۱۰ ویژگی رفتاری آدم‌های باهوش

۱۰ ویژگی رفتاری آدم‌های باهوش
امتیاز مطلب: ٩١%
91

ممکن است ادعا کنید همیشه تعداد افرادی که هوش متوسط دارند بیشتر است؛ در حالی که واقعیت این است که این افراد صرفاً صدای بلندتری دارند. افراد باهوش ذکاوت خودشان را به رخ دیگران نمی‌کشند چرا که هوش زیادشان به نظرشان طبیعی می‌آید و تنها تلاش‌شان این است که بدون جلب توجه آزادانه زندگی کنند. شاید شما اسم این را تواضع یا سادگی و اخلاق نیک بگذارید، اما این افراد در حالت عادی کاملاً متوسط و معمولی به نظر می‌آیند تا یک روز ناگهان شما را با جرقه‌ای از هوش‌شان حیرت‌زده می‌کنند. در این مقاله با ۱۰ ویژگی رفتاری آدم‌های باهوش آشنا می‌شوید.


مقاله مرتبط: ۱۰ ویژگی رفتاری که هرگز در افراد موفق نمی‌بینید

635897125499497403-1455430955_Midnightcubicle

۱. جغد شب‌اند

تحقیقات نشان داده است، افرادی که شب را تا دیروقت بیدار می‌مانند و به کارهایشان می‌رسند و در واقع شب‌ها بیشترین میزان کار مفید را دارند نسبت به افراد سحرخیز دارای آی‌کیوی بالاتری هستند. البته باید گفت که بیدار ماندن تا نیمه‌های شب، فی‌نفسه شما را آدم باهوشی نمی‌کند! این افراد برای‌شان راحت‌تر است که شب‌ها بیدار بمانند و به وبگردی، مطالعه و یادگیری مطالب جدید بپردازند. چون این یادگیری‌ها در پشت صحنه اتفاق می‌افتد، دانش و مهارت‌هایشان معمولاً برای دیگران عجیب است.

۲. ساکت‌اند

همه فکر می‌کنند آدم‌های ساکت درونگرا هستند و به لحاظ روابط اجتماعی ضعیف عمل می‌کنند. این همیشه صحیح نیست. نمی‌توان گفت که همه‌ی آدم‌های ساکت باهوش‌اند، بلکه افراد باهوش سعی می‌کنند اگر موقعیتش فراهم باشد گوشه‌ای ساکت بنشینند. این افراد به حرف‌هایی که زده شده گوش می‌دهند، فکر می‌کنند و خود را برای پاسخ آماده می‌کنند و همیشه سکوت را به گفتگوهای بی‌هدف ترجیح می‌دهند.

۳. از مشکلات‌شان فرار نمی‌کنند

یک فرد باهوش اجازه نمی‌دهد مشکلات فراوانی که در زندگی‌اش وجود دارد او را شکست دهد. او پیش از اینکه مشکلاتش از کنترل خارج شوند، آن‌ها را اولویت‌بندی کرده و با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کند. اگر شما به‌راحتی با مشکلاتتان مواجه می‌شوید، چالش‌های زندگی را با آغوش باز می‌پذیرید و همیشه روی لبه‌ی حاشیه‌ی امن زندگی حرکت می‌کنید، به نظر می‌آید بسیار آدم باهوشی هستید.

۴. دوستان‌ باهوش و خلّاقی دارند

دوستانی که در کنار خود دارید همیشه نشان‌دهنده‌ی بخشی از شخصیت شما هستند. افرادی که هوش استثنایی دارند، دایره‌ی دوستان‌شان را هم از بین افراد باهوش، فرهیخته و خلّاق انتخاب می‌کنند. همیشه استثناهایی هم بر این امر وجود دارد. اما اگر ۸۰٪ از آدم‌های زندگی‌تان آدم‌های باهوش و جالبی هستند، احتمال می‌رود که شما هم جزو دسته‌ی افراد باهوش قرار بگیرید.


مقاله مرتبط: ۱۰ جمله‌ای که افراد باهوش در محل کار هرگز نمی‌گویند

۵. برای کامل شدن تلاش می‌کنند

هوش فراوان را نمی‌توان از ظاهر فرد و یا صرفاً صحبت‌هایش دریافت، بلکه می‌توان آن را در اینکه این افراد چگونه با خود رفتار می‌کنند جست. افراد باهوش همیشه به دنبال تکامل هستند، به همین دلیل است که هر بار که آن‌ها را ملاقات می‌کنید متوجه تغییرات و پیشرفت‌های کوچکی در آن‌ها می‌شوید. این ذهنیّت کمال‌گرا در تمام جنبه‌های زندگی افراد باهوش خود را نشان می‌دهد؛ در ظاهرشان که سعی می‌کنند همیشه در بهترین حالت خود باشند؛ تلاش برای اینکه فن بیان خوبی داشته باشند و یا این که ساعت‌ها تمرین می‌کنند تا در گلف و یا پرتاب دارت بهتر شوند.

۶. از خود انتقاد می‌کنند

همه‌ی ما همه‌جا افراد خودشیفته‌ای را می‌بینیم که مرتب در مورد اینکه چقدر خوب هستند به خودشان و دیگران دروغ می‌گویند. پس اگر در این بین فردی را ببینیم که انتقادپذیر است و مرتباً خودش را نقد می‌کند نفس راحتی می‌کشیم. همین امر که فردی به دنبال فخر فروشی و تحت تأثیر قرار دادن دیگران نیست و پیوسته به دنبال عیب‌های خود و اصلاح کردن آن‌هاست، هوش او را نشان می‌دهد.


مقاله مرتبط: اگر شما هم این مشکلات را دارید پس واقعا باهوش هستید

۷. دوست دارند مطلع باشند

افراد باهوش همیشه از تازه‌ترین خبرها در زمینه‌های مختلف آگاه‌اند و همیشه در پی افزایش ذره به ذره‌ی آن هستند. اخبار داخلی و خارجی را دنبال می‌کنند و تلاش می‌کنند یاد بگیرند برای بهبود مسائلی که مستقیماً به زندگی‌شان مربوط است چه قدمی بردارند. هدف همیشگی این افراد یادگیری چیزهای جدید، جمع کردن اطلاعات و افزایش مهارت‌هایشان است. آن‌ها هیچوقت بیکار نمی‌نشینند و همیشه راهی برای مشغول بودن خود پیدا می‌کنند.

