ترفندهایی که شما را باهوش‌تر از آنچه هستید نشان می‌دهد

ترفندهایی که شما را باهوش‌تر از آنچه هستید نشان می‌دهد
امتیاز مطلب: ٨٧%
87

خیلی از مردم دل‌شان می‌خواهد در حد اینشتین باهوش باشند، اما جالب است بدانید بهره‌ی هوشی (IQ) فقط ۲۰ درصد از کیفیت عملکردمان را در زندگی تعیین می‌کند، در حالی که ۸۰ درصد بقیه‌ به هوش هیجانی (EQ) بستگی دارد. مطالعات نشان داده است ۹۰ درصد کارمندان موفق از هوش هیجانی بالایی برخوردارند و درآمد سالانه‌ی بالاتری دارند. مهم‌ترین مشخصه‌ی هوش هیجانی خودشناسی است. افراد دارای هوش هیجانی بالا علاوه بر اینکه خودشان را کاملا می‌شناسند، به خوبی می‌دانند دیگران در موردشان چه فکری می‌کنند. این افراد مهارت باورنکردنی‌ای در تأثیرگذاری دارند و می‌توانند طرز رفتارشان را طوری تنظیم کنند که باهوش‌تر به نظر برسند. در ادامه با ۸ ترفند ثابت شده‌ی علمی آشنا خواهید شد که شما را باهوش‌تر از آنچه هستید نشان می‌دهند.

۱. مطالب‌تان را با نمودار ارائه دهید

برای اینکه باهوش به نظر برسید، مطالب‌تان را با نمودار ارائه دهید.

بر اساس پژوهشی که در دانشگاه کرُنِل انجام شد، مردم معمولا به منابعی که دارای نمودار باشند، بیشتر اعتماد می‌کنند. در یک پژوهش، از شرکت‌کنندگان خواسته شد دو متن را که درباره‌ی تأثیرگذاری یک داروی سرماخوردگی جدید بودند، بخوانند. یکی از متون دارای نمودار و دیگری فاقد نمودار بود. نتایج نشان داد ۹۶ درصد افرادی که متن دارای نمودار را خوانده بودند، به تأثیرگذاری دارو باور پیدا کردند. این در حالی است که رقم باورپذیری تأثیر دارو در میان افرادی که متن فاقد نمودار را خوانده بودند، فقط ۶۷ درصد گزارش شد. پس بار دیگری که اقدام به نوشتن مطلبی می‌کنید، از جادوی نمودار غافل نشوید. نیازی نیست نمودارهای پیچیده تهیه کنید، همین که نمودارتان دقیق و قابل فهم باشد کافی است.


مقاله مرتبط: چطور یک پاورپوینت عالی برای ارائه تهیه کنیم؟

۲. از کلمات قلمبه‌ سلمبه استفاده نکنید

هیچ‌وقت برای اینکه نشان دهید باهوش هستید، از کلمات قلمبه‌ سلمبه استفاده نکنید. یادتان باشد کسی که واقعا باهوش باشد، نیازی به خودنمایی ندارد. در ضمن، اگر مدام از کلمات ثقیل و دشوار استفاده کنید، ممکن است دچار اشتباه شوید و برخی کلمات را نابه‌جا به کار ببرید. این‌گونه اشتباهات کلامی باعث می‌شوند دیگران به هوش‌تان شک کنند. پس اگر می‌خواهید باهوش‌تر به نظر برسید، از به کار بردن کلمات قلمبه‌ سلمبه بپرهیزید و در عوض، سعی کنید مقصودتان را ساده اما تأثیرگذار منتقل کنید.

۳. خودتان را باور داشته باشید

برای اینکه باهوش به نظر برسید، خودتان را باور داشته باشید.

هیچ چیزی به اندازه‌ی اعتماد به نفس نشانه‌ی هوشمندی نیست. کسی که خودش را باور داشته باشد، دیگران هم باورش خواهند کرد. مطالعات نشان داده است اعتماد به نفس بالا موجب بهبود عملکرد افراد در زمینه‌های شناختی می‌شود. در نقطه‌ی مقابل، اعتماد به نفس پایین روی کیفیت عملکردهای شناختی تأثیر منفی می‌گذارد. اعتماد به نفس پایین فورا به چشم می‌آید و باعث می‌شود در نظر دیگران کم‌هوش جلوه کنید. پس اگر می‌خواهید دیگران باورتان کنند، قبل از همه خودتان باید به خودتان ایمان بیاورید.


مقاله مرتبط: ۷ گام برای رسیدن به خودباوری

۴. روی فن بیان‌تان کار کنید

به گفته‌ی لئونار ملودینو (Leonard Mlodinow)، کارشناس ارتباطات، اگر دو نفر دقیقا یک محتوای مشابه را بیان کنند، از این دو نفر شخصی باهوش‌تر به نظر خواهد رسید که از فن بیان بهتری برخوردار باشد و در واقع سخنورانه‌تر صحبت کند. ملودینو می‌گوید شخصی که کمی تندتر و رساتر صحبت کند، کمتر تپق بزند و از زیر و بم کردن صدایش کمک بگیرد پرانرژی‌تر، بامعلومات‌تر و البته باهوش‌تر به نظر خواهد رسید. پس اگر می‌خواهید باهوش‌تر به نظر برسید، یکنواخت صحبت نکنید، بلکه گاهی حجم صدای‌تان را کم و زیاد کنید و به سطح انرژی کلام‌تان آگاه باشید.


مقاله مرتبط: ۱۱ راه ساده برای تقویت فن بیان

۵. ارتباط چشمی برقرار کنید

برقراری ارتباط چشمی کمک می‌کند باهوش‌تر به نظر برسید. بر اساس نتایج پژوهشی که در دانشگاه لویولا انجام شد، شرکت‌کنندگانی که با مخاطبان‌شان ارتباط چشمی برقرار کرده بودند، توانستند در نظر دیگران باهوش‌تر جلوه کنند.

۶. آهسته یا شتاب‌زده کار نکنید

نتایج پژوهشی که در دانشگاه بوستون انجام شد، نشان داد افرادی که در انجام کارها وقت تلف نمی‌کنند و هر کاری را تقریبا با همان سرعت مطلوبی که دیگران انجام می‌دهند، پیش می‌برند باهوش‌تر به نظر می‌رسند. انسان‌ها به طور معمول تمایل ویژه‌ای به زمانبندی دارند و بر اساس برخی ویژگی‌های ذهنی از جمله هوشیاری، آگاهی و نیت، افرادی را که در انجام کارها، هم‌سرعت عموم مردم هستند، باهوش‌تر می‌بینند. پس اگر می‌خواهید باهوش‌تر به نظر برسید، از وقت تلف کردن بپرهیزید و البته پرسرعت‌تر از حد معمول نیز نباشید.

۷. عینک بزنید

برای اینکه باهوش به نظر برسید، عینک بزنید.

مطالعات نشان داده است افرادی که عینک می‌زنند، به ویژه عینک‌های قطور و تمام فریم، در نظر مردم باهوش‌تر جلوه می‌کنند. پس اگر چشم‌تان ضعیف است، شاید بهتر باشد به جای لنز از عینک استفاده کنید.

۸. سنجیده لباس بپوشید

در مطالعات متعددی ثابت شده است طرز لباس پوشیدن افراد روی برداشتی که مردم از شخصیت‌شان خواهند داشت، تأثیر می‌گذارد. افرادی که در انتخاب لباس‌شان دقت می‌کنند و سنجیده لباس می‌پوشند، باهوش‌تر به نظر می‌رسند. این در حالی است که پوشیدن لباس‌های باز باعث می‌شود چندان باهوش به نظر نرسید، چرا که تمامی توجهات به سمت بدن‌تان جلب خواهد شد و دیگر کسی به اندیشه‌هایی که در سر دارید توجه نشان نخواهد داد. اما آیا می‌دانستید طرز لباس پوشیدن افراد روی کیفیت عملکردشان نیز تأثیر می‌گذارد؟ نتایج پژوهشی که در دانشگاه نورث‌وِسترن انجام شد، نشان داد افرادی که حین کار روپوش آزمایشگاهی می‌پوشند، در انجام کارهایی که نیازمند هوش و تمرکز هستند عملکرد مطلوب‌تری دارند.

برگرفته از: linkedin

برچسب‌ها:
صدف دژآلود مترجم گروه دانش روزنامه‌ی جام جم. دانش آموخته‌ی ادبیات انگلیسی. علاقه‌مند به نقد روانکاوانه. بی‌نهایت عاشق نقاشی.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه‌ها (394)

 1. profile-placeholder حمید گفت:

  با سلام
  مختصر ، مفید و ترجمه ی تمیز.
  تشکر!

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   از لطف و توجه‌تون بسیار سپاسگزارم.

 2. profile-placeholder ترمیم مو حرفه ای گفت:

  ممنون از سایت خوبتون

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   بسیار خوشحالیم که چطور رو برای مطالعه انتخاب کردید.

 3. javad rajabzadeh javad rajabzadeh گفت:

  با سلام ؛در عین بیان ساده نکات اثر گذاری مطرح می شود .موفق باشید

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   از دقت نظرتون سپاسگزارم

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما،
   اینها گزیده‌ای بود از توصیه‌‌های تراویس بردبری در خصوص اهمیت هوش هیجانی (لینک منبع در پایان مطلب قرار داده شده). جهت مطالعه‌ی عمیق‌تر در این زمینه می‌تونید به کتاب ایشون با عنوان هوش هیجانی که از سوی انتشارات ادیب قزوین چاپ شده مراجعه کنید.
   سپاس

 4. profile-placeholder سمانه گفت:

  من واقعا این چیزایی که گفتینو قبول دارم وازتون ممنونم.بعضی وقتا آدم افرادی رو میبینه که مطمئنا از تو سطح ای کیوی کمتر نداشته باشن،بیشترم نیستن ولی انقدر تو رفتار و کردار خبره عمل میکنن که همه ازش پیش تو تعریف میکنن!!! دیدم که میگم! 🙂

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   سپاس که دیدگاه‌تون رو با ما مطرح کردید.

 5. profile-placeholder شلوغ پلوغ گفت:

  سلام من شاعرم و داستان هم می نویسم چرا نباید به عنوان یک نویسنده از جملات معروف وکلمات سنگین در گفتارم استفاده کنم؟!!! تازه اگه از نظر بقیه به قول شما خنگم به نظر برسم بازم مهم نیست چون خودم از این طوری حرف زدن خوشم میاد!!!!

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   آنچه گفته شد یه پیشنهاده و در نهایت انتخاب با خود شماست.

  2. profile-placeholder راتین گفت:

   داخل مطلب ننوشته خنگ بنظر میرسید
   نوشته خودنما. کسی اینطور حرف میزنه متاسفانه مردم فکر میکنند داره از دانش کم اون ها سو استفاده میکنه. مردم عموما از چیزی که نمیفهمد بدشون میاد و نظر خوبی نسبت به اون شخص ندارند. با افرادی که حرف شمارو و واژه های سنگین رو میفهمند میشه سنگین حرف زد. ولی عموما مخصوصا جامعه هایی که مطالعه کمی دارند و خرافی اند نظرشون اینطوره. من از اینطور صحبت کردن گاهی لذت میبرم ولی تو جمعی که منظورمو درک نمیکنند ساده حرف میزنم. گ
   ولی بازم هر جور نظر خودتونه.

 6. profile-placeholder مهدی فکوری گفت:

  چه دلیلی میتونه وجود داشته باشه که بخواهیم با توسل به ترفند هایی ( هر چند مثبت ) خودمان را با هوش تر از آنچه هستیم ، نشان دهیم؟ چرا نباید خودمان باشیم و البته در بهبود عملکرد هامون هم بکوشیم؟

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   دوست عزیز سلام،
   ممنون که وقت گذاشتید و دیدگاه‌تون رو با ما مطرح کردید. این رو هم در نظر داشته باشید که هدف نویسنده‌ی اصلی از معرفی ترفندهایی که مطالعه فرمودید تقویت هوش هیجانی بوده، چرا که بسیاری از افراد علی‌رغم دارا بودن توانمندی‌های عالی به علت هوش هیجانی پایین‌ ضعیف‌تر از چیزی که واقعا هستن دیده می‌شن.
   سپاس

 7. profile-placeholder آرش بازیار گفت:

  با درود و سپاس از همه ی دست اندر کاران چطور .
  از همه ی نوشته های شما گرامیان بهره میبرم . امیدوارم که در این خدمت فرهنگی و ارزشی بزرگی که انجام میدهید همواره استوار و پیروز باشید .
  همگی تندرست و شاد باشید با امید به خدا .

