۱۷ عادت گفتاری افراد خیلی دوست داشتنی

۱۷ عادت گفتاری افراد خیلی دوست داشتنی
امتیاز مطلب: ٩٠%
90

حتما شما هم مثل من چندتایی از این آدم‌ها را می‌شناسید که نظر همه را به خودشان جلب می‌کنند! آدم‌هایی که نمی‌‌توان کاریزمایشان را سنجید، اما همه با آنها احساس راحتی می‌کنند و جذب‌شان می‌شوند.

آنها چطور این کار را می‌کنند؟ با موهبتی خدادادی متولد شده‌اند یا با مطالعه و تمرین فهمیده‌اند که چه چیزهایی روی دیگران بیشتر اثر دارد و آنها را در زندگی‌شان به کار می‌برند؟ احتمالا دومی درست است. به نظرم مهم‌ترین خصلت این آدم‌ها نوع برقراری ارتباط کلامی آنهاست. برای همین، ۱۷ عادت گفتاری این افراد دوست داشتنی را برای‌تان فهرست کرده‌ام:

۱. هرجا که می‌توانند مودب باشند، هستند

لئوناردو دی کاپریو - مودب بودن -افراد دوست داشتنی

استفاده از کلماتی مثل «لطفا» و «متشکرم» ممکن است همه جا ضرورتی نداشته باشد اما اگر می‌خواهید کاریزماتیک باشید استفاده از آنها بسیار به نفع‌تان خواهد بود.

۲. قدردان محبت‌های کوچک هستند

وقتی کسی به خاطر چیزی از شما تشکر می‌کند گفتن دوکلمه‌ی «خواهش می‌کنم» خیلی بیشتر از «حرفشم نزن» (یا مثلا «باشه») اثر دارد. آدم‌های دوست‌داشتنی از شنیدن تشکر خوشحال می‌شوند و با کلام به آن پاسخ می‌دهند.

۳. تعریف‌شان واقعی است

لئوناردو دی کاپریو - تعریف کردن - افراد دوست داشتنی

در اینجا «واقعی» کلمه‌ی کلیدی است. افراد کاریزماتیک تعریف‌های واقعی به زبان می‌آورند. نه بیهوده تعریف می‌کنند نه چاپلوس‌اند. اگر کسی شایسته‌ی تعریف باشد از گفتن‌اش دریغ نمی‌کنند.

۴. از ته دل همدردی می‌کنند

آنها از عباراتی مانند «حتما خیلی احساس غرور کردی» یا «می‌تونم تصور کنم چقدر عصبانی شدی» استفاده می‌کنند بنابراین هم با احساسات افراد دیگر همراهی می‌کنند و هم به آنها بها می‌دهند (بد نیست این راز را بدانید که آدمها دوست دارند دیگران درک‌شان کنند!)

۵. اطلاعات مفید را با دیگران به اشتراک می‌گذارند

لئوناردو دی کاپریو - به اشتراک گذاشتن اطلاعات

بعضی‌ها اطلاعات را فقط برای خودشان می‌خواهند چون فکر می‌کنند که این کار باعث قدرت آنها می‌شود. چنین آدمی نباشید. البته توجه کنید که: آدم‌های واقعا دوست‌داشتنی متوجه هستند که «اطلاعات» با «شایعات» تفاوت دارد.

۶. به دیگران پیشنهاد کمک می‌دهند

خیلی از ما دلمان می‌خواهد به جامعه کمک کنیم اما نمی‌دانیم از کجا باید شروع کرد. کاریزماتیک‌ترین آدم‌ها خیلی ساده در جستجوی فرصتی برای کمک، فقط به اطراف‌شان نگاه می‌کنند- در خانواده، در جامعه و در هر لحظه از زندگی روزمره (این کار می‌تواند در حد باز نگه داشتن در برای کسی باشد که پشت سر شما دارد وارد می‌شود).

۷. با اعتماد به نفسِ به‌جا صحبت می‌کنند

اعتماد‌به‌نفس در افراد دوست داشتنی

لاف نمی‌زنند اما در مواجهه با موقعیت‌های چالش‌برانگیز- به خصوص چیزهایی که روی زندگی دیگران اثر دارند- با آرامش، کنجکاوی و اعتماد به نفس به مسئله نزدیک می‌شوند. معمولا می‌شود جملاتی مانند این را از زبان‌شان شنید: «خب، ببینیم چطور باید این مشکلو حل کرد»

۸. از اسامی و عناوینِ محترمانه استفاده می‌کنند

آدم‌های کاریزماتیک اسامی دیگران را به خاطر می‌سپارند و در موقعیت‌هایی که استفاده از عناوین، افراد را خوشحال می‌کند آنها را به کار می‌برند. کسب عناوینی مثل «دکتر» یا «سرهنگ» زمان می‌برد؛ پس چرا از آنها استفاده نکنیم؟

۹. یادشان نمی‌رود که عضوی از تیم هستند

لئوناردو دی کاپریو - تیم

احساس رفاقت می‌تواند موقعیت‌های سخت را قابل تحمل کند. شوخ‌طبعی حتی می‌تواند باعث لذت‌بخش شدن چنین موقعیت‌هایی بشود. آدم‌های خیلی کاریزماتیک در موقعیت‌های سخت جملاتی مثل این به زبان می‌آورند: «عیب نداره، برای همه‌مون همینطوره» و بعد در کنار بقیه برای رسیدن به اهداف تیم تلاش می‌کنند.

۱۰. دیگران را به هم معرفی می‌کنند

می دانید بهترین چیزی که کسی می‌تواند همزمان به دو نفر بگوید چیست؟ «اجازه بدید … را به شما معرفی کنم.» البته ظاهرا این روزها همه به دنبال برقراری ارتباط هستیم اما آدم‌های کاریزماتیک کسانی هستند که علاوه بر ساختن شبکه‌ی ارتباطی خودشان به دیگران هم کمک می‌کنند تا با افراد بیشتری آشنا بشوند.

۱۱. نوبت‌شان را فراموش نمی‌کنند

لئوناردو دی کاپریو - حواس جمع هستند

افراد دوست داشتنی وقتی که برای انجام کاری چه مفرح و چه دشوار و ناراحت‌کننده نوبت آنها باشد نمی‌ترسند و قدم پیش می‌گذارند . به عبارت دیگر، آنها اگرچه از دیگران تعریف می‌کنند یا بخشنده هستند اما در عین حال یادشان نمی‌رود که این دفعه مثلا پرداخت صورتحساب ناهار نوبت آنهاست.