۸. پیوسته مشغول انجام کارهای مختلف هستند

یک شاخص خوب برای شناختن فرد باهوش این است که همیشه به‌طور همزمان مشغول انجام چند پروژه و فعالیت هستند. زبان انگلیسی‌شان را تقویت می‌کنند، دستورالعمل تعمیر شیرآب خانه را می‌خوانند، کلاس ورزش‌ می‌روند، دستور پخت غذاهای جدید را یاد می‌گیرند و یا مشغول گردآوری کتاب‌های مربوط به معماری قرون وسطی هستند. درحالی‌که بسیاری از افراد دوست دارند شغلی داشته باشند، افراد باهوش در پی پر کردن وقت آزادشان با فعالیت‌های مفیدی هستند که آن‌ها را در مسیر پیشرفت و یادگیری قرار دهد.

Thoughtful young woman with drawn question marks circulating around her head


مقاله مرتبط: آیا افرادی که دیر می‌خوابند باهوش‌تر و خلاق‌تر هستند؟

۹. سؤال‌های بجا می‌پرسند

وقتی با فرد باهوشی صحبت می‌کنید او مدام وسط حرف شما نمی‌پرد و با سروصدای زیاد سعی نمی‌کند مکالمه را به تنهایی به دست گیرد. افراد باهوش معمولاً به آرامی گوش می‌دهند و ممکن است لحظاتی برای فکر کردن به آنچه شما گفته‌اید سکوت کنند اما در جای صحیح سؤالی می‌پرسند که دقیقاً در جای درست پرسیده شده است. به شما مشاوره‌های مفیدی می‌دهند یا مسیر مکالمه را به سمتی می‌برند که خودتان به نتیجه‌ی مطلوب برسید. اگر دوستان‌تان از هم‌صحبتی با شما لذت می‌برند و به شما گفته‌اند که شنونده‌ی خوبی هستید، شما احتمالاً بهترین و باهوش‌ترین دوست آن‌ها بوده‌اید.

۱۰. تصور نمی‌کنند که خیلی باهوش‌اند

به دلیل وجود واقعیتی به نام اثر دانینگ-کروگر افرادی که از سطح پایینی از هوش و شایستگی برخوردارند معمولاً در بیان توانایی‌های خود مبالغه می‌کنند، درحالیکه افراد باهوش توانایی‌های خود را دست کم می‌گیرند. دلیل این امر این است که شما هرچقدر باهوش باشید متوجه می‌شوید فاصله‌ی شما با کمال چقدر است و هیچ‌گاه از سطح رشد و پیشرفت خود احساس رضایت نمی‌کنید.

هوش واقعی هیچ‌گاه کاملا از دید دیگران دور نمی‌ماند. اینطور نیست که افراد باهوش مدام در حال معمولی جلوه دادن خود باشند، بلکه آن‌ها فقط هوش خود را به رخ دیگران نمی‌کشند و با آن خودنمایی نمی‌کنند. هرچند این ده نشانه به‌راحتی چهره‌ی واقعی آن‌ها را نشان می‌دهد.

برگرفته از: lifehack

برچسب‌ها:
فرشته افتخاری نویسنده و عضو تیم تحریریه چطور

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه‌ها (144)

 1. profile-placeholder امیرحسین گفت:

  در ادامه حرفم یه چیز رو می خوام بگم که شاید هیچ کس در این نوع ازمقاله ها نمی گه
  موقعی که شما زود منظور رو می گیرید زود می فهمید پیچیدگی هایی که بقیه نمی فهمند اصلا براتون پیچیده نیست کابوسی که من الان دارم رو پیدا می کنید
  همه چیز حوسلتون رو زود سر می بره. حرف های بقیه ساده و پیش پا افتاده می شه. کلاه بر داری هایی که در جامعه می بینید بد اخلاقی ها بد رفتاری ها همه جلوی چشتونه. همیشه باید به خودتون بگید به هیچی اهمیت نده خودت رو درگیر نکن به حرف های حوسله سر برش بخند حرف درستی که ناراحتش می کنه نزن تا کی می خوای تنها باشی شاید تو هم مثل اون فرد کند ذهن هستی و مثل بقیه سالم نیستی. خسته می شی از همه اما لبخند می زنی و می گی شاید کسی پیدا بشه و من رو اون جور که باید بفمه
  اگر این مطلب براتون جالبه چون مثل یه داستانه اما وقتی خودتون کاراکتری هستین که در این نقش داره زندگی می کنه نعمت همرگ بقیه بودن رو می فهمید

 2. profile-placeholder امیرحسین گفت:

  سلام مقالتون خیلی جالب بود
  انگار یکی دقیقا داشت خصوصیات من رو می گفت مطمعنا همه می گن که من یه خودبزرگ بین هستم که این حرف رو میزنم اما جدا مو به مو اخلاق من هست
  ضمنا در تست ریون از ۶۰ سوال ۵۹ تا رو درست جواب دادم ۱۳۳ امتیازم شد که نوشته بود بالای ۱۲۷ نابغه هست
  اما تمام این ها رو گفتم که بگم هنوز هم نمی دونم آیا یه آدم کودن هستم یا نابغه
  من از دبیرستان به بعد همیشه بغیر از نمره ریاضی همه نمراتم زیر ۲۰ بود و املا و دروس حفظ کردنیم افتضاح بود البته درس نمی خوندم اما مثل ریاضی اصلا آسون نبودند
  و همیشه افکار و رفتار همسنینم خیلی ساده و سطحی بود و هیچ هیجانی نداشت
  دانشگاهم اصلا کلاس نمی رفتم و با جزوه شب امتحان می خوندم تا با نمره ۱۴ درس رو پاس کنم
  اما دوستام که تلاش می کردند و نمره کامل می گرفتند الان در زمینه کار پیدا کردن موفق تر هستند و من الان تلاش و کوششی که باید ۱۰ سال پیش می کردم رو می کنم تا معلومات تخصصیم بالا بره و در کارم پیشرفت کنم

 3. profile-placeholder احمق مودب گفت:

  منم فهمیدم احمقم ولی خداروشکر مثل مجید بداخلاق نیستم.

 4. profile-placeholder amir گفت:

  فقط تلاش اراده پشتکار…..

 5. profile-placeholder نارنیا گفت:

  سلام . ممنونم از مقاله . همش رو خوندم و به این نتیجه رسیدم که ادم متفکر با ادم باهوش فرق داره . در واقع ادمی که باهوش هست فقط باهوش هست و لزوما متفکر نیست . ادم هایی بودند که ضریب هوشی متوسطی داشتن اما دنیا رو متحول کردن چون ادم های متفکر بودند .

  حال این ده ویژگی یا هزار ویژگی افراد باهوش داشته باشی باعث متفکر بودن اون شخص نیست … متفکر بودن بهتر از باهوش بودن هست .