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   دوست عزیز سلام،
   همگی ما از رضایت و حسن نظر شما دلگرم شدیم و حسابی انرژی گرفتیم. ممنون از دعای خیرتون.
   پیروز باشید

 8. profile-placeholder Reza گفت:

  سلام
  مطالتون برام خیلی جالب و مفید بود.

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   خیلی هم عالی! امیدوارم از مطالب جدیدترمون هم همین‌قدر راضی باشید.

 9. مهدی پیشگوی مهدی پیشگوی گفت:

  دستتون درد نکنه عالی بود

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   ممنون از انرژی مثبت‌تون 🙂

 10. profile-placeholder edris khalili گفت:

  سپاسگزارم و امیدوارم موفق باشید…..خوب بود

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   از توجه‌تون سپاسگزارم و براتون شادی و سلامتی آرزو می‌کنم.

 11. profile-placeholder edris khalili گفت:

  سپاسگزار و امیدوارم موفق باشید

 12. profile-placeholder نام آور گفت:

  به جز مورد اعتماد به نفس و ارتباط چشمي به نظرم بقيش معقول نبود

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   بابت اینکه گوشه‌ای از وقت‌تون رو به چطور اختصاص دادید متشکرم. امیدوارم از سایر مطالبی که درباره‌ی هوش هیجانی در چطور منتشر شدن بهره‌ی لازم رو ببرید.

 13. profile-placeholder کبل مام حسین گفت:

  نوشیدنی ا ل ک ل ی استفاده نکنید و همگام یا همرنگ جماعت شوید
  چرا اینارو ترجمه نکردی؟

 14. profile-placeholder محسن گفت:

  بسیار خوب

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   تشکر از شما که وقت گذاشتید و این مطلب رو مطالعه کردید.

 15. ehsan bagheri ehsan bagheri گفت:

  بسیارعالی ودقیق

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   سپاس از نظر لطف‌تون

 16. profile-placeholder حمید گفت:

  چرا هیچ اشاره ای به شاد بودن و گرم گرفتن با اطرافیان نشده؟ جای تعجب داره…

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   قطعا این موضوع فقط به همین چند مورد اشاره شده محدود نمی‌شه…

 17. shia cyber shia cyber گفت:

  مفید بود 🙂 ۳پاس

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   ممنون از شما. خوشحالم که این مطلب براتون مفید بوده.

 18. profile-placeholder دکتر هومان دانایان گفت:

  با سلام مطالب جالب و مفیدی دارید با تشکّر.

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما،
   باعث خوشحالی ماست که از مطالب چطور راضی هستید و ممنون که با دیدگاه مثبت‌تون به ما انرژی دادید.

  2. profile-placeholder حدیث گفت:

   قابلی نداشت

 19. profile-placeholder موسی گفت:

  افراد باهوش همون کسایی هستند که در زندگی موفق هستند، این افراد تکون می خورند از دیگران جلو می زنند، نیازی نیست عینک بزنین، یا هزار جور ادا دربیارین،نیازی هم ندارند کشف بشند، افراد باهوش خودشون راهشون را پیدا می کنند. اگر تونستی تو زندگی یه ماشین خوب، یه خونه خوب و یه زندگی که توش احساس خوشبختی می کنی را بدست بیاری، حداقلش اینه که احمق نیستی….بیایین بی خودی بادکنک هوا نکنیم.

  1. profile-placeholder بهلول گفت:

   آقا موسی خوش تیپ. این متن داره به آدمهای معمولی راه نشون میده که خودشون را باهوش تر نشون بدن. مثلا در مصاحبه ها با هوشتر به نظر برسند. نمی خواهد بگه با این کارها باهوش میشید که.

   1. profile-placeholder موسی گفت:

    من مخالف تقویت مهارتهای کلامی، ارتباطی ،زبان بدن و… خوش پوش بودن نیستم، من فقط فکر می کنم بعضی از توصیهای این مقاله مثل عینک زدن این چیزها برای نشان دادن هوش بالا به جای عینک باعث فرصت بشه باعث بحران می شه، چو چند روز با یکه نفر باشی یا شاید هم چند ساعت ، براحتی می تونه ضریب هوشی شما را حدس بزنه..ولی شما می تونید عینک بزنید!!!.

  2. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   ممنون که دیدگاه‌تون رو مطرح کردید. راستش با شما موافق نیستم. حتی افرادی که بهره‌ی هوشی (IQ) بالایی دارن، باز هم لازمه که هوش هیجانی (EQ) خودشون رو تقویت کنن. خیلی اوقات افرادِ با بهره‌ی هوشی بالا به دلیل هوش هیجانی پایین نمی‌تونن اونطور که ازشون انتظار می‌ره پیشرفت کنن.

   1. profile-placeholder موسی گفت:

    من هم با شما متفق القولم صدف خانم عزیز! احتمالا نتونستم منظورم برسونم،
    قطعا اینطور و بی توجهی به مهارتهای اجتماعی، ارتباطی و هوش هیجانی، خیلی وقتها می تونه یک شخص باهوش را به شکل یک شخص احمق جلوه بده، من فقط مخالف جعل هویت مثل عینک زدن هستم، البته قبول دارم عینک ممکنه باعث باهوش نشون دادن شما بشه، اما چیزهای زیادی در ظاهر افراد هستند که براحتی می تونه امار هوش شما را بده، و اتفاقا من دارم روی یک چنین پروژه ای کار می کنم. تشخیص هوش از روی تصویر چهره:
    http://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0081237#pone.0081237-Murphy2

    1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

     از تبادل دیدگاه‌تون بسیار سپاسگزارم و ممنونم که موضع‌تون رو واضح‌تر توضیح دادید. امیدوارم در تحقیقات‌تون موفق باشید و باز هم به چطور سر بزنید.

 20. profile-placeholder علی افغان گفت:

  عالی بود متشکرم ازشما

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   سپاس که با ما همراه هستید.

 21. profile-placeholder سعید علیوند گفت:

  مطالب شما عالی است وحق مطلب رامرقوم فرمودید البته شرکت درکلاس های اموزشی وخواندن کتب واستفاده اززبان بدن واستفاده ازقدرت درونی وبارعایت پوشش وظاهری خیلی خوب مبشود اعتماد به نفس وهوش هیجانی وعاطفی رابهبودبخشید

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   به نکات ارزنده‌ای اشاره فرمودید. از توجه و همراهی‌تون سپاسگزارم.

 22. profile-placeholder هادی سلیمی گفت:

  عرض سلام و ادب…
  از اینکه مطالب بسیار مهم را در قالب متن کوتاه اما کارآمد در اختیار ما و خوانندگان محترم قرار دادید … از شما سپاسگذارم …
  و به استادانی چون شما که اینگونه مسایل را راحت در اختیار ما قرار میدهند، افتخار میکنم.
  با سپاس فراوان
  هادی سلیمی

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   جناب سلیمی درود بر شما،
   همگی ما در تیم چطور از دیدگاه محبت‌آمیزتون انرژی گرفتیم. رضایت شما باعث دلگرمی ماست.

 23. profile-placeholder حديث گفت:

  اصلا خوب نبود

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   متأسفم حدیث عزیز، امیدوارم سایر مطالب سایت نظرتون رو جلب کنن.

 24. profile-placeholder جاوید گفت:

  تو با این مقاله ات دنیا رو به لرزه درآوردی دیگه جای امنیت ندارم ندزدنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 25. حشمت صباح حشمت صباح گفت:

  بسیارعالی بود متشکرم .

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   ممنون از شما. باعث خوشحالی ماست که به چطور سر می‌زنید و دیدگاه‌تون رو با ما به اشتراک می‌ذارید.

 26. profile-placeholder کوروش گفت:

  عالی بود…

 27. ali javedan ali javedan گفت:

  مطالبتون واقعا علمی و مفید بود

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   باعث خوشحالی ماست که این مطلب براتون مفید بوده. موفق باشید.

 28. profile-placeholder کاوه گفت:

  مطلب مفید است فقت طرز لباس پوشیدن چون ترجمه فارسی هستش پس ایرانیان کمتر لباس باز میپوشند و از این نظر باید گفت مدل موها و ابرو هم در شخصیت مردان مهم هستش

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   بله، غیر از طرز لباس پوشیدن قطعا نحوه‌ی آرایش مو و صورت هم می‌تونه در برداشت طرف مقابل تأثیر بذاره.

 29. profile-placeholder behnaz گفت:

  سلام و با تشکر فراوان از شما
  تمام مطالب خوب بود فقط در شماره دوم که نوشته از کلمات قلمبه سلمبه استفاده نکنید من شخصا زیاد موافق نیستم. مردم کلمات و موضوعاتی که قادر به درکشون نیستن و قدرت تحلیلشو ندارن همیشه ناخودآگاه به صورت امتیازی بر برتر بودن ضریب هوشی طرف مقابلشون نسبت به خودشون تلقی میکنن و زمانی که سعی میکنن خودشونو عادی جلوه بدن دقیقا دارن همون چیزایی رو به عنوان حقیقت میپذیرن که گوینده میخواد. البته شخصا در برخی موارد به این موضوع بیشتر به دید یک سلاح برای تحمیل خواسته نگاه میکنم تا یک ارتباط ساده و بدون جهت(در طی روز شاهد نمونه های بسیاری هستیم اگه کمی دقت کنیم که من نام نمیبرم دیگه)
  شاید کمی خودخواهانه به نظر بیاد اما صحبت من بیشتر درمورد کاربردی بودنه تا درست بودن

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   خیلی ممنون از شما که وقت گذاشتید و دیدگاه و تجربه‌تون رو با ما و سایر مخاطبان به اشتراک گذاشتید.

  2. حشمت صباح حشمت صباح گفت:

   باسلام – بنده نیز بانظرحضرتعالی موافقم .

  3. profile-placeholder بهلول گفت:

   بهناز خانوم. فکر کنم که نظر نویسنده این نیست که از کلمات قلمبه سلمبه استفاده نکنید. در واقع غیر مستقیم می خواهد بگوید که اگر فن بیان خوبی نداشته باشید و این قلمبه سلمبه جات را به جا استفاده نکنید لو می روید. اگر مهارتش را دارید بسم الله.

 30. profile-placeholder Bahar گفت:

  سلام ممنون از مقاله ی شما.بنظرم عینک زدن و طرز انتخاب لباس ربطی به این موضوع نداره.موفق باشید

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   بهار جان گویا جناب تراویس بردبری نتونسته به اندازه‌ی کافی قانع‌تون کنه 🙂

   1. profile-placeholder Bahar گفت:

    سلام خدر نتونستن.ولی ممنون از مقاله شما براتون ارزوی موفقیت دارم

    1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

     بهار عزیز سلام،
     از محبت شما دلگرم شدم. باعث خوشحالیه ماست که مطالب چطور رو دنبال می‌کنید.
     شاد و سلامت باشید.

     1. profile-placeholder Bahar گفت:

      سلام منتظر مقالهای بعدی شما هستم.موفق باشین

     2. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

      سلام مجدد،
      می‌تونید مطالب جدید رو در صفحه‌ی اول سایت مشاهده کنید. سپاس از توجه و همراهی‌تون.

   2. profile-placeholder Bahar گفت:

    شرمنده به جای خیر نوشتم خدر.عذرخواهی میکنم

 31. profile-placeholder قاطمه گفت:

  سلام
  مطالبتون بسیار عالی بود

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   ممنون فاطمه‌ی عزیز

 32. profile-placeholder حسن قدس گفت:

  با سلام
  بسیار عالی بود
  از اخلاص و دقت شما کمال تشکر رو دارم
  اینکه نتیجه زحمات خودتون رو به راحتی در اختیار دیگران قرار میدید نشان دهنده بزرگواری و محبت شماست
  منتظر نتایج تلاشهای بعدی شما هستیم

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما،
   این مطلب در درجه‌ی اول حاصل تلاش علمی نویسنده‌ی اصلی دکتر تراویس بردبری (Travis Bradberry) هستش، اما خوشحالیم که فرصتی پیش اومد و تونستیم در تیم تحریریه‌ی چطور، ترجمه‌ی این مطلب رو با شما مخاطبان عزیز به اشتراک بذاریم.
   سپاس فراوان که با حضورتون به ما انرژی می‌دید تا پرقدرت‌تر به این مسیر ادامه بدیم.

