این چشم‌انداز شما را در مسیر درست قرار می‌دهد.
با مرور هرروزه‌ی اهداف بلندمدت‌تان، همیشه به آنها فکر خواهید کرد. اگر هر روز به آنها فکر کنید و روزتان را در جهت رسیدن به آنها سپری کنید، اهداف‌تان محقق خواهند شد.
دستیابی به اهداف، یک علم است. پیچیدگی یا ابهامی در این باره وجود ندارد. فارغ از اینکه اهداف‌تان چقدر بزرگ هستند، با پیروی از یک الگوی ساده به آنها می‌رسید. نکته‌ی مهم نوشتن و مرور هرروزه‌ی آنها است.

۸. برای دست‌کم یکی از اهداف بلندمدت‌تان گامی بردارید

به سوی اهداف‌تان بروید

اراده مانند ماهیچه‌ای است که با ورزش کردن خسته می‌شود. توانایی ما برای گرفتن تصمیمات قاطع در طول زمان کاهش می‌یابد. هر چه تعداد تصمیماتی که می‌گیرید بیشتر باشد، کیفیت و قاطعیت شما کمتر می‌شود زیرا اراده‌تان سست شده است.
بنابراین باید کارهای مهم و اساسی را زودتر انجام دهید، در غیر این صورت، آن کارها هیچ وقت به انجام نمی‌رسند. در پایان روز که خسته هستید هزاران دلیل برای سپردن کار امروز به فردا پیدا می‌کنید. البته که کارها را فردا انجام می‌دهید، اما اگر فردا از راه برسد!
پس این شعار را سرلوحه‌ی خود قرار دهید: «دشوارترین را اول انجام بده.» کاری را که باید انجام دهید، انجام بدهید. فردا دوباره این کار را تکرار کنید. اگر هر روز تنها یک گام در جهت اهداف بزرگ‌تان بردارید، خیلی زود متوجه می‌شوید اهداف‌تان آنقدرها هم بزرگ نبوده‌اند.

نتیجه‌گیری

ثابت‌قدم باشید

با انجام این کارها، فارغ از اینکه در باقی روز چه کاری انجام دهید، کارهای مهم‌تان انجام شده‌اند. شما خود را در مسیر موفقیت قرار داده‌اید و به رویاهای‌تان نزدیک‌تر شده‌اید.
چون کارهای مهم را انجام داده‌اید با روحیه‌ی بهتری به زندگی ادامه ‌می‌دهید. بهتر کار می‌کنید، روابط اجتماعی بهتر، شادی و اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت. همچنین جسورتر و شجاع‌تر خواهید بود و دید شفاف‌تری خواهید داشت. به این ترتیب است که زندگی شما تغییر خواهد کرد.
گذراندن صبح به این شکل پایدار نخواهد بود اگر با موارد ناخوشایند زندگی روبه‌رو نشوید. همه‌ی این موارد به پایان می‌رسند. آنها از بین می‌روند و هرگز باز نمی‌گردند. خیلی زود متوجه می‌شوید در حال انجام کار مورد علاقه‌تان هستید. رابطه‌های‌تان قدرتمند، معنادار، عمیق و لذت‌بخش می‌شود. شما به رهایی و برکت می‌رسید و جهان و کائنات به روش‌های دل‌انگیزی به شما پاسخ می‌دهند.

 

برگرفته از: businessinsider.com

الناز طرزمنی نویسنده و عضو تیم تحریریه چطور

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه‌ها (127)

 1. profile-placeholder عبدالله رضایی گفت:

  عالی

 2. profile-placeholder milad گفت:

  سلام.هر روز هزاران مطلب بدیهی و بعضی هم تخیلی نوشته میشود با عناوین جذاب و غیر جذاب ، بعضی ها واقعی و عملی و بعضی ها خیالی و رویایی ولی به نظر بنده برای رسیدن به تکامل به جای از این شاخه به آن شاخه پریدن و مرغ همسایه را غاز دیدن کافی است از فطرت وعقل خود کمک بگیریم و قدری از هواهای نفسانی دوری گزینیم. یاعلی

 3. profile-placeholder سپهر گفت:

  جالب و مفید بود مرسی همکلاسی

  1. الناز طرزمنی الناز طرزمنی گفت:

   توجه دوست و آشنا به کارت یه حس خوب متفاوتی به آدم می‌ده! سپاس همکلاسی! 🙂

 4. soheilfathi soheilfathi گفت:

  خوب بود مرسی .

 5. Alireza Salehi Alireza Salehi گفت:

  سلام دوستان
  خانم طرزمنی نوشته هاتونو خیلی میخونم و دوسشون دارم.فقط یه خواهش دارم اگه ممکنه این سبک نوشته هاتونو بیشتر کنید چون شخصا علاقه بیشتری دارم.موفق باشید

 6. profile-placeholder عرفان گفت:

  سلام
  خیلی عالی واقعا ممنون انرزی گرفتم وسعی میکنم انجامشون بدم پاینده باشین

  1. الناز طرزمنی الناز طرزمنی گفت:

   درود. خوشحالیم که مطلب براتون مفید بوده و بهتون انرژی داده! ما هم از پیام شما انرژی می‌گیریم. سپاس!