 6. profile-placeholder mehrdad گفت:

  چیزی که فکر من رو مشغول کرده برای اینکه یک فرد بتونه موفق بشه به قبول توانایی اون فرد نه فقط شناخت توسط دیگان نیاز داره اگه یک فردی مثل هاوکینگ در کشور ما مثلا در بین خانواده ما زندگی میکرد اونم با اون وضعیت جسمی باید کلی تلاش میکرد که بتونه مایحتاج زندگیش رو تامین کنه. پس انزوا میتونه یکه از خصوصیات فرد باهوش در بین مردمی که بخاطر این سیستم هست میتونه باشه ولی نه در جایی که مردم توانایی از لحاظ فکری دارن. از خصوصیات مردم نادان همه من فکر میکنم مثل همین هایی که میبینیم میخان توانایی خودشون رو با غلط بودن نظر کسی که متخض این کاره نشون بدن.

 7. profile-placeholder مریم گفت:

  جالب بود اما اثبات شده که بخشی از هوش اکتسابیه و به نظر من بزرگترین موهبتی که میتونه به یه انسان عطا بشه اراده است هرچند این رو هم میتونیم باتلاش به دست بیاریم مطمنم ما همه ی چیزای لازم برای رسیدن به ارزوهامونو داریم …

  1. profile-placeholder یکی قطره بارون گفت:

   واسه من مهم نیس ک با خوندنه این مطلب بفهمم باهوشم یا خنگم ولی بهر حال در کل جالب بود

   Keep up the good work

 8. profile-placeholder عليرضا گفت:

  سركار خانم افتخاري به نظرم اين متني كه شما نوشتيد بسيار زيبا ترجمه شده بود منتها اين ها كليت هستند

 9. profile-placeholder مهدی گفت:

  من با نظریه های شماره ۹ و ۱۰ کاملا مخالفم. و با شماره ۷ هم کمی مخالفم. لطفا درباره ویژگی های شماره های ۹ و ۱۰ بیشتر به تفکر و تحقق بپردازید.
  ممنون از شما.

 10. profile-placeholder محمد گفت:

  این موارد در دوران کودکی (واقعا میگم) و نوجوانی در من به وفور یافت میشد اما به مرور زمان که بزرگ شدم و مشغله هایی مثل کنکور و درس و دانشگاه فرصت هایی از من گرفتن و چیزهایی رو به من تحمیل کردن خیلی کمرنگ شده (والبته یه زمانی منو به دپرسی کشونده) و تنها چیزی که هنوز به قوتش هست تقریبا عشق به دونستنه
  به نظر شما باید چه کرد؟

 11. Yousef Moghaddam Yousef Moghaddam گفت:

  سلام ممنون مفید بود

 12. amir ahwazy amir ahwazy گفت:

  ممنون بسیار خوب و مفید

 13. profile-placeholder majid گفت:

  ممنون از این که مردم رو صبح تا شب فریب میدید.با این حقه ها مردم گوشه گیر و بدبخت کودن که از جامعه عقب افتاده ان روحیه نمیگیرن.اینا همش زاییده ذهن انسانه و برای پیشرفت جامعست.دروغه

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   سلام
   قبل از هر چیزی ممنونم که وقت گذاشتین و دیدگاه‌تون رو به ما منتقل کردین.
   لازمه خدمت‌تون عرض کنم قصد ما به‌هیچ‌وجه فریب مردم نیست، بلکه هدف ما تنها افزایش سطح آگاهی مردم در همه‌ی جنبه‌های زندگی هست که به افراد کمک میکنه خودشون رو بهتر بشناسن و در جهت رشد خودشون قدم بردارن. بیشتر مواردی که اینجا مطرح شدن به‌نوعی به مطالعه و کسب دانش، فروتنی، ارتباط درست با مردم و … اشاره دارن که فاکتورهای مهمی برای رشد فردی و شخصیتی محسوب میشن.
   این مطلب مثل سایر مطالبی که در چطور می‌بینید، منبع معتبری داره و برای همه‌ی آیتم‌هایی که اینجا ذکر شدن مطالعات و آزمایش‌هایی انجام شده و زاییده‌ی ذهن انسان نیستن!

   1. profile-placeholder majid گفت:

    باشه شما راس میگی.من که تشکر کردم

  2. hr kz hr kz گفت:

   سلام . امیدوارم روز خوبی داشته باشید
   آقا ! مجید :
   افراد باهوش سعی می‌کنند اگر موقعیتش فراهم باشد گوشه‌ای ساکت بنشینند. این افراد به حرف‌هایی که زده شده گوش می‌دهند، فکر می‌کنند و خود را برای پاسخ آماده می‌کنند
   شاید شما این ویژگی رو ندارید و حرصتون گرفته و با لفظ فوق العاده زشت صحبت میکنید ؛ دقیقا اگر شما جزء این دسته افراد بودید ، اول متن رو میخوندید بعد فکر میکردید برای پاسخ 🙂
   در این چند خط هیچ ویژگی ای برای گوشه گیر بودن وجود نداره ، بلکه انسان هایی که برعکس شما ساکت اند ، اول به حرف مردم گوش میکنن ، بعد فکر میکنن ، بعد حرفشون رو مزه مزه میکنن و در انتها صحبت میکنن . خلاف این انسان هایی هستن که دو خط صحبت میکنن و نزدیک ۱۰ کلمه … خروجیشه .
   در انتها هم عرض کنم خدمتتون که آدم های گوشه گیر و منزوی ، معمولا خنده نمیکنن ، سر صحبتو باز نمیکنن و عملا صحبت نمیکنن . فرق بین آدم با فکر و با منطق و منزوی رو نشناختیم متاسفانه .
   انسان هایی هم هستن که اطرافمون زیادن ، یه بند صحبت میکنن 🙂 قطعا این دسته از آدم ها تو ۲ خط نوشتنشون ، یه کلمه درست و حسابی پیدا نمیشه .
   موفق باشید

   1. profile-placeholder majid گفت:

    سلام اقا یا خانم.من کاملا میدونم و پذیرفتم که کودن هستم و با دیدن متن شما حرصم !گرفت که میخواید همه چی رو کنترل کنید با حرف های بیخود.به ادم های احمقی که دیگه نمیتونن بیشتر از این احمقی که هستن باشن با حرف هایی که واقعیت نداره روحیه بدید.که البته چیز بدی هم نیست.که تشکر هم کردم. من نمیدونم چی شد و چرا نظر دادم ولی باشه شما راس میگی من نباید نظر میدادم چون به شما هم برخورده مثل من.ولی من همون مجیدم مجیییید.شما راس میگی و حرفت کاملا راست و درسته و نقصی نداری و کامل هستی و ایول داری و بی نظیری.ممنون. عالی جناب.

 14. profile-placeholder amirabbas.m گفت:

  فقط اخریش رو ندارم.

