۱۷ عادت گفتاری افراد خیلی دوست داشتنی

۱۷ عادت گفتاری افراد خیلی دوست داشتنی
امتیاز مطلب: ٩١%
91

حتما شما هم مثل من چندتایی از این آدم‌ها را می‌شناسید که نظر همه را به خودشان جلب می‌کنند! آدم‌هایی که نمی‌‌توان کاریزمایشان را سنجید، اما همه با آنها احساس راحتی می‌کنند و جذب‌شان می‌شوند.

آنها چطور این کار را می‌کنند؟ با موهبتی خدادادی متولد شده‌اند یا با مطالعه و تمرین فهمیده‌اند که چه چیزهایی روی دیگران بیشتر اثر دارد و آنها را در زندگی‌شان به کار می‌برند؟ احتمالا دومی درست است. به نظرم مهم‌ترین خصلت این آدم‌ها نوع برقراری ارتباط کلامی آنهاست. برای همین، ۱۷ عادت گفتاری این افراد دوست داشتنی را برای‌تان فهرست کرده‌ام:


مقاله مرتبط: چطور در نگاه اول دوست‌داشتنی باشیم؟

۱. هرجا که می‌توانند مودب باشند، هستند

لئوناردو دی کاپریو - مودب بودن -افراد دوست داشتنی

استفاده از کلماتی مثل «لطفا» و «متشکرم» ممکن است همه جا ضرورتی نداشته باشد اما اگر می‌خواهید کاریزماتیک باشید استفاده از آنها بسیار به نفع‌تان خواهد بود.

اگر خیلی سریع می‌خواهید با این عادات آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم ویدیوی زیر را ببینید.

۲. قدردان محبت‌های کوچک هستند

وقتی کسی به خاطر چیزی از شما تشکر می‌کند گفتن دوکلمه‌ی «خواهش می‌کنم» خیلی بیشتر از «حرفشم نزن» (یا مثلا «باشه») اثر دارد. آدم‌های دوست‌داشتنی از شنیدن تشکر خوشحال می‌شوند و با کلام به آن پاسخ می‌دهند.

۳. تعریف‌شان واقعی است

لئوناردو دی کاپریو - تعریف کردن - افراد دوست داشتنی

در اینجا «واقعی» کلمه‌ی کلیدی است. افراد کاریزماتیک تعریف‌های واقعی به زبان می‌آورند. نه بیهوده تعریف می‌کنند نه چاپلوس‌اند. اگر کسی شایسته‌ی تعریف باشد از گفتن‌اش دریغ نمی‌کنند.

۴. از ته دل همدردی می‌کنند

آنها از عباراتی مانند «حتما خیلی احساس غرور کردی» یا «می‌تونم تصور کنم چقدر عصبانی شدی» استفاده می‌کنند بنابراین هم با احساسات افراد دیگر همراهی می‌کنند و هم به آنها بها می‌دهند (بد نیست این راز را بدانید که آدمها دوست دارند دیگران درک‌شان کنند!)


مقاله مرتبط: همدلی چیست و چه نشانه‌هایی دارد

۵. اطلاعات مفید را با دیگران به اشتراک می‌گذارند

لئوناردو دی کاپریو - به اشتراک گذاشتن اطلاعات

بعضی‌ها اطلاعات را فقط برای خودشان می‌خواهند چون فکر می‌کنند که این کار باعث قدرت آنها می‌شود. چنین آدمی نباشید. البته توجه کنید که: آدم‌های واقعا دوست‌داشتنی متوجه هستند که «اطلاعات» با «شایعات» تفاوت دارد.

۶. به دیگران پیشنهاد کمک می‌دهند

خیلی از ما دلمان می‌خواهد به جامعه کمک کنیم اما نمی‌دانیم از کجا باید شروع کرد. کاریزماتیک‌ترین آدم‌ها خیلی ساده در جستجوی فرصتی برای کمک، فقط به اطراف‌شان نگاه می‌کنند- در خانواده، در جامعه و در هر لحظه از زندگی روزمره (این کار می‌تواند در حد باز نگه داشتن در برای کسی باشد که پشت سر شما دارد وارد می‌شود).

۷. با اعتماد به نفس به‌جا صحبت می‌کنند

اعتماد‌به‌نفس در افراد دوست داشتنی

لاف نمی‌زنند اما در مواجهه با موقعیت‌های چالش‌برانگیز- به خصوص چیزهایی که روی زندگی دیگران اثر دارند- با آرامش، کنجکاوی و اعتماد به نفس به مسئله نزدیک می‌شوند. معمولا می‌شود جملاتی مانند این را از زبان‌شان شنید: «خب، ببینیم چطور باید این مشکلو حل کرد»

۸. از اسامی و عناوینِ محترمانه استفاده می‌کنند

آدم‌های کاریزماتیک اسامی دیگران را به خاطر می‌سپارند و در موقعیت‌هایی که استفاده از عناوین، افراد را خوشحال می‌کند آنها را به کار می‌برند. کسب عناوینی مثل «دکتر» یا «سرهنگ» زمان می‌برد؛ پس چرا از آنها استفاده نکنیم؟


مقاله مرتبط: مهمترین آداب معاشرت که باعث می‌شود در جمع‌ها بدرخشید

۹. یادشان نمی‌رود که عضوی از تیم هستند

لئوناردو دی کاپریو - تیم

احساس رفاقت می‌تواند موقعیت‌های سخت را قابل تحمل کند. شوخ‌طبعی حتی می‌تواند باعث لذت‌بخش شدن چنین موقعیت‌هایی بشود. آدم‌های خیلی کاریزماتیک در موقعیت‌های سخت جملاتی مثل این به زبان می‌آورند: «عیب نداره، برای همه‌مون همینطوره» و بعد در کنار بقیه برای رسیدن به اهداف تیم تلاش می‌کنند.

۱۰. دیگران را به هم معرفی می‌کنند

می دانید بهترین چیزی که کسی می‌تواند همزمان به دو نفر بگوید چیست؟ «اجازه بدید … را به شما معرفی کنم.» البته ظاهرا این روزها همه به دنبال برقراری ارتباط هستیم اما آدم‌های کاریزماتیک کسانی هستند که علاوه بر ساختن شبکه‌ی ارتباطی خودشان به دیگران هم کمک می‌کنند تا با افراد بیشتری آشنا بشوند.

۱۱. نوبت‌شان را فراموش نمی‌کنند

لئوناردو دی کاپریو - حواس جمع هستند

افراد دوست داشتنی وقتی که برای انجام کاری چه مفرح و چه دشوار و ناراحت‌کننده نوبت آنها باشد نمی‌ترسند و قدم پیش می‌گذارند . به عبارت دیگر، آنها اگرچه از دیگران تعریف می‌کنند یا بخشنده هستند اما در عین حال یادشان نمی‌رود که این دفعه مثلا پرداخت صورتحساب ناهار نوبت آنهاست.

۱۲. به دیگران می‌گویند که به آنها اعتماد دارند

فقط سه کلمه :«بهت ایمان دارم». همین کلمات ساده می‌توانند الهام‌بخش موفقیت باشند. همه‌ی افراد به تصدیق شدن نیاز دارند. در عین حال این تصدیق باعث ایجاد محبت نسبت به فرد گوینده می‌شود.

۱۳. به دیگران اجازه می‌دهند برای خودشان تصمیم بگیرند

لئوناردو دی کاپریو - تصمیم گیری

آدم‌های واقعا کاریزماتیک به نظر خود اعتماد دارند اما در عین حال متوجه هستند که دیگران ممکن است دیدگاه متفاوتی داشته باشند و باید بتوانند مسیر زندگی خودشان را انتخاب کنند. به علاوه، رهبران کاریزماتیک از دادن اختیار و سپس اعتماد به دیگران برای دستیابی به چیزی که از آنها خواسته شده ترسی ندارند.


مقاله مرتبط: چگونه باکلاس باشیم؛ ۲۶ نکته برای شیک برخورد کردن

۱۴. گوش می‌دهند و می‌خواهند بیشتر بدانند

لئوناردو دی کاپریو - گوش دادن

آدم های خیلی دوست داشتنی شنونده‌های فعال و صادقی هستند. می‌توانید با آنها درباره نظرات یا ماجراهایتان صحبت کنید یا از آنها راهنمایی بخواهید و آنها با پرسیدن سؤال و دادن نشانه‌های کلامی نشان می‌دهند که در لحظه حاضر و حتی به موضوع علاقه‌مند هستند. زمان برای همه‌ی ما با ارزش‌ترین منبع است اما آنها حاضرند وقت‌شان را در اختیار شما بگذارند.

۱۵. مسئولیت‌پذیر هستند

این آدم‌ها مسئولیت کار یا خطایشان را می‌پذیرند و کنترل اموری را که باید تحت نظارت‌شان باشد به دست می‌گیرند. بنابراین با عقل جور درمی‌آید که بگوییم آدمهای قابل اعتماد بسیار دوست داشتنی‌اند.

۱۶. حمایت‌شان را اعلام می‌کنند

لئوناردو دی کاپریو - حمایت

ما آدم‌هایی را که کنارمان می‌مانند و کاری می کنند احساس کنیم ما را حمایت می‌کنند دوست داریم. در ارتش به این کار می‌گویند «هوای ساعت شش همدیگه را داشتن» (ساعت شش موقعیت پشت سر فرد است). کسی را به یاد بیاورید که در موقع نیاز از شما حمایت کرده است و به من بگویید که در آن لحظه چقدر برایتان دوست داشتنی می‌نمود؟


مقاله مرتبط: چطور کاریزماتیک و باجذبه شویم؛ راهنمای کامل

۱۷. همیشه می‌پرسند: «چرا که نه؟»

آدم‌ های دوست داشتنی اغلب آدم‌هایی رویاپرداز، مثبت‌نگر و عمل‌گرا هستند. رابرت اف کندی این آدم‌ها را به بهترین وجه توصیف کرده است: «بعضی‌ها عادت دارند چیزها را همان‌طور که هستند نگاه کنند و بپرسند چرا؟ من رویای چیزهایی را می‌بینم که هرگز وجود نداشته‌اند و می‌پرسم چرا که نه؟»

برگرفته از: inc

زهره مثنا خودم که مهندس صنایعم (و این خودش یک زندگینامه کامله) اما به نوشتن هم علاقه دارم. این اولین باره که در این سطح مقالات تخصصی رو کار میکنم. امیدوارم که برای خواننده ها هم مفید باشه.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه‌ها (267)

 1. profile-placeholder MOHAMMAD گفت:

  WOWبایدبگم این انگارخودمنم👏👏👏👏

 2. profile-placeholder مهتاب گفت:

  سلام ممنون عالی بود .واقعا عالی

 3. profile-placeholder علی گفت:

  با سلام
  مطالب مفیدی بود .. از نظر تجربه ی شخصیم اگر بگم این مطالبی که گفته شد رو کاملا درک کردم و درست هست .. ممنون مهندس جان..انشالا که موفق باشید

 4. profile-placeholder محمد گفت:

  impressive
  پر از شارژ و انرژی مثبت بود 🙂

 5. profile-placeholder نگار گفت:

  به نظر من دور از بحث های فلسفی میشه گفت یک فرد دوست داشتنی فردی هستش که بتونه بهترین کارو تو هر موقعیتی انجام بده. حالا این کار می تونه حتی منفی باشه! به نظر من زیادی منطقی بودن یک نوع احمق بودنه. مثلا یه مثال ساده میشه واسش زد. یه کسی که ما دوسش داریم و داره از کشور میره طبق این مقاله باید درکش کنیم چون باید واسه زندگیه بهترش تلاش کنه و سرنوشتشو بسازه. اما بعد از اون رفتاره منطقی وقتی هوابیماش میبره و میره چه چیزی باقی می مونه؟ قطعا سرخوردگی و غم برای مایی که سعی کردیم دوست داشتنی باشیم! این بده. قرار نیست برای بقیه زندگی کنیم. گاهی این مهمه که واسه خودمون دوست داشتنی باشیم. و اینکه من همه ی این مقالرو نه اما تا حدودیشو نقد کردم. با تشکر از نویسنده

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   سلام نگار عزیز
   سپاس از شما که دیدگاه‌تون رو با ما شریک شدین
   بله وقتی ما «به دیگران اجازه بدیم برای خودشون تصمیم بگیرن» ممکنه تصمیم‌هاشون کاملا مطابق میل ما نباشه، اما درهرصورت اونا هم حق دارن خودشون برای زندگی‌شون تصمیم بگیرن و «برای ما زندگی نکنن».
   همون‌طور که خود شما هم فرمودین: «قرار نیست برای بقیه زندگی کنیم»، احتمالا دیگران هم همین قرارو با خودشون گذاشتن 🙂
   ممنون که همراه‌مون هستین

 6. profile-placeholder "Nastaran گفت:

  خیلی عالی بود، خدا قوت.

 7. رقیه رضاپور رقیه رضاپور گفت:

  سلام خانم مثنا جان…عالی بود…ممنون

 8. profile-placeholder م.ر گفت:

  عالی بود، مرسی

 9. profile-placeholder گلستانی از یونان گفت:

  با تقدیر و تشکر از مقاله مستند و آموزنده شما که می تواند به طور قطع راهگشای برقراری روابط حسنه بین انسانها باشد، روابطی که مع الأسف بسیار تنزّل کرده و می رود که در جامعۀ آینده در سراشیبی بیشتری قرار گیرد، من هم بر اساس تجربیات و اطلاعات شخصیه ام و با اجازۀ آن صاحب نظر عزیز یکی دو مورد به آن افزودم: ۱- اصرار نکردن در رأی و نظرات خود ولو مقرون به صواب باشد. ۲-گوش دادن بیشتر و حرف ردن کمتر. ۳- مثبت بینی در افراد (یعنی اگر کسی یک صفت خوب دارد و چند صفت بد، به آن صفت خوب او ناظر باشیم و از صفات مذمومۀ اش چشم پوشی کنیم). اینها هم می تواند در وصول به هدفی که مدّ نظر شماست کارساز باشد. ضمناً باید بگویم که من هم به غیر از بهره مندی از مطلب مندرجه، با خواندن قسمت بیوگرافی شما توانستم صفت بارزی را در شما پیدا کنم و به آن ارج نهم و آن روراست بودن شماست که بسیار لایق تحسین و تمجید است! با آرزوی توفیق بیشتر

 10. profile-placeholder عيسي گفت:

  سلام باتشكر از مقاله تان آدم دوست داشتني واقعآ دوست داشتني است. به همين خاطر همه دوست شان دارند، وبعضي حسادت مي كنند.

 11. profile-placeholder حمید گفت:

  با تشکر از مطالب ارائه شده
  برای تاثیرگذاری بیشتر، محتوای مطالب را می توان متناسب با فرهنگ اجتماعی خودمان تغییر داد بدون اینکه پیام اصلی به مخاطب برسد

 12. profile-placeholder رضا گفت:

  سلام
  سنخیت این پیامای زیبا با این عکسای مربوط به فیلمای هالیوودی چیه؟
  اصل این پیامها اغلب خیلی خوبه اما عکس ها پیامهاتون رو یخورده از ارزش میندازه.

  1. profile-placeholder کوروش گفت:

   شما اگر فیلم ها رو دیده بودی متوجه رابطه تصاویر میشدی.
   درست نیست ندانسته پاسخ داد.

   1. profile-placeholder ساسان گفت:

    ما که دیدیم متوجه نشدیم. شخصیت اول فیلم مثلاً خیلی مودب و دوست داشتنی بود؟ یا یه آدم کلاش که به هیچ اصول اخلاقی پایبند نبود؟

 13. profile-placeholder م گفت:

  به نام خدا.درود.سپاس بابت مقاله کاربردی.فقط در چینش و به خصوص پوشش عکس ها دقت کنید.یعنی از مصادیق مناسب تر استفاده کنید.لازم به استفاده از عکس های فاقد حجاب نیست.زنندگی و نتایج مخرب آن کم نیست.طبق قوانین جمهوری اسلامی! ایران هم نیست.

 14. profile-placeholder دختر زلکی گفت:

  سپاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااس

 15. profile-placeholder محمدرضا گفت:

  خیلی عالی بود ممنون

 16. profile-placeholder شامخ گفت:

  جالب بود. مرسی

 17. profile-placeholder مسعود بختیاری گفت:

  سلام تشکر برای ارائه مطالب مفید، اما من همیشه این رفتارها رو دارم ولی تو جامعه ایرانی😉 ما جور دیگر میطلبه رفتار کنیم

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   سلام. خیلیا نظری شبیه شما داشتن، به نظرتون وقتش نشده جامعه رو عوض کنیم؟ تغییر از تک تک ما شروع میشه

 18. profile-placeholder 1254 گفت:

  خیلی خوب بود اما مطلب آخرش بعد از نظر سنجی متن ان یکم بی ادبانه بود

 19. profile-placeholder حسین گفت:

  از مطالب خوبتان بسیار سپاس گذارم

 20. profile-placeholder احسان گفت:

  چرا که نه؟؟؟ عالی بود….

 21. profile-placeholder صاد گفت:

  من که نمی دونم
  اما می گن آل پاچینو هم خوشتیپ بوده

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   سلام. خوش تیپیشو منم نمیدونم. اما بنده خدا زنده‌س! یه جوری گفتید انگار مرحوم شده :-دی

 22. profile-placeholder روح انگیز گفت:

  سلام خسته نباشید بسیار عالی بود من خودم همه این خصوصیات را دارم وبسیار مورد توجه همکاران ، دوستان و مردم در اجتماع هستم و از محبوبیت بسیار بالائی در جامعه بر خوردارم امیدوارم مطالب مورد استفاده عزیزان واقع شده همه مثبت اندیش و مثبت گرا باشند .

 23. profile-placeholder parham گفت:

  تنها واژه ای که به درد مطالب و تصاویر بالا میخوره کلمه عالی هستش که درخور این مطلب هست .
  ممنون

 24. profile-placeholder گلبرگ پورنواب گفت:

  سلام عالی بود .
  بهتره عادت کنیم که هر چیزی رو به حجاب و اسلام ربط ندیم . انسانیت رو قاطی این موضوعات فردی نکنیم .
  وقتی راجع به انسانیت حرف می زنیم وجوه مشترک مردم دنیا را در نظر می گیریم اینکه چادر دلره نقاب داره بیژامه گشاد پاشه کراوات داره روسری داره یا نداره خیلی مسایل مسخره و پیش اقتاده ای هست و یه موضوع شخصیه .
  داشتن یا نداشتتش ربطی به کیفیت ارتباط انسان نداره چه بسا خیلی ها حجاب دارند و ریش و چادر و روبنده و … استفاده می کنند متاسفلنه درک و فهم بسیار پایینی دارند و در حد یک ساعت نمیشه باهاشون صحبت کرد.
  ای کاش بفهمیم موضوع حجاب تکه جدا و بی ربط در روابط انسانی هست و فقط به اعتقاد شخصی فرد مربوطه نه بیشتر نه کمتر .
  برخی آدم ها به دلیل همین اعتقاد شخصی دوست دارن با کسانی در ارتباط باشند که مثل خودشون فکر می کنند و کمتر جذب افراد دیگری با نوع پوشش دیگر می شوند .
  باز هم این مشکل و موضوعی شخصی است که روحیات و انتخاب های فردی شما ربط داره پس موضوع حجاب رو انقدر تو بوق و کرنا نکنید .
  دختران بسیاری هستند که با یک پوشش معمولی و ساده بدون هیچ تفکر متعصبانه و کثیفی دارند تو حوزه های مختلف پزشکی علمی هنر فعالیت دارند و مایه افتخار همه هستند تفکرات بسته ای که آدم ها را در حجاب بسته بندی شده شبیه یک جنس کارخانه ای با مارک و بسته بندی خاصی قبول داره بسیار خطرناک و باعث فرار دیگران هستند.
  وقتی متنی را رتجع به ارتباط با انسان ها می خوانید یاد بگیرید انسان را با یک دید جهانی نگاه کنید نه با یک دید بسته نوک دماغی منحصر شده به چادر روسری . هم به روح و روان خودتان فرصت نفس کشیدن و آرامش می دهید هم باعث نفرت پراکنی در بین زنان و دختران نمی شوید . هیچ فرد بالغی دوست ندارد برای او تعیین تکلیف شود . یادتان باشد. این اولین قدم در درک روابط انسانی است .

  1. profile-placeholder ماندانا گفت:

   کاملا موافقم . مطالب عالی بود

  2. profile-placeholder محمد گفت:

   با سلام و احترام. من که متوجه نشدم این جملات چه ارتباطی با موضوع مقاله داشت. ظاهرا” قبل از انتشار مقاله یه چیزایی تو ذهنتون بوده که تشخیص دادید اینجا بیارید. این یه تشخیص شخصیه و … منم به این تشخیص احترام می گذارم.

  3. profile-placeholder حبیب گفت:

   حالا تو میخوای حجاب نداشته باشی چرا زور میزنی مگه همه اونایی که بی حجابن خوبن خوب و بد همه جا هس پوشش کلا تو فرهنگ ایران از اول هس عرضه داری فرهنگت رو حفظ کن بدم مياد از این غربگراهای خود باخته

  4. profile-placeholder نینا گفت:

   دیدگاهتون رو میپسندم
   ممنون که اینقدر روشنفکرید 🙂

  5. profile-placeholder سودا گفت:

   دوست عزیز خیلی جالبه شما کفتین یاد بگیرید انسان را با یک دید جهانی نگاه کنید بعد چندی سط بالاتر خودتون به طیف مذهبی تاختین. ببخشید فکر نمیکنید به جای نصیحت کرد دیگران اول خودتون رو نصیحت کنید. خودتون یا بگیرید بعد بیایید قلم فرسائی کنید. اینهمه تناقض… شما چطور در مورد یک گروه بزرگ انسانی بدون شناخت تک تکشون نظر میدی؟ حداقل خودتون سخنان زیبای خودتون رو نقض نفرمایید.