۱۲. به دیگران می‌گویند که به آنها اعتماد دارند

فقط سه کلمه :«بهت ایمان دارم». همین کلمات ساده می‌توانند الهام‌بخش موفقیت باشند. همه‌ی افراد به تصدیق شدن نیاز دارند. در عین حال این تصدیق باعث ایجاد محبت نسبت به فرد گوینده می‌شود.

۱۳. به دیگران اجازه می‌دهند برای خودشان تصمیم بگیرند

لئوناردو دی کاپریو - تصمیم گیری

آدم‌های واقعا کاریزماتیک به نظر خود اعتماد دارند اما در عین حال متوجه هستند که دیگران ممکن است دیدگاه متفاوتی داشته باشند و باید بتوانند مسیر زندگی خودشان را انتخاب کنند. به علاوه، رهبران کاریزماتیک از دادن اختیار و سپس اعتماد به دیگران برای دستیابی به چیزی که از آنها خواسته شده ترسی ندارند.

۱۴. گوش می‌دهند و می‌خواهند بیشتر بدانند

لئوناردو دی کاپریو - گوش دادن

آدم های خیلی دوست داشتنی شنونده‌های فعال و صادقی هستند. می‌توانید با آنها درباره نظرات یا ماجراهایتان صحبت کنید یا از آنها راهنمایی بخواهید و آنها با پرسیدن سئوال و دادن نشانه‌های کلامی نشان می‌دهند که در لحظه حاضر و حتی به موضوع علاقه‌مند هستند. زمان برای همه‌ی ما با ارزش‌ترین منبع است اما آنها حاضرند وقت‌شان را در اختیار شما بگذارند.

۱۵. مسئولیت‌پذیر هستند

این آدم‌ها مسئولیت کار یا خطایشان را می‌پذیرند و کنترل اموری را که باید تحت نظارت‌شان باشد به دست می‌گیرند. بنابراین با عقل جور درمی‌آید که بگوییم آدمهای قابل اعتماد بسیار دوست داشتنی‌اند.

۱۶. حمایت‌شان را اعلام می‌کنند

لئوناردو دی کاپریو - حمایت

ما آدم‌هایی را که کنارمان می‌مانند و کاری می کنند احساس کنیم ما را حمایت می‌کنند دوست داریم. در ارتش به این کار می‌گویند «هوای ساعت شش همدیگه را داشتن» (ساعت شش موقعیت پشت سر فرد است). کسی را به یاد بیاورید که در موقع نیاز از شما حمایت کرده است و به من بگویید که در آن لحظه چقدر برایتان دوست داشتنی می‌نمود؟

۱۷. همیشه می‌پرسند: «چرا که نه؟»

آدم‌ های دوست داشتنی اغلب آدم‌هایی رویاپرداز، مثبت‌نگر و عمل‌گرا هستند. رابرت اف کندی این آدم‌ها را به بهترین وجه توصیف کرده است: «بعضی‌ها عادت دارند چیزها را همان‌طور که هستند نگاه کنند و بپرسند چرا؟ من رویای چیزهایی را می‌بینم که هرگز وجود نداشته‌اند و می‌پرسم چرا که نه؟»

برگرفته از: inc

زهره مثنا خودم که مهندس صنایعم (و این خودش یک زندگینامه کامله) اما به نوشتن هم علاقه دارم. این اولین باره که در این سطح مقالات تخصصی رو کار میکنم. امیدوارم که برای خواننده ها هم مفید باشه.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه‌ها (172)

 1. profile-placeholder مهدی گفت:

  سلام با احترام خدمت شما
  بیشتر تبلیغ فیلم تای…نیک بود.

 2. profile-placeholder حمید گفت:

  خوب بود استفاده کردم

 3. profile-placeholder فاطمه گفت:

  ارتباط برقرار کردن بیشترین سهم زندگی روزمره ما را پر میکندوبرای داشتن یک ارتباط بهتر نیاز به داشتن اطلاعات در حیطه هی مختلف روانشناختی می باشد اگر در این زمینه مطلب بزارید بسیار ممنونم و تشکر از مطالب بسیار خوبتان

 4. profile-placeholder زهرا گفت:

  خیلی ممنون واقعا عالی بود برای ماهایی که تصمیم داریم در آینده روانشناسی بخونیم واقعا مفیده

 5. نارین نارین گفت:

  با توجه به این مطالب منم ادم باحالیم:)

 6. profile-placeholder عباس سرلک گفت:

  عالی بود
  استفاده کردم

  چندوقت پیش خونده بودمش و خیلی دنبالش بودم دوباره بخونمش
  به سختی پیداش کردم

  عاااالیه برای ارتباط سازی

 7. profile-placeholder سميرا گفت:

  ممنون عالي بود

 8. profile-placeholder زخمیه خسته گفت:

  متن های خوبی بود…………..ولی تو این دنیا همه یا بخاطر پول یاهم بخاطر قیافه و مقام با هم دوست میشن ونه بخاطر ی اخلاق منحصر به فرد

 9. profile-placeholder lotfi گفت:

  واقعیت اینه که مقاله خوب و بجایی بود
  و سایتتون یکی از بهترین سایت هایی که تاکنون در زمینه مباحث روانشناسی و موفقیت و….باهاش آشنا شدم.
  ولی دو مشکل اصلی سایتتون :
  ۱٫طوریه انگار داریم کتب روانشناسهای غربی و افرادی که در زمینه موفقیت کار کردن رو می خونیم مثل رابینز و تریسی و… کمتر با مفاهیم روانشاختی شرقی – ایرانی و اسلامی ارتباط برقرار کردید ، احتمالا همه دوستان نویسنده مثل اکثریت مخاطبین مسلمون هستند .آیات و احادیث و نظریه هایی دانشمندان خودمان و اشعاری که با گفته شما اشتراک دارند را در متونتان نمی بینم.
  ۲٫عکس هایی هم که انتخاب می کنید هم موید همان نگاه و مسیری است که انتخاب کرده اید ، سبک زندگی غربی کاملا محسوس است، در صورتی که ما هویتی مستقل داریم و از نقاط مشترک و مثبت ( اما متمایز) اونها استفاده می کنیم ولی این نباید باشد که فرهنگ و هویت غنی خودمان را فراموش کنیم.