 15. profile-placeholder zahra گفت:

  سلام ممنون مقاله ی خوب مفید ومختصری بود یه سوال داشتم به نظرتون کدوم تست آی کیو از همه بهتر و درست تره وبرای انجام دادنش باید بریم پیش روانشناس یا از همین آی کیو تستای سایت ها هم میشه استفاده کرد ؟

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   سلام دوست گرامی
   متأسفانه درمورد سؤالی که مطرح کردین اطلاعاتی ندارم. امیدوارم عزیزانی که چیزهایی در این مورد میدونن، بتونن بهتون کمک کنن.

 16. profile-placeholder amir گفت:

  شب بیداری عاملی برای موفقیت نیست
  تمام موفقیت در سحرخیزی است

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   درود بر شما
   همون‌طور که تو متن هم اشاره شده:
   «بیدار ماندن تا نیمه‌های شب، فی‌نفسه شما را آدم باهوشی نمی‌کند! این افراد برای‌شان راحت‌تر است که شب‌ها بیدار بمانند و به وبگردی، مطالعه و یادگیری مطالب جدید بپردازند. چون این یادگیری‌ها در پشت صحنه اتفاق می‌افتد، دانش و مهارت‌هایشان معمولاً برای دیگران عجیب است.»
   «تمام موفقیت» رو نمیدونم ولی سحرخیزی تو موفقیت خیلی از ادما نقش داره.
   ممنون که دیدگاه‌تون رو برامون نوشتین 🙂

 17. profile-placeholder سحر گفت:

  سلام وقت بخیر
  پس ازین معلوم میشود که من خیلی با هوشم ههههه

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   سلام سحر عزیز
   تبریک میگم و براتون ارزوی موفقیت دارم 🙂

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   نمیدونم! امیدوارم واقعی باشه و بتونه ازش به بهترین شیوه استفاده کنه 🙂

 18. profile-placeholder رضا گفت:

  واقعا ممنون باخوندن این پست به این نتیجه رسیدن یک عدد کودن به تمام معنام دلم خوش بود حداقل مغزم سالمه که اونم‌…هیچی ولش کن موفق‌باشد

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   سلام بر شما
   در این مقاله فقط ۱۰ مورد از ویژگی‌های افراد باهوش ذکر شده. احتمالا شما هم با من موافقین که تمام ویژگی‌های افراد باهوش تو همین ۱۰ مورد خلاصه نمیشه. پس درست نیست بگیم هر کی این ویژگی‌ها رو نداره باهوش نیست یا به قول شما کودنه!
   پیشنهاد میکنم این مطالب رو هم مطالعه بفرمایید:
   ۴ تکنیک برای تقویت هوش هیجانی
   تقویت ذهن با ۴ توصیه‌ای که از شما یک فرد باهوش می‌سازد
   ۷ ماده غذایی که هوش شما را چندین برابر می‌کند
   هوش کلامی چیست و راه‌های تقویت آن چگونه است
   ممنون که همراه‌مون هستین 🙂

 19. profile-placeholder مجیدمقدم گفت:

  ضمن عرض سلام وخسته نباشید بسیار عالی وآموزنده بود لذت بردم ممنون.

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   سلام دوست عزیز
   سپاس از لطف شما. خیلی خوشحالیم که این مطلب براتون آموزنده بود 🙂
   ممنون که همراه‌مون هستین

 20. profile-placeholder مسعود گفت:

  همشون نسبی بود هیچکدوم دلیل بر باهوش بودن نیست ممکنه توی یه ادم باخیلی هوش این ها هم دیده شه من خیلی تحقیق کردمباید جزیی تر بررسی کنید چیزای جالبی یافتم

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   درود بر شما
   بله درسته، ویژگی‌های افراد باهوش تنها همین ۱۰ مورد نیست و نمیشه گفت هرکس این ویژگی‌ها رو داشت حتما خیلی باهوشه! اما به طور کلی این موارد تا حدودی تو ادمای باهوش مشترکه.
   پیشنهاد میکنم این مطالب رو هم مطالعه بفرمایید:
   ۵ نشانه که می‌گوید هوش شما بالاتر از متوسط جامعه است
   ۷ عادت افرادی با هوش هیجانی بالا

 21. profile-placeholder یه دوست گفت:

  نظر منفی نمیدهم با تشکر ولی لطفا این مقاله رو طوری تنظیم کنید که افراد باهوش که این خصوصیات رو ندارند انگیزه ی خود را از دست ندهند

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   درود بر شما دوست عزیز
   اینجا فقط ۱۰ مورد از ویژگی‌های رفتاری آدم‌های باهوش ذکر شده.
   ویژگی‌های دیگه‌ای هم هستند که جاشون تو این لیست خالیه ولی در مقالات دیگه بهشون اشاره شده 🙂

 22. profile-placeholder حامدمحمدی گفت:

  خیلی عالی بود ممنون وسپاس‌گذار

 23. profile-placeholder محمد هادی گفت:

  عالی بود

 24. profile-placeholder Bahar گفت:

  سلام ممنون از مقاله خوب شما مفید بود موفق باشین

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   سلام بر شما
   خوشحالیم که براتون مفید بوده بهار عزیز
   ما هم برای شما ارزوی موفقیت داریم

 25. profile-placeholder محمد گفت:

  جغد شب فکر کنم اشتباه باشد

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   چرا؟

   1. profile-placeholder محمد گفت:

    شب خوانی یعنی زحمت بیش از حد که به هوش هیچ ربطی ندارد

    1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

     اگر یه بار دیگه متن رو بخونید میبینید که نوشته: «این افراد برای‌شان راحت‌تر است که شب‌ها بیدار بمانند و به وبگردی، مطالعه و یادگیری مطالب جدید بپردازند…»

 26. profile-placeholder محمد گفت:

  انسان هاعاقل افریده شدند اما دارای ضریب هوشی متفاوتی هستند.
  خب پس با این وجود که ضریب هوشی انسان ها متفاوته از کجا میشه فهمید که چه کسی ضریب هوشی بالاتری داره؟
  جواب اینجاست که هر کسی که بتونه از علم دنیا بهره بیشتری ببره ضریب هوشی بالاتری داره به عنوان مثال به انیشتین نگاه کنید فیزیک دنیا رو کاملا متوجه شده بود . مقاله هاش درباره نور و انعکاس اون این رو اثبات میکنه یا تو مقاله های دیگرش……………………
  خب پس اگه هر چی ادم از فیزیک و شیمی دنیا سر در بیاره با هوش تره .
  لازم به ذکره که برق هم زیر شاخه فیزیک و شیمی هست قابل توجه خیلی ها.