 7. profile-placeholder مهدی پیشگوی گفت:

  سلام. خیلی عالی بود خانم طرزمنی عزیز. یه سری هاشو غریزی انجام میدادم ولی الان یقین پیدا کردم که همه اینا کارساز هستند. دستتون درد نکنه

  1. الناز طرزمنی الناز طرزمنی گفت:

   چه خوب که خودتون پیگیر بودید و هستید! سپاس از نظر دلگرم‌کننده‌تون.

 8. profile-placeholder بهزاد گفت:

  سلام
  سایتتون عالی هست، از دیروز که با این سایت بصورت اتفاقی آشنا شدم مطالب زیادی را خواندم که واقعا مفیدن .چن روزی میشد که در پیاده سازی برنامه هام سست شده بودم نیروی جدیدی را دریافت کردم .
  ممنون

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   سلام بر شما
   بسیار خوشحالیم که مطالب رو مفید ارزیابی کردین و نیروتون رو دوباره به‌دست آوردین.
   براتون ارزوی موفقیت و سربلندی دارم. 🙂

 9. profile-placeholder سید کمال کوثری گفت:

  اکثر آدم ها به دنبال خوشبختی هستند ولی غافل از اینکه سالهای سال با خوشبختی زندگی میکردند ولی متاسفانه قادر به لمس آن نبوده تنها کافی است با از دست دادن چیزی که همیشه در کنارمان بوده احساس کنیم دیگر خوشبخت نیستیم چرا چون نگاه مان را میبایست به زندگی تغییر دهیم. خوشبختی همیشه به داشتن پول زیاد نیست گاهی ممکنه با دیدن لبخند فرزندمان احساس خیلی خیلی خوبی بهمون دست بده که فلان فرد پولدار حتی یک لحظه هم نتونه آن رو حس بکنه . پس میبایست همه ما غبار روی عینک چشممان را بشوریم و پاک و زلال به آنچه که در اطرافمان هست بنگریم و آن وقته که احساس خوشبختی میکنیم.

 10. profile-placeholder Sakha گفت:

  زنده و زندگی :
  بیایم در انتخاب این دو زندگی را انتخاب کنیم با یک اراده قوی و صداقت و سخت کوشی و پابند به وقت !

 11. profile-placeholder امیر گفت:

  سلام
  سپاس از مطلب شما
  بنظرم اول باید افکار منفی و مخرب زندگی به دور ریخت .یا از ذهن پاک کرد..
  بیشتر انسانها درگیر و دغدغه آینده و یا حسرت گذشته هستند…به حال و کنون توجهی ندارند…
  اگر درباره اثرات افکار منفی فکر گفته شود ..و راه حل داده شود .بیشترین مشکلات حل میشود…
  سپاس از توجهتان

 12. profile-placeholder ی.ع گفت:

  زندگی به خودی خود خوشمزش.با کاری بالا فقط مزشو بهم میزنیم.مواظب باشین.معلوم نیست که عاقبت این رهنمودها چیه؟شاید بعدها حتی اونو نفی کنن.ولی خوب اشکال نداره گفتنش ضرری نداره بگید.

 13. profile-placeholder علی احسن گفت:

  عالی خانم طرزمنی لطفا مطالب جدید تری در رابطه با این موضوعات بگذارید سپاس

  1. الناز طرزمنی الناز طرزمنی گفت:

   سپاس از شما. باید اشاره کنم انتخاب موضوع و مقاله‌ها هنر تیم محتوای «چطور» هست. حتما پیام شما رو می‌بینن. البته مطالب با موضوع مشابه در چطور کم نیست. شخصا از شما سپاسگزارم!

 14. profile-placeholder ناهید طاهری گفت:

  خیلی عالی ومفید

 15. Hossein Afshar Hossein Afshar گفت:

  سلام
  در صورتی که مبنا وپایه زندگیمون مثبت ……و راهنماو پشتتیبان خوب داشته باشیم (خانواده ) جامعه پر انرزی پویا سالم داریم برای رسیدن به این مهم باید توصیها ی شما بکار گرفته شود تماما علمی وتجربهای به نتیجه رسیده وباعث از بین بردن مسایل روحی روانی که معضل جامعه بد می شود و در نتیجه و به نتجه های پر بار کشور های که با این متودبه بار امدن می شود مثل زاپن و………قبل از هر کار صبحها یوگا ویا ورزشهای سنتی خودشان را انجام می دهند

 16. Hossein Afshar Hossein Afshar گفت:

  سلام
  زندگی بی وقفه برای زندهاست وهر کسی بداند که زنده است واورا تایید می کنند برای انهای که با ایشان کار دارند ارزشمند وپویا وحس بودن وهستم دارد ونظر بقیه را به هستند می بیند

 17. profile-placeholder حسین بزرگمنش گفت:

  سلام.دوستان یک مورد اینکه دوش آب سرد را به هیچ عنوان امتحان نکنید اگه عادت ندارید.پسرخاله ی من اومد همین کارا بکنه الان دوماهه سینه پهلو گرفته و متاسفانه کلیه هاش نارسایی پیدا کردنو دکتر گفته بخاطر دوش آب یخ هستش.و دوم اینکه از محرکپحتما استفاده کنید.کاری که سناتورهای دنیا انجام میدهند.حالا هرنوع محرکی که میتونید استفاده کنید.فقط یادتون باشه محرک و ن مخدر.بلکه محرک.مثل ال…….و………غیره…..با سپاس

 18. profile-placeholder رضا آریامهر گفت:

  الناز خانوم ای والله خیلی عالی بود. مرسی..
  راسی شما هم فوق العاده هستین از نظر زیبایی👍

 19. profile-placeholder ابوالفصل گفت:

  بهترین ،راه برای خوب زندگی کردن پول داشتن نداشتن. افراد بخیل و حسود و افسرده در کنارمان داشتن زنی مهربان که شوهرش را ترجیح به خانواده خود دهد

 20. profile-placeholder فرحان گفت:

  بسیار عالی.درود برشما.
  بدون اغراق
  من حتی با خوندن این متن هم انرژی گرفتم.حتما با اجرا کردنش اوضاع عالی تر میشه.