  6. profile-placeholder ساره گفت:

   اسلام یعنی انسانیت

 25. profile-placeholder محسن گفت:

  خوب بود اما چه بهتر که بر اساس فرهنگ اصیل خودمان و حجاب خوب و پسندیده خودتان از تصاویر با حجاب و همراه با شؤونات اسلامی یک زن و مرد ایران اسلامی استفاده گردد, تشکر

 26. profile-placeholder مهدی گفت:

  عالی بود.ممنون

 27. profile-placeholder *Demon گفت:

  سلام خوب بود ولی یه چیز ما ایرانیها فقط بلدیم ایرادهارو ببینیم واز نکات سودمند چشم پوشی میکنیم

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   سلام. بله درست میگید، خیلیهامون چنین مشکلی رو داریم. اما جامعه رو افرادش تشکیل میدن و اگر بخوایم جامعه عوض بشه هر کدوم از ما باید تلاش کنیم خودمون رو عوض کنیم.

 28. profile-placeholder فریبا گفت:

  سلام خانم مهندس عزیز. خیلی زحمت کشیدی متن را که خواندم کمی به خودم افتخار کردم که خیلی جاها من همین خصوصیات را دارم. ولی مثل یکی از آقایانی که ایشان هم گفتند همین اخلاق هارا دارند باعث زیاد شدن توقع دیگران میشود من هم به این نتیجه رسیدم که زیادی خوب بودن هم باعث میشود که مورد سو استفاده ی دیگران قرار بگیری . این شخصیت باصطلاح کاریزماتیک باید در وجود انسان ها باشد . کسی که این شخصیت را در وجودش ندارد نمیتواند خوبی کند و خوب باشد و سریع همه متوجه میشوند که درحال تظاهر است.و بدبخت کسی است که مثل من بدون توقع به دیگران کمک میکند و احترام میگذارد و ازاین دست کارها. ولی آنچه آموخته ام این است که برای اینکه مورد سو استفاده ی دیگران قرار نگیرم قبل از انجام هر کاری اول کمی تامل کنم بعد آن کار را انجام دهم. اینطوری بهتر شده و خودم هم راحت تر شدم. این درمورد رفتارها بود و مساله دیگر با احترام رفتار کردن و صحبت کردن است که در این صورت فرد به خودش احترام گذاشته است. به هر حال ممنون که شما هم اینقدر مهربانید و با این مقاله تلاش کردین که راه های خوب بودن را به دیگران نشان دهید.

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   سلام. از اینکه خوندید ممنونم. همینطورم از کامنت خوبتون. درسته، تأمل قبل از هرکاری بسیار کمک کننده هست.

 29. profile-placeholder سام گفت:

  واقعیتش اینا به طور کلی درسته ولی در فرهنگ ایران جواب نمیده ….نشون دادن اعتماد به نفس حس بی اعتمادی رو در طرف ایجاد میکنه …تو ایران که اینجوریه

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   سلام. ممنون که خوندید.
   به نظرم اشکال اینجاست که ما ایرانیا معمولا «غرور» رو با «اعتماد به نفس» اشتباه میگیریم. غرور، به خصوص اگر بیجا باشه، حس دافعه ایجاد میکنه در حالی که اعتماد به نفس جذب کننده است.

  2. profile-placeholder فرهاد گفت:

   باسلام به همه.
   نمیدونم چرابعضی ازافراداینطور نظری دارن!چراتوایران نمیشه؟یاکدوم قسمتش نمیشه؟
   مطمئنا بعضی ازاین موارد برای اجرا دارای درجه بندیه ونیازمند دقت!
   وازنزدیک به دور کمرنگتر میشه.(چون توان،انرژی،وقت وسایر منابع مون محدوده،بنابراین باید برای اجرای حداکثری بعضی ازمواردکه نیازمند صرف وقت،انرژی وهرنوع هزینه بیشتریه،گزینشی عمل کنیم.واین ربطی ب ایران یا جاهای دیگه نداره.)
   یعنی ازنزدیک به دور بیشترین وقت،انرژی ومنابعمون روخرجروخرج می کنیم_این قاعده رو قرآن باصراحت ووضوح اولویت بندی شو بیان کرده،
   واگه از قاعده اولویت بندی قرآنی تبعیت کنیم،همیشه ودرهرجا قابل اجراست.
   درهرصورت هرکسی ودرهرجایی که باشه،توجه ش رو براساس میل وانتخاب خودش بین افراد_که شامل خودش هم میشه_،اشیا،سرگرمی ها و … تقسیم میکنه.وبه عبارت دیگه توجهش رو با توجه به علاقه وانتخاب واولویت بندی خودش هزینه میکنه.
   پس درهرجا با اصلاح اولویت بندی،میشه موارد ذکر شده دراین مقاله رو اجرا کرد.
   خارج از این موضوع به نظر بنده ایرانی بودن_یاغیر ایرانی بودن_
   نه مایه افتخاره ونه مایه شرمساری!.
   وبرام خیلی بی معنیه که ایرانی بودن یا فارس،کرد،عرب،لر،ترک،بلوچ،و…بودن مایه افتخار باشه! ویا دستاویزی برای تمسخر یا نفرت ازدیگری.
   درحالیکه همه ما انسانها فقط از یک پدر ویک مادر_علی نبینا وعلیهماالسلام_
   زاده شدیم.

 30. profile-placeholder حمزه گفت:

  بسیار عالی و آموزنده
  همه چی بستگی به نگاه شما داره
  میشه از یه مطلب ” بد ” چیزهای ” خوب ” یاد گرفت
  دیگران را قضاوت نکنید

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   سلام. ممنون که خوندید. حالا امیدوارم مطلب ما «بد» نبوده باشه. اما به طور کلی حرفتون خیلی درسته که خیلی چیزا به برداشت ما بستگی داره

 31. profile-placeholder حسین گفت:

  ای ول. حالم رو بهتر کرد.

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   سلام. خیلی خوشحالم که اینطور بوده

 32. profile-placeholder alireza.nit گفت:

  ی عـــــــــــــــــا لــــــــــــــــــــمــــــــــــــــــــه
  خسته نباشی😄👍

 33. profile-placeholder سعید گفت:

  این نوع رفتارها در فرهنگ ایران جواب نمی ده

  1. profile-placeholder ياغي گفت:

   خيلي سال ميگذره و همواره خيلي ها درباره چيزها و تغيرات مثبت تو زندگي و فرهنگشون در ايران تنها جوابي که دارند حرف شماست.تغيير کن.زندگي اب راکد نيس

  2. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   سلام. ممنون که خوندید. کاملا با نظر جناب یاغی موافقم

 34. profile-placeholder شمساب گفت:

  عالیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییه بعله
  مرسییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی

 35. profile-placeholder پريا گفت:

  مطالب خوبي بود ولي اين رفتارهاربايد از دل باشه نه فيلم بازي كردم

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   سلام. حرفتون کاملا درسته. اما نمیدونم شما هم این عبارت قدیمی رو شنیدید که میگن اگر یه خصلتی رو نداری انقدر بهش تظاهر کن تا ملکه ذهنت بشه؟ در خیلی از مکاتب الهی و انسانی (حتی همین اسلام) توصیه شده که اگر یک خصوصیت خوبی رو ندارید برای تمرینش اول بهش تظاهر کنید و انقدر ادامه بدید تا در وجودتون ته نشین بشه. میتونید از این روش استفاده کنید.

 36. profile-placeholder وحید.. گفت:

  سلام وخسته نباشیدخدمت سرکارخانم مثناکاملادرست می فرماییدمطالب راولی افسوس که همه مااینطوری نیستیم

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   سلام. ممنونم که مطالعه فرمودید.

 37. profile-placeholder مجید گفت:

  نکات بسیااار ارزشمند و البته فراموش شده ی جامعه ی امروزی است…!
  دست مریزاد….!

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   سلام. درست میفرمایید. ممنون که خوندید

 38. profile-placeholder هفده شهر قفقاز گفت:

  من نظرات کاربران را خوندم پاسخهایی که شما دادید رو هم خوندم.
  کاملا معلومه که هرکسی نمیتونه وارد یک حیطه تخصصی بشه مگر اینکه متخصص در اون محدوده باشه.
  اینکه هرکسی میتونه نظر بده یه چیزه! ولی نظریه دادن یه چیز دیگس!! اشتباه نشه
  خوب بود شما صرفاً ترجمه میکردید و میگفتید که این مطلب برای شما جالب بوده، اما انتخاب تصاویر موجب شده شما در مقام نظریه پرداز قرار بگیرید و برداشت شخصی بشه.
  چون متخصص در این رشته نیستید هم نتونستید خوب جواب بدید هم نتونستید از این واقعیتها دفاع کنید بله اینها واقعیتهای علم رفتار شناسی اند ولی وقتی یک متخصص اینهارو پردازش کنه میتونه همه جانبه تبیین کنه نه مصداق “هرکسی از ظن خود شد یار من!”
  خیلی خوبه این اطلاعات رو بدون نظر شخصی توسعه بدیم تا اولاً مفهوم رفتارهای دیگران خصوصاً از فرهنگهای دیگه رو بفهمیم و ثانیاً به مصداق فرمایش حضرت مولای متقیان امیرالمومنین علیه السلام : “انظر ماقال و لا تنظر من قال” باشیم.
  باید “ببینیم چه میگوید! نه اینکه چه کسی میگوید” حرف خوب راباید شنید حتی از دشمن چون ما متعصب صرف نیستیم امام حسین علیه السلام در روز عاشورا میفرمایند: “الموت اولی من رکوب العار” یعنی “مرگ بهتر از ذلت است” و سپس میفرمایند: “والعار اولی من دخول النار” یعنی “و ننگ بهتر از ورود در آتش جهنم است” این حاکی از آن است که ما متعصبیم اما نه تعصب کور ، ذلت را نمی پذیریم اما نه به هر قیمتی چون ممکن است این تعصب و ارتجاع مارا به بی راهه (جهنم) وارد کند.
  در کل اگر به مطلب خانم مثنا، به صرف یک مطلب آموزنده؛ در وجوه و برداشتهای مختلف نگاه کنیم خوب است ولی اگر بخواهیم با نظر و برداشت ایشان جلو برویم به خودمان، شعورمان و فهم و درک خودمان جفا کرده ایم. حتماً خام مثنا هم نمی خواسته برای ما نسخه بپیچه فقط از اون چیزی که خوشش اومده به ما هم تعارف کرده شاید نباید تعارف میکرد و فقط به تعریف اکتفا مینمود.
  ببخشید زیاد حرف زدم.

 39. profile-placeholder معصومه گفت:

  سلام نه بابا شوخی کردم…. عاااالی بود

 40. profile-placeholder منصور گفت:

  ممنون از مطالب مفیدتون … خسته نباشید .
  ضمناً مطالب با تصاویر چندان همخونی نداره خانم مهندس جان .

 41. profile-placeholder مهدی گفت:

  کلیشه ای حرف نزن وسعی کن گاهی خودت امتحان کننده جملاتت باشی تو میتونی بهترین باشی شک نکن

 42. profile-placeholder مهدی گفت:

  مشکل اینکه خیلی جوادی

 43. profile-placeholder سجاد گفت:

  همیشه زیر هر مقاله ای یه سری خبره میان، به موقع زرنگ باشین!