 27. profile-placeholder Ho3in گفت:

  عالی با امید موفقیت در تمام زمینه ها برای شما وایرانیان آریایی❤❤❤❤

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   سپاس از لطف شما دوست گرامی

 28. profile-placeholder علی گفت:

  فقط این میتونم بگم، عالی بود

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   خوشحالم که رضایت‌تون جلب شده دوست گرامی 🙂
   سپاس از همراهی‌تون

 29. profile-placeholder اردلان گفت:

  مقاله خوبی بود ممنون ازتون
  چند روزیه و همه اش هم از یه لینک در یکی از سایتها شروع شد که ویژگی افراد باهوش رو توضیح میداد
  حالا نه اینکه من باهوش باشم اصلا من خنگ هیچ ابایی هم از گفتنش ندارم
  ولی مساله اینه که تا الان هرچی خوندم (و همینطور این مقاله) مواردی که گفته میشه خیلی در مورد من صادقه
  مثلا در مورد همین مقاله من جغد شب هستم
  مورد دهم در مورد من خیلی صادقه حتی به شکلی دیوانه وار شده یه باور که خنگم علی رغم اینکه همه بهم میگن بابا تو هوشت بالاست
  آنالیزگرم؛ مورد ششم که اصلا برنامه هر لحظه زندگیمه
  یا جایی دیگه میخوندم که این افراد همه اش در حال تحلیل دیگرونن (که من هستم)
  یا تالش زیادی نمیکنن چون فکر میکنن نیاز نیست
  کمالگرا که دو دقیقه شه و ….
  ولی همچنان سوال بی جواب موند که “بالاخره چه باید کرد؟” با این مسایل
  میدونی مشکل سازه خیلی زیاد و مانعه
  اینکه هی آنالیز کنی یه چیزو یه کارو بعد دست آخر هیچ کاری نکنی و موارد دیگه
  این ناراحت کننده اس
  باز جایی دیگه میخوندم که نوشته بود باهوش بودن مثل نفرین میمونه
  انگار اینجوری هم میتونه باشه

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   سلام دوست عزیز
   به نکته‌ی بسیار مهمی اشاره کردین و شاید همین «بالاخره چه باید کرد؟» خودش بتونه اولین قدم برای انجام یه کار بزرگ باشه.
   سپاس که نظر ارزشمندتون رو با ما به اشتراک گذاشتین.

  2. profile-placeholder یکی قطره بارون گفت:

   اردلان شما اصلا نگران این نباش ک جواب یه سوالی رو میدونی ولی نمی تونی کاری کنی چون فقط خودت میریزی به هم
   اگه شما تاریخ بخونی متوجه میشی بیشتر مردم مثل یه نوار یا فیلمی ک دائم تکرار میشه میمونن،هی دائم دارن رفتارشونو تکرار میکنن(نسل ها پشت سرهم)حالا اگه شما سعی کنی تغییری انجام بدی تو بیشتر اوقات خودت خسته میشی؛ پس تا میتونی خودتو قاطی اینجور مسائل نکن و سعی کن زندگی رو با آرامش طی کنی لذت ببری یعنی تقربیا خودتو نسبت ب اتفاقاتی ک تاثیر رو زنیدگیت نداره بی تفاوت نشون بده

 30. profile-placeholder آیدا گفت:

  ولی همیشم اینجوری نی که هرکی خودشو دست کم میگیره باهوشه من خودم کمبود اعتماد به نفس دارم و سر همین خیلی از خودم ایراد میگیرم گاهی اوقاتم که واسه همین اصن حرف نمیزنم :/ ولی فک نمیکنم باهوش باشم خنگم نیستم هوشم معمولیه

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   بله حرفتون درسته.
   نیازی به ایراد گرفتن نیست دوست خوبم. اعتمادبه‌نفس مثل خیلی چیزای دیگه اکتسابیه.
   پیشنهاد میکنم سری به این صفحه بزنید.

 31. profile-placeholder ایمان گفت:

  الان این مطلبو که ملت خوندن دیگه همه فک می کنن باهوشن( به خودشون میگیرن …)
  میانگین بهره هوشی تو ایران برعکس تصور عام ۸۵ اه که عدد بالایی نیست .

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   به خودشون بگیرن که مورد آخر نقض میشه 🙂

 32. profile-placeholder زهره گفت:

  سلام دوست عزیز
  مطلب شما خیلی عالی و تاثیرگذار بود

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   سلام بر شما
   خوشحالیم که براتون مفید بوده دوست گرامی 🙂
   سپاس از همراهی‌تون

 33. profile-placeholder احمد گفت:

  عالی بود مرسی

 34. profile-placeholder hasan گفت:

  مطلب جالب و موجزی بود که من آن را برای دوستم نیز ارسال کردم. موفق باشید.

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   سپاس از لطف شما دوست عزیز
   خوشحالیم براتون مفید بوده 🙂

 35. profile-placeholder مریمم گفت:

  وری نایس

 36. profile-placeholder فرزاد گفت:

  من که همه ی این ویژگی ها رو دارم ولی باز اون ادمی که دلم میخواد نیستم

 37. profile-placeholder علی گفت:

  شکر از وب سایت خوب و مطلب عالی شما

 38. حسین حسین گفت:

  استاد مطلب زیبایی را انتخاب کردید آفرین لطفا ادامه دهید.
  متشکرم. قاهری

 39. profile-placeholder محمد گفت:

  سلام ، من چند مورد از ده مورد در من هست خیلی ممنونم

 40. profile-placeholder Lady stark گفت:

  Kheyli khubo jaleb bud

 41. profile-placeholder محمدعلی کولیوند گفت:

  سلام هوش یک موقعیت خدادادی از حواس پنج گانه انسانی است که بطور اتوماتیکی تمام اطلاعاتی که به مغز میرسد رصد میکند وان حالت واشیا پیرامون اعصاب محیط ان موضوع را سنجش میکند وواکنش منطقی با ان موضوع ویا مشکل که سر راهش پیش امد در زمان معین و به موقع عکس العمل درست نشان میدهد .البته عقل هم مجاور هوش می باشد مسای با رفتار وگفتار وعمل منطقی وکشف اسرار نهفته اعماق درون وبیرون میشود .وخواب استراحت مغزی و غذای روحی لازم وهرکس ان به را به انداز ه لازم تجربه میکند و بستگی به ساعت بیولوژیکی واناتومی بدن دارد وخواب ریشه و مادر دیگر اجزای تشکیل هوش و حواس می باشد .

 42. profile-placeholder ssse گفت:

  یعنی پس من باهوشم🤔
  قطعا باهوشم پس🤔

  1. profile-placeholder پوریا گفت:

   نه نیستی چون نوشته ادمای باهوش خودشونو باهوش نمیدونن پس خودتو نقض کردی

   1. profile-placeholder ssse گفت:

    اههههه حیف شد😂😂

    1. profile-placeholder محمد گفت:

     اقا پس من خنگ خنگم 🤠🤠🤔🤔

     1. profile-placeholder اردلان گفت:

      شما هم چون با این نتیجه گیری که افراد باهوش خودشون رو تایید نمیکنن و میخوای برعکسشو بگی که درست دربیاد نه شما هم باهوش نیستی :دی :دی
      مگه برره اس هرچی بگی برعکسش بشه؟!