 21. profile-placeholder طاها گفت:

  با سلام و خسته نباشید جانانه خدمت سرکارخانم طرزمنی دستتون درد نکنه به خاطر ارائه مطالب مفید وآموزنده فقط همه این شرایط وقتی موثره که خیالت راحت باشه .وقتی تو مملکت ما مهمترین و اصلی ترین دغدغه آقایون اقتصاد خانواده است اونم بااین اوضاع داغون و امنیت شغلی هم ازون بدتر فکر نکنم فرصتی باشه برای فکر کردن به خواب راحت و ورزش و دیدگاه مثبت …..اینهاایده آلهای زندگی یند ولی تو ایران به این چیزا نمیشه فکر کرد نیست که سیاستهای دولت خیلی درجهت رفاه مردمه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 22. profile-placeholder نورمحمد انصاریان گفت:

  ممنون از مطلب خوبتان به نظر بنده مهمترین قسمت همان جنبه معنوی قضیه یعنی اینکه صبح زودتر بلند شویم و با هدف اینکه در قبال خود و خانواده و جامعه مسئولیت وجدانی و شرعی داریم و باید از وقت خود بهترین استفاده ممکن را ببریم و سپس بعد از یک برنامه ریزی ساده ولی مفید و قابل اجرا و با اولویت بندی امور روزمره به سراغ زندگی آن روز برویم

 23. profile-placeholder زهرا دهقانی اسکندری گفت:

  سلام روز بخیر ..
  بله درسته همین چیزای ساده کمک شایانی میکنه توروحیه و ادامه راه بهتر و موفقیت ممنون

 24. profile-placeholder رضا گفت:

  سلام
  بسیار عالی بود ومفیدمچکرم

 25. profile-placeholder فیروزه گفت:

  دوست عزیزم مطلبت عالی بود. اینا کارای ساده ای هستش که میشه روزانه انجام داد.
  برای من که سالهاست صبح زود برای نماز بیدار میشم کار سختی نیست. من با سعید موافقم. هر کسی در هر آیین و دینی به یک نیروی ماورا متصل هستش که هر صبح میتونه با تکیه بر اون نیرو بلند بشه و پر انرژی رو به اهدافش پیش بره. توفیق برا همتون

 26. profile-placeholder مهدی از بجنورد گفت:

  بستگی داره به کار طرف اگه وقتش ازاد.داشته باشه که عالیه این کارو بکنه، ولی وقتی کسی که از ساعت ۸صبح سر کار باشه تا ۱۰شب وقت سر خواراندن نداره ۲روز این کارو انحام بده از زندگیش میمونه

 27. profile-placeholder طاها مجدم گفت:

  سلام
  تشکر از مقاله خوب شما

 28. profile-placeholder نرگس گفت:

  بسیارمفیدباتشکرازشما

 29. profile-placeholder پسر جنوبی گفت:

  سلام و درود
  واقعا عالی بود

 30. profile-placeholder خیرالله خدابنده لو گفت:

  سلام بنظرم منتشر کردن این مطالب وظیفه ذاتی انسان پاک نیکو سرشت است.واقعا متشکرم

 31. profile-placeholder عرفان گفت:

  خیلی چرت هست چون ما تو ایران داریم زندگی میکنیم

  1. مریم ناصری مریم ناصری گفت:

   سلام دوست عزیز

   سپاس که نظرتون رو با درمیون گذاشتید، ولی بیشترشون عادت های ساده ای هستن که هر جای دنیا قابل اجرا هستن.

 32. نادر نادر گفت:

  فوق العاده بود…

 33. profile-placeholder asal گفت:

  مطلبتون خیلی خوب و مفید بود . سپاس

 34. Ali Nezhadrezaei Ali Nezhadrezaei گفت:

  واقعا خیلی خوب بود
  ایشالا که سلامت و موفق باشین
  و مرسی که انقد خوب هستین

 35. محمد محمد گفت:

  سلام. مثل همیشه مطالبتون مفید بود.ی خواهش داشتم؛اینکه تو انتخاب عکساتون دقت بیشتر بکنید چون این عکس ها شیرینی مطالبتونو کم می کنه

 36. رقیه سادات فروغی رقیه سادات فروغی گفت:

  سلام خانم طرزمنی.
  از مطالب خوبتون ممنونم.راستش به نظرم انجام همه این کارها قبل از ساعت۸ خیلی مشکله…
  خیلی دوست دارم انجامشون دادم ،به نظرتون به برنامه ریزی خاصی نیاز دارم؟

  1. الناز طرزمنی الناز طرزمنی گفت:

   درود. رقیه‌ی عزیز شخصا فکر می‌کنم هر چند تاش رو که می‌تونید، انجام بدید. مهم اینه که سعی کنیم:)

 37. profile-placeholder Pouya گفت:

  مرسی از انتخاب عالیتون برا ترجمه همچین مطلب و مقاله جالب و موثری

 38. profile-placeholder فاطمه گفت:

  فوق العاده بود

 39. Soltani Soltani گفت:

  عاااااااااااالی بود

  امیدوارم همیشه موفق تر بشین و با گذاشتن مطالب جدید باعث پیشرفت همه دوستان که عضو سایت هستن بشین

 40. profile-placeholder مسعود گفت:

  خانم الناز ممنون لذت بردم و چند لحظه ای از کار و مشغله دور شدم بسیار سپاسگذارم.موفق باشید.