 33. profile-placeholder نیوشا گفت:

  ولی اگر چشممان ضعیف نباشد ان را بدتر می کنیم ولی بقیه عالی بود

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   ممنون که دیدگاه‌تون رو به اشتراک گذاشتید.

 34. profile-placeholder لقمان تافته گفت:

  عینک تاثیر زیاد ی نداره به نظر من وبقیه راهکارها خوب بودن

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   مخاطب عزیز سلام،
   در مورد عینک، دوستان دیگری هم دیدگاه مشابه شما داشتند. شاید براتون جالب باشه که بدونید در پژوهش‌های مختلفی ثابت شده افراد عینکی در نظر بسیاری از مردم، باهوش‌تر دیده می‌شن.
   به طور مثال، در پژوهشی که در سال ۲۰۱۱ توسط هِلموت لِدِر، استاد روانشناسی دانشگاه وین، انجام شد، سه دسته از افراد مورد بررسی قرار گرفتن: ۱) افرادی که عینکی نبودن ۲) افرادی که عینک تمام‌فریم می‌زدن ۳) افرادی که عینک بدون فریم استفاده می‌کردن. نتایج نشون داد که افراد غیرعینکی در نظر اکثر مردم جذاب‌تر و دوست‌داشتنی‌تر دیده شدن. اما افرادی که عینک تمام‌فریم می‌زدن، باهوش‌تر و موفق‌تر به نظر رسیدن. این افراد در مقایسه با غیرعینکی‌ها و حتی اونهایی که عینک بدون فریم استفاده می‌کردن، کمتر جذاب دیده شدن. پژوهش‌های متنوعی از این قبیل انجام شده که به نتایج تقریبا مشابهی رسیدن.
   البته بنده صرفا این مطلب رو ترجمه کردم، اما با احترام به دیدگاه شما و سایر دوستان به شخصه معتقدم این گزینه چندان هم بیراه نیست.
   سپاس

 35. profile-placeholder مسعود گفت:

  نویسنده محترم نوشته شما را خواندم وبسیار جالب و کامل دیدم ،از اینکه بعضی همزبانان ایرادهای بنی اسرائیلی میگیرند چون عادتشان داده اند برای هرچیز یک تفسیر هم داشته باشند وحاضر نیستند حتی راجع به یک نوشته لحضه ای فکر کنند ،منتظر مطالب بهتر وبیشتر ومتفاوتر از شما هستم

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما،
   از توجه و همراهی‌تون بی‌نهایت سپاسگزارم.

 36. profile-placeholder مهدي گفت:

  خانم دژآلود باسلام واحترام ضمن تشكر از مطلب بسيار جذاب ؛ ممنون ميشم در خصوص IQ و EQ و تفاوتهاي آنها مقالاتي داريد به اشترك بگذاريد. باسپاس

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   خوشحالم که این مطلب براتون مفید بوده. پیشنهاد می‌کنم برای اینکه در مورد هوش هیجانی (EQ) بیشتر بدونید به این مطلب رجوع کنید. سپاس از توجه و همراهی‌تون

 37. profile-placeholder مریم گفت:

  سلام .مطالبتون مفیدبودممنون

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   سپاس

 38. profile-placeholder الهام گفت:

  درود
  خوب بود. لطفا در مورد هوش هيجاني و راههايي براي داشتن اعتماد به نفس بيشتر توضيح بديد.
  با تشكر

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما،
   به طور مشخص برای اینکه بدونید هوش هیجانی چیه، پیشنهاد می‌کنم به این مطلب رجوع کنید و سایر مطالب مربوط به هوش هیجانی رو هم می‌تونید در این صفحه ببینید. و این لینک هم خدمت شما تا با راهکارهای تقویت اعتماد به نفس آشنا بشید. امیدوارم این مطالب براتون مفید باشن.

 39. profile-placeholder لیلا گفت:

  مطالبتون خیلی تاثیرگذاربودممنون

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   خوشحالم که این‌طور بوده. موفق باشید.

 40. profile-placeholder سایه گفت:

  سلام بسیار عالی بود.ممنون

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   سپاس

 41. profile-placeholder رامین گفت:

  درود بر شما عالی بود .فقط لطف کنید محتواشو بیشتر کنید ممنون میشم.

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما،
   ممنون که وقت گذاشتید و این مطلب رو مطالعه کردید. باز هم در آینده موضوعاتی از این دست خواهیم داشت. با ما همراه باشید.

 42. profile-placeholder مریم گفت:

  عالی بود ممنون

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   سپاس از توجه و همراهی‌تون

 43. profile-placeholder فرید گفت:

  مشکل و پارادوکس این مطلب اینه که معمولا افراد باهوش سعی می کنند که کم هوش تر و خنگ تر از اون چیزی که هستن به نظر بیان. نمونه هاش هم زیاد دیدم.

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   مخاطب عزیز سلام،
   اگه یه آدم باهوش مدام سعی کنه خودش رو ضعیف جلوه بده، مطمئنا خیلی جاها به خصوص توی شغلش ضرر می‌کنه. این یه مشکل ارتباطیه که اگه برطرف نشه، جلوی خیلی از فرصت‌های پیشرفت رو می‌گیره.

 44. profile-placeholder وحید گفت:

  همش تکراری و شعاری بود کاربردی تر و دقیق تر لطفا

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   متأسفم که این مطلب براتون کاربردی نبوده. امیدوارم مطالبی که در این زمینه در آینده خواهیم داشت، بیشتر مورد توجه‌تون قرار بگیرن.

 45. profile-placeholder Adel گفت:

  بسیار عالی بود دستتون درد نکنه فقط کاش کمی بیشتر راجب هوش هیجانی توضیح داده میشد.

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   دوست عزیز سلام،
   برای اینکه درباره‌ی هوش هیجانی بیشتر بدونید، پیشنهاد می‌کنم به ویژه به این مطلب و همچنین سایر مطالب این صفحه رجوع کنید.

 46. profile-placeholder یوسف گفت:

  Hi dear Sadaf.It was Great.It has the Most affect in my life and my way of teaching.take care honey .Wish u the best

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   بسیار خوشحالم که این مطلب براتون مفید و کاربردی واقع شده. موفق و سربلند باشید.

 47. profile-placeholder محمد گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید خدمت نویسنده
  به نظر من مطب خیلی جامع و کاملی نبود به نظرم این یه راهکار پیش پا افتاده ای برای اینه که وانمود کنی که باهوش هستی

 48. profile-placeholder احمد گفت:

  عالی بود.فقط در خصوص اینکه چطور اعتماد به نفس بالا بره و سخنور خوب و جذاب باشیم.(روش)

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما،
   در مورد فن بیان به این صفحه و در مورد اعتماد به نفس به این صفحه رجوع کنید.
   سپاس که با ما همراه هستید.

 49. profile-placeholder حسن اسماعیلی گفت:

  تفکره هیجانی یعنی چه فرق بین lQ وEQ چی هست توضیح کامل٬متشکرم.

 50. profile-placeholder آریا گفت:

  اگه کسی دوست داشت جوابمو بده خوشحال میشم!
  ۱٫چطور بحلول که باهوش بود خودشو میزد به دیوونگی و موفق بود?
  ۲٫نظرتون درباره دونالد ترامپ چیه؟باهوشه یا ابله؟

  1. profile-placeholder ms.jafari گفت:

   چون بهلول حرف هایی میزد که حق بود و در اون شرایط زندگی در حالت طبیعی نمیتونست بیان بشه و مشکلاتی به همراه داشت ( مثلا دستگیر میشد یا کشته میشد ) .
   ترامپ هم چهره واقعی و بدون سیاست از امریکاست و صدالبته که احمق و بی سیاسته !

   1. profile-placeholder کوروش گفت:

    البته بستگی هم داره احمق از نظر شما چی باشه!!!

 51. profile-placeholder zh گفت:

  اینکه عینک باعث میشه آدم باهوش بنظر بیاد مسخرس😕

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   ولی خب این موضوع در مطالعات مختلفی ثابت شده :))

 52. profile-placeholder Andres گفت:

  سلام من نميتونم تو سايت عضو بشم كمكم كنيد

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   سلام دوست گرامی
   بفرمایید دقیقا با چه مشکلی مواجه میشید؟

   1. profile-placeholder محمد منصور محمدی گفت:

    بانو محمدی اگر کدام واضح و روشن در مورد فن بیان و سخنرانی داشتند برایم ارسال کنید.

    1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

     سلام دوست عزیز
     اگر منظورتون رو درست متوجه شده باشم این صفحه و این صفحه میتونن به شما کمک کنن. 🙂

 53. profile-placeholder سام گفت:

  بیشتر دوست دارم شنونده باشم ودر اخر جوابگو باشم

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   خیلی عالیه که سعی می‌کنید شنونده‌ی خوبی باشید 🙂

 54. profile-placeholder حلیم اکبری گفت:

  عالی بود ممنون از همگی کسانی که در امر تحریر و الکترونیک سازی مطالب همکاری دارند. تشکر

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   ما هم از شما بسیار سپاسگزاریم که چطور رو برای مطالعه انتخاب کردید. خوشحال می‌شیم که ما رو در مطالب جدیدترمون هم همراهی کنید.

 55. profile-placeholder پیمان گفت:

  این که مردم مرا باهوش تر یا کم هوش تر از آن چه من هستم تلقی کنند به هیچ درد من نمی خورد و اساسا مهم نیست که تلقی دیگران از من چیست من همانم که هستم.

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما،
   نظر شما کاملا محترمه، اما به شخصه فکر می‌کنم خیلی از ما گاهی طوری رفتار می‌کنیم که ناخواسته باعث ایجاد برداشت‌های غلط در ذهن مخاطبان‌مون می‌شیم، حالا اگه بتونیم جلوی این برداشت‌های غلط رو بگیریم قطعا ضرر نمی‌کنیم.
   ممنون که دیدگاه‌تون رو با ما و سایر مخاطبان مطرح کردید.

 56. profile-placeholder علی گفت:

  سلام وخسته نباشید عرض می‌کنم خدمت شما.، بنده مطالبی ازاین قبیل را کماکان دنبال کرده ومیکنم چه در کتاب های مربوط وچه در برخی کانالهای تلگرامی.،بجاست از شماوحسن نیت شما صمیمانه تشکر کنم.، متن شما بسیار عالی وگیرا بود.،اگر در باره ی زبان بدن هم مقاله هایی دارید ممنون میشم ببینم…

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما،
   خیلی ممنون که وقت گذاشتید و این مطلب رو مطالعه کردید. بسیار خوشحالیم که با توجه و همراهی‌تون به ما انرژی می‌دید. در مورد زبان بدن هم می‌تونید از طریق لینک زیر به مطالبی که با موضوع زبان بدن در چطور منتشر شدن، دسترسی داشته باشید:
   http://chetor.com/category/personal-development/communication-skills/body-language/

 57. profile-placeholder زیبا گفت:

  با سلام و حترام مطالبتان بسبار مفید و عالی بود.

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   سپاس

 58. profile-placeholder کیوان گفت:

  خیلی هم که عالی، نکته شماره ۸ یه مطلب خیلی مهم رو نداره…

 59. profile-placeholder محمد گفت:

  با سلام و احترام
  بسیار مفید و کاربردی بود
  با تشکر از زحمات ارزنده شما

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   خیلی ممنون. امیدوارم سایر مطالب چطور هم مورد پسندتون واقع بشن.

 60. profile-placeholder ملیحه گفت:

  ممنون بسیار عالی بود

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   تشکر ملیحه‌ی عزیز

 61. profile-placeholder کرم گفت:

  عالی بود کاش کانال تلگرامی داشتید

 62. profile-placeholder سعید گفت:

  عالی بود

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   ممنون از شما که وقت گذاشتید و این مطلب رو مطالعه کردید.