 43. profile-placeholder ایران - رشت گفت:

  با سلام و خسته نباشید .
  اولین بار چنین سایت تمیزی رو میبنم خیلی سایت جالبی دارین و این مطلبی هم که گذاشتین کاملا درسته و ممنون بابت زحمتی که کشیدین من فکر میکنم از این به بعد یکی از طرفدارهای شما باشم .
  با آرزوش موفقیت روز به روز شما

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   سلام دوست عزیز
   خیلی ممنون برای انرژی مثبتی که فرستادین 🙂
   باعث افتخاره که طرفدارانی همچون شما داشته باشیم.
   همچنین آرزوی موفقیت روزافزون برای شما

 44. profile-placeholder عمو جلال گفت:

  چرا چهره منو آشکار کردین آخه!!؟ 😛
  ممنون مطلب وبی بود
  خسته نباشید

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   خوشحالیم که خوشتون اومد عمو جلال

 45. profile-placeholder وحید عرب نژاد گفت:

  خوب بود هرچند دوست نداشتم کسی بفهمه که آدم های باهوش چطوریه.ولی خوب آگاهی برای همه خوبه.اگه کسی باهوش بود اونو توی تنگنای تمسخر قرار ندیم.لطفا پرونده این بحث رو ببندید.آگاهی عوام از یک فرد باهوش توی روند کاری و اجتماعی اون فرد تاثیر بد داره به عینه این رو تجربه کردم.ولی به هر حال متشکرم.

 46. profile-placeholder محمد حسن گفت:

  سلام. مطلب خوبی بود. ولی اینکه نوشته تحقیقات نشان می دهد؟ کدام تحقیقات؟ کجا؟ کی؟
  منبع به اندازه نتایج مهم است

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   سلام دوست عزیز
   کاملا حق با شماست
   منبع اصلی مقاله رو میتونید جلوی عبارت «برگرفته از: » ببینید.
   سپاس از دقت نظر شما

   1. profile-placeholder مصطفی گفت:

    بهتر بود به جای ترجمه ی صرف بعضی جاها (مثلا کلاس رقص! زبان فرانسوی) تغییراتی می دادید که با جامعه ی ما همخوانی بیشتر ی داشته باشد مثلا زبان انگلیسی یا کلاس ورزشی.

    1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

     سلام دوست گرامی
     ممنون از توجه و نکته‌بینی‌تون
     حق با شماست. موردی که اشاره کردین اصلاح شد.
     سپاس که با ما همراه هستین 🙂

 47. profile-placeholder میلاد گفت:

  کسی که باهوش باشه وقت و عمر خودش رو با رقص و این امور به بطالت نمیگذرونه
  عموما چیزی به اسم هوش سرشار نداریم تنها تلاش و تلاش و تلاش رمز موفقیت هست و میزان کمی هوش کمک میکنه…. موفق باشید

  1. profile-placeholder ایران - رشت گفت:

   با سلام اگر فقط تلاش باشه که کارگران خیلی تلاش میکنند تا هوش و فکر نباشه جسم ها برای به اجرا در اوردن اون فکر به حرکت در نمیان

 48. profile-placeholder اسماغیل مرشدی گفت:

  یکی دیگه از ویژگی های آدمهای خیلی باهوش اینه که ضریب هوشی پایین رو در دیگران نقص نمی دونن و می دونن هوش فقط یه توانایی از هزاران توانایی انسانه و همونطور که نباید کسی رو به خاطر نابینایی و فلج بودن مسخره کرد نمی توان کسی رو به خاطر ضریب هوشی پایین ملامت کرد

 49. profile-placeholder غزل گفت:

  سلام ..بسیار ممنونم اما کامل نبود.😊تشکر.

 50. profile-placeholder محسن گفت:

  یادتون رفت ادم های باهوش عاشق بازیهای رایانه ای ک توش معما باشه هستند و سکوتشون نشان دهنده اینه که وقتی دیگران دارند در مورد مطلبی حرف میزنند که برای ان جذاب نیست سکوت میکنه والا ادم باهوش خلاق هم هست و نسبت ب پیرامونش واکنش جالبی میدهد و معولا ادمهای باهوش زودتر افسرده میشن به این دلیل اینکه همیشه اطرافیانش مثل خودش نیستند در حقیقت دنبا رو ی طور دیگه می بینند و جالبه بدونید دوقلوها چند قلوها از ادمهای عادی باهوش ترند و اینم جز عجایب خلقتشون هست

 51. profile-placeholder مصطفی یوسفی گفت:

  با سلام, درکل مطالب جالبی نوشتین, مورد شماره سه که نوشتین به نظر من درست نیست چون فرار کردن از مشکلات دلایل دیگه ای میتونه داشته باشه از جمله اختلالات روحی و روانی, یه نکته هم اینکه افراد باهوش یع نشانه دیگه ای هم که دارن اینه که هر مطلبی رو که میخونن فورا باور نمیکنن و راجب صحتش حتما تحقیق میکنن بزرگترین ویژگیشون هم اینه که بلدن چطوری برای تشخیص صحت یه موضوع تحقیق کنن

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   سلام دوست عزیز
   ممنون که دیدگاه‌تون رو با ما به اشتراک گذاشتین 🙂

 52. profile-placeholder طرهان گفت:

  خوب بود هرچند من جزئ باهوشا نبودم.

 53. profile-placeholder حسین گفت:

  بسیار عالی

 54. profile-placeholder poya گفت:

  بسیار جالب

 55. profile-placeholder میلاد احمدی گفت:

  خیلی ممنون

 56. profile-placeholder امیر گفت:

  سلام کاملا موافقم
  و متشکرم از اطلاعات مفیدتون
  فکر میکنم ک منم تو دسته افراد باهوش قرار بگیرم چونکه همه این ویزگی هارو دارم

 57. profile-placeholder سیده دل آرام قدیمی گفت:

  سیده دل آرام قدیمی ۱۳۹۵-۱۱-۰۷ در ۱۵:۱۸ دیدگاه شما در انتظار بررسی است.
  متاسفانه در این مقاله صفات افرادی از شخصیت سالم به دور هستند بیان شده است
  افراد باهوش سالم افرادی هستند که خواب مرتبی دارند سر ساعت خاصی به خواب میروند و حتما سر ساعت خاصی از خواب بیدار میشوند
  افراد باهوش سالم از خود انتقاد نمیکنند و خودشونو سرزنش نمیکنن شماره ۶ جوری برداشت میشه که این افراد از خود انتقاد میکنند و خودرا سرزنش میکنن افراد باهوش سالم اشتباهاتشون رو میپذیرند و درک میکنن که همه ی انسان ها اشتباه اشتباه میکنند و انسانی نیست که اشتباه نکنه، اونا میپذیرند که انسان ها با هم متفاوند هستند
  این چند مورد از لحاظ روانی در مقوله حرمت نفس مشکل دارند