  1. الناز طرزمنی الناز طرزمنی گفت:

   من هم سپاسگزارم که با نظرتون به من حس خوبی دادید.

 41. profile-placeholder حمید گفت:

  ۴ صبح هم بلند شی این کارایی که نوشتین انجام بدیم میشه تا برسیم سرکار میشه ساعت ۱۲ موقع نهار هست ۲ ساعت هم نهار بعد خواب نماز عصر میشه ۵ عصر به شغل خودت نمیرسی پس مطلب الکیی بود

  1. profile-placeholder فرزاد گفت:

   یکی راهش رو پیدا میکنه یکی بهانش رو

 42. profile-placeholder سید فرید گفت:

  با تشکر از مقاله خوبتان،مطالب واقعا عالی و خوب هستند ،نکته ای که میخواهم به آن اشاره کنم ایجاد عادت در خود و استمرار این حالت از زندگی است ،بعضی از ما مدتی با خواندن چنین مطالب هایی ذوق زده شده و یکی دو روزی بدین منوال سپری میکنیم وولی بعدها با تغییرشرایط از آنها دست میکشیم -توصیه میکنم کتاب قدرت عادت را از اینترنت دانلود و حتما بخوانید

 43. profile-placeholder alireza گفت:

  دوستانی که برا نماز صبح بلند میشن دمشون گرم😎 من بعد ۲۰ سال هنوز نمیدونم نماز چند رکعته 😂

  1. profile-placeholder asal گفت:

   خخخخ دقیقا

 44. profile-placeholder خان سلمان گفت:

  من قبلا اینا را انجام دادم الان هم فراتر از اینا انجام میدم

 45. sina zarei sina zarei گفت:

  خانم طرزمنی سلام ، خواستم ازشماتشکر کنم و بگم دستتون دردنکنه خیلی خیلی ممنونم ، من الاحدوداً ۲سال هست که اوضاع روحیم خوب نیست حالم خوب نیست زندگیم خوب نیست تو این ۲سال ۲۸کیلو وزن کم کردم خوابم خیلی کم شده مشکلات زیادی دارم اما الان که داشتم مطلبتون رومیخوندم خیلی احساس خوبی داشتم امید و انگیزه بهم تزریق شد واقعاً ممنونم که حالم رو خوب کردین براتون کلی اتفاقهای خوب آرزو میکنم براتون سلامتی و موفقیت آرزو میکنم از تمامی دوستان وهمکارانتون تو این رسانه تشکرکنید تیم چطور بهترین هستن خیلی خوشحالم که با این رسانه و با این تیم مهربان و خوب آشنا شدم ، دوستتون دارم بهترین هارو برای این تیم آرزو میکنم ، خدانگهدارتون

 46. profile-placeholder وحید گفت:

  غیر از اینکه مطالب خوبی در مقالاتتون هست عکس های بسیار زیبا و گویا نیز ضمیمه شده است.تبریک به شما خانم طرزمنی و کلیه همکارانتون بابت سایت بسیار زیبا و پربار…

 47. profile-placeholder فرزاد حاتمی گفت:

  خیلی عالییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی مرسی

 48. profile-placeholder بهزاد گفت:

  واقعا مطلب خوب و مفیدی بود. ولی به نظر من اگر ۹ تا بود بهتر بود. و نهمی اینکه دوباره بگیرید بخوابید 🙂

 49. profile-placeholder ونوس گفت:

  سايت بسيار خوبي است، ممنون از زحمات و به روز رساني آن.

 50. profile-placeholder زینب گفت:

  ممنون الناز عزیز. من چنتا ازین کارارو انجام میدم ولی ن همشو . تصمیم گرفتم همشو انجام بدم .متشکرم

  1. الناز طرزمنی الناز طرزمنی گفت:

   زینب جان خوشحالم که مطلب رو دوست داشتید و سپاسگزارم که با در میون گذاشتن نظرتون باعث دلگرمی من می‌شید!

 51. profile-placeholder رنا گفت:

  خیلی عالی

 52. profile-placeholder مهدی گفت:

  سلام . مطالب مفید بود
  مطالب شما در عین مفید بودن، مقاله نیست. مقاله یک تحقیق علمیه که در فصل بندی های مختلف ارایه و نزد اهل فن دفاع میشه و پس از دفاع قابل انتشار میشه و تعریف خاص خودش رو داره. برای همین پیشنهاد می کنم در قسمت نظر سنجیتون بجای اینکه بنویسید آیا این مقاله مفید بود، بنویسید آیا این مطلب مفید بود.