 44. profile-placeholder محمد رسول گفت:

  سلام نظرم رو نوشتم
  اما سوال اینکه مطلب مفید هست یا نه که یا جواب بله یا خیر بسیار گنگ است.

  مطلب کاملا ناشیانه اما مترجم کاملا محترم … چون زمینه تحصیلیش نیست بهتر است در مورد صنایع و جهت بیشبرد هداف کشور در این زمینه مقاله ارائه دهند
  ممنونم

 45. profile-placeholder مدد باباپور گفت:

  سلام و خدا قوت …تشکر از خانم مهندس بابت مطالب اموزنده

 46. profile-placeholder زهرا گفت:

  زهره جان عالی بود…

 47. profile-placeholder محمد رسول گفت:

  سلام کپی و ترجمه از مقالاتی که با فرهنگ جامعه ما هم خوانی نداره … انسان ها نخواسته جزئی از فرهنگ منطقه ای هستند که در آن زندگی می کنند بایست براساس آنها مطلب ارائه داد
  وقتی فردی که مهندسی صنایع خواند صنعت را راها کرده و در مورد مسائل اجتماعی مقاله مینویسد یک جامعه شناس هم پیدا خواهد شد که در مورد صنعت مقاله ارائه دهد و اوضاع کشور همان آش شعله قلم کاری میشود که شاهدش هستیم

  1. مریم ناصری مریم ناصری گفت:

   سلام دوست عزیز
   حق با شماست، این مقاله ترجمه هستش، ولی قبول بفرمایید که زبان ادب و احترام به یک منطقه خاص جغرافیایی محدود نمی شه و تمام تلاش ما این هستش که تا حد ممکن بومی سازی انجام بشه.
   در مورد صحبت دومتون، اینقدر یک بعدی نمی شه به قضیه نگاه کرد، نمی تونید این حق رو از افراد بگیرید که علاوه بر رشته اصلیشون هرگز سراغ تجربه های جدید و آموختن زمینه های جدید نرن و لذت نبرن از کاری که انجام می دن.

   سپاس که با ما همراه هستید.

   1. profile-placeholder محمد رسول گفت:

    سلام علیکم
    بنده به هیچ وجه نظرم بر این نیست که کسی که ادبیات خوانده حق خواندن کتاب پزشکی را ندارد و یا یک پزشک نباید دیوان حافظ بخواند (و برای خودش تحلیل داشته باشد) هر فردی بر اساس علاق و خواسته هایی که دارد متواند در هر زمینه ای که مورد نظرش است مطالعه داشته باشد. کار جایی خراب میشود که یک ادیب نسخه بپیچد … و این یعنی بازی با جان فرد هدف و یا یک پزشک تحلیل ادبی بنویسد و یعنی بازی با روح فرد هدف ….
    به هنگام ارائه راهکار هر فرد بایست در زمینه مطالعاتی و کاری خودش خروجی داشته باشد در همه جوامع پیشرفته روش به همین منوال است. من کاملا سرکار خانمی که مقاله را برگردانده اند فرد متشخص و با احترامی میدانم و فقط عرض میکنم که حداقل قشر تحصیل کرده جامعه ما بایست اصولی فعالت داشته باشند
    .
    .
    اما در مورد مطلب اولی که شما خانم ناصری بزرگوار عرض کردید که زبان ادب یک زبان جهانی است من کاملا با نظر شما موافق هستم اما توجه داشته باشید نحوه ارائه این زبان شهر به شهر روستا به روستا و حتی خانه به خانه فرق می کند. ببیند مودب بود در حالت زات انسانی در همه جوامع بشری یکسان است اما نحوه ارائه زبانی چه به صورت زبان گفتاری و چه به صورت زبان (بدن) افعال و حرکات در تمام جوامع متفاوت است. اگر این مقاله را یک جامع شناس ایرانی برگردانده بودنند تمام موارد را به صورتی ترجمه با تصرف انجام میدادند که متناسب با فرهنگ و آداب و رسوم مردم ایران و راهکارهای عملی ارائه میدادند
    ببیند مترجم ما در این سوای متونی که ترجمه کرده اند به صورت کاملا ناشیانه ای از تصاویری استفاده کرده اند که ما در هیچ حالتی آنها را در مقالات پایگاه های اجتماعی خارجی مشاهده نمی کنیم چه برسد به واقعیت جامعه خودمان.
    در هر صورت بنده به هیچ وجه قصد بی ادبی نداشته ام فقط خواستم به این مورد اشاره کنم که اگر ما میخواهیم جامعه ای متمدن و پیشرفته داشته باشیم بایست هرکس کار خودش را انجام دهد… پزشک، پزشک باشد مهندس، مهندس ادیب، ادیب و جامعه شناس جامعه شناس وگر نه نسخه هایی ارائه و اجرا خواهند شد که شاید مقطعی مداوا کنند اما در طول زمان چیزی نخواهند شد جز دمل چرکین زیر پوست.
    ممنون محمد رسول

    1. profile-placeholder محمد رسول گفت:

     خانم ناصری بزرگوار ارجاع می دهم شما را به نظر میم مثل محسن کاملا اینگونه است باور بفرمایید …. ما تنها کشوری هستم که در آن هر کس میتواند فعالیت فرهنگی داشته باشد !!!! در حالی که زمینه فرهنگ یکی از پیچیده ترین و فوق حساس ترین زمینه های علمی جهان است اگر شما نگاهی به سطح دانشگاه های جوامع پیشرفته داشته باشید پر اهمیت ترین و با استعداد ترین افراد در زمینه های علوم انسانی تحصیل دارند درست ۱۸۰ درجه عکس کشور عزیز ما

     1. profile-placeholder فرهاد گفت:

      نمیدونم چرا خیلی ازما خودکارشناس بین ها! درتوصیف منفی یا مثبت اینقدر اغراق میکنیم؟؟؟
      مثلا؛
      …ما تنها کشوری هستیم که …
      آقایان یا خانم های خودکارشناس بین دقت نظر مبذول بفرمایید که اینگونه اظهار فیض،در غالب موارد،دروغ گوییه ها !
      درضمن وقت اظهار فیض خصوصا در زمینه های ادبی وفرهنگی وامثال اینها؛
      به مخاطب مون نگیم: …شما عرض کردید. !!!
      بلکه درچنین مواردی از مصدر «فرمودن» استفاده کنیم!
      درسته این مطلب اینجا درج شده، ولی بنده کلی عرض کردم،همه دوستان توجه بفرمایند.

  2. profile-placeholder حسین گفت:

   سلام به همه اتفاقا خیلی به رشته مهندسی صنایع هم ربط داره چون یکی از کتاب های مهندسی صنایع مدیریت منابع انسانیه که از موارد اولیه آن ارتباط کلامی، زبان بدن و….

   1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

    سلام. متشکرم از نظرتون. همینطور از اینکه مطالعه کردید

 48. profile-placeholder ميم مثل محسن گفت:

  جوادي ما تو آفففففييم
  اتصصصالات موقووووف
  هاهاهاها..
  ياد ديالوگ ،داريوش ارجمند و پرويز پرستويي، در فيلم آدم برفي

  اين ديالوگ رو دو دسته مي خونن ، دسته اول :فيلم رو ديده ،همون حسي چند سال پيش واسش تداعي ميشه، و اوني كه نديده بستگي به اون جو و فضايي هست كه من خودم ايجاد مي كنم با متن و حاشيه و نظرات كاربران.
  خانم مهندس، گرگ وال استريت ، نمايش يك جوان فاسد، فرصت طلب، عياش، كه فقط به دنبال پياده كردن جيب طبقه كارگري بود كه ارزوي پول دار شدن داشتن.
  هاليوود ، بخواد ،حتي فيلم شيطان را هم خوب معرفي كنه، مردم عاشقش ميشن!!
  هر عكسي منبعث از يك فضا و انرژي هست، و كسي كه فيلم گرگ وال استريت رو مي بينه، با اين كلماتي كه شما معلوم نيست از كجا اوردين ،بدون منبع بدون ماخذ، ديدن عكس و خوندن مطالب، و تطبيق دادن اينا ، حالم رو بد كرد…
  اول فيلم رو ببينين بعد يكبار ديگه مطالبتون رو از بالا به پايين بخونينن..

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   با سلام
   انسانها دو دسته اند، یک دسته اونایی که دقت میکنن منبع و مأخذ مقاله رو میبینن و میخونن و دسته دوم اونهایی که از هول هلیم کامنت نوشتن چشمشون اون قسمت رو نمیبینه!
   و البته من برای هر دو دسته آرزوی بهروزی دارم

 49. profile-placeholder RezA گفت:

  سلام من خودم همچین ادمیم ولی متاسفانه همه ادم ها از این نوع رفتار سو استفاده میکنن ومن هم تمام تلاشم رو میکنم تا دیگه خوب نباشم و هر روز یاد بگیرم بد جنس مثل تمام ادم ها باشم در کل زندگیم دنبال ادم خوب بودم تا باهاش دوست بشم ولی همیشه تا میفهمن مهربونی پرو میشن و از پشت بهت خنجر میزنن گاهی فکر میکنم خدا هم خوب نیست که اینا افریدهاشن که اصلا مهربونی در یکی شون نیست مثل پدری که بچه شم مثل خودش میشه

  1. profile-placeholder زهرا گفت:

   در کلامی از معصوم داریم که ..
   تو را به پنج چيز سفارش مي کنم : اگر مورد ستم واقع شدی ستم مکن ، اگر به تو خيانت کردند خيانت مکن ، اگر تکذيبت کردند خشمگين مشو ، اگر مدحت کنند شاد مشو ، و اگر نکوهشت کنند ، بيتابی مکن . بحارالانوار ، دار احياء الترا العربي ، ج ۷۵، ص (۱۶۷)

   شما نیکیتو بکن و در دجله بنداز! که ایزد از توش مروارید در آرد باز 🙂

 50. profile-placeholder مهرگان گفت:

  سلام ..من خودم ادمیم که با هرشخصی مثل خودش رفتار میکنم ..اگه سرده سردم ..مغروره مغرورم …بی شیله پیله است همینطوریم باهاش ..اینکه بخوایم شخصیتی دوست داشتی باشیم به نظرم خیلی باید کمبود توجه داشته باشیم بخوایم این شکلی بشیم که تاییدمون کنن …این رفتار و شخصیت واقعا تو این دوروزمونه جواب نمیده ..درضمن دوست داشتنی بودن اینه که واقعا ذات پاکی داشته باشی که به دل بشینی مخصوصا خوش اخلاق و خوش قلب بودن تاثیر داره ..هیچ وقت اعتمادی به ادمایی که سیاست و موذی گری سرلوحه رفتارشونه نمیشه داشت ..ادمای اینطوری منو از خودشون فقط بیشتر منزجر میکنن تا جذب …

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   سلام. ممنون از اینکه خوندین. این مقاله هم البته در مورد موذی‌گری نیست بلکه میگه اگر این رفتارها و خصوصیات رو در خودتون پرورش بدید ادم دوست‌داشتنی‌تری خواهید بود 🙂

   1. profile-placeholder زهرا گفت:

    زهره بانو ، آخه دقیقا همین رفتارا رو ک میکنیم بهمون میگن موذی!
    ولی خب چیزی ک تو ذات آدمه که نمیشه تغییرش داد.. از این رو اسممون رو کردن موذی!