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   سلام
   ممنون از اینکه وقت گذاشتید، مطلب رو خوندید و نظری به این جامعی دادید.
   در مورد مطلب اولتون کاملا باهاتون موافق هستم که باید به مفاهیم روانشناختی شرقی-ایرانی-اسلامی بها داد، اما در اصل این مسئله وظیفه روان‌شناسان و متخصصان ما هست، نه سایت چطور که یک سری مقالات عمومی و غیرتخصصی منتشر میکنه. البته ما در صورتی که مطالبمون ترجمه باشه دقت میکنیم که اونها رو به اصطلاح کمی «ایرانیزه» کنیم. اما واقعیت اینه که حتی اگر سری به دانشکده‌های روانشناسی بزنید اونجا هم چندان اثری از کتابها یا آثاری که از صفر و براساس فرهنگ ایرانی-شرقی باشن پیدا نمیکنید. این ایراد کلی حوزه روانشناسی ماست.
   اما در مورد دوم باهاتون موافق نیستم. کلا، چه در مقالات من و چه دیگر نویسندگان، فلسفه استفاده از عکس ایجاد یه جور ارتباط منطقی ذهنی هست که باعث بشه مطلب بهتر در ذهن خواننده جا بیفته و اینطور نیست که ما سراغ دیدگاه خاصی بریم یا بخوایم فرهنگ خاصی رو القا کنیم. و البته در مورد استفاده از عکسهای ایرانی تا حد زیادی هم محدودیت کپی رایت وجود داره.

   1. profile-placeholder علی گفت:

    سلام- متاسفانه عکس های انتخابی همراه با متن این تصور رو به من میده که با یادگرفتن این کلمات قصد دارم صرفا فریبکاری بکنم.

 10. profile-placeholder بهزاد گفت:

  چرت و پرتی بیش نبود

 11. profile-placeholder رضا گفت:

  يكي ار مهشر ترين مقالات بود
  ممنون ❤

 12. profile-placeholder احسان گفت:

  این سوسول بازیها بدرد سرزمین بدنیا آمدن برای جان سپردن و ساختن برای ویران کردن یعنی اقلیم خاورمیانه نمیخوره. اینجا از مرگ و ناکامی سخن بگو. اینجا کسی آرزویی نداره و کسی عاشق نمیشه. اینجا باران بلا می بارد از آسمان بر سر.

  1. مریم ناصری مریم ناصری گفت:

   :'(

  2. profile-placeholder مرجان گفت:

   چقدرررررررررنا امیدیدشما

  3. profile-placeholder مرتضی گفت:

   حرف دل من بود،حقا که واقعیت رو باید پذیرفت که این چیزا تو این ناحیه نحس جواب نمیده ،اینجا فقط توهین و بدبختیه که سر مردم میباره

  4. profile-placeholder مائده صیادزاده گفت:

   هرکس خودش تعیین میکنه که از زندگی لذت ببره یا اونو به تلخ ترین زندگی تبدیل کنه ….
   اینجوری هم که فکر میکنید نیستا!!
   در واقع کسایی که این طرز فکر رو دارن خودشون اینطوری هستن….و پراز انرژی منفی….
   که توصیه میکنم یکم روی خودشون و طرز فکرشون تجدید نظر کنند …
   انسان اشرف مخلوقات هست و هیچ احد و ناسی نمیتونه جلوی اهداف یا خواسته های کسی رو بگیره….هیچ ربطی به کشور و یا سرزمین هم نداره به خوده فرد ربط داره که چه طور زندگی کنه….

  5. profile-placeholder محمد گفت:

   حالت خوبه ؟
   حتما یه مشاوره برو

  6. نارین نارین گفت:

   مثل اینکه تو خیلی منفی نگری کمی امید داشته باش از کجا میدونی کسی ارزویی نداره همه که مثل تو نیستن

 13. profile-placeholder محمد گفت:

  سلام.اگر ذخیره به صورت پی دی اف هم داشته باشه که دیگه حرف نداره

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   سلام.
   اگه رو متن مقاله کلیک راست کنید و پرینت رو بزنید (یا مستقیما ctrl+p رو بزنید) میتونید مقاله رو به‌صورت pdf ذخیره کنید.

   1. profile-placeholder محمد گفت:

    سلام.خیلی برام جالب بودکه جواب این نظرو دادید.کمتر سایتی هست که انقدر مسئولیت در برابر مخاطباش داشته باشه

   2. profile-placeholder حمید گفت:

    رقیه خانم اینکه همه میدونن چطور پرینت بگیرن و ذخیره کنن. خخخخخخ

  2. profile-placeholder سامان صبوحی گفت:

   زیر عکس اول اگه روی مربع نارنجی که با علامت + می‌بینید کلیک کنید می‌تونید نسخه قابل چاپ مقاله رو ذخیره کنيد.

 14. profile-placeholder حسین آشور گفت:

  سلام وقتی خودت خوب باشی و خودت باشی. نه اینکه ادای افرادی رو که خوبند رو در بیاری هرکسی بهت نزدیک نمیشه و اگه جایی بودی و مجبور بودی با افراد ناراحت باشی . آدمای ناراحت بهت نزدیک نمیشن.این رو بدونین پیر قدیم گفته انسان نون نیت شو میخوره.با ظاهر سازی شاید تو دل مردم جاباز کنی ولی تو دلت دوستش نداشته باشی . خدا اون بالاست و داره می بینه.باخودت همون جوری رفتار میکنه.به بنده خدا رحم کن تا خدا بهت رحم کنه

 15. profile-placeholder شیما گفت:

  برا هرکسی نمیشه خوب باشی باید طرف لیاقت خوب بودنتو داشته باشه

  1. profile-placeholder محسن گفت:

   – شاید وقتی خوب باشیم -حتی اگر فرضمان این باشد یا به این نتیجه برسیم که فرد موردنظر ما لیاقت خوب بودن را نداشته است-، همین قدرت، توان و اثرِ خوب بودن ما، در افراد موردنظرمان ظرفیت‌سازی کند برای خوب بودن یا مثبت بودن یا و … .
   – چنین به نظر می‌رسد که خوب بودن، توانمند بودن، مهربان بودن، خوش نیت بودن، مثبت بودن و چه و چه و چه، همگی، مواردی نیستند که در یک «آن» پدید آیند. با توجه به این که انسان، «شدن» است و نه «بودن» -که این بودن شاید با پویایی و تحرک که ذات هستی‌اند هم در تضاد باشد- بنابراین، نباید انتظار داشته باشیم که دیگران همچنان همان چیزی هستند که بوده‌اند و همانی خواهند بود که هستند و بوده‌اند.
   – نتیجه آن که اگر به تأثیر خوب بودن و خوب بودنِ حقیقی «خوبی»، «خوبی کردن» و «خوبیت» باور داشته باشیم، می‌توانیم به این هم باور داشته باشیم که خوبی همچون جریان آب آرامی است که گرچه شاید در نگاه نخست، ضعیف و بی‌توان جلوه کند، ولی همین آب راه خود را حتی در درون سخره‌های سنگی پیدا خواهد کرد. در اینجا هم سخره‌های سنگی می‌توانند همان کسانی باشند که ما شاید به نادرست می‌پنداریم خوبی در آنها تأثیری ندارد یا لیاقت خوبی را ندارند ولی … .
   با مهر
   محسن

  2. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   ضمن تشکر از نظر آقا محسن، شیماجان آدم فقط «برای» یه نفر باید خوب باشه اونم خودشه. خود آدم هم حتما لیاقتشو داره

 16. profile-placeholder مارال گفت:

  من تموم این کارا رو انجام دادم اصلا جز خصلتم شده ولی جز توقع ایجاد کردن واسه بقیه و یک جیب خالی هیچ منفعتی هیچی عایدم نشده..😔😔😔 …..😌😌😌😌😌

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   شاید اشکال از همین دیدگاهی باشه که فکر میکنید دوست داشتنی بودن منفعته :-؟

 17. profile-placeholder hassan گفت:

  آنگونه که هستی بنما ، مقبولتری

 18. profile-placeholder عليرضا گفت:

  مطلب مفيدي بود – مرسي از نويسنده عزيز

 19. profile-placeholder پیمان گفت:

  عالی بود. چه عکسای قشنگی. بسیار زیبا.

 20. profile-placeholder وحید گفت:

  خوب و کامل بود خانم مثنا…

 21. profile-placeholder شهرام گفت:

  مطلب فوق العاده خوب و تاثیر گذاری بود ، در ضمن انتخاب تصاویر بسیار به جا و آگاهانه بود .
  متشکر

 22. profile-placeholder mehran shiraz گفت:

  بد نبود ولی بنظر من جذابیت یعنی سیاست

  آدم با سیاست پیاده کردن با اخلاق طرف مقابل میتونه دیگرانو سمت خودش بکشونه و دل چسب باشه برا همه

  چون اگه بدون سیاست باشی و بخوای با همه بیش از حد خوب باشی بعضی ها سواستفاده میکنن از سادگیت

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   این هم نکته خوبیه. میتونه نکته ۱۸ باشه

 23. profile-placeholder شاینا گفت:

  بله… مرسی خسته نباشین
  پولم که اصلا مهم نیست تو این پروسه
  آخه یه آدم بدبخت بابدهکاری و اجاره خونه بالا رو چی به کاریزماتیک بودن
  پس نتیجه میگیریم که ….
  من فقط تو قسمت باز نگه داشتن در واسه نفر بعدی یه نمه مشکل دارم درعوض هوای ساعت شیشه ملتو خوب دارم ینی تا میتونم از ساعت شیش به بعد حمایتشون میکنم😊

 24. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

  خدمت همه دوستان عزیزی که این چند وقت این مطلب رو خوندن و لطف کردن نظر گذاشتن سلام و عرض تشکر دارم.
  ببخشید که در پاسخ به نظرات شما قصور شده. چند وقتی کسالت داشتم و نبودم.
  اما در هر حال ممنون از اینکه لطف کردید و خوندید

 25. profile-placeholder زیبا گفت:

  سلام من فیلم را دیدم خیلی مورد پسند ما ایرانی ها نیست پس مثل فیلم های ترکیه که بعد از ۲۰۰قسمت از فیلم ۱قسمت میگوید که این ۲۰۰ قسمت مناسب زندگی کردن نیستند حالا چی هر مذهب فرق میکنه مواظب باشید

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   به نظرم قصد داشتید این نظر را زیر مطلب دیگری بگذارید اشتباه شده… فیلم‌های ترکیه‌ای؟؟؟!!!

 26. profile-placeholder سیدکریم جلالی گفت:

  ممنون از مطلب مفیدتون… خیلی خوشم اومد

 27. profile-placeholder سلطان گفت:

  مطالب بسيار عالي بود و عكس ها عالي هستند ايراني يا غير ايراني نداره.اينقدر سياه و سفيد فكر نكنيم و محور هاي انسانيت را در نظر بگيريم.

 28. profile-placeholder داود گفت:

  ممنون از مطلب و از عکسهای خوبتون.

 29. profile-placeholder مجتبی گفت:

  سلام
  مطلب خوب و اموزنده ای بود
  با کمی تمرین و ممارست میشه به خوبی از این ابزارها استفاده کرد و فرد دوست داشتنی ای بین اطرافیانمون باشیم.
  متشکرم

 30. profile-placeholder محمدیان گفت:

  ممنون از مطالب ارزنده و مفیدتون

 31. profile-placeholder Alireza گفت:

  خیلی کلیشه ای است

 32. profile-placeholder شیرین گفت:

  با این حساب منم یک انسان خوب و دوست داشتنی هستم :)))))))))))))) تمام این مشخصات رو دارم

 33. profile-placeholder علی گفت:

  ظاهرا اون آدم دوست داشتنی از نظر نویسنده لئوناردو بوده

  1. profile-placeholder علی گفت:

   دقیقا !… فکر هم نمیکرده شاید این عکسها حال بقیه رو به هم بزنه و نگذاره براحتی متن رو بخونن

 34. profile-placeholder سعید گفت:

  مطلب خوب بود
  ترجمه هم نسبتا خوب بود
  تصاویر میتونستن با سلیقه و دقت بیشتری انتخاب بشن

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   تشکر میکنم که وقت گذاشتید و خوندید. امیدوارم تصاویر مقالات بعدی بیشتر منظور نظر شما باشن

 35. profile-placeholder مجتبی گفت:

  باسلام،به نظر بنده تمامی خصوصیاتی را که برشمردین بسیار زیبا وشاید هم مورد پسند هر عقل سلیم ومنطقی باشه وبنده هم خیلی لذت بردم ولی در هر موضوعی این اما واگرهاست که تعیین کننده است توضیح اینکه با دوشخصیت متفاوت مواجهیم نخست افرادی که دارای ویژگیهای اخلاقی مذکور فی نفسه هستند که به عنوان انسان جذاب قابل احترامند دوم افرادی که نقش انسان جذاب رو بازی میکنند که قابل احترام نبوده بلکه ترسناک وخطرناکند وبایستی دوری جست زیرا در پشت آن چهره شخصیت واقعی ودورازذهن وی پنهان شده به نظر حقیر راه شناخت وتشخیص این دورا تحقیق وارائه بفرمایید. ویا به اشتراک بگذارید درضمن اینکه خودمونو برای دیگران جذاب جلوه بدیم خوب نیست بلکه سعی کنیم خود واقعیمونو خوب بسازیم وواقعا انسان خوبی باشیم چرا که تمامی این خصوصیات درآن مستتر هست متشکرم.مجتبی

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   کاملا درسته. تصنع در هیچ‌جا جواب نمیده. این مطلب هم در دسته «رشد و توسعه فردی» دسته‌بندی شده، یعنی چیزهایی که می‌تونیم در خودمون پرورش بدیم که انسان جذاب‌تری بشیم.

 36. profile-placeholder جواد روحی -بندر انزلی گفت:

  مطالب مفیدی بود. ممنون از زحماتی که برای اعتلای فرهنگ عمومی جامعه می کشید و موفق و پیروز باشید.

 37. profile-placeholder ساقي گفت:

  مطلب عالي بود فقط ميشه اسم فيلم را بفرماييد ما هم استفاده كنيم

  1. profile-placeholder حسین گفت:

   گرگ وال استریت. فوق العاده است

  2. profile-placeholder حمید گفت:

   تایتانیک!!!

  3. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   متشکرم. از فیلمهای مختلف استفاده شده. حتی یکی دوتاش هم مال پشت صحنه هستن

 38. profile-placeholder شفیعی گفت:

  عالی بود

 39. profile-placeholder حميد رضا براز گفت:

  عالي بود عكسها هم خوب بود . به هركسي هم كه اين فيلمو نديده توصيه ميكنم ببينه و به نكات سخنراني و مذاكره و … در فيلم دقت كنه خيلي آموزنده تر و بهتر از غمنامه هاي ايرانيه كه به اسم فيلم ميبينيم.

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   تشکر میکنم. اما عکس‌ها مربوط به یک فیلم خاص نبودن. از فیلمهای مختلفی برداشته شدن و حتی یکی دوتاش مربوط به پشت صحنه هستن!

 40. profile-placeholder علی گفت:

  چه اصراری به استفاده از عکسهای دیکاپریو داشتید؟؟؟!!

  1. profile-placeholder محسن گفت:

   ظاهرا شما فیلم wolf of wall street ایشون رو ندیدید.این مطلب کاملا به اون فیلم اشاره داشت

  2. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   شما «اصرار»ش رو به من نیشان بده….

   1. profile-placeholder سینا احمدپور گفت:

    * نیشان *
    خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

 41. profile-placeholder محسن گفت:

  خوب عکس های یه ایرانیو میزاشتین بهتر نبود ؟

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   حالا به غیر از اینکه مشکل کپی رایت پیدا میکردیم، من شخصیت ایرانی نمیشناسم که تصاویری مرتبط با تمام این موضوعات که ما گفتیم داشته باشه

 42. profile-placeholder محمد گفت:

  سلام خانوم مهندس ممنون نکات خوبی یاد آوری شد

 43. profile-placeholder ناشناس گفت:

  این عکسا چیه گذاشتین که ربطی هم به متن نداره؟

  1. profile-placeholder امیر گفت:

   کاش بجای این جمله یه کم از این مطلب یاد گرفته بودید وگرنه این جمله به زبونتون نمیومد

   1. profile-placeholder حسن گفت:

    شما که یادگرفتید ملایم تر صحبت کنید.

  2. profile-placeholder حسن گفت:

   این مطالب کاملا به فیلم گرگ وال استریت با بازی فوق العاده دی کاپریو اشاره داره . پیشنهاد میشه هر کسی که دوست دارن محبوب کارمنداش بشه این فیلم رو یه بار ببینه و از هنر مذاکره و ….. یه رییس به کارمنداش لذت ببره

 44. profile-placeholder سام رها گفت:

  خوب بود، استفاده کردم. مشکلش به نظر من تنها استفاده از عکس این بازیگر هالیوودی دیکاپریو بود که تا حدود زیادی حواس بسیاری از مخاطبان را از اصل موضوع پرت می کند. از این بازیگران، ورزشکاران برخی رشته های تاپ پردرآمد مثل فوتبال و آوازه خوان در این دنیای سرمایه داری برای ما بتی ساخته اند. سینما، ورزش حرفه ای و موسیقی پاپ در بسیاری از مواقع ابزار سرگرم کردن ما و منحرف کردن ما از واقعیات این دنیا مثل نابرابری شدید و تخریب فاجعه بار محیط زیست نیستند. حتی اگر هدف اولیه از آنها این نباشد.

  1. profile-placeholder hossein گفت:

   موافق م
   و ناراحت از بی توجهی نویسنده .

  2. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   کلاً سطحی نگری در هیچ موردی خوب نیست. بد نبود اگر به جای شخص این بازیگر یا هالیوودی بودنش به ارتباط معنایی تصاویر با مطالب توجه می کردید

 45. profile-placeholder صیادی گفت:

  ممنون از نکات مفید ی که متذکر شدید

 46. profile-placeholder amin گفت:

  خیلی عالی بود،ممنونم از زحماتتون

 47. profile-placeholder زهره گفت:

  خوب بود …

 48. profile-placeholder کوثر گفت:

  خیلی سطحی موضوعات بیان شده بود, باید تحقیق شود و بعدا مقاله ای ارئه شود که ارزش خواندن را داشته باشد.

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   حرف شما در مورد مقالات علمی و آکادمیک صحیحه. اما اینجا ما مقاله عمومی و برای مخاطب عام ارائه میدیم

 49. profile-placeholder آرین گفت:

  عکساش‌اصلاخوب‌نبودن‌همش‌عاشقانه‌بودن‌
  یعنی‌چی؟؟

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   جدی این عکسا به نظرتون عاشقانه بودن؟!