  1. علیرضا ناظم‌زاده علیرضا ناظم‌زاده گفت:

   سلام
   کاملا حق با شماست و بعضی مواقع این دو کلمه به اشتباه به جای هم استفاده شده‌اند.
   خیلی ممنون از نکته‌سنجی و پیشنهادتون

 53. profile-placeholder م. پندار گفت:

  ممنون از مطلب مفيدتون
  نظرات همه محترمه ،،،ما امروزه به لطف شبكه هاي اجتماعي و سرعت انتقال اطلاعات و نقد شون در شرايط خاصي از تاريخيم ،در آينده نزديك ظرفيت نقد پذيري و همچنين عدم تحميل نظرات خود بر يكديگر و احترام به حقوق خودمون و ديگران و خيلي چيزهاي خوب ديگه اضافه ميشه ،،،شاد باشي و دير زي

 54. profile-placeholder میثم گفت:

  خواندن نماز ،گرفتن روزه انجام وظیفه در برابر خداست حالا علت فخر فروشی برخی ها رو متوجه نمیشوم آخه اگر نماز خواندی یا روزه گرفتی وظیفه ات بوده چرا منت بر سر دیگران می گذارید

 55. profile-placeholder افسر امینی گفت:

  بهتر از منابع عظیم که در فرهنگ اسلامی هست استفاده شود. استفاده از مطالب ترجمه ای ویا ترجمه فعالیت های غیر ایرانی اصلا مفید نیست. البته استفاده از یافته های علمی مفید است وای در جایی که ما نماز و دعا داریم این … چندان به نظر جالب نمی رسد. بهتر است به شناخت خود از ابعاد دین خود عمق بیشتری بخشیم و به فرهنگ و مذهب خود احترام بگذاریم. فرهنگ و مذهبی که بسیار غنی است.

  1. profile-placeholder مهســـا گفت:

   آدم وقتی بیماری میگیره اول از همه میره پیش دکتر و درمان رو شروع میکند اما این گفته شما مانند این است که بگووی بیمار ۴۰ روز ذکر فلان را بگوید بجای دکتر رفتن .. واقعا که ..

 56. profile-placeholder میثم گفت:

  با سلام وبا تشکر

  1. profile-placeholder سحر گفت:

   چه ربطی داشت؟؟؟!

 57. profile-placeholder maman farbod گفت:

  عالی بود،
  ممنون.

 58. profile-placeholder hamed گفت:

  عالی بود , با تشکر فراوان

 59. profile-placeholder یک فرد معمولی گفت:

  بی نهایت کمال تشکر را دارم. اولین بار می باشد که با سایت شما آشنا شدم و در اولین مرحله، بسیار از خواندن این مطالب خرسند و از برخی نظرات ناراحت شدم. آرزوی موفقیت و پیشرفت روز افزون را برای شما و همکاران تان خواستارم. به امید رشد افکار ناپخته عده ای از ما.

 60. profile-placeholder حمید بختیاری زبان انگلیسی آموزش گفت:

  بسیار عالی بود مطلبتون.واقعا مرسی.
  فقط تعجب میکنم بعضی ها بجای استفاده از مطالب میان صحبت مذهبی میکنن.کشور خارجی که اقا یادش نیست.خب تحقیقت رو کامل کن اول بعد نظر بذار دوست عزیز. بازم مرسی الناز عزیز.لایک.

  1. profile-placeholder asal گفت:

   حق با توست

 61. profile-placeholder محمد گفت:

  دیدگاه شما …زندگی یافتن خود نیست …ساختن خود است.جورج برنارد شاو

  1. profile-placeholder نننمننن گفت:

   چجوری اسمشو حفظ کردی؟؟!!

   1. profile-placeholder محمد گفت:

    اسطوره ها نام های به یاد ماندنی دارند

 62. profile-placeholder فیروزه گفت:

  مطالب تون عالی بود

 63. profile-placeholder زینب گفت:

  فوق العاده بود

 64. profile-placeholder ابراهیم گفت:

  از صبح میزنم بیرون و تا ۱۰ شب تو شرکت میمونم!
  تقریبا آفتاب روز رو نمیبینم! آخرین بار که رفتم خرید رو یادم نمیاد! ولی الان که مطلبتون رو خوندم و اومدم پایین و دکمه مفید بود رو زدم و بعدش پیام شما که نوشتید خوشحالید بدردمون خورد انرژی گرفتم! حس کردم این دکمه زدنم باعث خوشحالیتون شد، خوشحال شدم. روزتون عالی

  1. الناز طرزمنی الناز طرزمنی گفت:

   دونستن اینکه نتیجه‌ی زحمات آدم به درد دیگران خورده خیلی انگیزه‌بخشه. واقعا کلیک اون دکمه به ما انرژی می‌ده و باعث خوشحالیمون می‌شه! خوشحالم که به شما هم انرژی داده!!

   1. profile-placeholder سارا گفت:

    عالی بود

 65. profile-placeholder صادق گفت:

  بسیار خوب و تاثیرگذار بود

 66. profile-placeholder Saeed گفت:

  سلام بر دوستان.
  مطالب عالی بود.
  بعضی از دوستان اینجا نمیدونن مراقبه چی هست دارن در موردش نظر میدن متاسفانه و به نماز دارن ربطش بدن؛ کتاب مراقبه که نویسندش اشو هست در حال حاظر در کتاب فروشیها موجود و کتاب فوقالعاده عالیم هست.
  من مراقبه انجام دادم واقعا وقتی انجام میدی بعد از یه مدت یه آدم دیگه ای میشی فقط این بگم که به هر چی نگاه کنی فقط زیباییهاش میبینی فقط تصور مثبت و عشق داری نسبت به همه چیز.