  2. profile-placeholder .s. گفت:

   این کارها هیچ ربطی به کمبود توجه نداره….این طوری موفق تر هم هستیم و رفتارمون مورد قبول هست!
   راستش رو بخواید،رفتار شما (باهرکس مثل خودش رفتار می کنم)درست نیست…هرکس یه شخصیتی واسه خودش داره،شما هم باید یه شخصیت مخصوص خودت رو داسته باشی نه بقیه….اینطوری این منظورو می رسونی که شماها الگوی من هستید و من دوست دارم مثل شما رفتار کنم.
   باید یه رفتار داشته باشید و اما درست و مناسب ، نه اینکه چند چهره باشید و رفتارتون برای بقیه گنگ بمونه که شما واقعا کی هستید!کسی که هر لحظه رفتاراش تغییر پیدا می کنه!

 51. profile-placeholder مهدی گفت:

  سلام با احترام خدمت شما
  بیشتر تبلیغ فیلم تای…نیک بود.

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   چطوری حساب کردین اینجوری شد؟ از ۱۲ عکس مقاله فقط یکیش مال تایتانیکه!

   1. با سلام
    انسانها دو دسته اند، یک دسته اونایی که دقت میکنن منبع و مأخذ مقاله رو میبینن و میخونن و دسته دوم اونهایی که از هول حلیم کامنت نوشتن چشمشون اون قسمت رو نمیبینه!
    و البته من برای هر دو دسته آرزوی بهروزی دارم

 52. profile-placeholder حمید گفت:

  خوب بود استفاده کردم

 53. profile-placeholder فاطمه گفت:

  ارتباط برقرار کردن بیشترین سهم زندگی روزمره ما را پر میکندوبرای داشتن یک ارتباط بهتر نیاز به داشتن اطلاعات در حیطه هی مختلف روانشناختی می باشد اگر در این زمینه مطلب بزارید بسیار ممنونم و تشکر از مطالب بسیار خوبتان

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   سلام. ممنون که خوندین. اگر مقالات رو به صورت موضوعی سرچ کنید (مثلا این مقاله موضوع اصلیش رشد و توسعه فردیه) به مقالات خیلی خوبی میرسید. در آینده هم حتما باز در این زمینه‌ها مقالاتی خواهد دید.

 54. profile-placeholder زهرا گفت:

  خیلی ممنون واقعا عالی بود برای ماهایی که تصمیم داریم در آینده روانشناسی بخونیم واقعا مفیده

 55. نارین نارین گفت:

  با توجه به این مطالب منم ادم باحالیم:)

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   مطلبو بی‌خیال. همین که خواننده چطور هستی یعنی باحالی :-دی

 56. profile-placeholder عباس سرلک گفت:

  عالی بود
  استفاده کردم

  چندوقت پیش خونده بودمش و خیلی دنبالش بودم دوباره بخونمش
  به سختی پیداش کردم

  عاااالیه برای ارتباط سازی

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   مرسی که پیدامون کردین 🙂

 57. profile-placeholder سميرا گفت:

  ممنون عالي بود

 58. profile-placeholder زخمیه خسته گفت:

  متن های خوبی بود…………..ولی تو این دنیا همه یا بخاطر پول یاهم بخاطر قیافه و مقام با هم دوست میشن ونه بخاطر ی اخلاق منحصر به فرد

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   سلام. ممنون از دیدگاهتون. فکر نمیکنید بهتر باشه سعی کنیم این رویه رو عوض کنیم؟

 59. profile-placeholder lotfi گفت:

  واقعیت اینه که مقاله خوب و بجایی بود
  و سایتتون یکی از بهترین سایت هایی که تاکنون در زمینه مباحث روانشناسی و موفقیت و….باهاش آشنا شدم.
  ولی دو مشکل اصلی سایتتون :
  ۱٫طوریه انگار داریم کتب روانشناسهای غربی و افرادی که در زمینه موفقیت کار کردن رو می خونیم مثل رابینز و تریسی و… کمتر با مفاهیم روانشاختی شرقی – ایرانی و اسلامی ارتباط برقرار کردید ، احتمالا همه دوستان نویسنده مثل اکثریت مخاطبین مسلمون هستند .آیات و احادیث و نظریه هایی دانشمندان خودمان و اشعاری که با گفته شما اشتراک دارند را در متونتان نمی بینم.
  ۲٫عکس هایی هم که انتخاب می کنید هم موید همان نگاه و مسیری است که انتخاب کرده اید ، سبک زندگی غربی کاملا محسوس است، در صورتی که ما هویتی مستقل داریم و از نقاط مشترک و مثبت ( اما متمایز) اونها استفاده می کنیم ولی این نباید باشد که فرهنگ و هویت غنی خودمان را فراموش کنیم.

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   سلام
   ممنون از اینکه وقت گذاشتید، مطلب رو خوندید و نظری به این جامعی دادید.
   در مورد مطلب اولتون کاملا باهاتون موافق هستم که باید به مفاهیم روانشناختی شرقی-ایرانی-اسلامی بها داد، اما در اصل این مسئله وظیفه روان‌شناسان و متخصصان ما هست، نه سایت چطور که یک سری مقالات عمومی و غیرتخصصی منتشر میکنه. البته ما در صورتی که مطالبمون ترجمه باشه دقت میکنیم که اونها رو به اصطلاح کمی «ایرانیزه» کنیم. اما واقعیت اینه که حتی اگر سری به دانشکده‌های روانشناسی بزنید اونجا هم چندان اثری از کتابها یا آثاری که از صفر و براساس فرهنگ ایرانی-شرقی باشن پیدا نمیکنید. این ایراد کلی حوزه روانشناسی ماست.
   اما در مورد دوم باهاتون موافق نیستم. کلا، چه در مقالات من و چه دیگر نویسندگان، فلسفه استفاده از عکس ایجاد یه جور ارتباط منطقی ذهنی هست که باعث بشه مطلب بهتر در ذهن خواننده جا بیفته و اینطور نیست که ما سراغ دیدگاه خاصی بریم یا بخوایم فرهنگ خاصی رو القا کنیم. و البته در مورد استفاده از عکسهای ایرانی تا حد زیادی هم محدودیت کپی رایت وجود داره.

   1. profile-placeholder علی گفت:

    سلام- متاسفانه عکس های انتخابی همراه با متن این تصور رو به من میده که با یادگرفتن این کلمات قصد دارم صرفا فریبکاری بکنم.

 60. profile-placeholder بهزاد گفت:

  چرت و پرتی بیش نبود

 61. profile-placeholder رضا گفت:

  يكي ار مهشر ترين مقالات بود
  ممنون ❤

 62. profile-placeholder احسان گفت:

  این سوسول بازیها بدرد سرزمین بدنیا آمدن برای جان سپردن و ساختن برای ویران کردن یعنی اقلیم خاورمیانه نمیخوره. اینجا از مرگ و ناکامی سخن بگو. اینجا کسی آرزویی نداره و کسی عاشق نمیشه. اینجا باران بلا می بارد از آسمان بر سر.

  1. مریم ناصری مریم ناصری گفت:

   :'(

  2. profile-placeholder مرجان گفت:

   چقدرررررررررنا امیدیدشما

  3. profile-placeholder مرتضی گفت:

   حرف دل من بود،حقا که واقعیت رو باید پذیرفت که این چیزا تو این ناحیه نحس جواب نمیده ،اینجا فقط توهین و بدبختیه که سر مردم میباره

  4. profile-placeholder مائده صیادزاده گفت:

   هرکس خودش تعیین میکنه که از زندگی لذت ببره یا اونو به تلخ ترین زندگی تبدیل کنه ….
   اینجوری هم که فکر میکنید نیستا!!
   در واقع کسایی که این طرز فکر رو دارن خودشون اینطوری هستن….و پراز انرژی منفی….
   که توصیه میکنم یکم روی خودشون و طرز فکرشون تجدید نظر کنند …
   انسان اشرف مخلوقات هست و هیچ احد و ناسی نمیتونه جلوی اهداف یا خواسته های کسی رو بگیره….هیچ ربطی به کشور و یا سرزمین هم نداره به خوده فرد ربط داره که چه طور زندگی کنه….

  5. profile-placeholder محمد گفت:

   حالت خوبه ؟
   حتما یه مشاوره برو

  6. نارین نارین گفت:

   مثل اینکه تو خیلی منفی نگری کمی امید داشته باش از کجا میدونی کسی ارزویی نداره همه که مثل تو نیستن

 63. profile-placeholder محمد گفت:

  سلام.اگر ذخیره به صورت پی دی اف هم داشته باشه که دیگه حرف نداره

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   سلام.
   اگه رو متن مقاله کلیک راست کنید و پرینت رو بزنید (یا مستقیما ctrl+p رو بزنید) میتونید مقاله رو به‌صورت pdf ذخیره کنید.

   1. profile-placeholder محمد گفت:

    سلام.خیلی برام جالب بودکه جواب این نظرو دادید.کمتر سایتی هست که انقدر مسئولیت در برابر مخاطباش داشته باشه

   2. profile-placeholder حمید گفت:

    رقیه خانم اینکه همه میدونن چطور پرینت بگیرن و ذخیره کنن. خخخخخخ

  2. profile-placeholder سامان صبوحی گفت:

   زیر عکس اول اگه روی مربع نارنجی که با علامت + می‌بینید کلیک کنید می‌تونید نسخه قابل چاپ مقاله رو ذخیره کنيد.

 64. profile-placeholder حسین آشور گفت:

  سلام وقتی خودت خوب باشی و خودت باشی. نه اینکه ادای افرادی رو که خوبند رو در بیاری هرکسی بهت نزدیک نمیشه و اگه جایی بودی و مجبور بودی با افراد ناراحت باشی . آدمای ناراحت بهت نزدیک نمیشن.این رو بدونین پیر قدیم گفته انسان نون نیت شو میخوره.با ظاهر سازی شاید تو دل مردم جاباز کنی ولی تو دلت دوستش نداشته باشی . خدا اون بالاست و داره می بینه.باخودت همون جوری رفتار میکنه.به بنده خدا رحم کن تا خدا بهت رحم کنه

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   ممنون از نظرتون
   مطمئنا مقصود این مقاله هم «ادا درآوردن» نبوده. بلکه مشاهده رفتارهای خوب و سعی در ایجاد اون در وجود خودمون بوده.