 50. profile-placeholder maryam گفت:

  سلام به نظر من جذابیت چیزی نیست جز اعتماد به نفس و بازم تاکید میکنم اعتماااااد به نفس داشته باش 😎😎😊

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   به نظر من البته همش نیست. گاهی اعتماد به نفس میتونه تنفرآور باشه. یه دوز مشخص و متعادلی از اعتماد به نفس جذابیت میاره

 51. profile-placeholder MilaDRonaldo گفت:

  خوب بود

 52. profile-placeholder کشاورز گفت:

  عالی بود
  مثل همیشه
  ان شاالله که بتونیم یک بخشی از این موارد را رعایت کنیم

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   تشکر میکنم.
   انشالله

 53. profile-placeholder منتقد گفت:

  کامنتا رو نگا…
  ملت مقاله رو ول کرده، گیر دادن به عکسا!
  نگا کن با کیا شدیم هشتاد میلیون!

 54. profile-placeholder وحید گفت:

  برای دوست داشتنی بودن :
  ۱٫ خوب باشید
  ۲٫ خوب باشید و
  ۳٫ خوب باشید
  خوب بودن گستره زادی از ویژگی ها را در بر می گیرد. مانند مهربان بودن، خوشرو بودن، راستگو بودن و …

 55. profile-placeholder reza گفت:

  مثل من دندوناش نریخته ام هست،پس من جذاب نیستم😂😂😂😂

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   درسته ظاهر تو جذابیت نقش داره. اما نوع نگاه ما به خودمون میتونه حتی بیشتر از ظاهر مهم باشه

 56. profile-placeholder فرشته گفت:

  بنظر من این ویژگیایی ک شما توصیف کردین فقط ویژگیای یه ادم معمولی و خوبه حالا میش گفت تا حد کمی هم جذاب.اما چیزی ک من تو جامعه دیدم اینه ک آدمای جذاب صرفا آدمای خوبی نیستن بلکه اکثرن آدمای بدی هم هستن!!!مثلا توی جمع دوستانه دخترایی جذابن ک مهمونیای آنچنانی میرن و خیلی خودشونو میگیرن و از روابطشون با جنس مخالف میگن و ی سری ویژگی های اخلاقی بد دیگ ک جذاب بنظر میرسه…

  1. profile-placeholder سينا گفت:

   اين ادمهايي كه جذاب توصيف كردي براي كي جذاب هستند!؟ حداقل براي خود شما جذاب نيستند! مگه نه؟ اگه كسي مشكل اخلاقي داشته باشه بالاخره مشتري خاص خودشم داره. هرچند شوخ و شنگ بودن عده اي هم نشان از زوال اخلاقي آنها نيست و مواظب قضاوت هامون باشيم.

 57. profile-placeholder احمدرضا گفت:

  سلام
  مطلب عالی بود
  تشکر از زحماتتون
  ولی مثل اینکه بعضی از دوستان اینجا رو با اینستاگرام اشتباه گرفتن و بجای بیان یه نکته مثبت یا نظر شخصی شون انگار دارن کامنت میذارن. جدی یه لحظه حس کردن اینجا یه پست از اینستاگرامه

  1. profile-placeholder هانا گفت:

   شمازحمت‌بکش‌سخنرانی‌نکن،آقای‌مثبت

 58. profile-placeholder فاطمه گفت:

  دلیل این عددها چیه تو سالهای اخیر ؟! مردم تو ۱۶ حرکت و فلفور خیلی دوست داشتنی میشن ؟! صبر مردم کم شده ؟ یا با ۹ حرکت باهوش میشن ؟! شایدم قیافشون تغییر می کنه خوشتیپ می شن ؟! دیکاپریو اگر نقش یک جانی رو هم بازی کنه بازم خوشتیپه ربطی به اینا نداره

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   نه دوست عزیز. دلیلش اینه که مشخص بشه موضوع متن «محدود» به این چیزا که اینجا نوشته نیست. مثلا از کل عادت‌های گفتاری آدم‌های دوست‌داشتنی ما ۱۷ تاشو جمع کردیم
   در مورد عکسها هم علت انتخاب خوش‌تیپی نبوده 🙂

 59. profile-placeholder کیم گفت:

  انتخاب شخص لئوناردو برای معرفی همچین شخصیتی به جا بود . به طوری که کاملا واضح میشه عملکرد رئالیستی در بازی نقش هایی که بهش واگذار میشه رو درک کرد .
  برای من عکس ها پراکنده بود و متاسفانه نتونستم عناوین رو به عکس ها ارتباط بدم .
  ممنون

 60. profile-placeholder به تو چه اسم می چیه گفت:

  دیدگاه داشته باشم به تو نمیگم.

 61. profile-placeholder سینا گفت:

  یه درصد فکر کن من تو اداره وقتی پرونده رو از دست رئیسم میگیرم بهش بگم : «خب، ببینیم چطور باید این مشکلو حل کرد» 😀 😀 حاج خانوم انگار در جریان نیستی…اینجا ایرانه.بخوای خوب باشی بهت میخندن.

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   آن تغییری باش که می‌خواهی در اطرافت اتفاق بیفتد

 62. profile-placeholder معین پایدار گفت:

  زیاده بدیهی بود؛ ولی به‌هرحال ممنونم.

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   شما ببخشینش 🙂

 63. profile-placeholder ستاره گفت:

  انتخاب عکسها بسیار تامل برانگیز و هوشمندانه و جذاب هستند. متنها و موضوعات هم عالی بودن. ممنون

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   متشکرم از اینکه خوندید

 64. profile-placeholder علی گفت:

  ژن میگه این بچه میخواد-خوشگل یا زشت-پررو یا کمرو-باهوش ویاخنگ-ووووباشه بقیش چغری ماست که بیست سی درصد کاره وجدانا گلزار اگه زیبا وبلندنبود با اون بازی خشک میتونست مرد جذاب سینما بشه یا اگه موهاش دراول جوانی میریخت چی؟دی کاپریو هم همینطور….جوک ما

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   همه اینا که گفتید درست. اما خیلی آدمای خوشگل و خو‌ش‌تیپ هم هستن که مرد جذاب سینما نشدن! پس فقط به ژن و وراثت مربوط نیست

   1. profile-placeholder علی گفت:

    بازم برمیگرده به ژن که پررویی یا نه؟-جهان جای بده بستانه ازهدیه تهرانی خوشگلترزیادن ولی فقط اونه که سالها با شریفی نیاوکیانیان و…-گوگوش اگربا محمود قربانی نبود اصلا روصحنه نمیرفت خردادیان اگر…نبود مردرقص ایران نبودووو به جوک ما سربزن ازین سری صدتا میشه ردیف کرد

    1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

     شما خودتون ژن «پر رویی» رو کشف کردید؟

 65. profile-placeholder حسین گفت:

  آدم چیز فهم؟

  1. profile-placeholder رویا گفت:

   دیکاپریو و گلزارو قابل مقایسه ان مگه؟ دیکاپریو نمیتونست مثل خیلی از بازیگرای دیگه سالی سه چهارتا فیلم بیخود بازی کنه و غیره؟ که تهشم هیچی نشه؟ ولی اینکارو نکرد. تازه از همون بچگیشم توانایی بازیشو نشون داد. حالا درسته از اول اینقدر گزیده کار نبوده اما زود خودشو بالا کشید. الانم شخصی شده که به این آسونی نمیشه با کسی مقایسه ش کرد. گلزار؟؟!

  2. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   بله دیگه. آدمه چیز فهم بوده که این مقاله رو مفید تشخیص داده دیگه 😀

 66. profile-placeholder Paniz گفت:

  لطفا دفعه بعدی سر این دیکاپریو ی ملعون یک روسری یی چیزی بکشید همشیره
  مرگ بر هالیوود

  1. profile-placeholder Golden lion گفت:

   لطفا انقد یک طرفه حرف نزنید
   مطمئنا هیچی درباره دی کاپریو نمیدونید اینجوری کانت میذارید! 😒😩

 67. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

  اصلا کاری به دی کاپریو بودن طرف و مثبت یا منفی بودن شخصیتش یا فیلماش ندارم. انتخاب عکسا به نظرم خیلی هم هوشمندانه بوده. یه ارتباط قوی بین متن و عکس وجود داره. مرررسی خانم مثنا

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   متشکرم 🙂

 68. profile-placeholder Sara گفت:

  تصاویر خیلی غربی بودن و بیشتر برای جلب بیننده بود، از تصاویر که بگذریم خیلی جاها مخصوصن دو رو ور خودمون از آدمهایی با این خصلت سواستفاده میشه تا محبوب بودن

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   متأسفانه در فرهنگ ما گاهی دیده شده که از افراد خوب سوء استفاده میشه. اما خوب بودن باید «کنشی» باشه نه «واکنشی»

 69. profile-placeholder Aghdas گفت:

  سلام، با تشکر از شما و سایتتون.. بنده هم اعتراض شدید خودم رو به این عکس های مبتذل و نامفید اعلام میکنم. بهتر بود عکس دکتر احمدی نژاد رو به اضافه کپن تخفیف ساندیس میذاشتید دوستان بهره کافی رو ببرند

 70. profile-placeholder سورن گفت:

  خدا رو شاکرم در زمان حال زندگی میکنیم
  ممنون که هستید
  قدیما هم گذشته

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   سلام. مممم… جان؟

 71. profile-placeholder سورن گفت:

  سپاس و تشکر
  ممنون میشم اگه امکانش باشه از دیالوگهای فیلم گرگهای والستریت که در بیزینس وتجازت کاربرد داره و حاوی مفاهیم کلیدیه ترجمه و در مقاله هاتون بکار ببرید/
  تشکز و سپاس از زحمت و بذل توجه شما
  ارزومند بهزوزی شما عزیزان

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   این مقاله درباره بیزینس و تجارت نبود، اما این هم پیشنهاد خوبیه که از بعضی دیالوگ‌ها در مقالات مرتبط استفاده بشه.
   ممنون. به همچنین برای شما

 72. profile-placeholder شاپرک گفت:

  مطالب درکل خوب بود اما هرکسی اگه بظاهر و برای دوست داشتنی شدنش این کارا رو انجام بده، به دل کسی نمیشینه و اوضاع خرابتر میشه
  ضمنا با نظر آقای حجت شدیدا موافقم، واینکه از دید کاریزماتیکترین آفریده های خدا اخلاص توی هر عملی حرف اول رو میزنه، کاش همه به این مطلب توجه و عمل کنن.

 73. profile-placeholder حجت گفت:

  ما بهترین کاریزماتیک های عالم رو داریم .نمایش گرگ والستریت در این مقاله نشان دهنده غرب زدگی و توجه به افکار و طرز رفتار غربی هاست ولی در کل کار و رفتار خوب خوبه و مشخصه های انسان مؤدب در این مطلب به وضوح دیده میشه.باتشکر از مترجم خوب این مطلب

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   البته تصاویر فقط محدود به فیلم گرگ وال استریت نبود.
   ممنون از شما که خوندید

 74. profile-placeholder حجت گفت:

  کاش الگوی از پیامبر یا حضرت علی الگو برداری میکردین وکاریزماتیک بودن ائمه رو به نمایش میگذاشتین که اینهمه خاطرخواه دارند و دوست داشتنی هستند

  1. profile-placeholder سينا گفت:

   اين خاطر خواهيه يا ترس و نياز!!! ترس از نفرين ابدي و ايجاد نياز به ساده ترين نياز هاي روزمره ي زندگي و در كنارش تبليغ آن بزرگواران كه شفاعت مي كنند و نياز ها را برطرف مي كنند.

  2. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   دقیقا کاریزماتیک بودن ائمه رو چطور میشه نشون داد؟ دوربین عکاسی ۱۰۰ و اندی سال بیشتر نیست اختراع شده!

 75. profile-placeholder کارگزار بورس اوراق بهادار گفت:

  بسیار عالی بود . درود بر نویسنده خوش فکری که این مطالب را جمع اوری کرده است – سپاس

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   سپاس از شما که وقت گذاشتید و خوندید

 76. profile-placeholder محمدحسین میرزایی گفت:

  مطالب مفید و سازنده بود،ممنون

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   تشکر از شما که خوندید

 77. profile-placeholder khakhs گفت:

  نویسنده هرکی بوده خیلی به دی کپریو علاقه مند بوده 🙂

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   دوست عزیز نام و توضیح کوچکی درباره نویسنده هر مطلب در این سایت انتهای مقالات درج میشه. میتونید ببینید چه کسی مطلب رو نوشته. ممنون که خوندید

 78. profile-placeholder رها گفت:

  به نظرم خوب بود ولی کامل نبود یعنی خیلیا اینا رو رعایت میکنن ولی آدم دوست داشتنی نیستن و به نظرم بیشترشون درباره یک آدم مودب بود تا یک آدم دوست داشتنی

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   ادعای کامل بودن هم نداشت متن. اما اصولا مودب بودن هم یکی از مقدمات دوست‌داشتنی بودنه، قبول ندارید؟

 79. profile-placeholder اینطور گفت:

  خوشحالم که تمام این موارد رو رعایت میکنم.کنترل زبان خیلی سخته با نتایج خیلی شیرین.