  1. profile-placeholder گرشاسب بانو گفت:

   مدیتیشن وضعیت سکوت مطلق است: آسایش کاملی که در اثر نبودن افکار تولید می‌شود و حالت هوشیاری کامل……..
   حالا اگر کسی این حالت رو با هر مذهب و آیینی کسب کنه، که نباید قضاوتش کرد. شاید یکنفر با نماز به این حالت آرامش برسه. یکی با دعا. یکی با مدیتیشن. و پیرو ایین دیگری با اعمال مربوط به خودش.
   امیدوار شما دوست عزیز من ، با انجام مراقبه هاتون زیباییهای دیگران رو ببینید. و تصور مثبت و عشق نسبت به هرچیز، از جمله اعمال مسلمانان عزیز داشته باشی.

   1. profile-placeholder Saeed گفت:

    بزرگوار مثل اینکه شما یه کم تاسبی هستید و من اسمی از دین یا مذهب نیوردم.
    اصل مطلب من این بود که بعضیا اینجا اطلاعاتی ندارن دارن مراقبه مسخره میکنن و میگن برای صبح نماز بخونیم.
    خیلیا از مردم فقط دارن نماز میخونن حضرت علی زمانی که نماز میخونده کلا غرق نماز میشده چون عاشق نماز و خدا بود و تمام تمرکزش روی اون بوده.
    مراقبه روشهای مختلفی داره ولی در کل تو زمانی که یه کاری انجام میدی و تمام تمرکزت روی اون کار وبه هیچ چیز دیگه ای فکر نمیکنی این میشه مراقبه میتونه نماز باشه یا ورزش یا کار کردن و… فقط تمام افکارت باید روی همون کاری باشه که انجام میدی.
    اموفق باشید

    1. profile-placeholder گرشاسب بانو گفت:

     من مسلمان نیستم جناب سعید. ولی فکر میکنم باید همه ادیان و راه و روشهای مراقبه یا نزدیک شدن به آرامش و تمرکز رو بپذیریم. شاید یک مسلمان هم به اون تمرکز کافی برسه در نمازش. خب اون فردی هم که میاد مراقبه رو مسخره میکنه، نباید این کار رو بکنه. شاید یه انسان دیگه هم با عمل مراقبه به مرکز کائنات متصل بشه.

  2. profile-placeholder نرگس گفت:

   سلام من چندین سال مراقبه به سبک اشو را کار کردم …. زیاد اهل نماز نبودم .بعد از مدتی دیگه با مراقبه به سبک اشو به آرامش نمیرسیدم چون از لحاظ روحی قوی شده بودم و احتیاج به یک منبعی از انرژ ی داشتم که قدرتمندتر از من باشه و حالا تنها چیزی که من آرامش میده نماز صبح وقتی که آسمون در حالت شفق داره … سبکی و آرامش در آن حال را با هیچ چیز نمیتونم عوض کنم ….

   1. profile-placeholder Hassan گفت:

    doroste doostan tamame rah haye meditation va moraqebe va … az ravesh e aqaye krishna murty gerefte ta akhiran (NA) KHOOB _ amma agar bi tassob vali daqiq negah konim mibinim ke hamegi ta yek jaaei bord darand va bish az an rooh e bolande ensan ra nemitoonan eshbaa konand va ensan raha mishe …! inha mitavanand moharek bashand va ijad e angize konand na inke maktab bashan maktab bayad pasokh guye tamame nyazhaye rooz e shoma farzandane eslam bashe bedoone BLANK .

 67. M3hR4n Mo3iNi M3hR4n Mo3iNi گفت:

  بسیار بسیار عالی لذت بردم هم از خوندن این مقاله و هم از آشنایی با این سایت زیبا

 68. M3hR4n Mo3iNi M3hR4n Mo3iNi گفت:

  خانم طرزمنی، به صورت کاملا اتفاقی به این مقاله رسیدم و می تونم بگم در این شرایط و احوال روحی ک من به این مطلب رسیدم، بسیار عالی بود. فراوان مرسی. من ک از فردا شروع می کنم و باشه ک زندگی هممون تو مسیر درست قرار بگیره. همچنین خطاب ب گروهی از عزیزان نظر دهنده (!) : اعتقادات شما محترم، نیازی نیست همه جا فریاد بزنید

 69. profile-placeholder دکتر اینده گفت:

  عاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااالی

 70. profile-placeholder مصطفی اویسی گفت:

  راهکارها خیلی کلی و تکراری بود

 71. رضا اسلامبولچی رضا اسلامبولچی گفت:

  بسیار عالی بود ولی باور کنیم تمام این مطالب رو عمل کردن مستلزم داشتن زندگی آرام هستش نه اینکه انجام بدیم ارام بشیم..

 72. profile-placeholder 123 گفت:

  با همه مراحل حال کردم جز
  ۵. دوش آب سرد بگیرید

 73. profile-placeholder شهرام گفت:

  من احساس میکنم مطالب خیلی موثر ومفید میباشندممنونم

  1. الناز طرزمنی الناز طرزمنی گفت:

   سپاس که نظرتون رو در میون گذاشتید. خوشحالیم که همچین احساسی دارید.