 65. profile-placeholder شیما گفت:

  برا هرکسی نمیشه خوب باشی باید طرف لیاقت خوب بودنتو داشته باشه

  1. profile-placeholder محسن گفت:

   – شاید وقتی خوب باشیم -حتی اگر فرضمان این باشد یا به این نتیجه برسیم که فرد موردنظر ما لیاقت خوب بودن را نداشته است-، همین قدرت، توان و اثرِ خوب بودن ما، در افراد موردنظرمان ظرفیت‌سازی کند برای خوب بودن یا مثبت بودن یا و … .
   – چنین به نظر می‌رسد که خوب بودن، توانمند بودن، مهربان بودن، خوش نیت بودن، مثبت بودن و چه و چه و چه، همگی، مواردی نیستند که در یک «آن» پدید آیند. با توجه به این که انسان، «شدن» است و نه «بودن» -که این بودن شاید با پویایی و تحرک که ذات هستی‌اند هم در تضاد باشد- بنابراین، نباید انتظار داشته باشیم که دیگران همچنان همان چیزی هستند که بوده‌اند و همانی خواهند بود که هستند و بوده‌اند.
   – نتیجه آن که اگر به تأثیر خوب بودن و خوب بودنِ حقیقی «خوبی»، «خوبی کردن» و «خوبیت» باور داشته باشیم، می‌توانیم به این هم باور داشته باشیم که خوبی همچون جریان آب آرامی است که گرچه شاید در نگاه نخست، ضعیف و بی‌توان جلوه کند، ولی همین آب راه خود را حتی در درون سخره‌های سنگی پیدا خواهد کرد. در اینجا هم سخره‌های سنگی می‌توانند همان کسانی باشند که ما شاید به نادرست می‌پنداریم خوبی در آنها تأثیری ندارد یا لیاقت خوبی را ندارند ولی … .
   با مهر
   محسن

  2. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   ضمن تشکر از نظر آقا محسن، شیماجان آدم فقط «برای» یه نفر باید خوب باشه اونم خودشه. خود آدم هم حتما لیاقتشو داره

 66. profile-placeholder مارال گفت:

  من تموم این کارا رو انجام دادم اصلا جز خصلتم شده ولی جز توقع ایجاد کردن واسه بقیه و یک جیب خالی هیچ منفعتی هیچی عایدم نشده..😔😔😔 …..😌😌😌😌😌

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   شاید اشکال از همین دیدگاهی باشه که فکر میکنید دوست داشتنی بودن منفعته :-؟

 67. profile-placeholder hassan گفت:

  آنگونه که هستی بنما ، مقبولتری

 68. profile-placeholder عليرضا گفت:

  مطلب مفيدي بود – مرسي از نويسنده عزيز

 69. profile-placeholder پیمان گفت:

  عالی بود. چه عکسای قشنگی. بسیار زیبا.

 70. profile-placeholder وحید گفت:

  خوب و کامل بود خانم مثنا…

 71. profile-placeholder شهرام گفت:

  مطلب فوق العاده خوب و تاثیر گذاری بود ، در ضمن انتخاب تصاویر بسیار به جا و آگاهانه بود .
  متشکر

 72. profile-placeholder mehran shiraz گفت:

  بد نبود ولی بنظر من جذابیت یعنی سیاست

  آدم با سیاست پیاده کردن با اخلاق طرف مقابل میتونه دیگرانو سمت خودش بکشونه و دل چسب باشه برا همه

  چون اگه بدون سیاست باشی و بخوای با همه بیش از حد خوب باشی بعضی ها سواستفاده میکنن از سادگیت

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   این هم نکته خوبیه. میتونه نکته ۱۸ باشه

 73. profile-placeholder شاینا گفت:

  بله… مرسی خسته نباشین
  پولم که اصلا مهم نیست تو این پروسه
  آخه یه آدم بدبخت بابدهکاری و اجاره خونه بالا رو چی به کاریزماتیک بودن
  پس نتیجه میگیریم که ….
  من فقط تو قسمت باز نگه داشتن در واسه نفر بعدی یه نمه مشکل دارم درعوض هوای ساعت شیشه ملتو خوب دارم ینی تا میتونم از ساعت شیش به بعد حمایتشون میکنم😊

 74. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

  خدمت همه دوستان عزیزی که این چند وقت این مطلب رو خوندن و لطف کردن نظر گذاشتن سلام و عرض تشکر دارم.
  ببخشید که در پاسخ به نظرات شما قصور شده. چند وقتی کسالت داشتم و نبودم.
  اما در هر حال ممنون از اینکه لطف کردید و خوندید

 75. profile-placeholder زیبا گفت:

  سلام من فیلم را دیدم خیلی مورد پسند ما ایرانی ها نیست پس مثل فیلم های ترکیه که بعد از ۲۰۰قسمت از فیلم ۱قسمت میگوید که این ۲۰۰ قسمت مناسب زندگی کردن نیستند حالا چی هر مذهب فرق میکنه مواظب باشید

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   به نظرم قصد داشتید این نظر را زیر مطلب دیگری بگذارید اشتباه شده… فیلم‌های ترکیه‌ای؟؟؟!!!

 76. profile-placeholder سیدکریم جلالی گفت:

  ممنون از مطلب مفیدتون… خیلی خوشم اومد

 77. profile-placeholder سلطان گفت:

  مطالب بسيار عالي بود و عكس ها عالي هستند ايراني يا غير ايراني نداره.اينقدر سياه و سفيد فكر نكنيم و محور هاي انسانيت را در نظر بگيريم.

 78. profile-placeholder داود گفت:

  ممنون از مطلب و از عکسهای خوبتون.

 79. profile-placeholder مجتبی گفت:

  سلام
  مطلب خوب و اموزنده ای بود
  با کمی تمرین و ممارست میشه به خوبی از این ابزارها استفاده کرد و فرد دوست داشتنی ای بین اطرافیانمون باشیم.
  متشکرم

 80. profile-placeholder محمدیان گفت:

  ممنون از مطالب ارزنده و مفیدتون

 81. profile-placeholder Alireza گفت:

  خیلی کلیشه ای است

 82. profile-placeholder شیرین گفت:

  با این حساب منم یک انسان خوب و دوست داشتنی هستم :)))))))))))))) تمام این مشخصات رو دارم

 83. profile-placeholder علی گفت:

  ظاهرا اون آدم دوست داشتنی از نظر نویسنده لئوناردو بوده

  1. profile-placeholder علی گفت:

   دقیقا !… فکر هم نمیکرده شاید این عکسها حال بقیه رو به هم بزنه و نگذاره براحتی متن رو بخونن

 84. profile-placeholder سعید گفت:

  مطلب خوب بود
  ترجمه هم نسبتا خوب بود
  تصاویر میتونستن با سلیقه و دقت بیشتری انتخاب بشن

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   تشکر میکنم که وقت گذاشتید و خوندید. امیدوارم تصاویر مقالات بعدی بیشتر منظور نظر شما باشن

 85. profile-placeholder مجتبی گفت:

  باسلام،به نظر بنده تمامی خصوصیاتی را که برشمردین بسیار زیبا وشاید هم مورد پسند هر عقل سلیم ومنطقی باشه وبنده هم خیلی لذت بردم ولی در هر موضوعی این اما واگرهاست که تعیین کننده است توضیح اینکه با دوشخصیت متفاوت مواجهیم نخست افرادی که دارای ویژگیهای اخلاقی مذکور فی نفسه هستند که به عنوان انسان جذاب قابل احترامند دوم افرادی که نقش انسان جذاب رو بازی میکنند که قابل احترام نبوده بلکه ترسناک وخطرناکند وبایستی دوری جست زیرا در پشت آن چهره شخصیت واقعی ودورازذهن وی پنهان شده به نظر حقیر راه شناخت وتشخیص این دورا تحقیق وارائه بفرمایید. ویا به اشتراک بگذارید درضمن اینکه خودمونو برای دیگران جذاب جلوه بدیم خوب نیست بلکه سعی کنیم خود واقعیمونو خوب بسازیم وواقعا انسان خوبی باشیم چرا که تمامی این خصوصیات درآن مستتر هست متشکرم.مجتبی

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   کاملا درسته. تصنع در هیچ‌جا جواب نمیده. این مطلب هم در دسته «رشد و توسعه فردی» دسته‌بندی شده، یعنی چیزهایی که می‌تونیم در خودمون پرورش بدیم که انسان جذاب‌تری بشیم.

 86. profile-placeholder جواد روحی -بندر انزلی گفت:

  مطالب مفیدی بود. ممنون از زحماتی که برای اعتلای فرهنگ عمومی جامعه می کشید و موفق و پیروز باشید.

 87. profile-placeholder ساقي گفت:

  مطلب عالي بود فقط ميشه اسم فيلم را بفرماييد ما هم استفاده كنيم

  1. profile-placeholder حسین گفت:

   گرگ وال استریت. فوق العاده است

  2. profile-placeholder حمید گفت:

   تایتانیک!!!

  3. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   متشکرم. از فیلمهای مختلف استفاده شده. حتی یکی دوتاش هم مال پشت صحنه هستن

 88. profile-placeholder شفیعی گفت:

  عالی بود

 89. profile-placeholder حميد رضا براز گفت:

  عالي بود عكسها هم خوب بود . به هركسي هم كه اين فيلمو نديده توصيه ميكنم ببينه و به نكات سخنراني و مذاكره و … در فيلم دقت كنه خيلي آموزنده تر و بهتر از غمنامه هاي ايرانيه كه به اسم فيلم ميبينيم.

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   تشکر میکنم. اما عکس‌ها مربوط به یک فیلم خاص نبودن. از فیلمهای مختلفی برداشته شدن و حتی یکی دوتاش مربوط به پشت صحنه هستن!

 90. profile-placeholder علی گفت:

  چه اصراری به استفاده از عکسهای دیکاپریو داشتید؟؟؟!!

  1. profile-placeholder محسن گفت:

   ظاهرا شما فیلم wolf of wall street ایشون رو ندیدید.این مطلب کاملا به اون فیلم اشاره داشت

  2. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   شما «اصرار»ش رو به من نیشان بده….

   1. profile-placeholder سینا احمدپور گفت:

    * نیشان *
    خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

 91. profile-placeholder محسن گفت:

  خوب عکس های یه ایرانیو میزاشتین بهتر نبود ؟

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   حالا به غیر از اینکه مشکل کپی رایت پیدا میکردیم، من شخصیت ایرانی نمیشناسم که تصاویری مرتبط با تمام این موضوعات که ما گفتیم داشته باشه

 92. profile-placeholder محمد گفت:

  سلام خانوم مهندس ممنون نکات خوبی یاد آوری شد

 93. profile-placeholder ناشناس گفت:

  این عکسا چیه گذاشتین که ربطی هم به متن نداره؟

  1. profile-placeholder امیر گفت:

   کاش بجای این جمله یه کم از این مطلب یاد گرفته بودید وگرنه این جمله به زبونتون نمیومد

   1. profile-placeholder حسن گفت:

    شما که یادگرفتید ملایم تر صحبت کنید.