 63. profile-placeholder ابراهیم گفت:

  باسلام.
  دربین مطالب اشاره ای شده به رابطه ی لباس پوشیدن وتاثیرآن به طرز رفتار وگفتار…
  کاملاموافقم.عزیزان نوع لباس هم در روحیه وهم دررفتارو گفتارآدما تاثیر میذاره…یکم دقت کنین…
  باتشکراز بانوی عزیزی که این مطالب رو ترجمه کردن.شادباشید.

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما،
   بله دقت در طرز پوشش بسیار نکته‌ی مهمیه. از نکته‌سنجی شما دوست عزیز بسیار سپاسگزارم.

 64. profile-placeholder سیده ندا بنتظاری اسکویی گفت:

  بادرود
  فوق العاده بود

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   خوشحالم که این مطلب مورد توجه‌تون قرار گرفته. امیدوارم از سایر مطالب چطور هم لذت ببرید.

 65. profile-placeholder سامان گفت:

  از سركار عالي به جهت مطالب گردآوري شده مفيدتان ممنون وسپاسگزارم

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   سپاس که با همراه هستید.

 66. profile-placeholder محمدرضااحمدی گفت:

  عالی بود کاش کانال تلگرامی داشتین

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما،
   بسیار خوشحالیم که مطالب چطور رو دنبال می‌کنید. البته که چطور کانال تلگرامی هم داره: [email protected]

  2. profile-placeholder سیده ندا بنتظاری اسکویی گفت:

   اقای احمدی بانظرشماکاملاموافقم

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   سپاس

 67. profile-placeholder مریم گفت:

  با سلام تشکر از زحمتی که کشیدید و ترجمه کردید بسیار مفید هست همه افرادی که کنفرانس می دن می دونن چقدر سخت هست که جلوی جمعی ایستادن و سخن گفتن و این مطالب خیلی کمک می کنه راه و روش درست را انجام دادن.معمولا در مدارس و دانشگاه ساعاتی را یا کلاسهای مخصوص در این مورد تشکیل می دن البته در ایران را نمی دونم.بازم ممنون و سپاسگزارم

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   مریم عزیز سلام،
   از اینکه وقت ارزشمندتون رو به مطالعه‌ی این مطلب اختصاص دادید، بسیار سپاسگزارم و همچنین خوشحالم که این مطلب رو مفید و آموزنده ارزیابی کردید. همون‌طور که به درستی اشاره فرمودید، تقویت هوش هیجانی (EQ) می‌تونه کمک کنه تا وقتی مقابل جمع صحبت می‌کنیم، تأثیر بیشتری روی مخاطبان‌مون بذاریم.

 68. profile-placeholder موری گفت:

  EQ توهمی بیش نیست.کسی که باهوش و با دانش است اصلا نیازی به تاثیر گذاشتن بر روی افراد آن هم به طور موقت و با این ترفندها ندارد .اصلا نیازی به این کار نمیبیند.

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   دیدگاه‌های متنوعی در مورد این مطلب دریافت کردیم و دیدگاه شما مخاطب عزیز نیز بدون شک قابل احترامه.

 69. profile-placeholder محسن گفت:

  ای بابا…راهکار به مردم میدید هااااا…

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   دوست عزیز سلام،
   گویا با این ترفندها مخالف هستید. اما امیدوارم از مطالعه‌ی سایر مطالب چطور لذت ببرید.

 70. profile-placeholder عزتی گفت:

  با سلام خدمت تمامی اهالی سایت چطور
  به اعتقاد من مطالبی که در اینجا بیان شد اصلا علمی نیستند و صرفا میخواهید از بیسوادی مردم استفاده کنید.تیتر اصلی مطالب شما به این میماند که بنده یک پراید داشته باشم ولی طوری رفتار کنم که انگار یک فراری دارم!!!حتی اگر شما به طرز ریاکارانه ای نشان دهید که باهوش هستید آخرش نشانه هایی از کم هوشش شما نمایان خواهد شد!!!پس به جای این گونه تحلیل های سطحی برید در اون زمینه ای که میخواید باهوش نشان داده شوید مطالعه کنید…شبانه روز مطالعه کنید …فقط و فقط مطالعه…
  با درود مجدد

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما،
   این مطلب همون‌طور که در پاسخ به سایر دیدگاه‌های مشابه عرض کردم، مختص افرادی است که علی‌رغم توانمندی‌های بالا، هوش هیجانی (EQ) پایینی دارن و به همین دلیل قادر نیستن توانمندی‌هاشون رو اون‌طور که باید نشون بدن. به شخصه تخصصی در زمینه‌ی هوش هیجانی ندارم، اما به عنوان مترجم این مطلب فکر نمی‌کنم اینها توصیه‌های چندان بی‌پایه و اساسی باشن، به ویژه اینکه نویسنده‌ی اصلی این مطلب، دکتر تراویس بردبری (Travis Bradberry)، مطالعات گسترده‌ای در این زمینه داشته. گوشه‌ای از یافته‌های علمی ایشون رو می‌تونید در کتاب هوش هیجانی که ترجمه‌ی یکی از پرفروش‌ترین آثارشون هست مطالعه بفرمایید.

 71. profile-placeholder مرتضي گفت:

  يعني عوام فريبي

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما،
   خیلی از افراد علی‌رغم اینکه بسیار توانمند هستن، به ویژه در مهارت‌های شغلی، نمی‌تونن خودشون رو در مسیر پیشرفت قرار بدن، چون هوش هیجانی (EQ) خیلی پایینی دارن. اما دکتر تراویس بردبری (Travis Bradberry) معتقده چنین افرادی می‌تونن با این ترفندها فرصت پیدا کنن تا توانمندی‌هاشون دیده بشه.

 72. profile-placeholder مرتضي گفت:

  نگو باهوش
  بگو به ظاهر باهوش

 73. profile-placeholder qadir گفت:

  عالی بود درود بر شما

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   سپاس

 74. profile-placeholder سید محمد گفت:

  باسلام وعرض ادب واحترام وباتوجه به اینکه رشته من روانشناسی است ومطالب شما هم بر گرفته از روانشناسی شخصیت است آنها پسندیدم . موفق باشید

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   باعث خوشحالی ماست که از این مطلب رضایت داشتید. امیدوارم از سایر مطالب سایت هم لذت ببرید.

  2. profile-placeholder فاطمه گفت:

   موافقم

 75. profile-placeholder کامل علیزاده گفت:

  خوب بود ممنون ، مطالعه همیشگی و مداوم هم خیلی موثر هست.

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   ما هم از شما ممنونیم که مطالب چطور رو مطالعه می‌کنید و دیدگاه‌تون رو با ما و سایر مخاطبان به اشتراک می‌ذارید.

 76. profile-placeholder عسل گفت:

  سلام.برای من بسیار مفید بود.تشکر..یک سوال داشتم در باره چگونه اعتماد به نفس خودرا بالا ببریم؟

   1. profile-placeholder معصومه گفت:

    سلاااااام…خیلییی عالی بووووود حال کردممممم …….انرژی گرفتم.دوسته گلم.

 77. profile-placeholder محمدمحمدی گفت:

  خیلی ممنون بابت مطالبتون عالی بود🌹

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   سپاس

 78. profile-placeholder امیر حسین گفت:

  مطمئناً لباس مناسب، شمرده شمرده سخن گفتن و محکم ، آرایش مناسب ،فرقی نداره زن و مرد ، کسب معلومات علمی توام با عمل ، تجربه به دست آوردن و……، مواردی است که فرد را در فن بیان کمک می کنه .

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما،
   بله، قطعا هیچ‌کس با رعایت مواردی که برشمردید ضرر نمی‌کنه.

 79. profile-placeholder سیدمحمد گفت:

  سلام خیلی مطلب جذاب وجالبی بود
  حتمادرآینده ازش تو رفتارم استفاده کنم
  ممنون

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   خوشحالم که براتون مفید بوده. امیدوارم موفق باشید و از به کار بستن این ترفندها نتیجه‌ی مثبت بگیرید.

 80. profile-placeholder محمد گفت:

  با تشکر مطا لب بسیار مفیدی بود اما اعتماد نفس پایینی دارم به این دلیل هیچوقت تو جایگاه خودنبودم نمی دونم چکار کنم دست خودمم نیست

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما،
   پیشنهاد می‌کنم هر وقت فرصت داشتید یه سری به این صفحه بزنید و مطالبی رو که با موضوع تقویت اعتماد به نفس در چطور منتشر شدن مطالعه بفرمایید: http://chetor.com/category/personal-development/mind-power/self-confidence/
   امیدوارم هرچه زودتر مشکل‌تون برطرف بشه و خودتون رو باور کنید.

 81. profile-placeholder فرانک گفت:

  هممممم به جز عینك بقیه ش به نظر من که کاربردی و خوب بود

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   ممنون که وقت گذاشتید و دیدگاه‌تون رو مطرح کردید.

 82. profile-placeholder احسان گفت:

  بسیار عالی و مفید بود نکات بسیار ناب و نغز ی آموختم امید است کامیاب باشی

 83. profile-placeholder معصومه گفت:

  جالب وکاربردی بود ممنونم
  درباره آدمای خجالتی و فاقداعتمادبنفس هم بنویسید

   1. profile-placeholder امیر گفت:

    مریم خانم جون من قشنگ بود اصلا فهمیدی چی نوشته

    1. مریم ناصری مریم ناصری گفت:

     متوجه منظورتون نشدم!!

   2. profile-placeholder فریدون محمدزاده گفت:

    درود ،مطالب جالب و آموزنده

 84. profile-placeholder مهدی فکوری گفت:

  خود مطلب آره ولی تیترش نه!!!
  چه کاریه که بخوایم بیشتر از اونی که هستیم ، خودمونو نشون بدیم؟البته موضوع مقاله چنین چیزی نبود.

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   جناب فکوری سلام،
   بسیار باعث خوشحالی ماست که انتقادات‌تون رو با ما مطرح می‌کنید. ممنون از توجه و همراهی‌تون.

 85. profile-placeholder امیرخان گفت:

  خیلی عال بود ..
  اما من خیلی اعتماد به نفسی پاین دارم هیچ به خودم باور ندارم هیچ حتی ۰%

 86. profile-placeholder فاطمه گفت:

  سلام
  بهره‌ی هوشی (IQ) من۱۳۰ هستش فرزانگان درس میخونم اما هوش هیجانی (EQ) خیییییلی پایینی دارم.
  مطالب خیلی خوب بود، اما برای افزایش هوش هیجانی چی کار کنم؟ نه برای اینکه چطور زیاد به نظر برسه.
  ممنون

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   فاطمه‌ی عزیز سلام،
   تبریک به شما. امیدوارم در تمامی مراحل زندگی موفق و سربلند باشید. پیشنهاد می‌کنم برای اینکه در مورد هوش هیجانی اطلاعات بیشتری کسب کنید، یه نگاهی به این صفحه بندازید: http://chetor.com/category/personal-development/communication-skills/emotional-intelligence/

 87. profile-placeholder AAA گفت:

  باهوش نشان داده بشی .وقتی که باهوش نباشی .به چه دردی میخوره؟؟

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما،
   در این مطلب بیشتر سعی شده به راهکارهای تقویت هوش هیجانی پرداخته بشه. افرادی که هوش هیجانی پایینی دارن، ممکنه در تعاملات‌شون طوری رفتار کنن که توانمندی‌هاشون کمتر از چیزی که هست به نظر بیاد.

 88. profile-placeholder بافری گفت:

  مطالب بسیار ساده و هوشمندانه بود .ممنون استفاده کردم

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   خوشحالم که این مطلب براتون مفید بوده. پیشنهاد می‌کنم مطالب جدیدترمون رو هم از دست ندید.

 89. profile-placeholder محسن گفت:

  ممنون استفاده کردم

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   سپاس

 90. profile-placeholder فرزاد شریعتی گفت:

  واقعا مطالبتون آموزنده و کاربردی میباشد ممنون از سایت پر محتواتون

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   مخاطب عزیز سلام،
   بسیار باعث دلگرمی و خرسندی ماست که مطالب چطور رو می‌پسندید و ما رو از انرژی مثبت‌تون بهره‌مند می‌کنید.