 74. profile-placeholder علی عسگری گفت:

  بد نیست ولی استناد علمی در روانشناسی فقط علم بیولوژی میباشد واگرنه مشتی فرضیه بافی است و از بدن به بدن متفاوت است

 75. profile-placeholder فاطمه گفت:

  ممنونن که هستید و در راه بهتر شدن بهمون کمک می کنید

  1. الناز طرزمنی الناز طرزمنی گفت:

   و سپاس از شما که هستید و با نظرات‌تون ما رو دلگرم‌تر می‌کنید.

 76. profile-placeholder ehsan گفت:

  تشکر از مطالب ارزنده شما
  موفق و پیشرو بمانید

 77. profile-placeholder قربان گفت:

  ممنون خیلی مفید بود به تعداد آدمها راه مستقیم وجود دارد برای رسیدن به خدا مهم اینه که این را های مستقیم رو پیدا کنیم و ازش منحرف نشیم یا حق

 78. hadis tm hadis tm گفت:

  عالی بود خیلییییی دستتون درد نکنه،سایتتون کلااااا عالیه

 79. سلام .خانم طرزمنی.توی یکی از کشور های خارجی که اسمش متاسفانه یادم نیست . روانشناسان بعد از تحقیقات ؛ به بیماران خودشون نماز رو توصیه کردن ( یعنی برای رسیدن به منبع بی نهایت امید و انرژی همان حالات و رفتارهای مسلمانان در نماز را انجام میدهند ولی اذکار متفاوتی سر زبان می آورند ( چون مسلمان نیستند و اذکار ما را نمیدانند )) . به قرآن قسم یه موسسه تحقیقاتی توی انگلیس بعد از تحقیقات اعلام کرده تا چندین سال دیگه” اسلام ” دین رسمی مردم جهان انتخاب میشه . حرکت مردم جهان به سمت اسلام هست نه هر چیز متفرقه دیگه . خواننده زن مشهور غربی ( ماشا الیلیکینا – فقط کافیه درباره آن توی گوگل سرچ کنی ) هم نمونه بارز آن … از منابع معتبر هم براتون سند آوردم . درسته که ، به تعداد آدم‌های روی زمین، راه برای رسیدن به مقصود ( تنها خدا ) هست ، ولی باید یادمون باشه تمام راه ها باید به یک مقصد مشترک ختم بشه که اون هم فقط خداست . برای اینکه ببینیم راه رو درست اومدیم فقط کافیه اعمال و رفتارمون رو با سخنان خدای متعال ( قرآن کریم ) اندازه بگیریم . اگه اعمال و رفتارمون مطابق قرآن باشه پس راه رو درست اومدیم اما اگه اعمال و رفتارمون مطابق یا حتی نزدیک قرآن نبود ، راه رو اشتباه اومدیم .انسان تنها کسی رو که نمیتونه گول بزنه ، خودشه . خداوکیلی همه افرادی که این مطلب رو میخونن بیایم درست فکر کنیم آیا راه رو درست اومدیم یا نه . راستی خانم طرزمنی بابت بعضی از مطالبتون هم ممنون . به خداوند متعال میسپارمتون …

 80. profile-placeholder ملیکا گفت:

  خیلی عالی

 81. profile-placeholder H.HN گفت:

  عالی بود…

 82. profile-placeholder طه گفت:

  عالی بود، نکات جالبی داشت که انجام دادنشونم همچین کار سختی نیست. بالاخره بعد از این همه مطلبای جور واجور و بعضاً به درد نخور، یه مطلب درست و حسابی خوندم. منتظر مطالبی بعدی هستم

  موفق باشید

 83. profile-placeholder پرهام گفت:

  بسیار جالب بود با تشکر از خانم طرزمنی

 84. profile-placeholder علی اصغر گفت:

  سپاس بابت زحمتاتون …..فکرکنم عنوانش رو این میگذاشتین چگونه روحیه وامیدخودراحفظ کنیم….قصدجسارت ندارمفقط نظرموگفتم بهترین مراقبه روعبادت خدامیدونم .تنهاباشی.جای خلوت.خودت وخدا..یه مهر.بعدحالا کم کم به نقل از عزیزان سیم وصل میشه …..D!!

 85. profile-placeholder پدرام گفت:

  فقط باید گفت عالی بود

 86. profile-placeholder حسین منتظری گفت:

  به عنوان یک مسلمان بعد از بیداری عبادت یعنی نماز میخوانیم بهتر است

 87. profile-placeholder عباس گفت:

  ممنون از نويسنده خدا قوت

 88. profile-placeholder هادی گفت:

  مطلب بسیار کاربردی و عالی بود.من ازهمین امروزمیخواهمئ شروع کنم

 89. profile-placeholder اسو گفت:

  منظورت از “مراقبه و نیایش را فراموش نکنید” همان نماز صبح است. ديگه اين تصوير بچه گانه چيه گذاشتي

  1. مریم ناصری مریم ناصری گفت:

   دوست عزیز هر کسی می تونه شیوه و روش خودش رو داشته باشه برای این کار.