  2. profile-placeholder حسن گفت:

   این مطالب کاملا به فیلم گرگ وال استریت با بازی فوق العاده دی کاپریو اشاره داره . پیشنهاد میشه هر کسی که دوست دارن محبوب کارمنداش بشه این فیلم رو یه بار ببینه و از هنر مذاکره و ….. یه رییس به کارمنداش لذت ببره

 94. profile-placeholder سام رها گفت:

  خوب بود، استفاده کردم. مشکلش به نظر من تنها استفاده از عکس این بازیگر هالیوودی دیکاپریو بود که تا حدود زیادی حواس بسیاری از مخاطبان را از اصل موضوع پرت می کند. از این بازیگران، ورزشکاران برخی رشته های تاپ پردرآمد مثل فوتبال و آوازه خوان در این دنیای سرمایه داری برای ما بتی ساخته اند. سینما، ورزش حرفه ای و موسیقی پاپ در بسیاری از مواقع ابزار سرگرم کردن ما و منحرف کردن ما از واقعیات این دنیا مثل نابرابری شدید و تخریب فاجعه بار محیط زیست نیستند. حتی اگر هدف اولیه از آنها این نباشد.

  1. profile-placeholder hossein گفت:

   موافق م
   و ناراحت از بی توجهی نویسنده .

  2. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   کلاً سطحی نگری در هیچ موردی خوب نیست. بد نبود اگر به جای شخص این بازیگر یا هالیوودی بودنش به ارتباط معنایی تصاویر با مطالب توجه می کردید

 95. profile-placeholder صیادی گفت:

  ممنون از نکات مفید ی که متذکر شدید

 96. profile-placeholder amin گفت:

  خیلی عالی بود،ممنونم از زحماتتون

 97. profile-placeholder زهره گفت:

  خوب بود …

 98. profile-placeholder کوثر گفت:

  خیلی سطحی موضوعات بیان شده بود, باید تحقیق شود و بعدا مقاله ای ارئه شود که ارزش خواندن را داشته باشد.

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   حرف شما در مورد مقالات علمی و آکادمیک صحیحه. اما اینجا ما مقاله عمومی و برای مخاطب عام ارائه میدیم

 99. profile-placeholder آرین گفت:

  عکساش‌اصلاخوب‌نبودن‌همش‌عاشقانه‌بودن‌
  یعنی‌چی؟؟

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   جدی این عکسا به نظرتون عاشقانه بودن؟!

 100. profile-placeholder maryam گفت:

  سلام به نظر من جذابیت چیزی نیست جز اعتماد به نفس و بازم تاکید میکنم اعتماااااد به نفس داشته باش 😎😎😊

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   به نظر من البته همش نیست. گاهی اعتماد به نفس میتونه تنفرآور باشه. یه دوز مشخص و متعادلی از اعتماد به نفس جذابیت میاره

 101. profile-placeholder MilaDRonaldo گفت:

  خوب بود

 102. profile-placeholder کشاورز گفت:

  عالی بود
  مثل همیشه
  ان شاالله که بتونیم یک بخشی از این موارد را رعایت کنیم

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   تشکر میکنم.
   انشالله

 103. profile-placeholder منتقد گفت:

  کامنتا رو نگا…
  ملت مقاله رو ول کرده، گیر دادن به عکسا!
  نگا کن با کیا شدیم هشتاد میلیون!

 104. profile-placeholder وحید گفت:

  برای دوست داشتنی بودن :
  ۱٫ خوب باشید
  ۲٫ خوب باشید و
  ۳٫ خوب باشید
  خوب بودن گستره زادی از ویژگی ها را در بر می گیرد. مانند مهربان بودن، خوشرو بودن، راستگو بودن و …

 105. profile-placeholder reza گفت:

  مثل من دندوناش نریخته ام هست،پس من جذاب نیستم😂😂😂😂

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   درسته ظاهر تو جذابیت نقش داره. اما نوع نگاه ما به خودمون میتونه حتی بیشتر از ظاهر مهم باشه

 106. profile-placeholder فرشته گفت:

  بنظر من این ویژگیایی ک شما توصیف کردین فقط ویژگیای یه ادم معمولی و خوبه حالا میش گفت تا حد کمی هم جذاب.اما چیزی ک من تو جامعه دیدم اینه ک آدمای جذاب صرفا آدمای خوبی نیستن بلکه اکثرن آدمای بدی هم هستن!!!مثلا توی جمع دوستانه دخترایی جذابن ک مهمونیای آنچنانی میرن و خیلی خودشونو میگیرن و از روابطشون با جنس مخالف میگن و ی سری ویژگی های اخلاقی بد دیگ ک جذاب بنظر میرسه…

  1. profile-placeholder سينا گفت:

   اين ادمهايي كه جذاب توصيف كردي براي كي جذاب هستند!؟ حداقل براي خود شما جذاب نيستند! مگه نه؟ اگه كسي مشكل اخلاقي داشته باشه بالاخره مشتري خاص خودشم داره. هرچند شوخ و شنگ بودن عده اي هم نشان از زوال اخلاقي آنها نيست و مواظب قضاوت هامون باشيم.

 107. profile-placeholder احمدرضا گفت:

  سلام
  مطلب عالی بود
  تشکر از زحماتتون
  ولی مثل اینکه بعضی از دوستان اینجا رو با اینستاگرام اشتباه گرفتن و بجای بیان یه نکته مثبت یا نظر شخصی شون انگار دارن کامنت میذارن. جدی یه لحظه حس کردن اینجا یه پست از اینستاگرامه

  1. profile-placeholder هانا گفت:

   شمازحمت‌بکش‌سخنرانی‌نکن،آقای‌مثبت

 108. profile-placeholder فاطمه گفت:

  دلیل این عددها چیه تو سالهای اخیر ؟! مردم تو ۱۶ حرکت و فلفور خیلی دوست داشتنی میشن ؟! صبر مردم کم شده ؟ یا با ۹ حرکت باهوش میشن ؟! شایدم قیافشون تغییر می کنه خوشتیپ می شن ؟! دیکاپریو اگر نقش یک جانی رو هم بازی کنه بازم خوشتیپه ربطی به اینا نداره

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   نه دوست عزیز. دلیلش اینه که مشخص بشه موضوع متن «محدود» به این چیزا که اینجا نوشته نیست. مثلا از کل عادت‌های گفتاری آدم‌های دوست‌داشتنی ما ۱۷ تاشو جمع کردیم
   در مورد عکسها هم علت انتخاب خوش‌تیپی نبوده 🙂

 109. profile-placeholder کیم گفت:

  انتخاب شخص لئوناردو برای معرفی همچین شخصیتی به جا بود . به طوری که کاملا واضح میشه عملکرد رئالیستی در بازی نقش هایی که بهش واگذار میشه رو درک کرد .
  برای من عکس ها پراکنده بود و متاسفانه نتونستم عناوین رو به عکس ها ارتباط بدم .
  ممنون

 110. profile-placeholder به تو چه اسم می چیه گفت:

  دیدگاه داشته باشم به تو نمیگم.

 111. profile-placeholder سینا گفت:

  یه درصد فکر کن من تو اداره وقتی پرونده رو از دست رئیسم میگیرم بهش بگم : «خب، ببینیم چطور باید این مشکلو حل کرد» 😀 😀 حاج خانوم انگار در جریان نیستی…اینجا ایرانه.بخوای خوب باشی بهت میخندن.

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   آن تغییری باش که می‌خواهی در اطرافت اتفاق بیفتد

 112. profile-placeholder معین پایدار گفت:

  زیاده بدیهی بود؛ ولی به‌هرحال ممنونم.

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   شما ببخشینش 🙂

 113. profile-placeholder ستاره گفت:

  انتخاب عکسها بسیار تامل برانگیز و هوشمندانه و جذاب هستند. متنها و موضوعات هم عالی بودن. ممنون

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   متشکرم از اینکه خوندید

 114. profile-placeholder علی گفت:

  ژن میگه این بچه میخواد-خوشگل یا زشت-پررو یا کمرو-باهوش ویاخنگ-ووووباشه بقیش چغری ماست که بیست سی درصد کاره وجدانا گلزار اگه زیبا وبلندنبود با اون بازی خشک میتونست مرد جذاب سینما بشه یا اگه موهاش دراول جوانی میریخت چی؟دی کاپریو هم همینطور….جوک ما

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   همه اینا که گفتید درست. اما خیلی آدمای خوشگل و خو‌ش‌تیپ هم هستن که مرد جذاب سینما نشدن! پس فقط به ژن و وراثت مربوط نیست

   1. profile-placeholder علی گفت:

    بازم برمیگرده به ژن که پررویی یا نه؟-جهان جای بده بستانه ازهدیه تهرانی خوشگلترزیادن ولی فقط اونه که سالها با شریفی نیاوکیانیان و…-گوگوش اگربا محمود قربانی نبود اصلا روصحنه نمیرفت خردادیان اگر…نبود مردرقص ایران نبودووو به جوک ما سربزن ازین سری صدتا میشه ردیف کرد

    1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

     شما خودتون ژن «پر رویی» رو کشف کردید؟

 115. profile-placeholder حسین گفت:

  آدم چیز فهم؟

  1. profile-placeholder رویا گفت:

   دیکاپریو و گلزارو قابل مقایسه ان مگه؟ دیکاپریو نمیتونست مثل خیلی از بازیگرای دیگه سالی سه چهارتا فیلم بیخود بازی کنه و غیره؟ که تهشم هیچی نشه؟ ولی اینکارو نکرد. تازه از همون بچگیشم توانایی بازیشو نشون داد. حالا درسته از اول اینقدر گزیده کار نبوده اما زود خودشو بالا کشید. الانم شخصی شده که به این آسونی نمیشه با کسی مقایسه ش کرد. گلزار؟؟!

  2. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   بله دیگه. آدمه چیز فهم بوده که این مقاله رو مفید تشخیص داده دیگه 😀

 116. profile-placeholder Paniz گفت:

  لطفا دفعه بعدی سر این دیکاپریو ی ملعون یک روسری یی چیزی بکشید همشیره
  مرگ بر هالیوود

  1. profile-placeholder Golden lion گفت:

   لطفا انقد یک طرفه حرف نزنید
   مطمئنا هیچی درباره دی کاپریو نمیدونید اینجوری کانت میذارید! 😒😩

 117. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

  اصلا کاری به دی کاپریو بودن طرف و مثبت یا منفی بودن شخصیتش یا فیلماش ندارم. انتخاب عکسا به نظرم خیلی هم هوشمندانه بوده. یه ارتباط قوی بین متن و عکس وجود داره. مرررسی خانم مثنا

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   متشکرم 🙂

 118. profile-placeholder Sara گفت:

  تصاویر خیلی غربی بودن و بیشتر برای جلب بیننده بود، از تصاویر که بگذریم خیلی جاها مخصوصن دو رو ور خودمون از آدمهایی با این خصلت سواستفاده میشه تا محبوب بودن

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   متأسفانه در فرهنگ ما گاهی دیده شده که از افراد خوب سوء استفاده میشه. اما خوب بودن باید «کنشی» باشه نه «واکنشی»

 119. profile-placeholder Aghdas گفت:

  سلام، با تشکر از شما و سایتتون.. بنده هم اعتراض شدید خودم رو به این عکس های مبتذل و نامفید اعلام میکنم. بهتر بود عکس دکتر احمدی نژاد رو به اضافه کپن تخفیف ساندیس میذاشتید دوستان بهره کافی رو ببرند

 120. profile-placeholder سورن گفت:

  خدا رو شاکرم در زمان حال زندگی میکنیم
  ممنون که هستید
  قدیما هم گذشته

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   سلام. مممم… جان؟

 121. profile-placeholder سورن گفت:

  سپاس و تشکر
  ممنون میشم اگه امکانش باشه از دیالوگهای فیلم گرگهای والستریت که در بیزینس وتجازت کاربرد داره و حاوی مفاهیم کلیدیه ترجمه و در مقاله هاتون بکار ببرید/
  تشکز و سپاس از زحمت و بذل توجه شما
  ارزومند بهزوزی شما عزیزان

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   این مقاله درباره بیزینس و تجارت نبود، اما این هم پیشنهاد خوبیه که از بعضی دیالوگ‌ها در مقالات مرتبط استفاده بشه.
   ممنون. به همچنین برای شما

 122. profile-placeholder شاپرک گفت:

  مطالب درکل خوب بود اما هرکسی اگه بظاهر و برای دوست داشتنی شدنش این کارا رو انجام بده، به دل کسی نمیشینه و اوضاع خرابتر میشه
  ضمنا با نظر آقای حجت شدیدا موافقم، واینکه از دید کاریزماتیکترین آفریده های خدا اخلاص توی هر عملی حرف اول رو میزنه، کاش همه به این مطلب توجه و عمل کنن.