 91. هلیا شهرزاد هلیا شهرزاد گفت:

  خب من همه این ویژگی هارو دارم ولی عادت دارم توی سخنرانی یا جلسات از کلمات قلمبه سلمبه استفاده میکنم و عادتم رو نمیتونم ترک کنم
  این مشکل داره؟

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   مخاطب عزیز سلام،
   از اینکه برای مطالعه‌ی این مطلب وقت گذاشتید بسیار سپاسگزارم.
   به واسطه‌ی مطالبی که در چطور داشتم و همچنین مطالعه‌ی مطالب سایر دوستان یه نکته‌ی خیلی مهم رو یاد گرفتم که امیدوارم برای شما هم آموزنده باشه: برای اینکه بتونیم مخاطبان‌مون رو جذب کنیم و تأثیرگذار باشیم، باید سعی کنیم همسطح دانش مخاطبان‌مون حرف بزنیم تا صحبت‌های ما رو به خوبی متوجه بشن و باهامون ارتباط برقرار کنن. اگه مخاطب درباره‌ی موضوع بحث دانش تخصصی نداشته باشه و ما در خلال صحبت‌هامون مدام از کلمات خیلی فنی استفاده کنیم، ممکنه خسته بشه و چون پیامی که سعی داریم منتقل کنیم براش گنگ و نامعلومه، بعید نیست در ادامه‌ی جلسه به صحبت‌هامون گوش نده و از میزان دقتش کم بشه. در مجموع بهتره طوری صحبت کنیم که مخاطب با شنیدن مداوم کلمات قلمبه سلمبه گیج نشه و منظورمون رو کامل و واضح درک کنه.
   امیدوارم تونسته باشم کمک‌تون کنم. ناگفته نمونه که بنده تخصصی در زمینه‌ی هوش هیجانی ندارم و نکته‌‌ای که خدمت‌تون عرض کردم رو در نتیجه‌ی ترجمه و مطالعه‌‌ی مطالب مربوطه در خاطر داشتم.
   موفق باشید

 92. profile-placeholder mina گفت:

  بسیار عالی نمودار واقعا به من کمک کرد سپاس از شما

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما،
   از اینکه تجربه‌ی مثبت‌تون رو در این باره با ما مطرح کردید بسیار سپاسگزارم.

 93. profile-placeholder جواد گفت:

  با تشکر از شما ، چقدر خوبه که شمابا حوصله جواب میدید واقعا نحوه جواب دادنتون به کامنتا لایک داره.

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما،
   از توجه و همراهی‌تون بسیار انرژی گرفتم. قطعا دیدگاه‌های شما مخاطبان عزیز برامون ارزشمنده و همگی سعی می‌کنیم تا حد امکان پاسخگو باشیم.

 94. profile-placeholder امیر گفت:

  سلام من فکر میکنم همه این مطالب رامیدانند وشنیده اند اما دسته بندی کردن ویاد اوری ان عالی ست ما ایرانی هستیم وهمگی با هوش با تشکر از گرد اورندگان وبقیه دوستان

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما،
   ما هم از شما ممنونیم که مطالب‌مون رو مطالعه می‌کنید و به ما انرژی می‌دید.

 95. profile-placeholder هوشنگ گفت:

  يك مشت حرف مفت بود

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   متأسفم که در این مطلب رضایت‌تون جلب نشد. امیدوارم از مطالعه‌ی سایر مطالب بهره‌ی مورد نظرتون رو ببرید.

 96. profile-placeholder zahra گفت:

  این مسخره بازیا چیه عینک بزنید باهوش بنظر بیاید😐ارتباط چشمی برقرار کنید😐مویز بخوریدزودتر ب نتیجه میرسید

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما،
   ممنون که دیدگاه‌تون رو با مطرح کردید. البته که عینک زدن تأثیری روی بهره‌ی هوشی (IQ) افراد نداره، اما تحقیقات مختلفی ثابت کردن که افراد عینکی در نگاه اول باهوش‌تر به نظر میان و این موضوع مربوط می‌شه به حوزه‌ی هوش هیجانی (EQ).

 97. profile-placeholder مهدی گفت:

  می توانید این که تندخان ها می توانند حتی حفذدقیق هم داشته باشند درست است من خود نیز یک تند خانم

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   بسیار متشکرم که ما رو همراهی می‌کنید و پیشنهادات‌تون رو به اشتراک می‌ذارید.
   درباره‌ی ارتباط تندخوانی و هوش به دنبال منبعی گشتم که بتونیم بهش استناد کنیم و بگیم تندخوانی باعث تقویت بهره‌ی هوشی (IQ) یا هوش هیجانی (EQ) می‌شه. در یه تحقیقی مشاهده شد افرادی که وقت بیشتری گذاشتن و متن رو با سرعت آهسته‌تر و درنگ بیشتری مطالعه کردن، اطلاعات در مغزشون خیلی عمیق‌تر پردازش شد و در نتیجه تونستن به سوالاتی که در رابطه با همون متن بود، پاسخ دقیق‌تری ارائه بدن. در یه تحقیق دیگه، پژوهشگران فونت رو به شکلی تغییر دادن که خوندن متن دشوارتر شد و مشاهده کردن افرادی که زمان بیشتری رو به مطالعه‌ی متن اختصاص دادن، بعدا تونستن محتویات بیشتری رو به خاطر بیارن. همچنین در جایی دیگه به این نکته برخورد کردم که از بین روش‌های مختلف مطالعه، «عمیق‌خوانی» (deep reading) تأثیر بسزایی روی تقویت بهره‌ی هوشی و هوش هیجانی داره. عمیق‌خوانی شکلی از مطالعه است که حسابی مغز رو درگیر می‌کنه. این روش شرایط خاص خودش رو داره، مثلا اینکه اگه طرف داره رمان می‌خونه باید شمرده شمرده در متن پیش بره و تمام تلاشش رو بکنه تا همه جوره غرق متن بشه.
   البته یافته‌های تحقیقاتی از این قبیل رو نمی‌شه به تمامی افراد تعمیم داد، اما حداقل می‌تونیم بگیم که تندخوانی لزوما با باهوش‌تر بودن در ارتباط نیست.

 98. profile-placeholder Arman گفت:

  واقعا خوب بود ولذت بردم موفق باشید….

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   متقابلا براتون آرزوی موفقیت می‌کنم. امیدوارم از مطالعه‌ی سایر مطالب هم لذت ببرید.

 99. profile-placeholder سحر احمدی گفت:

  درود بر شما
  مطالب مفید و عالی

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   از نظر لطف‌تون ممنونم. کلی به ما انرژی دادید.

 100. profile-placeholder morteza گفت:

  خیلی مفید بود مرسی

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   باعث خوشحالیه که این مطلب رو مفید ارزیابی کردید. ممنون از توجه‌تون

 101. profile-placeholder سینا گفت:

  سلام مطلب شما خیلی مفید و کاربردی بود برای من
  باتشکر از شما

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   خیلی هم عالی. ممنون که با ما همراه هستید.

 102. profile-placeholder مجید گفت:

  با سلام
  بسیار سپاسگزارم از مطالب مفیدی که ارائه دادید . بسیار مفید و کاربردی است .

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما،
   خوشحالم این مطلب رضایت‌تون رو جلب کرده. امیدوارم باز هم به چطور سر بزنید و مطالب جدیدمون رو از دست ندید.

 103. profile-placeholder شهرام پویان فر گفت:

  سلام: مطالب عالی و مفید بودند.تشکر میکنم

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما،
   از توجه‌تون به این مطلب بسیار سپاسگزارم.

 104. profile-placeholder Kayra گفت:

  سلام من از این مطلب استفاده کردم.
  خودم ادم باهوشی هستم و ۱۰۰% ان چیزی را که شما گفتید دارم.
  یعنی هم lQ دارم همEQ
  ولی باز هم از مطلب شما نهایت استفاده را دارم.😉😉

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   خیلی هم عالی 😊. امیدوارم همیشه در مسیر پیشرفت قدم بردارید.

  2. profile-placeholder م.م گفت:

   درود بر اعتماد به سقف شما!!!

 105. profile-placeholder ناهید گفت:

  سلام مطالب درست و روان نوشته شده بودفقط کاش میگفتین چه کاری هم انجام بدیم که واقعا باهوش بشیم نه که باهوش به نظر بیاییم….ممنون

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما،
   ممنون که وقت ارزشمندتون رو به مطالعه‌ی این مطلب اختصاص دادید. می‌تونید با مراجعه به دسته‌بندی «هوش و خلاقیت»، مطالبی رو که پیشتر در زمینه‌ی راهکارهای افزایش بهره‌وری مغز در چطور منتشر شدن، مطالعه بفرمایید.

 106. profile-placeholder مليكا گفت:

  ممنون خوب بود

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   خوشحالم که این مطلب رو پسندیدید و دیدگاه‌تون رو به اشتراک گذاشتید.

 107. profile-placeholder حدیث گفت:

  هوش به عینک و لباسه آیااا؟

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   دوست عزیز سلام،
   البته که طرز لباس پوشیدن نمی‌تونه یه آدم کم‌هوش رو به یه آدم باهوش تبدیل کنه. توجه داشته باشید که راهکارهای گفته شده در این مطلب در جهت تقویت هوش هیجانی (EQ) عنوان شدن و نه بهره‌ی هوشی (IQ).

 108. profile-placeholder سورنا گفت:

  هیچ احتیاجی به جلب توجه یا …چیزهای بی ارزش ندارم

  1. profile-placeholder alyas1221 گفت:

   پس خیلی با هوشی

 109. profile-placeholder روشنک قوامی گفت:

  سلام، عالی بود

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   سپاس

 110. profile-placeholder محمدرضا گفت:

  سلام
  مطالبی که در مورد افراد باهوش نوشتید خوب ولی کافی نبود
  به نظرمن یک فردباهوش رانبایدبایک نگاه ساده شناخت ونظر باهوش بودن را به اوداد بلکه انسان باهوش باید تمام ویژگی یک فرد باهوش راداشته باشدوامتحان خود راپس داده باشد ، شکل ظاهری افراد می تواند یکی ازپروسه های شناخت افراد باهوش باشد.

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما،
   همونطور که به درستی اشاره کردید، افرادی که در نگاه اول باهوش به نظر میان، قطعا در مرحله‌ی بعد باید حقیقتا باهوش باشن تا بتونن توانمندی‌هاشون رو در عمل ثابت کنن.

 111. profile-placeholder Amin گفت:

  دستتون درد نکنه

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   🙏

 112. profile-placeholder روح اله گفت:

  سلام.بسیار عالی.ممنون از زحماتتون

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   ما هم از شما ممنونیم که چطور رو برای مطالعه انتخاب کردید.

 113. profile-placeholder حميد گفت:

  كليشه اي بود

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   متأسفم که این مطلب، نکته‌ی جدیدی براتون نداشته. امیدوارم از مطالعه‌ی سایر مطالب چطور، بهره‌ی دلخواه‌تون رو ببرید.

 114. profile-placeholder Romankoshan گفت:

  سلام درود بر همه شما عزیز اولا از صدف جان تشکری کنم خیلی زحمت کشیدن ثانیا
  من بعضی نظریات تانرا خواندم خیلی پر ماجرا بود اگر خودت میدانی نوشته را رد میکنید چرا خواندید حتما به باهوشی تان کمبود داشید میخواستید اضافه کنید پس ضرورت تانرا بگیرید متباقی آن شاید ضرورت دیگران باشد بجای تشکری رد می کنید جادارد از نوشته این خانم برای من خیلی ارزشمند بود

  1. profile-placeholder رزا توسلي گفت:

   هركي چيزيو بخونه به اين معني نيس كه ……

  2. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   از توجه و همراهی‌تون بسیار سپاسگزارم. امیدوارم در آینده هم مطالب چطور رو دنبال کنید.

 115. profile-placeholder صادق گفت:

  من چشمم ضعیف نیست ولی یه مدتیه دارم به این عینک کلفتا فکر می کنم. (:

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   😀

 116. profile-placeholder سعادت گفت:

  با سلام
  موارد ي كه اعلام گرديدند عموميت دارند شروط لازم هستند ولي كافي نيستند. شايددرصد كمي از افراد جامعه از اين ر‍‍ژيم تبعيت كنند.