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   پس شما همون شاهدی هستید که از غیب میرسه؟ خیلی هم خوب 🙂

 80. profile-placeholder م.ی گفت:

  در توضیح ترجمه ی عبارت «justifiable confidence» تو مورد هفتم خواستم بگم just به معنی عادل و اینها هست ولی justifiable تو ترجمه ی تحت اللفظی می شه قابل توجیه، موجه که اینجا با توجه به ترکیبش با confidence به نظر میاد «به جا» یا (دیگه زیادی آزاد اگه بخواییم ترجمه کنیم) «قابل قبول» معادل بهتری براش باشه تا «بر حق» (که اون وقت می شه «اعتماد به نفس به جا/ قابل قبول»). چون ما تو فارسی هیچ وقت نمی گیم «فلانی اعتماد به نفس برحقی داشت.» ترکیب «اعتماد به نفس» با «برحق» زیادی بوی ترجمه می ده و غیر فارسیه. ولی در کل ترجمه ی روون و خوبی بود. مرسی از انتخاب متن خوب.

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   ممنونم از راهنمایی. اصلاح شد.

 81. profile-placeholder رضا گفت:

  تصاویر از فیلم گرگ وال استریت نمایش یک آدم بی شرف و منفعت طلبه . البته اینها صفات آدم های ریاکاره که از نیروی کاریزماتیک خودشون برای استثمار بقیه بهره میبرند. آدم بی شیله پیله به این ادا اطوارها نیاز نداره.آدم ها هر چه قدر بیشتر اهل شو دادن باشند، همون قدر پست ترند. حداقل در ایران

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   دوست عزیز، کارکرد عکس در متن یک ارتباط معنایی هست، طوری که متن و تصویر هر دو برای حک کردن یک مطلب در ذهن به هم کمک کنن. منظور از استفاده از یک عکس خاص جز این ارتباط معنایی هیچ چیز دیگری نیست

 82. profile-placeholder شایان گفت:

  دقیقا نمیشه گفت درستِ چون اینا برداشت های شخصی شما از یه آدم کاریزماتیک بود
  بی شک خیلی مسائل بهش پرداخته نشده اما این رو هم باید بدونیم که همه ی نکاتی که گفتید حتما در ارتباط بهتر موثر خواهد بود

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   دقیقاً. قرار نیست که عادت‌های آدمهای دوست‌داشتنی یا کاریزماتیک فقط به اینها محدود باشه. اینا «بعضی» از اون عادت‌ها هستن
   ممنون که خوندید

 83. profile-placeholder محمود گفت:

  عکسها بسیار مناسب حال انتخاب شده اند . ممنونم .

 84. profile-placeholder افسر امینی گفت:

  مطالب برعکس تصاویر خوب بود. تصاویر ایرانی مفیدتر هستند.

  1. profile-placeholder سلطان گفت:

   من ايراني نمي شناسم فقط تصاوير بابلي خوبه (چه فرقي مي كنه ايراني ،سوئدي ، ژاپني يا ديگر كشور ها لطفاً انسانيت را در نظر بگيريم)

 85. profile-placeholder اسد پویان گفت:

  متشکرم متن جالبی بود و تصاویر هم با حالاتی که توصیف شده همخوانی دارد و احساس خوبی به خواننده می دهد . برقرار باشید

 86. profile-placeholder سعيد گفت:

  مطلب جالبي بود من نگاه دگم و تعصبي به تصاوير ندارم ولي با نظر علي آقا موافقم عكسها براي جلب توجه مخاطب بود ولي عموما به موضوع ربطي نداشت

 87. profile-placeholder امیر گفت:

  تصاویر از چه فیلمی بود؟

  1. profile-placeholder اصلان گفت:

   از فیلم های گتسی بی بزرگ، گرگ وال استریت، تایتانیک و …

 88. profile-placeholder maman farbod گفت:

  مقاله خلاصه و بسیار مفید بود. موفق باشید.

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   ممنونم که خوندید

 89. profile-placeholder احمددانایی فر - بندرخمیر گفت:

  کمال تشکر و قدردانی دارم از مطالب بسیار مفیدتان.
  سربلند و پیروز باشید

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   ممنونم. شما هم به همچنین

 90. profile-placeholder بهلول گفت:

  الگو سازی یکی از میان بر هائی است که می تواند عادات خوب در ما ایجاد کند. مطالب مفید بود. من آنها را با رفتار چند تا از این آدمها که دور و برم هستند تطبیق دادم. واقعا” همینطور است. سپاس

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   ممنونم. لطف کردید که مطالعه فرمودید

 91. profile-placeholder امید دیوشلی گفت:

  نگاه خوب و پرداخت عالی نکاتی است که من در خصوص مقاله خوب شما می توانم بگویم
  خواندن آن را و حداقل خواندن تیتر دسته بندی خوب آن را پیشنهاد می کنم …

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   ممنون از شما

 92. profile-placeholder مروتی گفت:

  سلام، ممنونم از مقاله زیبایی که نگاشته اید

 93. profile-placeholder علی گفت:

  لطفا در انتخاب تصاویر بیشتر دقت کنید استاااااااد

  1. زهره مثنا زهره مثنا گفت:

   سلام. از چه نظر؟ میشه بیشتر توضیح بدین؟

   1. profile-placeholder محمدرضا گفت:

    واقعیت عکس ها خوب هستن

    ممنون از مطلب مفیدتون… خیلی خوشم اومد

 94. profile-placeholder سجاد گفت:

  ممنون از مطلب مفیدتون ، عالی بود
  مخصوصا عکسای دیکاپریو

 95. profile-placeholder رضایی گفت:

  درسته آدم در کنار اینجور آدم ها احساس خوبی پیدا میکنه
  ملسی مطلب خوبی بود