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   درود بر شما
   ممنون که نظرتون رو بیان کردین
   البته اینجا گفته نشده که «افراد باهوش هر شب ساعت خوابشون رو عوض میکنن و صبح‌ها هم هروقت خواستن بیدار میشن!»
   اینکه گفته شده «جغد شب‌اند» منظورش اینه که عموما بازدهی‌شون شبا بیشتره. (حالا مثلا شاید ساعت ۳ بخوابن و ساعت ۸ بیدار شن)
   منظور از مورد ۶ که میگه «از خودشون انتقاد میکنن» اینه که اونا میدونن میتونن بهتر بشن، پس علاوه بر اینکه اشتباهاتشون رو می‌پذیرن، در تلاش هستن که بهتر و بهتر بشن.
   ادم تا از شرایطش ناراضی نباشه که برای تغییر و بهبودش کاری انجام نمیده. اینام دارن همون شرایط نارضایتی رو ایجاد میکنن که پیشرفت کنن.
   سپاس از همراهی‌تون 🙂

   1. profile-placeholder سیده دل آرام قدیمی گفت:

    ممنون از پاسخ گوییتون
    شاید تفاوت نظراتمون در اینه که من توقع دارم که شخص باهوش حواسش به حومت نفسش باشه و دارم وسواس نشون میدم روی سالم بودنش ولی شما دارید ویژگی های کلی و عمومی رو میفرماید
    گفته شما اگه بر پایه های عموم باشه صحیح تره
    اما سالم نیست این رفتار
    از وقتی که گذاشتید ممنونم

 58. profile-placeholder مسعود جوادی گفت:

  برای خلاقیت های منحصر به فرد هوش سرشار نیاز نیست بلکه به پشتکار نیاز هست.

  1. مریم ناصری مریم ناصری گفت:

   حق با شماست، بدون پشتکار امکان نداره رسیدن به موفقیت

   سپاس که با ما همراه هستید

 59. profile-placeholder مجتبی گفت:

  سلام
  جالب و با مزه بود. من پرینتش می گیرم تا بقیه هم توی خونه بخونندش. متشکرم

  1. مریم ناصری مریم ناصری گفت:

   سلام

   خوشحالیم که این مطلب نظرتون رو جلب کرده.
   امیدواریم بقیه مقاله های سایت هم برای شما و خانواده محترمتون مفید باشه.

 60. profile-placeholder منصور گفت:

  خوب بود

 61. profile-placeholder alireza.nit گفت:

  درسته وهمینور خیلی هم جالبه /خسته نباشید

 62. profile-placeholder بهنام گفت:

  من فكرميكردم اونايي كه كارهاي خاص انجام ميدن و معمولا در زندگي وكسب وكار موفق هستند باهوشند ولي الان ميبينم فاكتورهاي هوش چيزاي ديگه هستن منتها سئوالم اينه آيا باهوشي در انسان نبايد منتج به خروجي خيلي خوب در جامعه بشه؟

 63. profile-placeholder دجال گفت:

  معلومه….تو خیابون راه برید بشنوید چقدر یاوه گویی زیاده…
  سر کار ( کانورزیشنه همکاران )حرفای طعنه و چرت و پرت…مطلب درسته!!

 64. profile-placeholder علی گفت:

  کامل نیست این برای انسانی های باهوشی هست که حس قویشون لامسه هست اگه یه انسان باهوش با حس قویه شنوایی یا بینایی برخورد کنین خیلی سریع نظر می دن و وارد بحث می شن کلا این مقاله از دید روانشناسی غلط اول باید ببینید انسان باهوش کدوم حسش قوی تره بعد بررسی کنین اونو

 65. profile-placeholder مهران گفت:

  جمله ای از دکتر سمیعی:یکی از چیزایی که به مغز صدمه میزنه ساکت بودنه
  توضیحی که داده بودی کاملا درست بود این ‎جمله را نوشتم که بگم سکوت بیخودی واقعا بیخوده
  خوب نوشته بودی یه مقاله دیگه در مورد هوش تو این سایت خوندم واقعا افتضاح بود

 66. profile-placeholder A.J گفت:

  ۸. پیوسته مشغول انجام کارهای مختلف هستند غلط است زیرا انسان های موفق کار های گوناگونی انجام نمی دهند بلکه کار ها را با روش های مختلف انجام می دهند و
  و اگر شما خود را باهوش نمی دانید پیشنهاد می کنم شماره ۸ را تغییر دهید
  ضمنا من بنظرم این مطالب بدرد نمیخوره و برای پول نوشته شده و بنجله اگه اینطوری نبود قطعا نباید ۱۰ عدد می بودن

 67. profile-placeholder سارا گفت:

  من همه اینا رو دارم آخه مامانم میگه خخخخخخخخخخخخخخ

 68. profile-placeholder بهنام گفت:

  سلام
  بازم خداروشکر ما همگی بغییر از اونایی که مشکل در ژنتیکی دارن باهوش نشدن. که اونا هم خدا درستشون میکنه. امکانات نذازن به خود کفایی نمیشه رسید انگار شش دنگ هم پر بشیم توجه نباشی همون یک پنجم بهتره دیگه خودمان نشان ندیم.

 69. profile-placeholder N گفت:

  اصلا مفید نبود.

 70. profile-placeholder Mahdi گفت:

  الحمدرالله ما يك پنج شش تايي از اين ويژگي ها داريم
  در كل خيلي عالي بود ممنون از مطالب
  خوب و عالي سايتتون

 71. profile-placeholder اعظم گفت:

  بسيار عالى بنظر من انتخاب دوست خيلى مهمه

 72. profile-placeholder Ali گفت:

  منبع خبر …خود نویسنده…
  هوش ..عالی …جلب کاربران و افزایش بازدید سایت
  هوش رو از رتبه کنکور و نمرات مدرسه و دانشگاه طرف در بیار بقیه ش کشکه کلاهبردارام ثروتمند میشن

  1. مریم ناصری مریم ناصری گفت:

   سلام دوست عزیز
   سپاس از وقتی که گذاشتید و نظرتون رو با ما درمیون گذاشتید.