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   ممنون از وقتی که گذاشتید و دیدگاه‌تون رو مطرح کردید. بله، قطعا برای تقویت هوش هیجانی، راهکارهای متنوع زیادی وجود داره و اینها فقط چند نمونه پیشنهاد هستند.

 117. profile-placeholder رزا توسلي گفت:

  خيلي جالب بود اما چرا سعي نكنيم واقعا باهوش تر بشيم تا بخوابم به نظر برسيم
  من فك ميكنم راه هاي زيادي براي افزايش توانايى مغز وجود داره كه ميتونه فرد رو به واقع توانا تر از قبل كنه !

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   خیلی ممنون که مطالب چطور رو دنبال می‌کنید. البته که افزایش توانایی مغز جای خودش رو داره، اما در این مطلب سعی شده صرفا به راهکارهایی پرداخته بشه که در تقویت هوش هیجانی نقش دارن و به افراد باهوش کمک می‌کنن تا کم‌هوش‌تر از چیزی که واقعا هستن به نظر نیان.

 118. profile-placeholder زهرا گفت:

  با مورد سه مخالفم,طبق تحقیقات جدید افرادی که اکثرا خودشونو دست کم میگیرن هم باهوش تر جلوه میکنن و هم هستن.

  1. profile-placeholder رویا گفت:

   منظور از مورد ۳ این نیست که باهوش تر هستند، منظور این است که باهوش تر به نظر میان

  2. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما،
   ای کاش لینک تحقیقاتی رو که بهش اشاره کردید، به اشتراک می‌ذاشتید. موافقم که گاهی وقت‌ها افراد خجالتی و با اعتماد به نفس پایین، توانایی‌های شگفت‌انگیزی دارن و خیلی باهوشن. اما به نظرم نمی‌شه نتیجه گرفت که پس اعتماد به نفس پایین، یه جور مزیته.

   1. profile-placeholder زهرا گفت:

    من از سایتی نخوندم,بطور اتفاقی چشمم خورد به این مطلب که کسایی که اعتماد به نفس پایینی دارن باهوش ترن!بعد از اینکه نوشتم متوجه شدم دچار اشتباه شده بودم!شما راس میگن,شاید اینطوری باهوش تر به نظر میان!

    1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

     از پاسخگویی‌تون سپاسگزارم.

 119. profile-placeholder بهزاد گفت:

  بنظر من ادم باید رو کاراش توجه کنه که هدفمند جلو ببره هر کی بتونه اون شخص حتما باهوشه ما انسان ها همیشه میخواییم بهترین باشیم همیشه هم اشتباه

 120. profile-placeholder sima گفت:

  اگر تونستید حماقت خودرا از یک بچه پنهان کنید اون موقع باهوش خواهیدبود بچه ها خیلی باهوشند حواستون باشه

  1. profile-placeholder علی گفت:

   هیچ وقت سعی در پنهان کردن حماقت های خود را از بچه ها نداشته باشید. زیرا به این نحو هم رشد ذهنی بچه هایتان را پایین آورده اید و هم خود موجب نابودی پیشرفت تان شده اید. آن ها را بپذیرید و به بچه ها واقعیت ها را صادقانه بگویید تا این موجب بالا رفتن هوش و ذکاوت تان شود. از این روی با کودکان انس بیشتری هم خواهید گرفت.

 121. profile-placeholder Seafarer.Ali گفت:

  با عرض سلام و احترام خدمت مدیر محترم.مطلب جالبی بود و با توجه به شناخت ما از جامعه خودمون,ماها سعی داریم(البته همه جا نیست اما حدود ۸۰%جامعه همین طور شده)فقط طنز بازی کنیم یعنی هر موقعیت و مکانی درونش هستیم رو میخوایم ازش یه فیلم کمدی درست کنیم,تا چقدر اخه؟
  نظر شخصی من اینه که اگه حتی ما هم این موارد رو بالا رعایت کنیم,برخورد دیگران به نحوی است که باعث میشه طرف هر چقدرم باهوش باشه از خودباوری خودش دور شه.به نظرم این مورد رو باید ریشه کن کرد و بعد این نکات رو اجرا نمود.
  با ارزوی موفقیت خدمت شما

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما، بنده مدیر سایت نیستم و صرفا به عنوان شخصی که این مطلب رو ترجمه کرده، می‌تونم بگم فردی که به توانایی‌های خودش باور داره، حتی وقتی مورد تمسخر قرار می‌گیره، نباید خودش رو ببازه. البته در حرف، کار ساده‌ای به نظر می‌یاد، اما مطمئنا در عمل به این سادگی‌ها نیست و یه روحیه‌ی خیلی قوی می‌طلبه. به شخصه فکر نمی‌کنم بشه موردی رو که اشاره فرمودید ریشه‌کن کرد. در بهترین حالت، شاید بشه فقط روی عده‌ای از این افراد تأثیر مثبت گذاشت. به هر حال آدم‌هایی که به خاطر ضعف‌های خودشون سعی می‌کنن دیگران رو ضعیف جلوه بدن تا خودشون رو بالا بکشن، همه‌جا پیدا می‌شن. به همین خاطر فکر می‌کنم هر کسی باید اول از خودش شروع کنه تا بتونه در مواجهه با چنین افرادی، خودش رو نبازه و بعدش اگه از دستش براومد، سعی کنه به طرف مقابلش نشون بده که رفتارش اشتباهه.

   1. profile-placeholder Seafarer.Ali گفت:

    حرف های شما متین،اما این موضوع برمیگرده به جامعه ای که درونش هستیم ،اگر جامعه ما انتقاد پذیر باشه مسلما میشه این نکات رو گوشزد کرد اما جامعه ما خودش انتقاد پذیر نیست دیگه فرض کنید بخواین شخصی برخورد کنید،خب هر شخصی توانایی های خاص خودشو داره و بنظرم ماها فرقی نمیکنه که از چه نژاد و قومیتی هستیم ،مهم اینه که بهم دیگ احترام بذاریم.

    1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

     صد البته که احترام یکی از مهم‌ترین اصول معاشرته. همون‌طور که به درستی اشاره فرمودید، ممکنه عده‌ی زیادی انتقادپذیر نباشن و دقیقا به همین علت، در شرایط فعلی به سختی می‌تونیم روی تمامی این افراد تأثیر بذاریم. اما حتی اگه بتونیم روی یه نفر هم تأثیر بذاریم، بسیار ارزشمنده. اما اگه در درجه‌ی اول سعی کنیم اعتماد به نفس خودمون رو تقویت کنیم، قطعا در مواجهه با چنین افرادی کمتر دچار آسیب می‌شیم. ضمنا از اینکه دیدگاه‌تون رو صمیمانه با ما و سایر مخاطبان در میون می‌ذارید، بسیار متشکریم.

     1. profile-placeholder محمود گفت:

      آیا شما اهوازی هستید ؟

  2. profile-placeholder حدیث گفت:

   من هم موافقم با گفته شما…. در حالی که شاخص شادی در کشور ایران کم به نظر میرسه…
   خداوند این شادی را از ما نگیره ..

 122. profile-placeholder مجسن گفت:

  پس نمودارش کو
  😉

 123. profile-placeholder الياس گفت:

  تو اين مقاله در مورد افراد شلخته هم بگيد

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   منظورتون رو دقیقا متوجه نشدم. یعنی مایل هستید بدونید افراد شلخته چه کار کنن باهوش‌تر به نظر برسن؟

 124. profile-placeholder سارا گفت:

  به فرهنگ مردم مکانی که زندگی میکنین هم ربط داره
  تو ایران همش کاربرد نداره
  مثلا باید قلمبه سلمبه حرف بزنی چون معمولی حرف بزنی میگن سادس باید سرزبون داشته باشی یا به اصطلاح چاپلوسی کنی
  اینجا عینکیا اکثرا خرخون معنی میشن نه باهوش
  اینجا پولدارا معرفن به باهوشی میگن بلدن که تونستن
  اینجا دکترا معروفن به باهوشی
  اینجا اول میپرسن کدوم دانشگاه چه رشته ای مدرک گرفتی بعد قضاوت میکنن

  اما این مطلب برای بازاریابی حرفه ای تو ایران موثره که اونم نصفش بند کردن جنس به مشتریه منم که من خوشم نمیاد
  ولی پوشش تاثیر داره
  اگه این راهکار برای باهوش ها باشه خوبه نه برای افرادی که بخان به دروغ بگن نا هم بلدیم بعد برن گاف بدن البته تابوده همین بوده اگه نه وضع جهان این نبود همینطوزیه که هنوز تو خیلی کارا موندن منظورم سیاستی و فرهنگی و..

  راستی آمریکا رئیس سابقش اصلا کت نپوشید عینکشم بیشتر ساده بود…اما موفق شد

  ولی بازم اگه فردی بتونه این جیزارو هماهنگ داشته باشه وعمل کنه به نظرم باهوشه چون رعایتشم هوش میخاد ..البته کلک هم میشه معنی کرد یا گفت طرف سیاستشو داره ولی بازم هوش استعداد عملی میخاد….

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   ممنون از همراهی‌تون. متشکرم که دیدگاه‌تون رو با ما و سایر مخاطبان مطرح کردید.

  2. profile-placeholder علی گفت:

   سلام سارا جان من واقعاً با نظرط موافقم آفرین بخدا همین جوريه

 125. profile-placeholder مجید گفت:

  متشکرم.ولی بعضی آدما مثلا”بخاطر اعتماد به سقف زیادی و تحصیلات فوق و بالاتر کار دست خودشون میدن .یک مورد:چندین سال پیش بازرگانی پتروشیمی برای فروش ماده معدنی کلسیت رفتم رییس قسمت که فوق شیمی هم بود اصرار داشت کربنات کلسیم نیست و سولفات کلسیمه کتاب باز کردو…نشون به اون نشون دو ساعت داشتم به آقا حالی میکردم. حالا مجلس بود که خلع درجه میشد بنده خدا

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   ممنون که تجربه‌تون رو با ما و سایر مخاطبان در میون گذاشتید. درست می‌فرمایید؛ افرادی که اعتماد به نفس کاذب دارن، سطح واقعی توانمندی‌هاشون بالاخره در عمل مشخص می‌شه.

 126. profile-placeholder یوسف گفت:

  مطلب خوبتون یکطرف و
  ادب و همراهی شایسته شما با مخاطبین یکطرف
  همچنین توضیح منبع و مختصری از جایگاه نویسنده
  _چنان که اشاره کرده بودید عالی و حتی لازم هست
  و یک پیشنهاد اینکه واکنش مخاطبان مقاله عاذی هست و لزوما به دفاع یا نقد نیس
  منظور اینه که فضای فیسبوکی و کامنتی اگر بوجود بیاد حجم زیاد میشه و کیفیت موثر نظرات و حوصله شما هم ممکنه فرسایش پیدا کنه
  باز هم ممنون از شما و دوستان عزیز همراه

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   از توجه‌تون بی‌نهایت سپاسگزارم. با نکته‌ای هم که درباره‌ی دیدگاه‌ها اشاره فرمودید، تا حدودی موافقم. کاملا طبیعی است که پیرامون هر موضوعی، دیدگاه‌های متنوع، اعم از موافق و مخالف، وجود داشته باشند.

 127. profile-placeholder اره گفت:

  جالبه بدونید افراد باهوش معمولن خودشون رو دست کم میگیرن و معمولا این احمق ها هستند گمان میکنند خیلی باهوشند!!

  1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

   کاملا موافقم. این چیزی هم که شما گفتین همون اثر دانینگ-کروگر هست 🙂

   1. profile-placeholder علی گفت:

    ببخشيد دقيق بگيد با چی موافقيد رقيه جان؟

    1. رقیه محمدی رقیه محمدی گفت:

     اینکه افراد باهوش زیادی هستن که خودشونو دست‌کم میگیرن و خیلیای دیگه هم هستن که فقط «توهم» باهوش بودن رو دارن.

     1. profile-placeholder آریان گفت:

      عااالی بودسپاس

  2. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   بله، خیلی وقت‌ها افراد باهوش علی‌رغم اینکه سطح توانمندی‌هاشون از سایرین بالاتره، اونقدری اعتماد به نفس ندارن که خودشون رو نشون بدن.