   1. الناز طرزمنی الناز طرزمنی گفت:

    بهتر از کلام خانم ناصری، حرفی ندارم بزنم. فقط این قول معروف رو یادآوری می‌کنم که « به تعداد آدم‌های روی زمین، راه برای رسیدن به مقصود هست.»

   2. profile-placeholder مهمانی جدید گفت:

    با سلام، مطالب جالبی مطرح شده ، منظورم علاوه بر اصل مقاله، نظرات دوستان، اجزه بدیم همدیگر را دوست خطاب کنیم چون دوستان برای هم خوب میخواهند،
    یادمان نرود آزادی هر شخصی تا جایی مجاز است که مخل آزادی دیگران نشود، برای طی کردن هر راهی باید بدانیم که قواعد و اصول اون راه رو رعایت کنیم. میخواهم مثال طی یک مسیر با پای پیاده در یک خیابان شلوغ یا طی مسیر با خودرو را بگم، اگر سمت حرکت خودمون را و قواعد اون را رعایت نکیم و بگیم هر کس به شیوه و روش خودش مسیر را طی کند، میدانیم چه خواهد شد! و عجیب نیست که ما آدمها فکر، تعقل، تحقیق و … میکنیم تا یک مطلب یا روشی را بیان کنیم حال در مخالفت یا موافقت مطلبی ولی هیچ وقت بخودمون نمیگیم که چطور صدها و هزار ها مورچه با اون کوچیکیشون در یک مسیر با سرعت مشخصی بدون برخورد ویا تخطی از انچه که باید انجام بشه حرکت میکنن، خلاصه کلام هرکدام از اونها با شیوه و روش خودشون اینکارو انجام نمیدن، میلیونها سال است که اینطوریه و با کلمات بازی نمیکنن، دلیلش اینکه نباید اعمال اونها حدود و آزادی دیگری را از بین ببرد. کمی بیشتر به دور و برمون نظر داشته باشیم.
    همه نظرات ارزشمند هستند چون آدمی را به فکر کردن وامیدارند، فقط باید فکر کنیم تا ارزش نظری نمایان شود. راستی الان بعد از کلی تایپ متوجه شدم، این در پاسخ خانم ناصزی قرار میگیره که باید بگم اینطور نیست این برای همه ماهاست، خانم نصری هم اجازه بدن این خطاب به همه باشه، متشکرم

    1. مریم ناصری مریم ناصری گفت:

     سپاس از اینکه من رو دوست خطاب می کنید . باعث افتخاره
     فرمایش شما کاملا متینه، هیچکس نباید با راه و روش و اعتقادی که داره به دیگران آزار برسونه.
     ولی راستش متوجه کاربردش در این مورد خاص نشدم!! یعنی کسی که صبحا مدتیشن انجام می ده چه اذیت و آزاری می تونه برای بقیه داشته باشه.

     1. profile-placeholder مهران گفت:

      کاملا باخانوم ناصري موافقم

   3. profile-placeholder Hassan گفت:

    SALAM PAS PEYAMBARAN BARA CHI OOMADAN _ BARAYE NAQSHE YE RAAH YANY (PROGRAM) KE SETUP BESHE ROO VOJOOD E TESHNAMON

    1. مریم ناصری مریم ناصری گفت:

     نظرتون کاملا محترمه دوست عزیز

     فقط فکر می کنم اگه فارسی بنویسید، دوستان بیشتری می تونن راحت تر بخونن و استفاده کنن از نظراتتون.

     سپاس که با همراه هستید

  2. profile-placeholder هلیا گفت:

   به جای تشکر از اینکه متن رو برات آماده کرده منظورش را به خودش نشان میدی؟! والا مامان بابای ما یک روز نماز صبحشون قضا نشد ولی اینقدر اعتقاداتشون رو تو چشم بقیه نمیکنن.

  3. profile-placeholder aryana گفت:

   منظورشون این نیست که نماز بخونید شاید یکی یک دینی دیگه ای داشته باشد منظورشون اینه به یه چیز و یا یک فرد که انرژی مثبت از اون می گیرید فکر کنید …….

پربازدیدترین موضوعات

سلامتی

سلامت جسمی و روحی با دانستن آخرین یافته‌ها و تحقیقات

آداب معاشرت

پندار نیک، گفتار نیک، کردار نیک

عادات موفقیت

عادات روزانه و راز موفقیت افراد موفق

هوش و خلاقیت

تکنیک‌ها و روش‌های بهبود قدرت مغز و افزایش هوش و خلاقیت

تغذیه

چه خوراکی‌های بخوریم و چه موقع بخوریم

تناسب اندام

تندرستی و داشتن بدنی زیبا با آخرین یافته‌های علمی

کاریزما

جذبه‌ای که با آن عشق، وفاداری و محبت دیگران را از آن خود می‌کنید

هوش هیجانی

مهارت ارتباط اجتماعی، شناخت و برداشت درست از رفتارها

مثبت اندیشی

بهترین‌ نکات و روش‌ها برای رسیدن به آرامش روحی و اندیشه مثبت

مد و زیبایی

نکات و روش‌هایی که ظاهر شما را تبدیل به آنچه می‌پسندید می‌کند

زبان بدن

دانش اینکه بدن چه می‌گوید و چگونه می‌توان زبان بدن را به خدمت گرفت

فن بیان

مهارت سخنرانی و تاثیر‌گذاری برای رساندن پیام‌تان