   منبع مقاله رو می تونید در انتهای مقاله ببینید. برگرفته از:‌

   خیلی متاسفیم که این مقاله واستون جالب نبوده، و امیدواریم سایر مقاله های سایت بتونن نظرتون رو جلب کنن

   و البته واقعا با این قطعیت نمی شه گفت که رتبه کنکور تعیین کننده هوش هست و ثروتمندها…

  2. profile-placeholder Benyamin گفت:

   کی گفته از رو رتبه کنکور و نمرات مدرسه طرف میشه فهمید با هوشه
   من تا دوم دبیرستان فکر میکردم آدم کم هوشی هستم چون درسم ضعیف بود ولی وقتی تست هوش گرفتم واقعا برام غیر قابل قبول بود چون من شاگرد اخر کلاس شدم اصلا در مخیلم نمیگنجید که رتبه تیز هوشو داشته باشم در صورتی که شا گرد اول ضریب هوشیش از من واقعا خیلی پایین تر بود اون موقع بود که بزرگ ترین درس زندگیمو گرفتم
   <>

 73. profile-placeholder محسن گفت:

  من متوجه نمیشم. اسلام ما رو به سحرخیزی دعوت می کنه ولی شما می گین شب زنده داری یعنی باهوشی

  1. profile-placeholder طغیانگر گفت:

   چه ربطی به دین داره ذکاوت و هوش
   حرفا میزنید

   1. profile-placeholder محسن گفت:

    مطلب خوبی بود ولی من بیشتر این ویژگی هارو دارم یعنی من فرد باهوشی هستم

  2. profile-placeholder s گفت:

   درسته ولی در اسلام شب زنده داری هم خیلی توصیه شده اما با نظم و قاعده، ضمن اینکه واقعیت اینه که افراد باهوش بسختی می تونن شبا زود بخوابن، ذهن و شخصیت فعالشون اجازه نمیده

  3. profile-placeholder میلاد گفت:

   زیاد به این مقاله ها توجه نکنیدمعلوم نیست چی به چیه…سحرخیزی مهم ترین فاکتور جعت موفقیت و مطالعه و حفظ و یادگیری هست

  4. profile-placeholder یکی قطره بارون گفت:

   پس نماز شبو واسه چی گذاشتن

 74. profile-placeholder آرش گفت:

  سلام
  به نظرم یکی از نکات باهوشی و موفقیت داشتن هدف های بلند مدت و برنامه ریزی روزانه است.

 75. profile-placeholder آشنا گفت:

  خوب خداروشکر من که باهوش نیستم..والا..از این ویژگی یدونشنم ندارم..:|

  1. profile-placeholder مهران گفت:

   همه با هوشند فقط تومینه های مختلف

 76. profile-placeholder دوست دار شما گفت:

  سلام . قشنگ و جذاب بود مطالبتون . اين نوع انتخاب موضوع بيانگر باهوش بودن شماست.
  موفق و پيروز باشيد.

 77. profile-placeholder علیرضا گفت:

  والا ما تا بوده نصیحت شنیدیم که چرا تا بوق شب بیداری شب وقته خوابه چرا به جا میریم خودت را میگیری همش ساکتی انتقاد از دیگران به جهنم از خودمونم انتقاد میکنیم میگن اعتماد به نفس نداری رو خودت کار کن الان دقیقا من رو خودم کار کنم یا کار نکنم

 78. profile-placeholder Adel hemadi گفت:

  Intersting very nice thank you so much

 79. profile-placeholder Anonymous گفت:

  با دوستان باهوش زیاد موافق نیستم!

 80. profile-placeholder اسی گفت:

  باهوش که نیستم ولی از ادمای باهوش خیلی خوشم میاد
  مفید بود.ممنون

  1. profile-placeholder مهران گفت:

   اشتباه میکنی خودتا دست کم نگیر

 81. profile-placeholder nader_b گفت:

  سلام و خسته نباشید

 82. profile-placeholder منتقد گفت:

  همه موارد رو دارم قربونش برم. جز اون مورد داشتن دوستان باهوش که اصلا دوستی ندارم و باهوش ترین فرد میون تمام افراد فامیل و دوست و آشنا به گفته خودشون، خودم هستم.
  اما حقیقتا فکر نمی کنم باهوش باشم.
  ۱۳۰ که نشد آی.کیو.
  ای‍.کیو و باقی جنبه های هوش رو تا حالا تست ندادم ولی بعید میدونم اونم بالا باشه.

  1. profile-placeholder آرش گفت:

   تو آدم اثتثنایی هستی واقعا :))

 83. profile-placeholder فرزاد گفت:

  بسیار عالی .تشکر.

  1. profile-placeholder alireaza گفت:

   مقل این که مورد آخری هم شامل حالت نمیشه

 84. profile-placeholder جاشوا آرتور گفت:

  آموزنده ترین سایتی هست که تا بحال دیده بودم .ممنون از کسانی که شب وروز تلاش میکنند تا مطالب مفیدی را در سایت منتشر کنید.

 85. profile-placeholder شيدا گفت:

  عالي عالي عالي. پاراگراف آخر خيلي درست بود

 86. profile-placeholder هما گفت:

  خیلی استفاده کردم.سپاسگذارم…لایک

 87. profile-placeholder وهاب گفت:

  عالی بود

 88. profile-placeholder صاحب گفت:

  نکات آموزند هی بود ٔٔ..مرسی

 89. profile-placeholder حامد گفت:

  سلام.عالی بود متشکر

 90. profile-placeholder صدرا گفت:

  مثل همیشه بهترین هستید…
  بسیار متشکرم

  1. مریم ناصری مریم ناصری گفت:

   سپاس از لطفتون :)))

پربازدیدترین موضوعات

سلامتی

سلامت جسمی و روحی با دانستن آخرین یافته‌ها و تحقیقات

آداب معاشرت

پندار نیک، گفتار نیک، کردار نیک

عادات موفقیت

عادات روزانه و راز موفقیت افراد موفق

هوش و خلاقیت

تکنیک‌ها و روش‌های بهبود قدرت مغز و افزایش هوش و خلاقیت

تغذیه

چه خوراکی‌های بخوریم و چه موقع بخوریم

تناسب اندام

تندرستی و داشتن بدنی زیبا با آخرین یافته‌های علمی

کاریزما

جذبه‌ای که با آن عشق، وفاداری و محبت دیگران را از آن خود می‌کنید

هوش هیجانی

مهارت ارتباط اجتماعی، شناخت و برداشت درست از رفتارها

مثبت اندیشی

بهترین‌ نکات و روش‌ها برای رسیدن به آرامش روحی و اندیشه مثبت

مد و زیبایی

نکات و روش‌هایی که ظاهر شما را تبدیل به آنچه می‌پسندید می‌کند

زبان بدن

دانش اینکه بدن چه می‌گوید و چگونه می‌توان زبان بدن را به خدمت گرفت

فن بیان

مهارت سخنرانی و تاثیر‌گذاری برای رساندن پیام‌تان