  3. profile-placeholder Amin گفت:

   من این باور شما و اکثریت دوستان هم هس رد میکنم
   دست کم گرفتن نیس طرف اونقد خودشو قبول داره که نیازی نمیبینه بقیه بدونن چیا بلده و …
   این قضیه (فضیلت دانش است) از گفته های سقراط هستن
   سقراط::شاعر ها و بزرگان چیزی نمی دانند ولی من یک چیز را می دانم آن هم = می دانم که چیزی نمی دانم

 128. profile-placeholder شبنم گفت:

  سلام صدف جان مطلبی که گذاشتید واقعا آموزنده و درسته , و جواب اون دوست عزیزی که میگه روز دوم لو میری که چیزی تو چنته نداری اینه که باید یه زره هم تلاش کنی, اگه روز اول بتونی یکی رو متقاعد کنی فقط یه نفر نه بیشتر, نیازی به این نیست که باز هم به خودت شک کنی ممنون صدف جان صبح زیبایی رو با مطالب شما آغاز کردم

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما، خوشحالم که این مطلب براتون مفید بوده. ضمنا ممنون که دیدگاه‌تون رو با ما و سایر مخاطبان به اشتراک گذاشتید.

 129. profile-placeholder مجتبی گفت:

  خوب بود و بدون شک بهترم میشه…
  شما بهتره بابت دیدگاهها تشکر کنید نه زمانی که افراد جهت مطالعه مطالب میذارن.من خودمو میگم که در مورد کسی قضاوت نکرده باشم…زمانی که بابت مطالعه مطالب میزارم در واقع فقط بخاطر شخص خودمه ودر مقابل زمانی که جهت ارائه دیدگاه گذاشتم میتونه قابل قدر دانی باشه…متشکرم

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما، دلیل اینکه از دوستان به خاطر وقتی که به مطالعه‌ی مطالب چطور اختصاص می‌دن تشکر می‌کنم اینه که واقعا وقت ارزشمنده و اینکه شما مخاطبان عزیز چند دقیقه‌ای از وقت ارزشمندتون رو با ما شریک می‌شید و مطالب چطور رو مطالعه می‌فرمایید، برای بنده و سایر دوستانم در تیم تحریریه بسیار درخور توجه و قدردانیه. مطمئنا از اینکه علاوه بر مطالعه‌ی مطالب، دیدگاه‌تون رو هم با در میون می‌ذارید، بسیار خوشحال می‌شیم و شک نکنید که از این بابت نیز از همه‌ی عزیزانی که تشکر می‌کنن یا حتی پیشنهادات و انتقادات‌شون رو به این مجموعه انتقال می‌دن، بی‌نهایت سپاسگزاریم.

 130. profile-placeholder فاطمه جهانگیری گفت:

  اموزنده بود.اما انسان با اعتماد بنفس کاذب از جلسه دوم به بعد لو میره که تو چنتش چیزی نداره

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   بله، قطعا همین‌طوره.

 131. profile-placeholder جلال گفت:

  به به اين شد پاياني خوش .

 132. profile-placeholder سعید . ف گفت:

  مطلب عالی بود و اکثرا با اوردن نتایج ازمایشها و تحقیقات بیان شده بود.

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   از توجه‌تون سپاسگزارم.

 133. profile-placeholder تینا گفت:

  آیا اگه کسی در خودش بعضی از ویژگی های بالا رو بدون تظاهر ببینه باهوشه?

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   سلام، تا جایی که بنده بر اساس توضیحاتی که نویسنده‌ی اصلی اشاره کرده متوجه شدم، افرادی که موارد بالا رو رعایت می‌کنن، خوب می‌دونن چطور باید رفتار کنن که روی مخاطب‌شون تأثیر بذارن. یعنی هوش هیجانی بالاتری دارن و می‌تونن طوری ظاهر بشن که طرف مقابل، توانایی‌هاشون رو کمتر از چیزی که هست تصور نکنه.

 134. profile-placeholder niloo گفت:

  عالی و بسیار اموزنده ممنون

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   ممنون که برای مطالعه‌ی این مطلب وقت گذاشتید 🙏.

 135. profile-placeholder نازنین گفت:

  سلام خیلی خوب بود

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   سپاس از توجه و همراهی‌تون

 136. profile-placeholder shy گفت:

  محل زندگی من جاییه که ترفند شماره ی پنج فقد دعوا راه‌ میندازه=) #JustKidding

  1. profile-placeholder علی گفت:

   دوست عزیز! ارتباط چشمی حتماً چشمک زدن که نیست!

 137. profile-placeholder منتقد گفت:

  اغلب پست های این سایت به زور به ۷ تا کامنت می رسه، پستایی که خیلیاشون ارزش خوندن دارن. اونوقت پستی مثل این، که رسما داره میگه چطور تظاهر به چیزی کنیم که نیستیم، ۷۷ تا کامنت می گیره!
  حقیقشو بگم؛
  جز این بود تعجب می کردم.
  یه نگا به جامعه بندازین!

  1. profile-placeholder نازنین گفت:

   سلام شما با این کار دانسته هاتو نشون میدی پس واقعا یه چیزی هست در وجود ما اما خیلیا کرایی میکنن ک کم هوش نشون داده میشن مثلا موقع حرف زدن اسمونو نگا میکنن ….. و ب نظر من این دروغ نیست و تظاهر نمیشه بلکه نشون داده می شه ک از کارایی ک مارو کند ذهن نشون میده جلوگیری بشه.موفق باشید

 138. profile-placeholder نیما گفت:

  سلام. تشکر. خیلی عالی و تاثیرگذار بود

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   ممنون از توجه و همراهی‌تون

 139. profile-placeholder ali-petros گفت:

  یعنی هرکس چشماش ضعیف نیست و عینک استفاده نمیکنه کم هوشه؟ به نظر خیلی از افرادی که من میشناسم این حرف درست نیست و درضمن به این عینک ویفری ها هم اکثرا میکن عینک خنگولی پس ادمای عینکی بیشتر خنگ به نظر میرسن تا باهوش(ببخشیدا قصد توهین ندارم من خودمم عینکی هستم) البته به ترکیب صورت افرادم ربط داره.

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   دوست عزیز سلام، ممنون از وقتی که به مطالعه‌ی این مطلب اختصاص دادید. ابدا اینطور نیست که نتیجه بگیریم افراد غیرعینکی کم‌هوش‌ترن. منظور اینه که افراد عینکی به چشم عده‌ای در نگاه اول باهوش به نظر می‌رسن.

 140. profile-placeholder علی مزینانی عسکری گفت:

  تشکر استفاده کردم و جالب و خیلی ساده بود

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   ممنون که ما رو همراهی می‌کنید.

 141. profile-placeholder حیدر کریمی گفت:

  سلام بهره بردم خیلی جالب بود

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   خوشحالم که براتون جالب بوده. امیدوارم از سایر مطالب هم لذت ببرید.

 142. profile-placeholder رضااسعدي گفت:

  با سلام،مفيدواموزنده بود،بسيارسپاسگزارم

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   ممنون از توجه و همراهی‌تون

 143. profile-placeholder خدیجه گفت:

  عالی بود،ممنونم.اگر ممکنه در مورد نحوه برخورد با همکاران و حتی مدیریت هم مطلب بزارید

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   در حال حاضر مطالب مفیدی در زمینه‌ی مدیریت و نحوه‌ی برخورد با کارمندان در چطور منتشر شده. می‌تونید به مطالبی که در قسمت موضوعات با عنوان مدیریت و رهبری مشخص شدن مراجعه کنید.

 144. profile-placeholder tayyeb گفت:

  با تشکر از مطالب مفید و جالبتون و جالبتر از همه اینکه پاسخگوی همه ی نظرات بودید .

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   ممنون از توجه و همراهی‌تون

 145. profile-placeholder بهزاد گفت:

  سلام واقعا مطلب آموزنده و جالبی بود که ارائه دادین با تشکر.

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما، ممنون از وقتی که به مطالعه‌ی این مطلب اختصاص دادید 🙏.

 146. profile-placeholder وحید پاکدامن گفت:

  عالی وبسیارسنجیده،باسپاس فراوان ازمتنی که انتخاب کردید،جالب بود.گاهی وقتا یه چیزای جالبی میبینی یا میشنوی که هیچ وقت بهش فکرم نمیکنی.خداقوت

  1. profile-placeholder وحید پاکدامن گفت:

   عالی بود،ولی توجه داشته باشید که مثل نقاشی کشیدن ازرو میشه،طرف میدونه ادم باهوشی نیست،واین ادعاممکنه اونو یه جایی ضعیفترازاونی که هست نشون بده،چون ازنظریه فردباهوش اون فقط ادعامیکنه،هرکس بایدخودش باشه وسعی در تعلیم ومشورت صحیح داشته باشه

   1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

    درود بر شما، از اینکه برای مطالعه‌ی مطالب چطور وقت می‌ذارید و به همگی ما انرژی می‌دید، بی‌نهایت سپاسگزارم. مواردی که در مطلب فوق مطالعه فرمودید، بیشتر درباره‌ی first impression یا همون تأثیریه که در نگاه اول روی مخاطب‌مون می‌ذاریم و همون‌طور که به درستی اشاره کردید، قطعا در اثبات هوشمندی‌مون باید از توانمندی‌های لازم برخوردار باشیم. ممنون از همراهی‌تون

 147. profile-placeholder نسیم گفت:

  سلام
  چه جالب صدف جان
  من هم رشته ام ادبیات انگلیسیه و به نقد روان کاوانه علاقه دارم و اتفاقا پیگیرم برای استخدام در روزنامه تهران تایمز!
  مطلبتون هم خوب بود ؛ برای گرفتن عینک که رفتم فریم بزرگ انتخاب می کنم .

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   نسیم عزیز سلام،
   گویا بخشی از علایق من و شما مشترکه 😉. براتون آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم هرچه زودتر در شغل مورد نظرتون شروع به کار کنید.

 148. profile-placeholder پرنسس کوچولو گفت:

  ممنونم بابت زحماتتون خسته نباشید

 149. profile-placeholder پرنسس کوچولو گفت:

  سلام عالی بودخسته نباشین ممنونم

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   🙏

 150. profile-placeholder مهدی گفت:

  ممنون از مطالب مفیدتون.بنده نیز تعدادی از مطالب فوق را تجربه کرده ام و کاملا واقعیت داره.

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   ممنون از همراهی و توجه‌تون

 151. profile-placeholder ngr گفت:

  مرسی از زحماتتون واقعا سایت خوب و به درد بخوریه

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   ممنون. امیدوارم به جمع همراهان همیشگی چطور بپیوندید.

 152. profile-placeholder Habibullah Habibi گفت:

  خیلی ممنون، دیدگاه عالی بود

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   🙏

 153. profile-placeholder سعید گفت:

  بدرد نمیخوره

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   متأسفم که در این مطلب نتونستیم رضایت‌تون رو جلب کنیم. امیدوارم در مطالب بعدی رضایت شما دوست عزیز نیز جلب بشه.

 154. profile-placeholder پوریا گفت:

  ممنون.ولی کامل نبودو در همه موارد کارساز نیست

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   خیلی ممنون که برای مطالعه‌ی این مطلب وقت گذاشتید. سعی می‌کنیم در مطالب بعدی کامل‌تر به این موضوع بپردازیم. با ما همراه باشید.

 155. profile-placeholder Habibullah Habibi گفت:

  Thank you very much for this post, it was really interesting to me

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   خیلی خوشحالم که این مطلب براتون جالب بوده. امیدوارم در سایر مطالب هم ما رو همراهی کنید.

 156. profile-placeholder ملیکا گفت:

  این ترفندها برای کسانی خوب هستند که جز افراد باهوش هستند اما با رعایت نکردن بعضی موارد فوق ،خودشان را کم هوش نشان میدهند

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   کاملا درسته. ممنون از دقت نظرتون

 157. profile-placeholder داود گفت:

  با سلام مطلب فوق العاده بود خانم دژآلود، ولی ای کاش برای ما که به اقتضای شغلی فقط با ایمیل میتونیم ارتباط برقرار کنیم آیکن ایمیل را هم میگذاشتید بغل آیتمهای دیگری مثل اینستاگرام و جی میل و غیره

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   خوشحالم که این مطلب مورد توجه‌تون قرار گرفته. اما اگه لطف کنید در مورد قسمت دوم دیدگاه‌تون کمی واضح‌تر توضیح بدید ممنون می‌شم.