 123. profile-placeholder حجت گفت:

  ما بهترین کاریزماتیک های عالم رو داریم .نمایش گرگ والستریت در این مقاله نشان دهنده غرب زدگی و توجه به افکار و طرز رفتار غربی هاست ولی در کل کار و رفتار خوب خوبه و مشخصه های انسان مؤدب در این مطلب به وضوح دیده میشه.باتشکر از مترجم خوب این مطلب

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   البته تصاویر فقط محدود به فیلم گرگ وال استریت نبود.
   ممنون از شما که خوندید

 124. profile-placeholder حجت گفت:

  کاش الگوی از پیامبر یا حضرت علی الگو برداری میکردین وکاریزماتیک بودن ائمه رو به نمایش میگذاشتین که اینهمه خاطرخواه دارند و دوست داشتنی هستند

  1. profile-placeholder سينا گفت:

   اين خاطر خواهيه يا ترس و نياز!!! ترس از نفرين ابدي و ايجاد نياز به ساده ترين نياز هاي روزمره ي زندگي و در كنارش تبليغ آن بزرگواران كه شفاعت مي كنند و نياز ها را برطرف مي كنند.

  2. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   دقیقا کاریزماتیک بودن ائمه رو چطور میشه نشون داد؟ دوربین عکاسی ۱۰۰ و اندی سال بیشتر نیست اختراع شده!

 125. profile-placeholder کارگزار بورس اوراق بهادار گفت:

  بسیار عالی بود . درود بر نویسنده خوش فکری که این مطالب را جمع اوری کرده است – سپاس

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   سپاس از شما که وقت گذاشتید و خوندید

 126. profile-placeholder محمدحسین میرزایی گفت:

  مطالب مفید و سازنده بود،ممنون

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   تشکر از شما که خوندید

 127. profile-placeholder khakhs گفت:

  نویسنده هرکی بوده خیلی به دی کپریو علاقه مند بوده 🙂

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   دوست عزیز نام و توضیح کوچکی درباره نویسنده هر مطلب در این سایت انتهای مقالات درج میشه. میتونید ببینید چه کسی مطلب رو نوشته. ممنون که خوندید

 128. profile-placeholder رها گفت:

  به نظرم خوب بود ولی کامل نبود یعنی خیلیا اینا رو رعایت میکنن ولی آدم دوست داشتنی نیستن و به نظرم بیشترشون درباره یک آدم مودب بود تا یک آدم دوست داشتنی

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   ادعای کامل بودن هم نداشت متن. اما اصولا مودب بودن هم یکی از مقدمات دوست‌داشتنی بودنه، قبول ندارید؟

 129. profile-placeholder اینطور گفت:

  خوشحالم که تمام این موارد رو رعایت میکنم.کنترل زبان خیلی سخته با نتایج خیلی شیرین.

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   پس شما همون شاهدی هستید که از غیب میرسه؟ خیلی هم خوب 🙂

 130. profile-placeholder م.ی گفت:

  در توضیح ترجمه ی عبارت «justifiable confidence» تو مورد هفتم خواستم بگم just به معنی عادل و اینها هست ولی justifiable تو ترجمه ی تحت اللفظی می شه قابل توجیه، موجه که اینجا با توجه به ترکیبش با confidence به نظر میاد «به جا» یا (دیگه زیادی آزاد اگه بخواییم ترجمه کنیم) «قابل قبول» معادل بهتری براش باشه تا «بر حق» (که اون وقت می شه «اعتماد به نفس به جا/ قابل قبول»). چون ما تو فارسی هیچ وقت نمی گیم «فلانی اعتماد به نفس برحقی داشت.» ترکیب «اعتماد به نفس» با «برحق» زیادی بوی ترجمه می ده و غیر فارسیه. ولی در کل ترجمه ی روون و خوبی بود. مرسی از انتخاب متن خوب.

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   ممنونم از راهنمایی. اصلاح شد.

 131. profile-placeholder رضا گفت:

  تصاویر از فیلم گرگ وال استریت نمایش یک آدم بی شرف و منفعت طلبه . البته اینها صفات آدم های ریاکاره که از نیروی کاریزماتیک خودشون برای استثمار بقیه بهره میبرند. آدم بی شیله پیله به این ادا اطوارها نیاز نداره.آدم ها هر چه قدر بیشتر اهل شو دادن باشند، همون قدر پست ترند. حداقل در ایران

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   دوست عزیز، کارکرد عکس در متن یک ارتباط معنایی هست، طوری که متن و تصویر هر دو برای حک کردن یک مطلب در ذهن به هم کمک کنن. منظور از استفاده از یک عکس خاص جز این ارتباط معنایی هیچ چیز دیگری نیست

 132. profile-placeholder شایان گفت:

  دقیقا نمیشه گفت درستِ چون اینا برداشت های شخصی شما از یه آدم کاریزماتیک بود
  بی شک خیلی مسائل بهش پرداخته نشده اما این رو هم باید بدونیم که همه ی نکاتی که گفتید حتما در ارتباط بهتر موثر خواهد بود

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   دقیقاً. قرار نیست که عادت‌های آدمهای دوست‌داشتنی یا کاریزماتیک فقط به اینها محدود باشه. اینا «بعضی» از اون عادت‌ها هستن
   ممنون که خوندید

 133. profile-placeholder محمود گفت:

  عکسها بسیار مناسب حال انتخاب شده اند . ممنونم .

 134. profile-placeholder افسر امینی گفت:

  مطالب برعکس تصاویر خوب بود. تصاویر ایرانی مفیدتر هستند.

  1. profile-placeholder سلطان گفت:

   من ايراني نمي شناسم فقط تصاوير بابلي خوبه (چه فرقي مي كنه ايراني ،سوئدي ، ژاپني يا ديگر كشور ها لطفاً انسانيت را در نظر بگيريم)

 135. profile-placeholder اسد پویان گفت:

  متشکرم متن جالبی بود و تصاویر هم با حالاتی که توصیف شده همخوانی دارد و احساس خوبی به خواننده می دهد . برقرار باشید

 136. profile-placeholder سعيد گفت:

  مطلب جالبي بود من نگاه دگم و تعصبي به تصاوير ندارم ولي با نظر علي آقا موافقم عكسها براي جلب توجه مخاطب بود ولي عموما به موضوع ربطي نداشت

 137. profile-placeholder امیر گفت:

  تصاویر از چه فیلمی بود؟

  1. profile-placeholder اصلان گفت:

   از فیلم های گتسی بی بزرگ، گرگ وال استریت، تایتانیک و …

 138. profile-placeholder maman farbod گفت:

  مقاله خلاصه و بسیار مفید بود. موفق باشید.

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   ممنونم که خوندید

 139. profile-placeholder احمددانایی فر - بندرخمیر گفت:

  کمال تشکر و قدردانی دارم از مطالب بسیار مفیدتان.
  سربلند و پیروز باشید

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   ممنونم. شما هم به همچنین

 140. profile-placeholder بهلول گفت:

  الگو سازی یکی از میان بر هائی است که می تواند عادات خوب در ما ایجاد کند. مطالب مفید بود. من آنها را با رفتار چند تا از این آدمها که دور و برم هستند تطبیق دادم. واقعا” همینطور است. سپاس

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   ممنونم. لطف کردید که مطالعه فرمودید

 141. profile-placeholder امید دیوشلی گفت:

  نگاه خوب و پرداخت عالی نکاتی است که من در خصوص مقاله خوب شما می توانم بگویم
  خواندن آن را و حداقل خواندن تیتر دسته بندی خوب آن را پیشنهاد می کنم …

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   ممنون از شما

 142. profile-placeholder مروتی گفت:

  سلام، ممنونم از مقاله زیبایی که نگاشته اید

 143. profile-placeholder علی گفت:

  لطفا در انتخاب تصاویر بیشتر دقت کنید استاااااااد

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   سلام. از چه نظر؟ میشه بیشتر توضیح بدین؟

   1. profile-placeholder محمدرضا گفت:

    واقعیت عکس ها خوب هستن

    ممنون از مطلب مفیدتون… خیلی خوشم اومد

 144. profile-placeholder سجاد گفت:

  ممنون از مطلب مفیدتون ، عالی بود
  مخصوصا عکسای دیکاپریو

 145. profile-placeholder رضایی گفت:

  درسته آدم در کنار اینجور آدم ها احساس خوبی پیدا میکنه
  ملسی مطلب خوبی بود

  1. profile-placeholder مهی گفت:

   بسیار عالی بود نظر بقیه رو نمیدونم ولی بدرد من یکی که خورد!

   1. greenapple1 greenapple1 گفت:

    ممنون از وقتی که گذاشتید برای تهیه مقاله.بسیار پربار ، سودمند و کاربردی.

پربازدیدترین موضوعات

سلامتی

سلامت جسمی و روحی با دانستن آخرین یافته‌ها و تحقیقات

آداب معاشرت

پندار نیک، گفتار نیک، کردار نیک

عادات موفقیت

عادات روزانه و راز موفقیت افراد موفق

هوش و خلاقیت

تکنیک‌ها و روش‌های بهبود قدرت مغز و افزایش هوش و خلاقیت

تغذیه

چه خوراکی‌های بخوریم و چه موقع بخوریم

تناسب اندام

تندرستی و داشتن بدنی زیبا با آخرین یافته‌های علمی

کاریزما

جذبه‌ای که با آن عشق، وفاداری و محبت دیگران را از آن خود می‌کنید

هوش هیجانی

مهارت ارتباط اجتماعی، شناخت و برداشت درست از رفتارها

مثبت اندیشی

بهترین‌ نکات و روش‌ها برای رسیدن به آرامش روحی و اندیشه مثبت

مد و زیبایی

نکات و روش‌هایی که ظاهر شما را تبدیل به آنچه می‌پسندید می‌کند

زبان بدن

دانش اینکه بدن چه می‌گوید و چگونه می‌توان زبان بدن را به خدمت گرفت

فن بیان

مهارت سخنرانی و تاثیر‌گذاری برای رساندن پیام‌تان