 158. profile-placeholder 110 گفت:

  عینک بزنیم یعنی چه

  تجربه بالاتر از علمه این چه مطلبیه

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما، قطعا منظور این نیست که صِرفِ عینک زدن موجب باهوش شدن افراد می‌شه. اینجا بیشتر first impression یا همون تأثیری که در نگاه اول می‌ذاریم مد نظر بوده.

 159. profile-placeholder hamid گفت:

  thank you , that was great

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   خوشحالم که این مطلب رو دوست داشتید. امیدوارم از سایر مطالب چطور هم لذت ببرید.

 160. profile-placeholder مسعود ابراهیمی گفت:

  سلام – مطلب جالبی بود – خوشمان آمد !

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما، خوشحالم که اینطور بوده.

 161. profile-placeholder حسين گفت:

  سلام واقعآ تأثير مثبت بر شخصيت أنسا نها مي گذارد

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   تلاش ما هم اینه که مطالب چطور تأثیر مثبت بذارن و تا حد امکان کاربردی واقع بشن.

 162. profile-placeholder حبیب گفت:

  عالی
  فقط در مورد این لباس پوشیدن
  یکم هنگ کردم

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   منظور اینه که معقول لباس بپوشید و مرتب باشید تا در نگاه اول باهوش‌تر به نظر برسید. مثلا در مصاحبه‌‌های شغلی طرز لباس پوشیدن‌تون قطعا می‌تونه خیلی تأثیرگذار باشه. پیشنهاد می‌کنم هر وقت فرصت داشتید یه نگاهی به این مطلب بندازید: https://goo.gl/pC569k

 163. profile-placeholder هوشنگ گفت:

  مترجم ادبیات دانش اموخته ی انگلیسی علاقمند روان کاوی وبینهایت عاشق نقاشی

 164. profile-placeholder حسین حسنی گفت:

  این ترفندها کمک می کند تا افراد باهوش بتوانند به خوبی خود ر ا «بازنمایی» کنند و کمتر از آنچه که هستند به نظر نرسند. این ترفندها به افراد کم هوش در عمل کمکی نمی کند!!

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   بله همین‌طوره. افراد کم‌هوش شاید با به کار بستن این ترفندها فقط بتونن در نظر اول کمی باهوش‌تر جلوه کنن، اما همون‌طور که به درستی اشاره کردید در عمل، قطعا ضعیف ظاهر خواهند شد.

 165. profile-placeholder AlirezZA گفت:

  خیلی مچکرم از مطلب مفیدتون. فقط خواستم بدونم چقدر میشه روی این نتایج آزمایشات و نقل قول هایی که اومده حساب کرد و مطمئن بود ک منبع موثقی دارن؟! کلی میپرسم و منظور بدی ندارم

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   مخاطب گرامی سلام،

   نویسنده‌ی اصلی مطلبی که مطالعه فرمودید دکتر تراویس بردبری (Travis Bradberry) هست. دکتر بردبری به طور مشخص در زمینه‌ی هوش هیجانی می‌نویسه و در سال ۲۰۰۹ به همراه دکتر جین گریوز (Jean Greaves) کتاب مفصلی رو با عنوان هوش هیجانی منتشر کرده که اگه اشتباه نکنم کتاب هوش هیجانی که از سوی انتشارات ادیب قزوین منتشر شده، ترجمه‌ی همون کتاب پرفروش بردبری و گریوز باشه. در این کتاب راهکارهایی عملی برای تقویت هوش هیجانی ارائه شده و نویسندگانش سعی کردن تا با اشاره به تحقیقاتی که در زمینه‌ی هوش هیجانی صورت گرفته، اهمیت این موضوع رو برای خواننده روشن‌تر کنن. با توجه به مطالعات گسترده‌ی بردبری در این زمینه به نظر نمی‌رسه توصیه‌هایی که در مقاله‌ی فوق ارائه داده، بی‌پایه و اساس باشن.

   ضمنا ممنون که با ما همراه هستید.

 166. profile-placeholder مهدی گفت:

  سلام همانطور که اشاره شد مطالب خوب و مفید است ولی ای کاش می شد با بیان حداقل یک نمونه در پایان هر ترفند خواننده بیشتر مشتاق می کردید البته زیاد نویسی شاید خوب نباشد ولی بواسطه اهمیت موضوع لازم است کمی بسط داده میشد.با تشکر مهدی

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   ممنون که دیدگاه‌تون رو با ما در میون گذاشتید. حتما سعی می‌کنیم در آینده مفصل‌تر به این موضوع بپردازیم. با ما همراه باشید.

 167. profile-placeholder حمیدرضا گفت:

  سلام و و قت بخیر
  مطالب جالبی بودن استفاده کردم. و یه تشکر دیگه هم از خانم دژآلود بابت حسن برخورد با کسانی که دیدگاه هاشون رو اعلام کرده بودند. برای هر دیدگاه جواب گذاشتن. برخوردتون عالیه

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   درود بر شما، از حسن نظرتون بی‌نهایت سپاسگزارم.

 168. profile-placeholder اصغر گفت:

  سلام
  من وقتی کسی را با عینک بزرگتر میبینم فکر میکنم باهوشتره روحیه ام رو میبازم چکار کنم؟

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   حتما شما هم از اون دسته افرادی هستید که پیش‌فرض‌تون درباره‌ی آدم‌های عینکی اینه که خیلی باهوشن. اما این فقط یه پیش‌فرضه. همون‌قدری که امکان داره طرف مقابل‌تون باهوش‌تر از شما باشه، برعکسش هم ممکنه.

 169. profile-placeholder نوید گفت:

  تمام نکاتی که مطرح شد به صورت پیشفرض در غریزه ی انسان ها هست. پس اساسا کار پوچی بود ترجمه این مقاله.

 170. profile-placeholder وحید گفت:

  من همه این کارها رو میکنم، حتی عینک هم میزنم، ولی بازم باهوش به نظر نمیرسم. فقط نمودار ندارم.

  1. profile-placeholder فضول گفت:

   این سایت ها و گروه های تلگرامی یک سر دارند و هزار سودا، شما چرا هرچیزی که سایتا می نویسن باور می کنی؟!

 171. profile-placeholder محمد گفت:

  عالی بود ممنون فقط در مورد طرز لباس پوشیدنم یه مقاله برید

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   از توجه‌تون سپاسگزارم. درباره‌ی طرز لباس پوشیدن پیشنهاد می‌کنم یه نگاهی به این مطلب بندازید: goo.gl/tRCdAp

  2. profile-placeholder Omid گفت:

   منظور اینه که شما سعی کن در محل کار لباس های رسمی بپوشید.بیشتر کت و کاپش های رسمی بپوشید که مرتب و ساده باشن نه اسپرت .کلا تیپ رسمی ضمن متین و باوقار بودن طرف رو باهوش و بالاتر نشون میده
   لباس تنگ و اسپرت این حس رو به طرف القا میکنه که شما جوان ، کم تجربه و هیجانی هستید

 172. profile-placeholder آیسل سعیدی گفت:

  خیلی عالی و مفید و همچنین تاثیرگذار بود.ممنون…

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   خوشحالم که این مقاله رضایت‌تون رو جلب کرده. امیدوارم از سایر مطالب چطور هم لذت ببرید.

 173. profile-placeholder Abdulghafoor گفت:

  دیدگاه شما …بسیار تشکر عالی بود

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   سپاس

 174. profile-placeholder مجتبی گفت:

  سپاسگزارم مطلب خوبی بود

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   خیلی ممنون که لطف کردید و نظر مثبت‌تون رو به ما انتقال دادید.

 175. profile-placeholder فردین گفت:

  مطالب خوبی دارید بسیار ممنون و سپاسگزارم

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   امیدوارم مفید بوده باشه. تشکر

 176. profile-placeholder f.b گفت:

  عالی بود لطفا از ویدیو های آموزشی هم استفاده کنید ☺😊

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   حتما دوستانم در تیم تحریریه ساخت ویدئوهای آموزشی رو در نظر خواهند داشت.

 177. profile-placeholder محسن ملااسماعیلی گفت:

  سلام دیدگاه من اینست که برای مخ زدن مخاطب یا مخاطبین فکروذهن شما خالی از هرموضوع دیگه ای غیر از موضوع قابل بحث باشه ،ممنون

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   ممنون که دیدگاه‌تون رو با ما و سایر مخاطبان به اشتراک می‌ذارید.

 178. profile-placeholder tt گفت:

  عالی بود مرسی از سایت خوبتون😊😊😊😊❤❤❤❤

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   خیلی ممنون که ما رو همراهی می‌کنید. امیدوارم از سایر مطالب سایت هم لذت ببرید.

 179. یحیی خـضـرپـــور یحیی خـضـرپـــور گفت:

  خوب بود.کاش کتاب هایی در زمینه موضوع مرتبط با بحثتان انتخاب و معرفی می کردید.

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   پیرو دیدگاه شما مخاطب گرامی، کمی در کتاب‌فروشی‌های اینترنتی جست‌وجو کردم تا از بین کتاب‌هایی که به زبان فارسی در دسترس هستند، کتابی رو پیدا کنم که تا حدودی به موضوع این مطلب مرتبط باشه. در نتیجه‌ی جست‌وجوی کوتاهی که انجام دادم به این کتاب رسیدم: باهوش‌تر شوید! اعتراف می‌کنم که خودم هنوز این کتاب رو مطالعه نکردم، اما در معرفی این کتاب اومده که خواننده رو با راهکارهای تقویت حافظه و خلاقیت آشنا می‌کنه و حاوی مطالب متنوعی درباره‌ی رژیم غذایی و سبک زندگی مفیده که به باهوش‌تر شدن افراد کمک می‌کنه. امیدوارم این کتاب براتون مفید واقع بشه. اگه نتونستید نسخه‌ی کاغذی این کتاب رو تهیه کنید، می‌تونید با مراجعه به وب‌سایت کتابراه نسخه‌ی دیجیتالش رو با پرداخت مبلغ کتاب دانلود بفرمایید. از سایر مخاطبان عزیز هم دعوت می‌کنم اگه کتاب مفیدی رو در این زمینه می‌شناسن در قسمت دیدگاه‌های همین مطلب با ما به اشتراک بذارن. تشکر

 180. profile-placeholder حسین حسینی گفت:

  تشکر خیلی عالی بود

  1. صدف دژآلود صدف دژآلود گفت:

   بنده هم از شما متشکرم که وقت ارزشمندتون رو به مطالعه‌ی این مطلب اختصاص دادید.

   1. profile-placeholder مادی گفت:

    شما فارس ها جز تقلید و کپی کاری دیگه هم بلدین؟

    1. profile-placeholder شهاب گفت:

     شما خودت داری به زبان فارسی مینویسی ولی از فارسها دلخوری. یک کم بیشتر تاریخ سرزمینت رو مطالعه کن و از غرور بیجا دست بکش

پربازدیدترین موضوعات

سلامتی

سلامت جسمی و روحی با دانستن آخرین یافته‌ها و تحقیقات

آداب معاشرت

پندار نیک، گفتار نیک، کردار نیک

عادات موفقیت

عادات روزانه و راز موفقیت افراد موفق

هوش و خلاقیت

تکنیک‌ها و روش‌های بهبود قدرت مغز و افزایش هوش و خلاقیت

تغذیه

چه خوراکی‌های بخوریم و چه موقع بخوریم

تناسب اندام

تندرستی و داشتن بدنی زیبا با آخرین یافته‌های علمی

کاریزما

جذبه‌ای که با آن عشق، وفاداری و محبت دیگران را از آن خود می‌کنید

هوش هیجانی

مهارت ارتباط اجتماعی، شناخت و برداشت درست از رفتارها

مثبت اندیشی

بهترین‌ نکات و روش‌ها برای رسیدن به آرامش روحی و اندیشه مثبت

مد و زیبایی

نکات و روش‌هایی که ظاهر شما را تبدیل به آنچه می‌پسندید می‌کند

زبان بدن

دانش اینکه بدن چه می‌گوید و چگونه می‌توان زبان بدن را به خدمت گرفت

فن بیان

مهارت سخنرانی و تاثیر‌گذاری برای رساندن پیام‌تان